Dodaj do ulubionych

AZOFOSKA do wszystkiego ?

09.05.04, 16:07
Mam duży ogród a wnim wiele roślin ozdobnych głównie iglaków, a także
rododendrony ,róże, datury, canny, pelargonie . Denerwuje mnie kupowanie do
każdej rośliny innego nawozu. W sklepie ogrodniczym mam zawsze dylemat co
wybrać ? Do datur stosuję azofoskę i świetnie po niej rosną. Czy można
zastosować azofoskę również do innych, wyżej wymienionych roślin? Jeżeli jest
to możliwe, to w jakiej ilości i czy wystarczy raz w roku na wiosnę? Ile
sypać i jak często do korytek o dł.60 cm w pelargonie? Z góry dziękuję za
wszystkie informacje. Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • ignorant11 Re: AZOFOSKA do wszystkiego ? 13.05.04, 02:19
      kachna.bubu napisała:

      > Mam duży ogród a wnim wiele roślin ozdobnych głównie iglaków, a także
      > rododendrony ,róże, datury, canny, pelargonie . Denerwuje mnie kupowanie do
      > każdej rośliny innego nawozu. W sklepie ogrodniczym mam zawsze dylemat co
      > wybrać ? Do datur stosuję azofoskę i świetnie po niej rosną. Czy można
      > zastosować azofoskę również do innych, wyżej wymienionych roślin? Jeżeli jest
      > to możliwe, to w jakiej ilości i czy wystarczy raz w roku na wiosnę? Ile
      > sypać i jak często do korytek o dł.60 cm w pelargonie? Z góry dziękuję za
      > wszystkie informacje. Pozdrawiam!


      Sława!

      Do rododendronów zaleca się 30% dodatek siarczanu amonu.

      Polecam również dolistne florovit oraz pinivit ( do iglastych) bo najtańsze i
      sprawdzone...

      Pozatem ściólka leśna oraz komposty naturalne naśladujące ściólki leśne.


      Pozdrawiam i zapraszam na:
      Forum Słowiańskie
      nakarm dziecko, kliknij w pajacyka TERAZ:
      www.pajacyk.pl
      Ignorant
      +++
    • kachna.bubu Re: AZOFOSKA do wszystkiego ? 13.05.04, 13:23
      Drogi Panie Jurku!! ponawiam pytanie: Co z tą AZOFOSKĄ ? Pozdrawiam.
    • jerzy.wozniak Re: AZOFOSKA do wszystkiego ? 24.05.04, 08:12
      Można i Azofoską, ale tu ponawiam to co pisałem już kilkanaście razy na forum –
      przenawożenie roślin i stosowanie nawozów bez wyraźnej potrzeby powoduje:
      Kilkanaście razy większe prawdopodobieństwo wystąpienia chorób i szkodników,
      Osłabienie wzrostu i chlorozę na skutek przedawkowania niektórych związków
      które blokują pobieranie przez rośliny mikroelementów potrzebnych do
      podstawowych reakcji chemicznych.
      Niekorzystne zmiany w strukturze gleby co objawia się coraz gorszym wzrostem
      roślin.
      Nawozy musimy stosować nie tylko zależnie od rodzaju roślin, ale przede
      wszystkim od rodzaju ziemi którą mamy w ogrodzie. Często bowiem brakuje jej
      wielu podstawowych składników które należy dostarczyć, natomiast jest w niej w
      nadmiarze składników które dostarczamy z nawozem.
      Jeśli rośliny rosną słabo wówczas najlepiej stosować nawozy dolistne.
      Poradzono ci prawidłowo - w normalnym ogrodzie położonym na średniej klasy
      glebie nawożenie nie jest potrzebne, a jeśli już chcemy to robić stosujmy
      ściółkowanie kompostem i nawozami organicznymi.
      Nawozy sztuczne jak MIS czy Azofoska stosujemy tylko wówczas gdy zachodzi taka
      potrzeba i to najlepiej na początku wegetacji roślin.
      Jurek
      • kachna.bubu Re: AZOFOSKA do wszystkiego ? 24.05.04, 20:08
        Bardzo dziękuję panie Jurku za zrozumiałe i wyczerpujące informacje.
        Pozdrawiam . Kachna.
    • kwazar33 Re: AZOFOSKA do wszystkiego ? 29.05.04, 20:27
      Składam podziękowanie dla Pana Jurka za porady w stosowaniu nawozów.Do tej pory
      używałam "Osmocote"-dla leniwych,a teraz kupuję dolistne dożywianie.Faktycznie-
      po co przekarmiać rośliny w przeciętnej ziemi ogrodowej.Sylwia.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka