wady wzroku

(23 wyniki)
  • czy może mieć negatywny wpływ ćwiczenie pozycji odwróconych przy b.dużej wadzie wzroku? i ogólnie jogi?
  • Witam serdecznie, mam uciążliwą wadę wzroku (+6), ciągle nosze okulary, soczewek nie próbowałam, nawet szczerze nie wiem czy na taką wadę mogę założyć.. Podobno teraz jest coraz więcej metod wyleczenia wady, czy któraś z forumowiczek orientuje się co to za metody, jak z ich bezpieczeństwem itp. Podobno nawet są jakieś ćwiczenia na wzrok.
  • Mam pytanie - ktoś mi powiedział, że małych wad wzroku nie koryguje się soczewkami, bo dobiera się soczewki o pół dioptrii słabsze niż wada. Mam astygmatyzm 0,75, noszę okulary 0,5 cylindry (nie mam problemu z daleko ani blisko wzrocznością). Bardzo źle sie czuję bez okularów, niewyraźne widzenie bardzo mi przeszkadza. Latem wolałabym nosić jednak soczewki. Sprawdzałam, ze są dostępne toryczne -0,75 ale czy okulista nie powie mi, że to dla mnie za dużo? Poradźcie, może macie z tym...
  • Ciekawa jestem jak funkcjonuje osoba, która ma wadę wzroku powyżej -15d? Z jakiej odległości widzi wyraźnie? Czy do takiej wady da się w ogóle przyzwyczaić?
  • witam serdecznie! jestem obciazona genetycznie krotkowzrocznoscia, dlatego z wada mecze sie juz od dziecka. okulary nosilam od 5tego roku zycia, od 6 lat nosze soczewki kontaktowe. czsami niestety zaniedbywalam wizyty u okulisty i tak bylam np. przedostatni raz 1,5 roku temu. wynik wyszedl jak byk -9,2 na lewym i cos ok. 8,7 na prawym (z czego na lewym dwie dioptrie to astygmatyzm) dzis bylam u okulisty pierwszy raz u tamtej wizyty. -7,75 na lewym i -6,5 na lewym. z czego ok. 0...
  • mam tarczyce i wade wzroku -1 lekarz mi nic nie mowil ale jak sobie przypominam to nie mowim mu nic o tarczycy wiec znajoma lekarka mowila ze lepiej w tym przypadku zrobic cesarke wiec jak to jest bo ja nie wiem?? a jak tak to dlaczego?? aha jak do tej pory wszystko z moja ciaza jest w porzadku jest 31 tydzien dziekuje za odpowiedzi
  • Witam. Słyszałam, że wskazaniem do przeprowadzenia cc jest wada wzroku. Jak duża?? Pewnie nie wchodzi tu w grę wada typu -1,75?????? Ktoś wie?? Dzięki za odpowiedź.
  • Czy to możliwe, by w wyniku długiego stosowania tabletek antykoncepcyjnych nastąpiło pogorszenie wady wzroku, konkretnie chodzi mi o krótkowzroczność.
  • Ale dużą. Ja mam soczewki -6,5. Okulistka dała mi skierowanie na planowane cc. Ale po fakcie żałuję. To znaczy mam ochotę na poród sn, jakby co. Da się?
  • Witam,mam pytanie głównie do pani doktor,ale może ktos wie. Czy jak mam wadę wzroku (ok. - 3,5) to mogę naturalnie rodzić? Bo coś nie coś słyszałam,że w takim przypadku to tylko cesarskie cięcie,bo naturalny poród może pogorszyć dużo tą wadę,gdyż oko się nadwyręża. Proszę o odpowiedź jeśli ktoś wie. lilka
  • Cześć,na maj mam wyznaczony w/w zabieg i wobec tego mam parę pytań i byłabym bardzo wdzięczna za waszą pomoc 1.czy po laserze mogę nosić?mam roczne dziecko i do kąpieli,łóżeczka czy też samochodu noszę Ją na rękach 2.Czy już po-bardzo boli?Mogę być w domu sama z Małą czy powinien być ze mną ktoś jeszcze? 3.czy mogę wychodzić na dwór? 4.no i ostatnie kiedy będę mogła wrócić do pracy(praca oczywiście przy komputerze) Czekam na Wasze odpowiedzi bo cholernie się boję tego zabiegu.
  • czy można mieć tak dużą wadę wzroku, żeby widzieć wyraznie tylko na odległość kilku centymetrów? np 5 cm? ile to musiałoby być dioptrii? da się to jakoś liczyć?
  • Witam Chodzi mi o laserową krekcję wady wzroku Może jest tutaj ktoś ,kto poddał się takiemu zabiegowi? Ja noszę się z takim zamiarem już od dłuższego czasu ,ale jakoś nie mam na tyle odwagi ,żeby się zdecydować. Byłam już nawet na badaniach kwalifikacyjnych i przeczytałam setki informacji ,ale...no właśnie...poprostu się boję... Zauważyłam też jedną dziwną rzecz Skąd taka duża różnica w cenie zabiegów w Katowicach i innych klinikach? Np. metoda lasik w Katowicach kosztuje...
  • oczy(4)

Hej, jestem krótkowidzem. Muszę spędzać dużo czasu przed komputerem. Dlatego wada się powiększa. Chciałabym jednak to trochę przystopować ;) czy znacie może jakieś preparaty na poprawę wzroku, aby oczy się nie męczyły? Albo jakieś ćwiczenia na wzrok? Będę wdzięczna
  • Noszę okulary. Jestem krótkowidzem, mam 3,25 i 3,75. Biorę również pigułki antykoncepcyjne. Ginekolog powiedziała mi jednak ostatnio (a wcześniej nie mogła? Biorę pigułki od 3 lat, a te konkretne od 5 miesięcy) że okulista musi stwierdzić czy mogę brać pigułki przy mojej wadzie. Od czego to zależy Spotkałyście się z tym? Dodam, że4 wszystkie badania robione u okulisty wychodzą mi dobrze.
  • Gdy rozpoczynałam brać pigułki moja gin pytała jak dużą mam wodę wzroku. wtedy miałam -1,5 i -1. Potem na rok przestałam brać pigułki. teraz wzrok pogorszył mi się do -2,75 i -3,75. Czy tą wadę można już uważać za dużą i jako przeciwskazanie do stosowania tej metody antykoncepcji? jaki wzrok ma z tym związek?
  • Czy znacie naprawdę dobrego okulistę w wawie? Albo może umiecie odczytywać te dziwne recepty na okulary? Wczoraj odwiedziłam okulistkę u której byłam dwa lata temu. Na recepcie napisała mi : OP: sfera +0,25 cylinder -1,0 oś 90 OL: sfera plam cylinder -1,0 oś 90 Wydaje mi się to dziwne bo dw alata temu na recepcoe miałam napisane rak: OP:sfera -0,25 cylinder+1,0 oś 180 OL: sfera -0,25 cylinder +1,0 oś 175 Jak dla mnie to jest tak jakby moja wada zmieniła się w drugąstronę i ...
  • Czy krótkowzroczność -7,5d. jest wskazaniem do wykonania cesarskiego cięcia? Uprzejmie dziękuję za odpowiedź.
  • Właśnie takie mi poleciła pani u optyka, że są lżejsze, że nie ma różnicy w widzeniu niz w zwykłych..., no i takie sobie zamówiłam i niestety gorzej w nich widze i oczy mi łzawią i pieką ;-( Czy to może byc uczulenie na plastik? Czy miał ktoś podobne odczucia?
  • Pani doktor i dziewczyny, mam pytanie jakie są wskazania do cesarki... Pytam na zapas, ponieważ nie jestem jeszcze w ciąży (leczymy się w Novum z przyczyn męża, a sama miałam torbiele wyleczone antybiotykiem). Mam 31 lat, bardzo szczupła, 162 cm i 46 kg, wąskie biodra(to się jakoś podobno mierzy). Zawsze byłam takiej ciężkiej wagi:) Mam wadę wzroku -2,5 dioptrii na jedno i drugie oko, w tym wrazstanie rogówki w coś tam ale nie wiem dokładnie o co chodzi(zakaz noszenia soczewek kont...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się