Dodaj do ulubionych

Haszu,specjalnie dla ciebie:

02.12.06, 10:40
www.gazetawyborcza.pl/1,75478,3765713.html
A teraz ty znajdz fotki pedeckiej mlodziezy z czerwonymi flagami i rekami
wyciagnietymi w komunistycznym pozdrowieniu.To bedziemy kwita.


____
HGW cie nawroci. Bedziesz musial zapinac rozporek.
autorka:patience
Obserwuj wątek
    • hasz0 ______________________Haszu,specj alnie dla ciebie: 02.12.06, 11:39
      Kwita będziemy wtedy gdy tak samo będą ścigani wyznawcy
      ideologii (nigdy nie rozliczonej jak faszyzm) komunistycznej.

      Wyciągniecie reki po piwo jest mocno demonizowane
      własnie przez tych Napie..ńskich i Olejęczaków o których Co chyba nic nie
      muszę pisać!

      Pan Stanisław Michalkiewicz, którego Ty nie czytasz - jest wolnorynkowcem od
      czasów, w których Leszek Balcerowicz jeszcze na uczelni pisał prace w
      duchu "realnego socjalizmu" i był doradcą lektorem w BP KC PZPR
      gdy drukowano pieniądze w horendalnych ilościach przez rząd Mieczysława
      Rakowskiego, którego dziś znów tacy Napieralscy i jemu podobni bezkarnie chwalą
      - czy takich się ściga?

      Nabili sobie kabzę oszustwem i przekretami, manipulucjami popiwkiem, stopami,
      kotwicami, nadmiarowymi intstrumentami służacymi ideoologii
      odwrotnej do nacjonalizacji ale ściągnięcia nawisu przez zamianę pieniędzy na
      własność i bez rad ojca monetaryzmu Friedmana, na którego sie tak powołują i
      który proponował nam Currency Board czyli przywiązanie złotówki do rezerw
      walutowych. Zamiast tego sztuczna plajtą dobrych firm, wiele lat zamrażania
      manipulacja antywytórcza i bezczelna cłami - załamał na lata
      rodzimą przedsiębiorczość a obcy kradli, kradli, zamykali, dusili,
      zwalniali i ciagnęli ekstra zyski.

      Budzet ratował sprzedażą kur-niosek złotych jaj!

      Jak pijak i lakoholik podczas delirium wyprzedający srebra rodowe!
      I po by naród się nie otrząsnął by zagranica mogłą szydzić, kpić
      i zarabiać na friko potrzebni sa dyżurni na tym i innym forach
      by pogrążac psychicznie naród
      obejrzyj siatkówkę zrozumiesz jak z mocarza można zrobić
      smiesznego pajaca - z narodu już zrozbili ale z Haszem wielu próbowało.

      Byłem tu gejzerem i źródłem uprzejmości i wyrozumiałości przez 5 lat
      ale po ostatnich wpisach mi przeszło.
      Im wolno - to tym bardziej mi!
      • pozarski Re: ______________________Haszu,specj alnie dla c 02.12.06, 11:47
        Jasne,ze ci wolno,ale kiedy podpierasz sie argumentami felietonisty M.,to
        przeciez malo kto cie moze traktowac powaznie.Dopiero jak piszesz tak,jak
        piszesz sam,wtedy czlowiek(jak ja) by cie poparl.


        ____
        HGW cie nawroci. Bedziesz musial zapinac rozporek.
        autorka:patience

      • wolomin_w_nocy Re: ______________________Haszu,specj alnie dla c 02.12.06, 12:08
        hasz0 napisał:

        > Pan Stanisław Michalkiewicz, którego Ty nie czytasz - jest wolnorynkowcem od
        > czasów, w których Leszek Balcerowicz jeszcze na uczelni pisał prace w
        > duchu "realnego socjalizmu" i był doradcą lektorem w BP KC PZPR
        > gdy drukowano pieniądze w horendalnych ilościach przez rząd Mieczysława
        > Rakowskiego, którego dziś znów tacy Napieralscy i jemu podobni bezkarnie
        chwal
        > ą
        > - czy takich się ściga?

        W czasie gdy rząd Rakowskiego drukował bez opamiętania pieniądze to Balcerowicz
        był już od kilkunastu lat po stronie Solidarności. Tak a'propos to Balcerowicz
        zwalczył tę hipperinflację Rakowskiego. Gejzerze uprzejmości - samo dobro, nie
        kłam.

        > Nabili sobie kabzę oszustwem i przekretami, manipulucjami popiwkiem, stopami,
        > kotwicami, nadmiarowymi intstrumentami służacymi ideoologii
        > odwrotnej do nacjonalizacji ale ściągnięcia nawisu przez zamianę pieniędzy na
        > własność i bez rad ojca monetaryzmu Friedmana, na którego sie tak powołują i
        > który proponował nam Currency Board czyli przywiązanie złotówki do rezerw
        > walutowych.

        Zakotwiczenie dolara na poziomie 10.500 starych złotych do dolara - słynna
        kotwica - to było polskie currency board, Balcerowicz zastosował się do
        Friedmanna. Ciekawe jak jednocześnie możesz być przeciwko euro (co prawda tylko
        domysł) i pisać ciepło o currency board. Ty wiesz o czym piszesz, gejzerze?

        >Zamiast tego sztuczna plajtą dobrych firm, wiele lat zamrażania
        > manipulacja antywytórcza i bezczelna cłami - załamał na lata
        > rodzimą przedsiębiorczość a obcy kradli, kradli, zamykali, dusili,
        > zwalniali i ciagnęli ekstra zyski. >
        > Budzet ratował sprzedażą kur-niosek złotych jaj!

        Jakied kury nioski. Co one znosiły w latach 80-tych? Gospodarka po komunie była
        żenująca. I nie odwracaj dupy, gejzerze prawdomówności.

        > Jak pijak i lakoholik podczas delirium wyprzedający srebra rodowe!

        Rodowe srebra - maluchy, trabanty, skody, telewizory rubin, radiomagnetofon
        Kasprzak, bloki z płyty.

        > I po by naród się nie otrząsnął by zagranica mogłą szydzić, kpić
        > i zarabiać na friko potrzebni sa dyżurni na tym i innym forach
        > by pogrążac psychicznie naród
        > obejrzyj siatkówkę zrozumiesz jak z mocarza można zrobić
        > smiesznego pajaca - z narodu już zrozbili ale z Haszem wielu próbowało.
        >
        > Byłem tu gejzerem i źródłem uprzejmości i wyrozumiałości przez 5 lat
        > ale po ostatnich wpisach mi przeszło.
        > Im wolno - to tym bardziej mi!

        Ty Hasz raczej pies ogrodnika jesteś a nie gejzer.
        Prywatyzacja to najlepsze co się nam przytrafiło. Zawsze ktoś przy tym kradnie,
        tyle, że na państwowym kradnie więcej.
      • rycho7 samochwala 02.12.06, 12:59
        hasz0 napisał:

        > Byłem tu gejzerem i źródłem uprzejmości i wyrozumiałości przez 5 lat

        Zauwazylem, ze za takowego sie uwazales. Moje obserwacje byly inne. Ale to jak
        Cie postrzegaja nie interesowalo Ci i nie interesuje.
      • jaceq Re: ______________________Haszu,specj alnie dla c 02.12.06, 19:50
        hasz0 napisał:

        > Kwita będziemy wtedy gdy tak samo będą ścigani wyznawcy
        > ideologii (nigdy nie rozliczonej jak faszyzm) komunistycznej.


        Znajdź mi, Haszu, jakiegoś "wyznawcę ideologii komunistycznej". Już czyszczę broń.
        • hymen Re: ______________________Haszu,specj alnie dla 02.12.06, 21:11
          www.kompol.org/
          wink
          • jaceq Znakomite! 02.12.06, 21:23
            Towarzysz ekscelencjujący:

            "Ekscelencje,
            Dziś jest specjalnie symboliczny dzień. Kuba jest członkiem-założycielem Rady
            Praw Człowieka, a Stany Zjednoczone – nie. Kubę wybrano z przytłaczającym
            poparciem 135 krajów – ponad dwóch trzecich Zgromadzenia Ogólnego Narodów
            Zjednoczonych, podczas gdy Stany Zjednoczone nawet nie odważyły się wystawić
            swojej kandydatury. Kuba miała zaufanie do tajnego głosowania z tych samych
            powodów, z jakich Stany Zjednoczone się ich bały.
            Wybór Kuby jest zwycięstwem zasad i prawdy. Jest uznaniem wartości naszego
            oporu. Nieobecność Stanów Zjednoczonych jest klęską kłamstwa, jest karą moralną
            dla arogancji imperium."

            Ale ja poczekam, aż Haszu mi jakichś znajdzie, bo (być może) Haszu za "wyznawców
            ideolo komunistycznej" uważa kogoś całkiem innego (np. Balcerowicza). To (ta
            KPP) to mi wygląda na parafię Aurorki, która (jeśli się nie mylę) PiS uważa za
            sojusznika towarzyszy.

            Zresztą, może to jest jakaś inna partia, komunistyczna ale i nie komunistyczna.
            Tzw. "partia starego typu". Może (nie chce mi się czytać) partia ta odrzuca
            pojęcia charakterystyczne dla "partii nowego typu": rewolucję światową,
            umacnianie świadomości klasowej proletariatu za pomocą wyrywania paznokci
            obcążkami i reedukacji zbłąkanych w gułagach itp.
            • jaceq Re: Znakomite! 02.12.06, 21:27
              Chyba jednak są to prawdziwi komuniści. Np. funkcjonuje tam coś takiego, jak
              "plenum".

              "Ojciec Rydzyk komunistami nazywa socjaldemokratów i liberałów. Ci zaś odgryzają
              się, dopatrując się "komunistycznego myślenia" u radykałów prawicowych. Jedno
              jest pewne: wszystkie te koterie polityczne najwyraźniej widzą w komunizmie
              niezrównaną potęgę, chociaż nikt nie potrafi wskazać ani jednego członka
              parlamentu, czy rządu, który sam identyfikowałby się z komunizmem."

              Naprawdę, mocne.
              • hymen Re: Znakomite! 02.12.06, 21:58
                A jak tam spluwa?? Wszelkie wątpliwości należy roztrzygać na korzyść
                oskarżonych - oni sami chcą być komunistami. Z drugiej strony, nie wiem, czy
                nie lepiej dostosować konstytucję do realiów. Partia jest w końcu legalna wink))
                • hasz0 ______Rakowski Passent Urban Wam przyznają rację 02.12.06, 22:50
                  Cóż mogł sam wymyslić lub poprawić naiwnego Sachsa - jesli nie konczył ekonomii
                  ale jako absolwent Wyzsz Szk Marksizmu i Leninizmu po kursach uzupełniających
                  fundowanych przez beneficjentów do przeprowadznia reform na ich rzecz trwał jako
                  Doradca i Lektor BP KC PZPR aż do 1989?
                  ########
                  "W czasie gdy rząd Rakowskiego drukował bez opamiętania pieniądze to
                  Balcerowicz był już od kilkunastu lat po stronie Solidarności. Tak a'propos to
                  Balcerowicz zwalczył tę hipperinflację Rakowskiego. Gejzerze uprzejmości - samo
                  dobro, nie kłam." czytam miód prawdy mafiosa z Wołomina.
                  ###########
                  Pozbawiona zysków, należnych teraz zagranicznym właścicielom, gospodarka staje
                  się kapitalistyczna, choć w kraju zostają tylko dochody z pracy - czyli place.
                  Z obcym kapitałem i lokalną pracą, Polska stała się krajem, który niejako musi
                  żyć z dnia na dzień, z "gołej" pensji. Możliwości zakumulowania własnego
                  kapitału wyłącznie w oparciu o zarobki pracownicze są nikłe i równie małe są
                  szansę na wyrwanie się z niefortunnej sytuacji, gdzie tylko praca jest własna.
                  Dziś szukanie pracy w bankach i fabrykach przypomina migrację za chlebem we
                  własnym kraju, gdyż większość ich jest zagraniczną własnością. Zatrudnieni w
                  ten sposób stają się jakby sezonowymi pracownikami nie w obcym kraju, ale we
                  własnym. Przy normalnej emigracji zarobkowej, gdy jedzie się do zamożnego kraju
                  jak np. Niemcy, można liczyć na wysokie płace. Przy wewnętrznej migracji trzeba
                  zadowolić się niskimi, polskimi płacami, może nawet na zawsze.

                  Przejmowanie fabryk czy banków przez, zagranicznych właścicieli jest dzisiaj w
                  świecie czymś normalnym, ale nie sposób uznać za normalne przejmowanie całej
                  gospodarki jakiegoś kraju, a tym bardziej za półdarmo. Tak się niestety stało w
                  Polsce, gdzie zamiast uratować dla przyszłych pokoleń to, co zostało z
                  komunizmu - zmarnowano ten spadek.

                  W zamian za niewygórowane prowizje, właściwie napiwki, decydenci upłynnili
                  kapitał za ułamek jego prawdziwej wartości. W ten sposób słaba gospodarczo
                  Polska, cierpiąca na brak kapitału, została w zasadzie pozbawiona własnego
                  kapitału. Nikt oczywiście nie zdemontuje fabryk i banków by wywieźć je za
                  granicę. Dla co poniektórych stanowi to wystarczający powód, żeby nie martwić
                  się o przebieg polskiej prywatyzacji. Chyba nie zdają sobie sprawy, że przez
                  wyprzedaż tego majątku w obce ręce nastąpił masowy wywóz legalnych tytułów do
                  przynależnej im własności. Tym samym wywieziono prawa do przejmowania zysków,
                  które przynosi sprzedany przez państwo kapitał. Możnaby się ciągle pocieszać,
                  że przez taką wyprzedaż ściągnięto bardziej doświadczonych kapitalistów z
                  zagranicy. Ale można było ich zdobyć w inny sposób, taki, który nie wykluczyłby
                  jednoczesnego stworzenia silnej własnej klasy kapitalistycznej.
                  Podyskutujcie z profesorami ->
                  -błędna i nadrestrykcyjna polityka monetarno - kursowa - prof. St. Gomułka,
                  -ewidentne błędy w polityce monetarnej - prof. W. Orłowski,
                  -sprzyjanie napływowi kapitału spekulacyjnego - prof. J. Macieja,
                  -działanie zagrażające rozwojowi gospodarczemu Polski - prof. A. Sopoćko,
                  -pseudonaukowe zadufanie i wszechwiedzący tupet prowadzący do powiększenia
                  deficytu budżetowego - prof. J. Czekaj,
                  -arbitralność i dorabianie ideologii - prof. A. Wojtyna,
                  -państwo porzuciło potrzeby produkcji na rzecz wyprzedaży majątku a
                  transformacja ustrojowa ruszyła szybko, tyle, że równie szybko doszło do
                  katastrofy, najpierw w formie gwałtownej recesji, a potem półdarmowej
                  wyprzedaży majątku na rzecz obcych inwestorów - prof K. Poznański


                  lękliwa polityka obniżania stóp procentowych, pobudzająca agresywne działanie
                  kapitału spekulacyjnego - prof. K. Lutkowski,

                  doprowadzenie w okresie ostatnich 5-ciu lat do zwiększenia deficytu budżetowego
                  o około 29 mld zł - prof. St. Nieckarz,

                  drastyczne hamowanie rozwoju przedsiębiorczości i obciążenie budżetu wysokimi
                  kosztami długu publicznego - prof. G. Kołodko,

                  abberacyjna polityka pieniężna granicząca z obłędem - prof. M. Belka.
                  a polskie currency board to balcerowski podziemny lej wysysający
                  oparty nie na kotwicy $ a na haku oprocenrowania!
                  • hasz0 _______Hasz z PRL bolszewik gomułkowiec gierkowiec 02.12.06, 23:08
                    mówi Wam dziś
                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=53232483&a=53249334
                    Wasza znajomość faktów i teorii jest wieksza, tylko dlaczegoż to
                    nie widzicie w zreformowanej Polsce nieusuwalnych dewiacji?

                    Polska nie miała innego wyjścia? Tylko BalCarieroVic?

                    Majątek państwa było rozdać równo obywatelom, którzy go stworzyli,
                    a nie cały ten majątek za apanaże i tytuły czy stanowiska w zachodnich bankach
                    i instytucjach finasowych oddać cudzoziemcom.

                    To marksizm uzasadniał każdą utopię i bezsens nawołując do "historycznych
                    konieczności". Ale Wy jak ślepcy wolicie tak nazwać Hasza!

                    Passe_nt chwali Rakowskiego. A Wy Passenta passe!
                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=53232483&a=53249334
                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=53147074&a=53204515
                    • hasz0 Odbolszewcie się wpierw sami :-))))))) Huhuhuhuha! 02.12.06, 23:15
                      • szach0 _________Wielki Wstyd i Hańba_________________ 03.12.06, 10:29
                        ____________WIELKI PRZEKRET trwa!

                        Nieświadomy naród ogłuiają ci, którzy rabowali Polskę od lat, rozkradali ją,
                        uczyli w szkolach odwrotnie polskiej historii.

                        Liberum veto zastosował Kaczyński po raz pierwszy od czasu jego zlikwidowania
                        - co od razu wtedy przed wiekami wykorzystali zdrajcy sejmowi do rozbiorów!
                        A teraz wzmacnia naszą pozycję!

                        Antypolscy faszyści i komuniści do spółki, zniszczyli slużbę zdrowia, naukę,
                        patriotyzm szanse na karierę w ojczyźnie najbardziej wartosciowym i
                        patritycznym Polakom i jeszcze oddali ten kraj w obce łapy.

                        Teraz bogata posłanka rosjanka na jedno polecenie zmniejszyła dzienny nakład
                        największego pisma niemieckiego Axxela Springera na Polskę w swoim interesie!

                        Miedzynarodowa zmowa szkaluje Polskę wraz ze zdrajcami
                        nazywając jej najlepszych synów bolszewikami
                        niepommni 6 mln wymordowanych przez bolszewię i zapomniany i splugawiony przez
                        samego prezydenta zdrajców Katyń

                        Nazywają piewców polskiej mysli i uczuć antysemitami niepomni faktu odbudowy
                        największej liczby synagog w Polsce w obliczu burzenia synagog w Europie
                        i tego, że przywódca Młodziezy Wscechpolskiej oddał zycie w obronie
                        Zydów zabijanych ludobójczo przez Niemców wraz z polskimi sasiadami
                        ich obrońcami!

                        Wstyd i hańba Panowie i Panie niewdzięcznicy!
                        NA marginesie:KTO JEST WLASCICIELEM FEDERAL RESERVE BANK OF USA?
                        • pozarski Re: _________Wielki Wstyd i Hańba________________ 03.12.06, 10:41
                          szach0 napisał:

                          > ____________WIELKI PRZEKRET trwa!

