Forum   czesław niemen

czesław niemen

(19 wyników)
 • Który lepszy? Chodzi o polskich piosenkarzów którzy w historii polskiej piosenki sie wpisali.Dla mnie minimalnie lepszy jest Krzysztof Krawczyk oceniłbym go na 34 % a Czesława Niemena minimalnie za nim 31 %.Jak z familiady tu głosy na procenty zamieniłem.Myśle że Krawczyk ma lepszą twórczósć w historii minimalnie.Patrze też nie tylko na twórczośc ale i na wygląd, Krawczy był postawniejszy chłop a Niemen chudy i chyba mniejszy od niego.Jeśli chodzi o całkoształt to Krawczyk jednak ...
 • to już 3. rocznica [ `] Czesław Niemen [Czesław Juliusz Wydrzycki] 16. lutego 1939 r. - 17. stycznia 2004 r. R.I.P. Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek. Dziwny ten świat, świat ludzkich spraw, czasem aż wstyd przyznać się. A jednak często jest, że ktoś słowem złym zabija tak, jak nożem. Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie...
 • www.polityka.pl/spoleczenstwo/reportaze/1514388,1,wojna-o-pamiec-czeslawa-niemena.read Bardzo jestem ciekaw Waszych opinii na temat losów spuścizny artystycznej Niemena. Jeśli chodzi o sam artykuł, nie lubię takiego modernizmu w pisaniu, bo nim można przykryć wszystkie braki warsztatowe. To znaczy starać się przykryć, bo one i tak wychodzą.
 • A może tak nazwać jakąś ulicę w Warszawie ul.Czesława Niemena, a w Krakowie kolejną np. ul.zespołu Skaldowie ?
 • Wiem ze nie wrocisz. 5ta rocznica dzis.
 • znalazłem na forum coś takiego z 15.01.2004 r Czesław Niemen walczy ze śmiertelną chorobą. Lekarze nie chcą się wypowiadać na temat stanu zdrowia pacjenta, jednak wiadomo, że jest krytyczny. Piosenkarz miał być operowany we wtorek, jednak zabieg odłożono, gdyż wycieńczony organizm mógłby go nie przetrzymać. Wczoraj stan Czesława Niemena miał się tak pogorszyć, że trzeba go było reanimować.
 • ...zakończył się festiwal w Sopocie . muzyka.onet.pl/0,2030198,newsy.html Rzadko ostatnio oglądam telewizję , co dopiero festiwale . Ale ten koncert chciałabym zobaczyć . Czy ktoś z Was go widział ?
 • -"Jego książka skierowana jest przede wszystkim do podobnych jemu samemu fanów traktujących twórczość Niemena z całą powagą." To naprawdę do mnie:)
 • Bardzo się zasmuciłam słyszą tą wiadomość, bo rzeczywiście był świetny. Moje kondolencje dla rodziny i przyjaciół, a szczególnie dla muzyki...
 • Potrzebuję Waszego głosu :)
 • …gdzieś w roku 1973, moja szkolna rusycystka (urodzona niedaleko Wasiliszek - i wykształcona w ZSRR) oznajmiła nam na lekcji, że Βыджицкий не ползуется успехом w Związku Radzieckim. Jak jej przyniosłem na następną lekcję wydarty z gazety tekst o tym, że na koncerty Czesława Niemena w Leningradzie całonocne kolejki po bile...
 • Zapal świeczkę, za tych których zabrał los, Zapal światło w oknie Zapal świeczkę, za tych których zabrał los, Zapal światło w oknie Ludzi dobrych i złych wciżą przynosi wiatr, Ludzi dobrych i złych wciąż zabiera mgła. Lecz tylko Ty masz tą niezwykłą moc, By zatrzymać ich, by dać wieczność im. Pomyśl choć przez chwilę, podaruj uśmiech swój Tym, których napotkałeś na jawie i wśród snów. A może ktoś skazany na samotność Ogrzeje się Twym ciepłem, zapomni o kłopotach.
 • Ze łzami w oczach przyjąłem wiadomość o Jego śmierci. Dziś jest jeszcze smutniej. Odszedł prawdziwy geniusz i nikt go już nie zastąpi.Wraz z nim umarła moja młodość.
 • Czy gdyby Kurt Cobain, Freddie Mercury, Jim Morrison lub Czesław Niemen nie umarli, cieszyliby się taką samą sławą, jaką cieszą się po śmierci? Czy ich twórczość znałoby tylu ludzi ile zna teraz? Wiem że może to niesmaczny wątek ale czasem trzeba zadać odważne pytanie ;) Moim zdaniem - gdyby żyli, nie zyskaliby aż takiej sławy, jaką mają pośmiertnie. Czy się ze mną zgadzacie?
 • Jeśli ktoś wie, to proszę o link skąd mozna ściągnąć piosenkę "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena (proszę o oficjalną wersję).
 • ale zalosc. przez 10 lat nikt o biednym czesku nie wspomnial a tu nagle na wiktorach i "pod papugami" i ten pusty mikrofon. a dodatkowo orlos dajacy nagrode samemu sobie. czy oni nie zdaja sobie sprawy jakie to jest nedzne.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?