Forum   bircza

bircza

(444 wyniki)
 • Birczanie do boju! Nie dajmy się hołocie,złu won!Pogotowie trwa. Zwyciężymy. Jeszcze Bircza nie zginęła nie zginęła! Synowie tej ziemi okupionej krwią ojców naszych, łzami matek,Smiercią dzieci! Nie dajmy, By nas zniszczył wróg! Tak nam dopomóż Bóg!LARUM GRAJĄ !w GÓRĘ SERCA! dOŚĆ!pOZAGRYZAMY SIĘ NA ŚMIERĆ. pRECZ Z KOŁTUŃSTWEM.
 • W naszej miejscowości rośnie liczba miejsc, w których, albo raczej na których, już dawno powinno się umieścić zakaz wywieszania ogłoszeń czy naklejania nalepek. Niedalej jak kilkanaście dni temu przeszedłem się jedną z głównych ulic birczańskich, gdzie na słupach mój wzrok przykuły nalepki z hasłami takimi jak: "Precz z komuną" i parafrazując, 'lewacy precz'. Każdy ma prawo do swoich poglądów, o ile nie "wchodzi" na teren ludzi o poglądach odmiennych niż wasze. I mówię to jako prawicowiec. ...
 • Witam. Jak z odbiorem sygnału telewizji DVB-T z nadajnika z Tatarskiej Góry z Przemyśla. Jest zasięg? Odbiera ktoś z Birczy?
 • Czy może ktoś ma informację o co chodzi z tym honorowym obywatelstwem dla wójta. Kilku radnych namawia ludzi żeby podpisali listę poparcia bo chcą nadać wójtowi honorowe obywatelstwo Birczy. Zastanawiam się za jakie to szczególne zasługi. Może wójt pracuje za darmo, czy może jest to już kampania wyborcza?
 • Jestem, po studiach, nie mam pracy, brak ofert na terenie gminy, wiec chetnie sprobuje zalozyc jakas dzialalnosc. Podpowiedzcie mi co daloby rade zaistniec i funkcjonowac?
 • Jak wszyscy wiemy nasze gimnazjum jest jednym z najlepiej prosperujących w regionie, ba może nawet i w województwie. Świadczą o tym wyniki naszych uczniów, konkursowe jak i naukowe. Po za tym są organizowane ciekawe wycieczki. Jest ich bardzo wiele. Przytoczyć tu można choćby zorganizowany kulig w Hucie Brzuskiej zupełnie za darmo ( uczniowie płacili tylko za za posiłek ), czy wycieczkę do Lwowa która odbędzie się końcem maja. Uczniowie za ta wycieczkę płacą tylko 100 złotych. Dodatkowo obejr...
 • www.bircza.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&menu=89&artykul=934&akcja=artykul Dlaczego, jeżeli ustawa została uchwalona 1 lipca 2011 roku, a zaczęła obowiązywać 1 stycznia 2012 roku, dopiero teraz powołuje się zespół, który ma zająć się tym problemem ?
 • oraz w miejscowości Rudawka,w której to w tamtym tygodniu w godzinach nocnych policjanci z wydziału narkotykowego weszli równocześnie do czterech domów dokonując przeszukań i zatrzymań .Działania te są pokłosiem wypadku drogowego w miejscowości Stara Bircza z dnia 24.09.2011r z godz.23.00 w którym to zdarzeniu dachował osobowy volkswagen prowadzony przez pijanego 18-sto latka z Leszczawy / 2promile alkoholu/ koledzy również pod wpływem.W samochodzie znaleziono również narkotyki .Teraz chłopak...
 • Witam.Nie długo wracam w rodzinne strony.Jak w Birczy z możliwościa podjęcia pracy?Jakie możliwosci perspekywy szanse???Prosze o jakiekolowiek informacje o jakiejkolwiek pracy.
 • po kilku latach nieobecności jadę w niedzielę do Birczy na groby dziadków, ciekawe co tam nowego, czy da się zaauważyć jakieś plusowe zmiany.
 • Szanowny Panie Wójcie chciałam się zapytać Pana (pytam na forum,ponieważ chcę, aby wszyscy przeczytali jak to wygląda) jak to jest z zatrudnianiem w naszej gminie. Jak mi wiadomo to zatrudnienie dostało 3 osoby a na stronie gminnej nie było ogłaszanego konkursu na wolne stanowiska pracy a powinien być, ponieważ w samorządach obowiązują takie przepisy( tylko nie w naszej). Od pewnego czasu przyglądam się tej sprawie i dziwię się, że jeszcze nikt nie zwrócił na to uwagi. Pani SKARBNIK upchała...
 • jak w temacie czy takowy są?
 • Przeglądając oficjalną stronę Birczy jest odnośnik do Szkół na Naszym terenie i zaglądając tam zobaczyłem, że tylko jedna szkoła ma działającą stronę www. Pozostałe jej nie mają lub linki nie działają. Jeśli na takim poziomie jest nauczanie informatyki w tych szkołach to pogratulować. I po co UE i inne instytucje wyposażały tak pracownie informatyczne w "biednych szkołach w Bieszczadach" jak tam chyba nie ma kto uczyć te dzieci tej informatyki. Chyba nie tylko do układania pasjan...
 • Czy "bardzo mocny" i profesjonalny wydział Urzędu Gminy Bircza do spraw pozyskiwania Funduszy Unijnych, dla naszych przygranicznych miejscowości, byłby w stanie pozyskać pieniądze na stworzenie takiego szlaku z opisami miejsc ciekawych historycznie i przyrodniczo??
 • Chciałbym się dowiedzieć co to za jakieś dziwne praktyki stosuje się na drogach w Gminie Bircza a dokładnie o zakładanie jakiś dziwnych dzikich bram ograniczających przejazd np z krepaku do dubiecka przez łazy?? Pomijając absurdalne ograniczenie na moście w sufczynie bo samochody dostawcze o masie do 3,5t nie mieszcza sie z powodu wysokosci no ale to droga powiatowa wiec nie to forum:), ale ta samowolka budowlana na drodze huta brzuska- krępak to jakaś kpina!! Pomijając fakt iż dane kon...
 • Jak donosi osoba dobrze poinformowana, pod koniec września ma rozpocząć się remont cmentarza żydowskiego. A 15 września ma pojawić się w Birczy naczelny rabin Polski - Michael Schudrich.
 • Jak w temacie. W Birczy to tak ja we Lwowie, sam "tryzub". A "kochają"oni Polskę tak, że jakby mogli powtórzyli by to co UPA robiła w latach powojennych, czyli mordowali polaków.
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się