                          >>
                          > Miedzynarodowa zmowa szkaluje Polskę wraz ze zdrajcami
                          > nazywając jej najlepszych synów bolszewikami
                          > niepommni 6 mln wymordowanych przez bolszewię i zapomniany i splugawiony
                          przez
                          > samego prezydenta zdrajców Katyń
                          >
                          > Nazywają piewców polskiej mysli i uczuć antysemitami niepomni faktu odbudowy
                          > największej liczby synagog w Polsce w obliczu burzenia synagog w Europie
                          > i tego, że przywódca Młodziezy Wscechpolskiej oddał zycie w obronie
                          > Zydów zabijanych ludobójczo przez Niemców wraz z polskimi sasiadami
                          > ich obrońcami!
                          >
                          1.6 mln wymordowanych przez bolszewie?Moglbys sprecyzowac,o co chodzi?
                          2.Przywodca MW oddal zycie w obronie Zydow? I tu poprosze o wytlumaczenie.
                          Obie te sprawy sa mi kompletnie nieznane.

                          ____
                          HGW cie nawroci. Bedziesz musial zapinac rozporek.
                          autorka:patience
                    • rycho7 im gorzej, tym lepiej 03.12.06, 17:27
                      hasz0 napisał:

                      > Polska nie miała innego wyjścia?

                      Ja Hasiu conajmniej od 30 lat mam problemy ze zrozumieniem co jest madrego w
                      glupotach wydzielanych ze styropianu. Jak "Polska" tolerowala te glupoty tak
                      dlugo to jakie miala inne wyjscie?
                  • wolomin_w_nocy Re: ______Rakowski Passent Urban Wam przyznają ra 03.12.06, 10:19
                    hasz0 napisał:

                    > ale jako absolwent Wyzsz Szk Marksizmu i Leninizmu po kursach uzupełniających
                    > fundowanych przez beneficjentów do przeprowadznia reform na ich rzecz trwał
                    jak
                    > o

                    Na polskie warunki to cały czas jeden z lepiej wykształconych ekonomistów, w
                    tej dziedzinie spustoszenia komuny są szczególnie dotkliwe, a już w sferze
                    mentalnej to prawdziwa katastrofa.
                    Pierwsza i podstawową uczelnią uczelnią była SGPiS. To nie była dobra uczelnia.
                    To nie jest dobra uczelnia nawet teraz. Problem jest taki, że była i jest
                    najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce. MBA w Stanach robił w 1974, może nie
                    na jakiejś rewewlacyjnej uczelni ale zawsze. A jeżeli chodzi o "Wyzsz Szk
                    Marksizmu i Leninizmu" to skąd masz info, że jest absolwentem? Wydaje mi się,
                    że mógł tam być jakimś lektorem, nauczycielem.

                    > Doradca i Lektor BP KC PZPR aż do 1989?

                    A to skąd?

                    ########
                    > "W czasie gdy rząd Rakowskiego drukował bez opamiętania pieniądze to
                    > Balcerowicz był już od kilkunastu lat po stronie Solidarności. Tak a'propos
                    to
                    > Balcerowicz zwalczył tę hipperinflację Rakowskiego. Gejzerze uprzejmości -
                    samo
                    >
                    > dobro, nie kłam." czytam miód prawdy mafiosa z Wołomina.
                    > ###########
                    > Pozbawiona zysków, należnych teraz zagranicznym właścicielom, gospodarka
                    staje
                    > się kapitalistyczna, choć w kraju zostają tylko dochody z pracy - czyli
                    place.
                    > Z obcym kapitałem i lokalną pracą, Polska stała się krajem, który niejako
                    musi
                    > żyć z dnia na dzień, z "gołej" pensji. Możliwości zakumulowania własnego
                    > kapitału wyłącznie w oparciu o zarobki pracownicze są nikłe i równie małe są
                    > szansę na wyrwanie się z niefortunnej sytuacji, gdzie tylko praca jest
                    własna.
                    > Dziś szukanie pracy w bankach i fabrykach przypomina migrację za chlebem we
                    > własnym kraju, gdyż większość ich jest zagraniczną własnością. Zatrudnieni w
                    > ten sposób stają się jakby sezonowymi pracownikami nie w obcym kraju, ale we
                    > własnym. Przy normalnej emigracji zarobkowej, gdy jedzie się do zamożnego
                    kraju
                    >
                    > jak np. Niemcy, można liczyć na wysokie płace. Przy wewnętrznej migracji
                    trzeba
                    >
                    > zadowolić się niskimi, polskimi płacami, może nawet na zawsze.
                    >
                    > Przejmowanie fabryk czy banków przez, zagranicznych właścicieli jest dzisiaj
                    w
                    > świecie czymś normalnym, ale nie sposób uznać za normalne przejmowanie całej
                    > gospodarki jakiegoś kraju, a tym bardziej za półdarmo. Tak się niestety stało
                    w
                    >
                    > Polsce, gdzie zamiast uratować dla przyszłych pokoleń to, co zostało z
                    > komunizmu - zmarnowano ten spadek.
                    >
                    > W zamian za niewygórowane prowizje, właściwie napiwki, decydenci upłynnili
                    > kapitał za ułamek jego prawdziwej wartości. W ten sposób słaba gospodarczo
                    > Polska, cierpiąca na brak kapitału, została w zasadzie pozbawiona własnego
                    > kapitału. Nikt oczywiście nie zdemontuje fabryk i banków by wywieźć je za
                    > granicę. Dla co poniektórych stanowi to wystarczający powód, żeby nie martwić
                    > się o przebieg polskiej prywatyzacji. Chyba nie zdają sobie sprawy, że przez
                    > wyprzedaż tego majątku w obce ręce nastąpił masowy wywóz legalnych tytułów do
                    > przynależnej im własności. Tym samym wywieziono prawa do przejmowania zysków,
                    > które przynosi sprzedany przez państwo kapitał. Możnaby się ciągle pocieszać,
                    > że przez taką wyprzedaż ściągnięto bardziej doświadczonych kapitalistów z
                    > zagranicy. Ale można było ich zdobyć w inny sposób, taki, który nie
                    wykluczyłby
                    >
                    > jednoczesnego stworzenia silnej własnej klasy kapitalistycznej.
                    ------------------
                    dłuuugga odpowiedź. I jakby nie na temat. Uwaga była do planu Balcerowicza i
                    hiperinflacji odpowiedź to antyprywatyzacyjna tyrada.

