-
Czy powłoki ochraniające dzidzię - skóra, mięśnie, wody płodowe...a może coś
jeszcze? - są wystarczające by ochronić ją w przypadku np. uderzenia?
Pytam, ponieważ nadziałam się dziś na suszarkę do bielizny. Odczułam to
uderzenie i przestraszyłam się, zwłaszcza, że uderzyłam sie w podbrzusze, a
tam właśnie dzidzia ma główkę - i chyba to mnie najbardziej przestraszyło.
Czy to uderzenie mogło dotrzec do główki malucha, czy raczej zatrzymało się
na skórze, mięśniach, wodach płodowych....
-
Słyszę rózne glosy, ale większość takich, że od 3-go m-ca. Ja zaś słuyszałam,
że ochrona cięzarnych obowiązuje już od 1-go m-ca, pod warunkiem, że nie jest
na okresie próbnym. Jak jest naprawdę. Kodeks Pracy wg mnie nie wyraża się na
ten temat dosc jasno, ale ja zrozumiałam z zapisu, że jednak od 1-go.
-
Dziewczyny,
Zastanawiam się nad porodem z P. Komosą w szpitalu śródmiejskim na Solcu. Czy
wiecie coś na temat jej podejścia do ochrony krocza? Jakie ma na ten temat
zdanie? Czy ktoś rodził z nią i nie był nacinany.
Moje dwie kolezanki bardzo ją chwalą ale były nacinane, a dla mnie jej bardz
oważne żeby jesli się da tego uniknąć.
-
Ciekawi mnie czy w Szczecinie jest jakaś położna która chroni
kroczę rodzacej.Za kilka miesięcy będe rodzić ale juz dzisiaj martwie sie o
to że mnie natna tym bardziej ze moj lekarz powiedział że nie ma szans zeby
pierworódka urodziął bez nacinania. To ciekawa jestem jak nasze babki
rodziły , same sie nacinały nozyczkami. Wkurza mnie to że wszystko jest z
góry przesadzone i lekarz odrazu mówi mi ze bede nacięta, przeciez w polsce
jest bardzo dużo pierworódek które urodziły bez rut...
-
jak sie ubierać zeby za bardzo nie przegrzac lub nie wychłodzic brzuszka?
jak sie ubieracie teraz w te pogode gdzie po poludniu jest -5 a wieczorem -15?
czy wsadzacie koszulke w spodnie zeby nigdzie was nie zawialo?
-
Czy któraś z Was rodziła na Zaspie i spotkała położną, która starała się
chronić krocze? Z tego co wiem nacinanie jest w tym szpitalu robione rytunowo
i zastanawiam się, czy można tam znaleźć położną, która nie podchodzi do tego
tematu rytunowo. Możecie kogoś polecić? Z góry dziękuję za odpowiedź :-)
-
Dowiedzialam sie kilka dni temu o ciazy. Jestem przesczesliwa, ale
to dopiero pierwsze tygodnie, dlatego tez nie chcialam mowic w pracy
bo jesli cos sie stanie niedobrego, to nie chce musiec mowic w pracy
co sie stalo. Ale gdzies wyczytalam ze w razie czego, np.
zwolnienia, brak informacji wczesniej ze jestem w ciazy powoduje ze
nie jestem chroniona i moga mnie zwolnic, czy to prawda?
-
na przeciw mojej pracy (mamy kamery na zewnatrz i jeden ochroniarz byl
swiadkiem) jedna 16 latka uprawiała seks na murku z dwoma kolegami ( po
kolei) (16 i 14 lat) i teraz jest w 6 - 7 miesiacu.
problem w tym ze cała trójka (w koncu tworza niemal rodzine :/)
ćpa codziennie wąchając klej i jak widze jak ona zabija na raty to dziecko to
mnie chce szlag trafic!
jest ustawa o ochronie zycia poczetego i przeciw aborcji a co zrobić z taka
panna?
klej nie jest nielegalny, nikt nikomu t...
-
11 dni temu urodziłam córeczkę. Poród wspominam bardzo dobrze, ale szycie krocza i teraz związane z tym dolegliwości są okropne. Zróbcie wszystko aby zmniejszyć ryzyko nacięcia (niestety wciąż praktykowane zbyt rutynowo) lub pęknięcia krocza.
Króciutko, a jeśli by ktoś chciał więcej niech napisze.:
- przez okres ciąży 1. ćwiczenia Koegla 2. smarowanie krocza oliwą (najlepiej codziennie)
- rozmowa z położną lub lekarzem o ochronie krocza w czasie porodu (dogodna pozycja, masowanie krocza, nie...
