Forum   poziom wapnia

poziom wapnia

(10 wyników)
  • Chciałabym zapytać czy ktoś z was orientuję się,jak interpretowac, wynik poziomu wapnia całkowitego :11,3 mg/dl , normą jest 11,0 mg/dl.Nie wiem czy w przypadku wapnia jest już to dużo, i zaliczone jest do hiperkalcemii? Jakiś rok temu miałam hiperkalciurię.
  • Proszę powiedzcie mi jak to jest z tym poziomem wapnia? Mojemu męzowi wycięli połowe tarczycy. Dretwieje mu ręka. Czy powinien przyjmowac wapno albo magnez? Co robić w takim przypadku. Bedę wdzięczna za odpowiedź. Czekamy na wyniki histop. i hormony taczycy po operacji.
  • Przy niedoczynności pooperacyjnej przytarczyc z powodu Ca tarczycy przyjmuję codziennie 3x1 gram wapnia /calcium carbonicum 1.0+magnesium carbon.0.6/ oraz 1 ug Alphacalcidolum. Poziom wapnia w dobowej zbiórce moczu wynosi 289.3 mg/24. Norma wg zapisu laboratorium wynosi 100-250 mg/24h. Stan taki utrzynuje się od 2 lat.Co może wydarzyć sie niekorzystnego w moim organizmie z powodu przekroczenia tej normy.A może jest inny lek poza Alphacalcid.który nie będzie podnosił poziomu wapn...
  • Kalcytonina jest trzecim hormonem wytwarzanym przez tarczyce, odpowiada za gospodarke wapniowo-fosforową w organizmie. Zawsze cicho o niej jest, a czy przy problemach z tarczycą jest wytwarzana odpowiednia jej ilość ?
  • Jak to jest z tym wapniem? kolezanka ma dretwienia rak i wokol ust.Lekarz powiedzial,ze to pewnie niskie wapno i skierowal na zwykle zbadanie poziomu we krwi/ Czy w takiej sytuacji nie powinno sie robic 24 godzinnego badania ale moczu. Czesto jest tak,ze wynik jest dobry a wapn i tak ucieka.
  • Mam pytanie do osób po operacji tarczycy,które skazane są na przyjmowanie wapnia i alfadiolu do konca swych dni. O jakiej nazwie przyjmujecie wapń,czy z dodatkiem magnezu i wit D. Dzienne dawki w/w leków. Który specjalista lekarski ustawił Wam poziom w/w leków ?
  • Pięć dni temu przeszłam operację.Miałam guz na tarczycy,spory,ze zmianami rakowymi.Wycięto mi lewy płat,prawy prawdopodobnie jest ok.Niestety,opieka w szpitalu w którym przebywałam była żałosna i nawet gdy wychodziłam nikt nie udzielił mi szczegółowych informacji co dalej.Mam na myśli np.dietę.Mam chorą trzustkę(prawdopodobnie jest to ściśle powiązane z tarczycą-prawda?-i stosuję dietę.Ale zastranawiam się,czy ze względu na tarczycę muszę wystrzegać się jakichś produktów,czy czegoś spoż...
  • Położenie i funkcja przytarczyc w organizmie. Przytarczyce to gruczoły wydzielania wewnętrznego wielkości ziarna grochu. Występują przeważnie w liczbie czterech i zlokalizowane są najczęściej na tylnej powierzchni bocznych płatów tarczycy. Użyłem tu sformułowania przeważnie, bowiem ich lokalizacja i liczba może być różna. Często przytarczyce położone są wewnątrz miąższu tarczycy lub w śródpiersiu. Gruczoły te grają główną rolę w procesie regulacji gospodarki wapniowej. Wydziel...
  • O pewnego czasu (prawdopodobnie na tle nerwowym)podczas snu,bardzo mocno zaciskam zęby.Rano z trudem otwieram usta,całą twarz mam spuchniętą i niesamowity ból w skroniach. Do jakiego lekarza mam się z tym zwrócić,do neurologa? A może to nie jest konieczne? Co na to zaradzić? Ostatnio zacząłem brać na noc ziołowe tabletki uspokajające,myslaąc ze to coś pomoże ale nie pomogło. Ten szczękościsk niestety "pojawia" się coraz częściej podczas dnia... Poradźcie coś. Pozdrawiam
  • jakie otrzymałyście zalecenia? mi napisali, ale szczegółowo nie wyjaśnili, nie wiem co pod tym się dokładnie kryje, ile mogę dźwigać itp.: - oszczędzający tryb życia, dbanie o pełen zakres ruchomości w odcinku szyjnym kręgosłupa, ćwiczenia rozluźniające obręczy barkowej i karku; przyjmowanie preparatów wapnia, higiena rany i okolicy pooperacyjnej, zwrócenia uwagi na objawy mogoące wskazywać na obniżenie poziomu wapnia we krwi (drętwienie w okolicach kącika ust, kończyń górnych i dolnych)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się