Forum   jądro ciemności

jądro ciemności

(8 wyników)
  • "Czego wymagasz od dobrej adaptacji? Podaj przykłady udanych, twoim zdaniem adaptacji filmowych i/lub teatralnych. Uzasadnij swój sąd." oto mój temat na maturę ustną. Wybrałem "Jądro Ciemności" Josepha Conrada i "Dzień Apokalipsy. Powrót" Francisca Coppoli. Proszę wszystkich o swoje spostrzeżenia odnośnie zależności między książką, a filmem. Co się nie zgadzało, co było lepsze, a co gorsze. Z góry dziękuję za pomoc.
  • o czym jest ta książka? jakie wywarła na was wrażenie? :)
  • cholera! kupie obie trzy jego ksiązki :)
  • Które z powieści Josepha Conrada uważacie za najlepsze i dlaczego? Zamierzam przeczytać któreś z jego utworów jednak w natłoku pozycji nie potrafię nic wybrać. Co polecacie?
  • W starym polskim "Słowniku pisarzy świata" znalazlem informację, że Conrad to pisarz angielski polskiego pochodzenia. Na internetowych stonach Bishopsbourne, jest z kolei informacja, że był to pisarz polski, piszący po angielsku. Czy poza lekturami szkolnymi (Tajfun, Lord Jim), Polacy znają Conrada i czytają jego inne książki? Moim zdaniem, obok Dostojewskiego, Kafki, Camusa to najważniejszy pisarz ery nowożytnej!!! pzdr. szczbż. x.
  • Dawniej książki miały tytuły, które coś mówiły - np. o czym (kim) jest dana książka. A teraz? Co nam mówi tytuł: "Jesienny liść"? (nie, nie jest to powieść o liściu spadającym z drzewa, tylko kryminalik). A dawniej: "Pan tadeusz" - i rzeczywiście było o Tadeuszu. "Trzej Muszkieterowie" (dziś pewnie tytuł brzmiałby "jeden za wszystkich"). Obalcie moja teorię, albo poprzyjcie
  • Jak juz przy tym jesteśmy to proponuje nowy wątek, bo jestem pewna że są filmy które sprostał wymaganiom czytelników. Ja uważam że dobrym przykładem gdzie fil podołał wyzwaniu jest: - LOLITA (FILM ADRIANA LANE'A) - PODZIEMNY KRĄG ( ZNANY TEŻ JAKO: FIGHT CLUB) - HAMLET ( FILM KENNETA BRANAGHA) - SZKARŁATNA LITERA - TOŻSAMOŚĆ BOURNE'A... A jakie są wasze typy?
Pokaż wątki z forum:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?