Forum eDziecko Ciąża i poród Niepłodność
ZMIEŃ
      szyjki macicy

szyjki macicy

(15 wyników)
    • Lekarz odkryl mi endometrioze szyjki macicy podczas HSG, ktora wymrozil.Zastanawiam sie czy to nie oznacza, ze moge miec rowniez adenomioze w macicy ?
    • Witajcie! Przygotowuje sie powoli do swojej pierwszej inseminacji, ale okazalo sie, ze mam bardzo wąską szyjkę macicy i będę musiała mieć jeszcze przed IUI dokonany zabieg rozszerzenia szyjki macicy. Czy któraś z Was miała taki zabieg? Jak on wyglada? Czy jest bolesny? Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
    • Ok, naczytalam sie stron o naturalnym planowaniu rodziny i jestem jeszcze bardziej zakrecona niz wczesniej. Co to znaczy ze podczas dni plodnych szyjka macicy jest "otwarta"? To znaczy ze palec tam sie da wlozyc, czy jak?? Jaka jest roznica miedzy "otwarta" a zamknieta" szyjka macicy? Czy ktos mi to moze bardziej obrazowo opisac? bo katolickie strony NPR mimo calej bezposredniosci i bezwstydnosci jaka wkladaja w opis intymnych czesci ciala, nie sa jak dla mnie wystarczajaco obrazo...
    • Przed badaniem hsg zrobiłam posiew z kanału szyjki, odebrałam wyniki i zgłupiałam. Na wyniku jest zapis, że flory bakteryjnej patogennej w warunkach tlenowych nie wyhodowano. No dobrze ale sa jeszcze przecież bakterie beztlenowe - czy one też muszą być badane?????
    • Witam:) Mam pytanie ktore dreczy mnie od jakiegos czasu i mam nadzieje ze jak zwykle uzyskam od Was odpowiedz na moje watpliwosci. Od jakiegos czasu wyniki mojej biocenozy nie sa zadawalajace ale mimo tego posiew z kanalu szyjki macicy nie wykazuje obecnosci zadnych grzybow i bakterii(poza paleczkami kwasu mlekowego, ktore stanowia naturalna flore bakteryjna). Ostatnio czytalam troche o bakterii zwanej Chlamydia trachomatis ktora powoduje stany zapalne i w wiekszosci przypadkow p...
    • Wybieram się w tym tyg. na hsg i dzisiaj mam zrobić wymaz jednak naczytałam się juz tyle o tym badaniu i przygotowaniu do badania, że już zgłupiałam. Jaki wymaz mam zrobić, mój gin kazał z pochwy jednak wiele dziewczyn pisało, że z szyjki macicy. Boję się że znowu nie będę mogła zrobić tego hsg bo leczę od dwóch tal stany zapalne, 2 miesi. temu robiłam posiew i wyszło mi ( escherichia coli, entercocus faecalis i candida albicans - wszystko z trzema plusami czyli wzrost bardzo obfi...
    • Przecież zachowanie się szyjki macicy w czasie cyklu też koreluje z hormonami!!! Nie tylko obserwacja śluzu- bo czasami jest on skąpy- ale też samobadanie szyjki, tzn. jej położenia (nisko-wysoko)i konsystencji(miękka- twarda). Zasada: tuż przed owulacją szyjka jest uniesiona wysoko (czasami trudno badalna), jest miękka, a z jej wnętrza powinien spływać śluz i wtedy trzeba próbować!!! Jeśli masz mało śluzu, to wtedy, gdy szyjka zaczyna być miękka i wysoko położona pij syropy wykrzt...
    • przy normalnym seksie plemniki maja do pokonania ok. 12 cm przez dobe. nie wiecie, o ile skraca sie ta droga przy iui?
    • Powiedzcie mi proszę bo juz się gubię. Po @ zawsze mam sluz niepłodny (biały i nierozciągliwy),kiedy zbliża się 13, 14, 15 dc śluzu nie ma w ogóle, i po paru dniach ok 20dc pojawia się znów niepłodny. Czy to oznacza że ja nie mam owulacji???? Dodam , że temper w dniu 14, 15dc skacze do góry a potem nagle spada.Co może oznaczać takie wahania sluzu???? Dzięki na odp
    • czy jak brzuch jest twardy i wzdęty to czy to wtedy jest te jajeczkowanie ? jak sie rozpoznaje jajeczkowanie ? jakie sa objawy
    • Dziewczyny powiedzcie mi jak domowymi sposobami moge rozpoznac kiedy mam owulacje i czy w ogole ją mam(okres mam niezbyt reguralnie).Może po temperaturze...o monitoringu jeszcze nie myślę.
    • Dziś 31 dc. @ nie widać, nic mnie nie boli no może czasem jajnik da o sobie znać. Tempka trochę szaleje bo nie mierzyłam o stałych porach. Wczoraj zauważyłam że moja szyjka macicy jest bardzo rozpulchniona a przecież powinna bc twarda w tej fazie cyklu a na dodatek wokół otoczek na piersiach (proszę się nie śmiać)mam taki białe kropeczki co 0,5 cm (wcześniej takich nie miałam). Nie mam też żadnych innych objawów. Co o tym myślicie czy może to być ciąża???
    • Częśc , Pozdrawiam wszystkie czekające , własnie zrobiłam test na wrogaosć sluzu i dr powiedział mi , ze zabijam wszystkich chłopaczków mojego męża , no zostawiłam jakiegoś jednego , powiedział , ze sa to wskazania do inseminacji , czy przed zabiegiem trzeba zrobić jakieś dodatkowe badania , acha mam prawidłowa owulacje , pecherzyk sam pęka , czy trzeba długo czekac na ten zabieg . Proszę zaspokójcie moja ciekawosć , Pozdrawiam
    • Witam :) w przyszlym tygodniu mam umowiona wizyte w szpitalu na wykonanie HSG ale odebralam wyniki wymazu z szyjki macicy i mam szczepy bakterii STREPTOCOCCUS SP. Zastanawiam sie czy wykonanie HSG jest bezpiczne przy takich bakterii. Moj lekarz po przeczytaniu wyniku stwierdzil ze nawet tej bakterii nie bedziemy leczyc ??? Czy Wasi lekarze zwracaja na to uwage? czy przed wykonaniem HSG robicie wymaz z szyjki macicy? Co w przypadku gdy zostana wychodowane bakterie? Mozna robic H...
    Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się