Forum   świekra

świekra

(5 wyników)
  • nie mam juz sił. na wigilie zaprosila tylko mojego meza, wnuka i mnie nie. Jej corka z mezem dostaly zaproszenie. Maz nie skorzystal z zaproszenia, zadzwoniola do mnie i nazwala modliszka bo rozbijam rodzine. masa podobnych sytuacji, ta wigilia mnie jeszcze nie dobila, dopiero ten wczorajszy telefon. Olac ja? Nie chce odbierac synowi babci, nawet babci zołzy. Świekra nie kwapi sie do konkatku z wnukiem, ma go wiec gdzies. Moze lepiej dla mojego synka, zeby niegdy wiecej jej nie widzial?
  • Witam! Nie jestem pewna, czy to odpowiednie forum, ale zaryzykuję i pytam: Czy ktoś mógłby polecić książkę, artykuł albo jakieś inne opracowanie, gdzie znalazłabym obajśnienie nazewenictwa związanego z pokrewieńswem i powinowactwem? Bardzo mnie to zaintrygowało, bo czy jest jakas różnica miedzy stryjną a stryjenką? Ot, co mi teraz chodzi po głowie!
  • ...czyli staropolskie nazewnictwo stopni pokrewieństwa/powinowactwa. Orientujecie się w tych wszystkich ciotkach, stryjach, pociotkach?? Bo ja zawsze miałam problem z nazewnictwem "fachowym". Troche poczytałam i dowiedziałam się, że nie mam teściowej, tylko Świekrę :D ha! bo Teściowa to matka żony, natomiast matka męża to świekra ;)
  • Zauważyłyście, że bohaterką zawsze jest teściowa - matka żony, a nigdy świekra - matka męża? Może to dlatego, że kobiety sobie narzekają wprost?
  • Radosną informacją, że od dziś jestem PRZYSZŁĄ teściową :) Synio oświadczył się bardzo romantycznie. Wynajął malutki samolot i latając nad Warszawą i okolicami zaręczył się z Młodą:) Wymagało to trochę zachodu, bo przeciez trzeba było dojechać z Lublina do stolicy i jeszcze wcześniej wszystko dograć. Teraz wracają pociągiem i Młody w gang i do tesciów z wiąchą. JAKŻE JA SIĘ CIESZĘ:)) ))))
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się