                    -----------------------------
                    > Podyskutujcie z profesorami ->
                    > -błędna i nadrestrykcyjna polityka monetarno - kursowa - prof. St. Gomułka,
                    > -ewidentne błędy w polityce monetarnej - prof. W. Orłowski,
                    > -sprzyjanie napływowi kapitału spekulacyjnego - prof. J. Macieja,
                    > -działanie zagrażające rozwojowi gospodarczemu Polski - prof. A. Sopoćko,
                    > -pseudonaukowe zadufanie i wszechwiedzący tupet prowadzący do powiększenia
                    > deficytu budżetowego - prof. J. Czekaj,
                    > -arbitralność i dorabianie ideologii - prof. A. Wojtyna,
                    > -państwo porzuciło potrzeby produkcji na rzecz wyprzedaży majątku a
                    > transformacja ustrojowa ruszyła szybko, tyle, że równie szybko doszło do
                    > katastrofy, najpierw w formie gwałtownej recesji, a potem półdarmowej
                    > wyprzedaży majątku na rzecz obcych inwestorów - prof K. Poznański
                    >
                    >
                    > lękliwa polityka obniżania stóp procentowych, pobudzająca agresywne działanie
                    > kapitału spekulacyjnego - prof. K. Lutkowski,
                    >
                    > doprowadzenie w okresie ostatnich 5-ciu lat do zwiększenia deficytu
                    budżetowego
                    >
                    > o około 29 mld zł - prof. St. Nieckarz,
                    >
                    > drastyczne hamowanie rozwoju przedsiębiorczości i obciążenie budżetu wysokimi
                    > kosztami długu publicznego - prof. G. Kołodko,
                    >
                    > abberacyjna polityka pieniężna granicząca z obłędem - prof. M. Belka.
                    > a polskie currency board to balcerowski podziemny lej wysysający
                    > oparty nie na kotwicy $ a na haku oprocenrowania!

                    Ojoj Haszku, musisz sie podpierać tajnymi współpracownikami?
                    A tak na poważnie to, która z tych wypowiedzi wskazuje na to, że Balcerowicz
                    wywołał hiperinflację za wyjątkiem wcześniejszej Twojej,gejzerku, wypowiedzi.
                    Wszystkie one mówią tylko tyle, że Balcerowicz przegiął z jej zwalczaniem. Ty
                    tego nie zauważasz, czy tylko nie chcesz zauważać?
                    • szach0 ____Wstyd mi za Was________________________ 03.12.06, 10:33
                      Znajdziesz tyko luki w oficjalnych zyciorysach LB!

                      Jakie sa tematy jego pracy mgr jesli konczył SGH?

                      Gdzi nappisałem, że wywołał inflację? Przekratasie i manipulatorze?
                      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13&w=53242456&a=53282352
                      • wolomin_w_nocy Re: ____Wstyd mi za Was________________________ 03.12.06, 13:43
                        szach0 napisał:

                        > był doradcą lektorem w BP KC PZPR
                        >gdy drukowano pieniądze w horendalnych ilościach przez rząd Mieczysława
                        >Rakowskiego, którego dziś znów tacy Napieralscy i jemu podobni bezkarnie chwalą
                        > czy takich się ściga?

                        To twoje słowa?
                        • wolomin_w_nocy Re: ____Wstyd mi za Was________________________ 03.12.06, 13:49
                          I jeszcze jedno, wstydź się za siebie. Powinno wystarczyć powodów. I nie
                          zapluwaj się tak bo ci szczęka wypadnie.
                    • rycho7 z moich wspomnien 03.12.06, 17:34
                      wolomin_w_nocy napisał:

                      > A tak na poważnie to, która z tych wypowiedzi wskazuje na to, że Balcerowicz
                      > wywołał hiperinflację za wyjątkiem wcześniejszej Twojej,gejzerku, wypowiedzi.

                      Tu zadnych takich wypowiedzi nie znajduje. Natomiast pamiec mam
                      niewlasciwa, "komunistyczna", bo niewygodna. Balcerowicz byl w zespole doradcow
                      podpowiadajacym aby "Solidarnosc" strajkowala za tak zwana indeksacja plac,
                      czyli za uruchomieniam hiperinflacji.

                      Rakowski w podskokach wykonal "fanaberie" styropianu. W metnej wodzie lepiej
                      sie lowi. Tera styropian ma pretensje, ze polow sie udal.
                      • wolomin_w_nocy Re: z moich wspomnien 03.12.06, 20:10
                        rycho7 napisał:

                        > Natomiast pamiec mam niewlasciwa, "komunistyczna", bo niewygodna. Balcerowicz
                        > byl w zespole doradcow podpowiadajacym aby "Solidarnosc" strajkowala za tak >
                        > zwana indeksacja plac, czyli za uruchomieniam hiperinflacji.
                        > Rakowski w podskokach wykonal "fanaberie" styropianu. W metnej wodzie lepiej
                        > sie lowi. Tera styropian ma pretensje, ze polow sie udal.

                        No to mamy dwie wersje.
                        1. Hasza - Balcerowicz doradzał Rakowskiemu jak wywołać zbrodniczą inflację
                        2. Rycha - Balcerowicz doradzał Solidarności jak wywołać zbrodniczą inflację

                        Można się spierać o to czy plan Balcerowicza był zbyt drakoński czy też nie -
                        ale bez wątpienia był to plan zwalczania inflacji a nie jej wywoływania.

                        Przy dużej inflacji takiej jaka była wówczas jakaś indeksacja była nieodzowna.
                        Normalnie ludzie by doszli do tego sami poprzez zwykłe stosunki umowne z
                        pracodawcami. Tyle, że wówczas państwo było jedynym pracodawcą. Ale ja tego już
                        tak dobrze nie pamiętam. Tak, że mogę tylko brać na słowo.

                        Pamiętam tylko, że Balcerowicz bardzo krytykował różne indeksacyjne relikty już
                        za III RP, które powodowały, że mieliśmy takie lata, że realnie rosły tylko
                        dochody emerytów i rencistów.

                        Chętnie śię pospieram o doktrynerstwo Balcerka. Argumenty rzeczywiście są
                        trudniej dostępne, bo co tu dużo gadać raczej przegiął. Ale na boga, nie trzeba
                        mu doklejać rogów i ogona.