-
Witam.Jestem w 28 tygodniu ciąży i za prawdopodobnie dwa tygodnie będę miała
założony pessar położniczy.Chciała bym sie dowiedziec czy jest to bolesne i
czy wiążą sie z tym jakieś komplikacje?Oczywiscie jak dlugo będę musiała go
nosic?Czy juz do końca ciąży?
Pozdrawiam:)
-
Powiedzcie jak to jest: mam umowe na czas okreslony [od pazdziernika do
konca grudnia 2005]. [wczesniej pracowal;am w tej samej firmie 5 miesiecy na
czarno]
podejrzewam, ze beda chcieli przedluzyc mi umowe na stale [no, w najgorszym
przyapdku druga czasowka] .
I tu moje pytanie - dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy [to prawie 2 miesiac
:))) ] - moga mi nie przedluzyc umowy i zwyczajnie wypieprzyc z roboty jak
sie dowiedza, ze bede mama?
Czy prawo chroni kobiete od 1 dnia...
-
Czesc dziewczyny!
Pisalam juz kiedys o mojej sytuacji - umowa na czas okreslony, wczesniejszy
powrot kolezanki z wychowawczego na moje stanowisko, w zwiazku z tym
wypowiedzenie mi umowy o prace... Mam pytanie czy w czasie wypowiedzenie moge
doniesc zaswiadczenie o skonczeniu 3 miesiaca ciazy? Czy to juz jest za
pozno? Dzis w dziwnych okolicznosciach musialam powiedziec szefowi o ciazy,
on powiedzial, zebym milczala na razie (generalnie bardzo w porzadku sie
zachowal), bo byc moze...
-
Dziewczyny, mój pies wielkości labradora, który ma chwilami żywiołowy
charakter skoczył dzisiaj jedną łapą na bok mojego brzucha, wszystko się
ugięło w środku, ale nie bolało, teraz umieram z obaw czy coś się nie stało,
jestem w 15 tygodniu i koleżanka twierdzi ze od takiego wstrząsu może się
odkleić łozysko albo jeszcze coś gorszego, jak będę o tym mysleć to chyba
oszaleję.:((((
-
Pracuję w tej firmie od maja 2003. Od września na czas nieokreślony. Wiem,
że w kodeksie pracy jakoś sie określa, od którego miesiąca kobita w ciąży
jest chroniona - że ileśtam trzeba przepracować... itp. Ja niestety zupełnie
sie na tym nie znam. Czy ktoś mógłby mnie oświecić?
-
za kilku schodków, przez nieuwagę a jakże, dupsko zbite, ale nie tu jest
problem, jestem w 14 tyg ciąży i nie wiem co teraz, zaraz ide do lekarza, na
razie nei mam żadnych bóli i jestem dobrej myśli, aczkolwiek chce mi się
płakać bo jakby cos to sobie tego nie daruję, czy taki upadek od razu coś
wyrokuje?
-
Hej,
Podpowiedzcie mi, kiedy powinnam powiedziec szefowi, że jestem w ciąży.Od
którego miesiąca jestem prawnie chroniona i mogę być pewna, że się nie
przestraszy i nie bedzie chciał mnie zwolnić?? Z góry dzięki.
Aga
-
Czy można współżyć już po wypadnięciu czopu śluzowego? Jestem w 39
tc. Od trzech dni obserwuje wychodzenie brązowego zbitego śluzu.
Zastanawiam się czy sperma mjąca przyspieszyć poród nie stanowi
zagrożenia dla dziecka od kiedy macica nie jest chroniona przed
wnikaniem drobnoustrojów?
-
od którego tygodnia pracodawca nie ma prawa zwolinić z pracy i jak sa płatne
zwolnienia w czasie ciąży - słyszałam że na początku zwolnienie nie jest
płatne 100%
-
Czy skłony oraz różne czynnośći wymagające kucania, klękania i zginania sie sa
szkodliwe dla dziecka? Albo np. troszkę zbyt obcisłe ubranie? W jaki sposób
malec jest chroniony i co sie z nim dzieje podczas takiej codziennej gimnastyki?
-- "
tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20716;28/st/20060611/dt/6/k/64b3/preg.png"
-
Drogie Forumowiczki,
Czy któraś może rodziła we Wrocławiu na Kamieńskiego? Czy kroją
tam rytynowo oraz czy możecie polecić położną, która chroni krocze
zamiast je kaleczyć? Lub takż, która przynajmniej stara się chronić?
Będę wdzięczny za odpowiedzi,
linuss