Forum Zdrowie Tarczyca dorosłych i dzieci
ZMIEŃ
      poziom wapnia

poziom wapnia

(4 wyniki)
    • Proszę powiedzcie mi jak to jest z tym poziomem wapnia? Mojemu męzowi wycięli połowe tarczycy. Dretwieje mu ręka. Czy powinien przyjmowac wapno albo magnez? Co robić w takim przypadku. Bedę wdzięczna za odpowiedź. Czekamy na wyniki histop. i hormony taczycy po operacji.
    • Mam pytanie do osób po operacji tarczycy,które skazane są na przyjmowanie wapnia i alfadiolu do konca swych dni. O jakiej nazwie przyjmujecie wapń,czy z dodatkiem magnezu i wit D. Dzienne dawki w/w leków. Który specjalista lekarski ustawił Wam poziom w/w leków ?
    • Położenie i funkcja przytarczyc w organizmie. Przytarczyce to gruczoły wydzielania wewnętrznego wielkości ziarna grochu. Występują przeważnie w liczbie czterech i zlokalizowane są najczęściej na tylnej powierzchni bocznych płatów tarczycy. Użyłem tu sformułowania przeważnie, bowiem ich lokalizacja i liczba może być różna. Często przytarczyce położone są wewnątrz miąższu tarczycy lub w śródpiersiu. Gruczoły te grają główną rolę w procesie regulacji gospodarki wapniowej. Wydziel...
    • jakie otrzymałyście zalecenia? mi napisali, ale szczegółowo nie wyjaśnili, nie wiem co pod tym się dokładnie kryje, ile mogę dźwigać itp.: - oszczędzający tryb życia, dbanie o pełen zakres ruchomości w odcinku szyjnym kręgosłupa, ćwiczenia rozluźniające obręczy barkowej i karku; przyjmowanie preparatów wapnia, higiena rany i okolicy pooperacyjnej, zwrócenia uwagi na objawy mogoące wskazywać na obniżenie poziomu wapnia we krwi (drętwienie w okolicach kącika ust, kończyń górnych i dolnych)
    Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się