                        -
                        • hasz0 _________________________________ _Fakty były takie 04.12.06, 13:04
                          W 1987 r. ze wschodu z Moskwy przyszła po śmierci Leonida Breżniewa
                          wioesna z realizowanym hasłem Gorbaczowa 'głasnost’ i 'piereiestrijka'.
                          Awaria w Czernobylu po klęskach w Afganistanie obnażyła gospodarczą i
                          organizacyjną niewydolność systemu na oczach świata.
                          W 1987 r. sowieci byli skłonni zaprosić Adama Michnika do Moskwy, ale polskie
                          władze się na to nie zgadzają.
                          źródło:
                          209.85.135.104/search?q=cachetongue_out65Hq65fFSEJ:pks-warszawa.polskivancouver.info/b-i-u-l-e-t-y-n-b-i-u-l-e-t-y-n-
                          400496+indeksacja+cen+Rakowskiego&hl=pl&gl=pl&ct=clnk&cd=9

                          W kontaktach Gorbaczowa z przywódcami krajów satelickich...z sowieckiego biura
                          politycznego dociera jasny sygnał, który brzmi następująco: „nie możemy was
                          dłużej trzymać na swoim karku – radźcie sobie sami, będziemy was wspierać, ale
                          nie tak jak dawniej”. Jaruzelski Kadar zaczynają wykonywać ruchy o charakterze
                          wyprzedzającym.

                          Siłą zdelegalizowanej jeszcze „Solidarności” była pielgrzymka Ojca Świętego w
                          1987 r., spotkanie na Zaspie, gdzie jest ponad milion osób i Papież mówi „o nas
                          i za nas”. Po podwyżce cen o 50 proc. w lutym 1988 r. OPZZ boi się
                          „Solidarności”.

                          scenariusz zrobiony przez tę trójkę Pożogę, Urbana i Cioska. Hetmanem w tej
                          konwencji byłby Kiszczak, a królem oczywiście Jaruzelski.
                          LABORATORIUM
                          Polska ma być laboratorium nie w sensie politycznym. Ale system gospodarczy
                          w Polsce był wzorowany na systemie sowieckim. Rosjan mogło zatem
                          interesować, jakie są możliwości modernizacji gospodarczej. Są trzy
                          ekspertyzy z początku 1989 r., które zostały opublikowane: sowieckie-
                          go MSZ, Wydziału Zagranicznego KC KPZR i tamtejszej Akademii Nauk,
                          gdzie wyraźnie jest mowa o tym, że w krajach Europy Środkowej doj-
                          dzie do jakiejś demokratyzacji, a partie komunistyczne będą musiały
                          „posunąć się” bądź wręcz mogą stracić władzę. Od tego momentu są już bardzo
                          wyraźne kontakty z opozycją w Polsce. W 1989 r. trwają rozmowy, w któ-
                          rych między innymi Andrzej Wajda jest wykorzystywany jako pośrednik,
                          kurier czy łącznik....powiązań z Bankiem Światowym, Międzynarodowym Funduszem
                          Walutowym, warunków pomocy i stanowiska Związku Radzieckiego, który so-
                          bie tak naprawdę odpuścił to wszystko, jeżeli chodzi o pomoc. Tu jest
                          jasna taktyka, że jeżeli wy się nie dogadacie z Bankiem Światowym i z
                          MFW, to my oprócz tego, co robimy dla podtrzymania, nic więcej nie
                          zrobimy. -> determinacja obozu władzy, jeżeli chodzi o okrągły stół, o pewne
                          negocjacje. Bo już było jasne w pewnym momencie, że ta władza –
                          obojętnie, czy chodzi o rząd Rakowskiego, nie mówię już o Messnerze,
                          czy o każdy inny rząd – nie ma szans na dogadanie się z Bankiem Świa-
                          towym i MFW. Nie miały znaczenia nawet najbardziej rewolucyjne zmia-
                          ny ustawowe. Sprawy gospodarcze są do tej pory całkowicie bagatelizowane
                          przy okazji dyskusji o roku 1988 czy 1989. Raczej skupiamy się na kwe-
                          stiach politycznych. Tymczasem są pewne, nieliczne dokumenty w Archi-
                          wum Akt Nowych, które wskazują, że nawet w okresie okrągłego stołu
                          były prowadzone rozmowy z MFW. Bardzo delikatnie wspomina o nich
                          Ireneusz Sekuła. Warunki stawiane przez MFW były nie do zrealizowania
                          przez PZPR dlatego, że to groziło nowymi strajkami. Ktoś musiał przepro-
                          wadzić te reformy, które później są znane jako reforma Balcerowicza.
                          • hasz0 Re: _________________________________ _Fakty były 04.12.06, 13:46
                            Rakowski uwolnił od 1 sierpnia 1989 roku ceny żywności. Jednak nie zrobił on
                            nic, by równocześnie powstrzymać wzrost płac. Spowodowało to rozkręcenie się
                            spirali cen i dochodów.

                            A tu maskowanie Sachsa:

                            "Premier Mazowiecki, zanim mianował Balcerowicza na to stanowisko,
                            powiedział: „Szukam swojego Ludwiga Erharda” a plan reformy polskiej gospodarki
                            opracowywało 11 osób, a ich średnia wieku nie przekraczała 30 lat... którzy nie
                            mieli żadnego doświadczenia „młodzi pracownicy nauki”. wstępny raport z całego
                            planu opublikowano w skróconej formie jako dodatek do „Życia Gospodarczego”, a
                            w pełnej formie w Polskim Towarzystwie Ekonomicznym.
                            ......
                            9 października 2003 roku zaczęto wprowadzać w życie program porządkujący
                            wydatki publiczne. Założono, że w latach 2004-2007 oszczędności w tej sferze
                            wyniosą 20 mld zł. Tyle tylko, że 10 mld zł pochodzić ma z tzw. poszerzenia
                            bazy podatkowej, czyli na przykład objęcia podatkami rolników i legalizacji
                            szarej strefy. Kolejne 4,6 mld zł to efekt mniejszych wydatków na wojsko, a
                            następne 2,5 mld zł to wynik większych wpływów, które mają nastąpićpo
                            restrukturyzacji PKP i górnictwa.Pojawiły się nowe możliwości, jako
                            rodzaj „promocji” gospodarczej i kulturowej. Według mnie jest to jedno z
                            najpoważniejszych dla nas wyzwań. „Jak będzie wyglądać IV Rzeczpospolita
                            Polska?”
                            • hasz0 _______________________Spełniam prośby Pożarskiego 04.12.06, 13:57
                              znajdziesz artykuł w dzisiejszej Angorze
                              "Wiechecki nie jest dentystą"
                              o prezesie Młodzierzy Wszechpolskiej Janie M...fort ratującym Żydów

                              - skazany za to na smierć przez Niemców
                              i nastęnym prezesie Młodziezy Wszechpolskiej skazanym w PRL-u przez
                              stalinowców ojców duchowych dzisiejszej młodzieżówki
                              z SLD.

