Dodaj do ulubionych

Czy robiłyście badania na Lamblię? Ważne!

23.03.05, 23:09
Jest forum pediatryczne, gdzie można dowiedzieć się więcej:
www.forumpediatryczne.pl/index.php
Wątek zaczynam dlatego, że wiem o przypadkach "pozbycia" się alergii po
wyleczeniu z lamblii. Lub przynajmniej istotnemu złagodzeniu jej objawów.

Z własnych poszukiwań mogę tylko powiedzieć w skrócie, że jest to
pierwotniak występujący w naszej strefie klimatycznej (polska i najbliższe
okolice). Do czego można go porównać? - do pierwotniaka, który w innej
strefie klimatycznej wywołuje malarię. Sposób przenoszenia: brudne ręcę,
kropelkowo, ...każda, kontakt z nosicielem, ze zwierzęciem....

Z autopsji mogę powiedzieć, że daje przeróżne objawy u dzieci, niemowlaków,
dorosłych. W tym także objawia się często ALERGIĄ (przeważnie zaczyna się od
mleka!, jak u mojej córki), słabym przyrostem masy ciała, swędzeniem,
płaczliwością. Dorośli i dzieci mogą mieć depresje, nadpobudliwość, bóle -
przeróżne, nawet zgrzytanie zębami przez sen. Może niczym się nie objawiać,
wtedy jest się nosicielem.
Jeżeli w rodzinie jest jeden zarażony /nosiciel, prawdopodobnie lamblię
noszą wszyscy. Tylko wyspecjalizowane laboratoria potrafią znaleźć jej
cysty, które są bardzo podobne do szczątków przetrawionego pokarmu. Często
do osłabionego organizmu przez tego pierwotniaka dołączają
inne "przyjemności" typu: grzybica przew. pokarmowego, gronkowce.

Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami sprawdzenia siebie, dziecka, całej
rodziny, odsyłam także do wątku na forum edziecko zdrowie:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=577&w=21810504
lub dołączcie pytania do tego postu.

Jeżeli chociaż jednemu małemu alergikowi to pomoże, warto spróbować!
Ja mogę tylko powiedzieć, że strasznie żałuję, że odkryłam to tak późno!
Moje dziecko jest strasznie "zmordowane" przez to COŚ. A lekarze nie kierują
na te badania, ja trafiłam na to przypadkiem.

Obserwuj wątek
    • amadeusz7 Re: Czy robiłyście badania na Lamblię? Ważne! 23.03.05, 23:35
      Również korzystam z tego forum i właśnie jesteśmy w trakcie badań na lamblie.
      Do tej pory zrowe dziecko ma w 10 m objawy alergii, troche dziwne objawy. Przy
      tym niepokój, zaburzenia snu( wysypka nie swędzi i sie nie drapie), bladośc i
      cienie pod oczami, dziwny zapach z ust), brak apetytu u dotychczasowego żarłoka.
      Zobaczymy, pasożyty wywołują wiele chorób o które byśmy je nawet nie posądzili.
    • mamamuta Re: Czy robiłyście badania na Lamblię? Ważne! 24.03.05, 09:04
      gdzie w W-wie robią te badania?
      z tego co wyczytałam to jest to dość trudne badanie bo można przeoczyc cysty i
      tylko doświadczone stacje zrobią to dokładnie.
      • mamamuta Re: Czy robiłyście badania na Lamblię? Ważne! 24.03.05, 09:20
        dowiedziałam się że w Warszawie badanie takie wykonuje się min. w Sanepidzie na
        Żelaznej 79.
        badanie na lamblie jest co dwa tygodnie i najbliższe będzie w środę po świetach.

        doradźcie mi dziewczyny jakie przy okazji jeszcze warto zrobic badanie z kału?
        ja nie robiłam dziecku nigdy badania kału. może jeszcze sprawdzić pasożyty?
        • maya_maya badania kału! 24.03.05, 11:07
          przede wszystkim posiew kału - czyli obecność bakterii: gronkowce, Coli,
          Klebsiella itd. Bardzo ważne badanie i bardzo wiele daje oraz wynik nie
          pozostawia możliwości interpretacji albo są bakterie albo ich nie ma. U mojej
          córeczki niestety znaleźli cholerstwo. Badania wykonuje się w Instytucie
          Bakteriologii koło dawnego kina Moskwa.
          Możesz też zrobić badanie ph kału - czy kwaśne kupy, czy nie, można też szukać
          wirusów to oprócz pasożytów, grzybów i bakterii) - na Działdowskiej
    • sigvaris Re: Czy robiłyście badania na Lamblię? Ważne! 24.03.05, 11:20
      Lamblie w Warszawie sprawdza dobrze laboratorium weterynaryjne na Antalii 5
      (Tarchomin). Tel. 0 22 423 51 17, 0501 752 315. Lamblie prawie wyłącznie bada
      się w laboratoriach weterynaryjnych. Są potrzebne 3 próbki zbierane co 2 dni.
      Trzeba je przechowywac w lodówce. To ważne.

      Zwykły posiew kału nie wykaże lamblii!
      Zwykły posiew kału nie wykazuje także grzybów!
      • xxxinkaxxx a gdzie można zbadać tzw antygen lamblii? 24.03.05, 16:03
        na ktoryms forum przeczytalam ze najbardziej miarodajnym badaniem jest
        okreslenie antygenu lamblii...

        czy ktos wie gdzie to badanie mozna zrobic w w-wie?

        o czym swiadczy badanie ph kalu? kto wie?

        pozdr

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka