ghoust107 07.06.12, 13:29 Czy programy takie jak Kreator Krzyżówek oraz Ariada kompozytor dają się uruchomić pod OS XP? To są programy "z przeszłością". Czy w obecnych czasach są godni następcy ? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kouba Re: Układa czy nie układa? 07.06.12, 19:44 Pod XP to raczej działają bez problemu (sprawdzałem na XP wersję demo KK i nie było problemu, Ariada też działa), przy nowszych systemach mogą się pojawić problemy, ale można wtedy spróbować uruchomić plik exe w "trybie zgodności" z wcześniejszym systemami Windowsa i też powinny śmigać bez problemów. Co do innych programów wspomagających rozwiązywanie i układanie to zdaje się, że już o to pytałeś w wątku papier a cyfryzacja i nie sądzę, by ktoś jeszcze miał coś odkrywczego na ten temat do powiedzenia. Od siebie dodam, że przynajmniej połowa autorów to tradycjonaliści i raczej nie korzystają z dobrodziejstw internetu i komputerowych programów, więc i zapotrzebowanie na tego typu programy jest niewielkie. Odpowiedz Link
luxer Re: Układa czy nie układa? 08.06.12, 08:28 Od siebie dodam, że przynajmniej połowa autoró > w to tradycjonaliści i raczej nie korzystają z dobrodziejstw internetu i komput > erowych programów, więc i zapotrzebowanie na tego typu programy jest niewielkie Uważam, że jesteś w błędzie, ale to moje prywatne zdanie. Wiem kto kupował Pantropaka www.youtube.com/watch?v=bXaIRqrk2yM Pamiętam szalone pogonie za Ariadą, HK czy Chrumpsem - więc dla kogo te programy? Tylko dla rozwiązujących? Raczej nie. pozdr luxer Odpowiedz Link
ghoust107 Re: Układa czy nie układa? 10.06.12, 18:28 Co do użytkujących programy lub nie (czyli układających tradycyjnie), to chyba nie jest aż tak źle . Wiem że takie aplikacje są najczęściej tworzone przez pasjonatów, którzy nie przewidują aby te stanowiły źródło ich dochodów. Szkoda tylko że większość tak do rozwiązywania jak i układania nie jest dostępna w publicznej informacji. Luxer moim zdaniem trafnie ujęła w kilku słowach sedno sprawy. Wydaje mi się że mogła to śmiało stwierdzić bo zna zapewne dobrze ten temat. Swoją drogą prezentacją softu jest bardzo zachęcająca. Program też spełnia wiele oczekiwań rozwiązujących i nie tylko. Czy autor przewiduje dalsze kontynuacje w tym zakresie? Odpowiedz Link
ghoust107 Re: Układa czy nie układa? 10.06.12, 18:16 Tak zgadza się wcześniej we wspomnianym temacie mój wątek dotyczył tego rodzaju softu. Co do pytania dotyczącego uruchamiania to KK pełny na XP nie chciał się uruchomić (tryb zgodności nic nie skutkował). Udało się to dopiero gdy utworzyłem wirtualną maszynę pod system 98. OS ME też może by poskutkował ale nie posłużyłem się nim. Dlatego to pytanie było zadane. Co do Ariady kompozytor niestety tu jest najwidoczniej nośnik uszkodzony. Żaden z zabiegów nie pomaga. Odpowiedz Link
kouba Re: Układa czy nie układa? 10.06.12, 21:17 Co do KK to jakoś trudno mi uwierzyć, że tego typu program w pełnej wersji i w takiej cenie nie działa pod najpopularniejszym system ostatniej dekady. Miałem kontakt z autorem nie dalej jak 3 lata i temu i nic o takim problemie nie mówił. Skontaktuj się z autorem, nie sądzę, że program ma aż takie problemy z nie najnowszym już systemem. Jolka II mimo ostatniej aktualizacji z 2004 pod XP śmiga bez problemów, a i na 7 w trybie zgodności też radzi sobie świetnie. Bawienie się z VMware przy częstym korzystaniu z programu staje się dość uciążliwe, wydaje mi się, że błąd może być po twojej stronie, próbowałeś instalacji na innym kompie/systemie? Odpowiedz Link
ghoust107 Re: Układa czy nie układa? 11.06.12, 18:27 Co do VMware masz zupelna racje. Z czasem troszke sie mozna przyzwyczaic jak juz sie nastawi na prace na tej aplikacji. Sprawdzalem oba wspomniane programy i na koputerze stacjonarnym i notebooku. Na obu systemy XP. I problem. Dlatego sam dochodze do wniosku ze kontakt z autorem moze byc niezbedny. Szkoda mi natomiast,chyba uszkodzonego,kompozytora Ariady. Wielu wskazywalo go jako w pewnym stopniu porownywalny z KK. Odpowiedz Link