                              Ilość 6 mln Polaków wymordowanych przez Niemców i Rosjan
                              w tym 200 tys powstańców warszawskich i od 60- 200 tys.
                              na Wołyniu i Podolu znajdziesz sam.




                            • rycho7 ukrywanie kolejnego dna 05.12.06, 21:12
                              hasz0 napisał:

                              > A tu maskowanie Sachsa:

                              Sachs wspolpracowal z CIA, ktore wczesniej finansowalo zespol/zespoly, ktore
                              tem przekret wczesniej opracowywaly.
                          • rycho7 pulapka off-side'owa (ofsajdowa) 05.12.06, 20:51
                            hasz0 napisał:

                            > przez PZPR dlatego, że to groziło nowymi strajkami. Ktoś musiał przepro-
                            > wadzić te reformy, które później są znane jako reforma Balcerowicza.

                            Trzeba dodac jeszcze zatajenie przekazu Kuklinskiego przed Solidarnoscia w
                            1981. Ktos musial sie rozprawic z niedorzecznymi wymaganiami zwiazku zawodowego
                            styropianow. Lepiej bylo do zrobic zanim zaraza sie rozszerzy na caly swiat.
                        • rycho7 wszystko po kolei. 05.12.06, 20:43
                          wolomin_w_nocy napisał:

                          > Można się spierać o to czy plan Balcerowicza był zbyt drakoński czy też nie -
                          > ale bez wątpienia był to plan zwalczania inflacji a nie jej wywoływania.

                          Przed planem Balcerowicza bylo doradzanie Solidarnosci jak wywolac
                          hiperinflacje. Chcesz walczyc z moja pamiecia. Skutkuje jedynie gilotyna.

                          > Przy dużej inflacji takiej jaka była wówczas jakaś indeksacja była
                          nieodzowna.

                          Strajki sluzyly wywolywaniu braku pokrycia towarami plac. Slyszales kiedys o
                          ekonomii?

                          > Ale na boga, nie trzeba mu doklejać rogów i ogona.

                          To moja "niewygodna" pamiec. Przed operacja ukrywania rogów i ogona. Nic nie
                          trzeba doklejac one tam byly, sa i beda.
                          • wolomin_w_nocy Re: wszystko po kolei. 05.12.06, 21:26
                            rycho7 napisał:
                            > Strajki sluzyly wywolywaniu braku pokrycia towarami plac. Slyszales kiedys o
                            > ekonomii?

                            To mówisz, że bez strajków to za komuny prawdziwa komuna była tylko, wbród
                            towarów w sklepach tylko, że te strajki.
                            No Rychu powiem ci, że ta Twoja pamięć to rzeczywiście jakaś
                            taka "komunistyczna".
                  • orwella Re: ______Rakowski Passent Urban Wam przyznają ra 03.12.06, 10:31
                    Przejmowanie fabryk czy banków przez, zagranicznych właścicieli jest dzisiaj w
                    > świecie czymś normalnym, ale nie sposób uznać za normalne przejmowanie całej
                    > gospodarki jakiegoś kraju, a tym bardziej za półdarmo. Tak się niestety stało
                    w Polsce, gdzie zamiast uratować dla przyszłych pokoleń to, co zostało z
                    > komunizmu - zmarnowano ten spadek.
                    ----
                    Kraj, ktorego cala gospodarka zostala zagrabiona przez sily zewnetrzne nazywa
                    sie KOLONIA, nie oszukujmy sie, ze mamy jakas suwerennosc gospodaczcza czy
                    polityczna. Mielismy jej wiecej za komuny. musimy te suwerennosc odzyskac,
                    jesli trzeba to poprzez rewolucje.
                    • szach0 ______Wstyd powiniem Wam palić lica!!!! 03.12.06, 10:34
                      ____________WIELKI PRZEKRET trwa!

                      Nieświadomy naród ogłuiają ci, którzy rabowali Polskę od lat, rozkradali ją,
                      uczyli w szkolach odwrotnie polskiej historii.

                      Liberum veto zastosował Kaczyński po raz pierwszy od czasu jego zlikwidowania
                      - co od razu wtedy przed wiekami wykorzystali zdrajcy sejmowi do rozbiorów!
                      A teraz wzmacnia naszą pozycję!

                      Antypolscy faszyści i komuniści do spółki, zniszczyli slużbę zdrowia, naukę,
                      patriotyzm szanse na karierę w ojczyźnie najbardziej wartosciowym i
                      patritycznym Polakom i jeszcze oddali ten kraj w obce łapy.

                      Teraz bogata posłanka rosjanka na jedno polecenie zmniejszyła dzienny nakład
                      największego pisma niemieckiego Axxela Springera na Polskę w swoim interesie!

                      Miedzynarodowa zmowa szkaluje Polskę wraz ze zdrajcami
                      nazywając jej najlepszych synów bolszewikami
                      niepommni 6 mln wymordowanych przez bolszewię i zapomniany i splugawiony przez
                      samego prezydenta zdrajców Katyń

                      Nazywają piewców polskiej mysli i uczuć antysemitami niepomni faktu odbudowy
                      największej liczby synagog w Polsce w obliczu burzenia synagog w Europie
                      i tego, że przywódca Młodziezy Wscechpolskiej oddał zycie w obronie
                      Zydów zabijanych ludobójczo przez Niemców wraz z polskimi sasiadami
                      ich obrońcami!

                      Wstyd i hańba Panowie i Panie niewdzięcznicy!
                      NA marginesie:KTO JEST WLASCICIELEM FEDERAL RESERVE BANK OF USA?
                      • szach0 ______Odpowiadaj na Moje pytania! 03.12.06, 10:37
                        Kto może nazywać w Polsce bolszewikiem
                        i faszystą nieinnego Polaka?

                        A takiego który miał kilki w Auschwitz
                        nie stał po stronie Kornasiewicz w 68
                        i w Balcerowicza i A. Olechowskiego w 1982-88?
                        • szach0 "niewinnego" "kilku z rodziny" korekta z nerwów/n 03.12.06, 10:38
                        • rycho7 Hasiu bulgoce 03.12.06, 17:40
                          szach0 napisał:

                          > A takiego który miał kilki w Auschwitz

                          Kilki Hasiu to takie rybki. Chyba to niewymiarowe szprotki. Teraz nielegalne
                          przy polowie. Rarytas z kuchni rosyjskiej. W Auszfic byly dostarczane do
                          kantyny Wlasowcow.
                      • jaceq Re: ______Wstyd powiniem Wam palić lica!!!! 03.12.06, 11:00
                        szach0 napisał:
                        > NA marginesie:KTO JEST WLASCICIELEM FEDERAL RESERVE BANK OF USA?

                        Spróbuję zgadnąć: Frates Militiae Templi, Pauperes Commilitones Christi
                        Templique Salomonis?
                        • cyborg.jr Re: ______Wstyd powiniem Wam palić lica!!!! 03.12.06, 12:04
                          od 1987 do lutego 2006 przewodniczącym „Board of Governors“ był Alan
                          Greenspan , od lutego 2006 jest prof. ekon. Bernard Bernanke , vice- od 1999
                          jest W. Ferguson Jr.

                          • hasz0 Blamaż absolutny Panowie___Pomylenie z poplątniem 03.12.06, 22:50

                            żeby tak się pogrążać:

                            nie rozróżniać
                            - "literówki" od "litrówki"
                            - deprawacji przemian od prywatyzacji powszechnej
                            - nie czuć blamażu żartów z tragicznych losów Własowa, dzielnie broniącego
                            Berlina (wg Goebbelsa) w strasznym finale -
                            "bronienia cudzej stolicy, skazanej na przegraną po zdradzie własnej"!

                            i mylenia właścicieli sprywatyzowanego
                            po 4 głosowaniu za Wilsona - MFW z... wynajętymi do prezesowania urzędnikami!

                            Blamaż absolutny!!!!!!!






                    • pozarski Re: ______Rakowski Passent Urban Wam przyznają ra 03.12.06, 12:24
                      orwella napisała:
                      > Kraj, ktorego cala gospodarka zostala zagrabiona przez sily zewnetrzne nazywa
                      > sie KOLONIA, nie oszukujmy sie, ze mamy jakas suwerennosc gospodaczcza czy
                      > polityczna. Mielismy jej wiecej za komuny. musimy te suwerennosc odzyskac,
                      > jesli trzeba to poprzez rewolucje.
                      Moze wystosuj list do Jaruzelskiego.On, dla ratowania ojczyzny w opalach, na
                      pewno sie zgodzi.


                      ____
                      HGW cie nawroci. Bedziesz musial zapinac rozporek.
                      autorka:patience

                      • haszszachmat ____Podstawowych "gołych" faktów nawet nie znacie 03.12.06, 17:09
                        kiedy się zapisał do PZPR? Czy wystąpił kiedykolwiek?

                        Ile mln Polaków wymorodował bolszewizm i faszzym do spólki i osobno
                        na zmianę...?

                        Kto został nie będąc członkiem od razu prezesem UW? członek BP KC PZPR
                        Kto załozył Platoformę? nie "dokonujący kłamstwa lustarcyjnego" TW członek
                        Bilderbergu etecetera
                        Kto z PO w 68 r nadzorował cięcie kabli do pałowania stusdentów?

                        Stwierdzenie:

                        "wszystkie te koterie polityczne najwyraźniej widzą w komunizmie
                        niezrównaną potęgę, chociaż nikt nie potrafi wskazać ani jednego członka
                        parlamentu, czy rządu, który sam identyfikowałby się z komunizmem."

                        powinno się zastąpić pytaniem o identyfikację z bankiem
                        w którym Trocki i Lenin jako prekursorzy trzymali miliony $
                        - dzisiejszy Fakt ujawnia w jakim kraju krytycy Wanny
                        trzymają dorobek Reform Przemiany Komunistów w Liberałów.....


                  • wolomin_w_nocy Re: ______Rakowski Passent Urban Wam przyznają ra 08.12.06, 23:08
                    No Haszu pojawił się nowy wątek w sprawie Balcerka. Podobno stoi za niejaką
                    Anetą K. A ty nie grzmisz.
        • rycho7 mozna na ochotnika? 03.12.06, 17:22
          jaceq napisał:

          > Znajdź mi, Haszu, jakiegoś "wyznawcę ideologii komunistycznej".

          Ja juz sie przyzwyczailem, ze Hasiu mnie za takowego uwaza, znaczy sie
          za "wyznawcę ideologii komunistycznej". Mozesz strzelac.

          Ja jestem pragmatykiem. Rodzina moze sie pozywic na odszkodowaniach od Ciebie.
          No bo jak chcesz strzelac to musi Cie byc stac na brak myslenia.

          Pragmatykiem bylem od "zawsze", dlatego hasiu pomawia mnie "obrazliwie" za
          komuniste. Co jest dla mnie dobrym kabaretem.
          • jaceq Re: mozna na ochotnika? 03.12.06, 22:31
            rycho7 napisał:
            > Mozesz strzelac.

            Dzięki za pisemne pozwolenie. Chyba znakomicie poradziłbym sobie bez niego,
            gdybym miał taki zamiar.

            > Rodzina moze sie pozywic na odszkodowaniach od Ciebie.

            Może, ale nie musi. Może (ale nie musi) być ją stać na wpis, adwokatów itp.

            > No bo jak chcesz strzelac to musi Cie byc stac na brak myslenia.

            I stać. Tylko, że do strzelania myślenie też jest akurat (niestety?) potrzebne.
            • hasz0 ________________Ja tam zawsze strzelałem najlepiej 03.12.06, 22:56
              nawet w wojsku.

              Kiedyś sierżant zaniemówił! Nawet nie przeklął!
              Na mojej tarczy były same 10 i może 1-na 9-ka...ale
              dwukrotnie więcej niż ilość naboi.

              Po prostu zawsze rozmawiałem z dobrymi strzelcami
              ale takimi co nie zauważają
              że.....


              TU UWAGA UWAGA




              UWAGA ->
              strzelają do MOJEJ TARCZY!

              Pozdrawiam Was serdecznie i przyjaźnie!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka