Dodaj do ulubionych

Absurdy III RP

19.11.14, 19:12
We Wrocku mam taka ksiazke, pt. Absurdy PRL-u... mimo wszystko uwazam, ze PRL tego nie przeskoczy...
"Bezpieczna sciezka rowerowa"

https://s14.directupload.net/images/user/141119/t78yvt2v.jpg

Autorka fotografii, Anna Rumińska eMSA Inicjatywa Edukacyjna: owa ścieżka-jakże-bezpieczna prowadzi koło wsi Piotrkowiczki, gmina Wisznia Mała, w oddali widać Wysoki Kościół.
Obserwuj wątek
  • m.maska Re: Absurdy III RP 19.11.14, 19:45
   januszwojciechowski.blog.onet.pl/

   Akcja „Jaja” – policja karze za brak nadzoru nad kurą
   12 listopada 2014

   Policjanci przejechali na wsi kurę, po czym ukarali właścicielkę za brak nadzoru nad ofiarą wypadku

   Policja z Biłgoraja jechała z impetem przez wieś radiowozem i przejechała kurę.

   Zwłoki kury zostały okazane 76-letniej babci z pobliskiej chałupiny i rozpoznane, jako pochodzące z jej podwórkowej gromadki drobiu. Babcia nie zdążyła nawet zażądać odszkodowania za przejechaną kurę, gdyż policja wcześniej wręczyła babci 50-złotowy mandat, jako karę za brak nadzoru nad kurą.

   Dalszy ciąg jaj miał miejsce przed kamerami Telewizji Polsat, gdy umundurowana i upudrowana policjantka z Biłgoraja, z orzełkiem na służbowej czapce i powagą na urodziwej twarzy przekonywała, że brak nadzoru nad kurą jest czynem zabronionym, stąd sprawiedliwy wymiar kury… przepraszam… wymiar kary.

   Policja ma rację. Wolno spacerujące po wsi kury (z ang. free-walking hens) to skandal, albowiem wiejskie kury powinny nowocześnie siedzieć w klatkach, dwanaście sztuk na metr kwadratowy.

   Ale to nie tylko problem kur. Podobnie bezczelnie zachowują się czasem krowy, które bezceremonialnie przełażą niekiedy w poprzek drogi, z obory na łąkę i z powrotem. A powinny przecież 24 godziny na dobę tkwić w oborach, przykute łańcuchami do żłobów.

   Problemy stwarzają też wiejskie psy, które coraz rzadziej skomlą przed budami na krótkich łańcuchach, a coraz częściej spacerują sobie po wiejskich drogach, bardzo często bez nadzoru właściciela.

   Że już nie wspomnę o kotach, które potrafią bezczelnie przebiegać (tfu, tfu!) przez drogę, tuż przed kołami kompletnie zaskoczonych kierowców.

   Tak nie może dłużej być. Policja z Biłgoraja słusznie napiętnowała brak nadzoru nad kurą i niech to będzie precedens do działań policji w całej Polsce. Skończyła się policyjna akcja „Znicz”, skończyły się zadymy w Dzień Niepodległości – czas na zrobienie porządków z brakiem nadzoru nad kurami.
   • al-szamanka Re: Absurdy III RP 19.11.14, 19:53
    m.maska napisała:

    > januszwojciechowski.blog.onet.pl/
    >
    > Akcja „Jaja” – policja karze za brak nadzoru nad kurą
    > 12 listopada 2014
    >
    > Policjanci przejechali na wsi kurę, po czym ukarali właścicielkę za brak nadzor
    > u nad ofiarą wypadku
    >
    > Policja z Biłgoraja jechała z impetem przez wieś radiowozem i przejechała kurę.
    >
    > Zwłoki kury zostały okazane 76-letniej babci z pobliskiej chałupiny i rozpoznan
    > e, jako pochodzące z jej podwórkowej gromadki drobiu. Babcia nie zdążyła nawet
    > zażądać odszkodowania za przejechaną kurę, gdyż policja wcześniej wręczyła babc
    > i 50-złotowy mandat, jako karę za brak nadzoru nad kurą.

    No bo co sobie ta kobieta wyobraża. A wyprowadzać kurę na smyczy, a pokłonić się policjantom, pod nogi podjąć... to może wybaczą.
    • m.maska Re: Absurdy III RP 20.11.14, 20:25
     Platforma Obywatelska będzie miała w sejmiku Dolnego Śląska 4 radnych z Wrocławia. Prawo i Sprawiedliwość i Bezpartyjni Samorządowcy dostaną po dwa mandaty. Radnym Bezpartyjnych Samorządowców został m.in. muzyk Paweł Kukiz. To oficjalne wyniki wyborów w okręgu wrocławskim, do których dotarli dziennikarze portalu GazetaWroclawska.pl. Wyników wyborów do sejmiku w pozostałych czterech okręgach Dolnego Śląska dziś nie poznamy. Wojewódzka Komisja Wyborcza zrezygnowała z korzystania z niewydolnego systemu informatycznego PKW. - Sytuacja jest tragiczna - rozkłada ręce sędzia Marek Poteralski, przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Wyborczej.

     Czytaj więcej: www.gazetawroclawska.pl/artykul/3652978,pawel-kukiz-radnym-sejmiku-z-wroclawia-znamy-oficjalne-wyniki,id,t.html
  • m.maska Re: Absurdy III RP 20.11.14, 11:57
   m.maska napisała:

   > We Wrocku mam taka ksiazke, pt. Absurdy PRL-u... mimo wszystko uwazam, ze PRL t
   > ego nie przeskoczy...
   > "Bezpieczna sciezka rowerowa"
   >
   > https://s14.directupload.net/images/user/141119/t78yvt2v.jpg
   >
   > Autorka fotografii, Anna Rumińska eMSA Inicjatywa Edukacyjna: owa ścieżka-jakże
   > -bezpieczna prowadzi koło wsi Piotrkowiczki, gmina Wisznia Mała, w oddali widać
   > Wysoki Kościół.

   Nie wiem jak inni, ale ja balabym sie jechac miedzy takim palikami - to sie w oczach miga, zwlaszcza na zakretach...
    • czarek_sz Re: Absurdy III RP 20.11.14, 16:06
     Trzy absurdy III RP

     2013-05-29 19:19
     absurd I
     Gen. Janicki szef BOR nie dopełnił swoich obowiązków służbowych i nie podpisał żadnego dokumentu nadającego przelotowi głowy państwa status HEAD. W związku z tym jest zwolniony od odpowiedzialności karnej. Gdyby bowiem taki dokument podpisał odpowiadałby karnie za złamanie instrukcji HEAD podczas lotu 10 kwietnia 2010. Instrukcja HEAD zakazuje bowiem lądowania na nieczynnych lotniskach. Postępowanie gen. Janickiego nie złamało polskiego prawa.
     wpolityce.pl/wydarzenia/54636-lot-z-1004-formalnie-nie-mial-statu...
     Absurd II
     Niedawno całą Polską wstrząsnęła afera o uchwałę w sprawie śmierci maturzysty Grzegorza Przemyka. Ostatecznie wszyscy polscy parlamentarzyści gromko poparli uchwałę, która m.in. wzywała sąd do ukarania winnych śmierci Przemyka milicjantów i urzędników PRL, którzy zmataczyli śledztwo. Ok. tydzień po uchwale sejmu sąd wydał wyrok uniewinniając wszystkich oskarżonych o śmierć Przemyka milicjantów. Sąd sądzi na podstawie prawa ustalanego przez parlament RP.

     Absurd III
     Prezydent RP głośno zaapelował o wsparcie polityki stymulującej rozwój demograficzny Polski. W kraju rodzi się bowiem coraz mniej dzieci. W tym czasie rząd wytrwale promuje homozwiązki (małżeństwa homoseksualistów). Rząd i prezydent pochodzą z jednego ugrupowania politycznego.
     • m.maska Re: Absurdy III RP 20.11.14, 19:47
      We Wroclawiu w szpitalu na Borowskiej gdzie jest 100km korytarzy, zakazano lekarzom korzystac z chulajnogi... moze dadza im skrzydla...

      "- Nasz szpital jest nie tylko największą placówką w Polsce, ale jedną z największych w Europie. To 30 hektarów powierzchni pod dachem i ponad 100 kilometrów korytarzy - przyznaje Piotr Pobrotyn, dyrektor szpitala. I chwali pomysł lekarzy. - To świetna sprawa, bo jazda na hulajnodze skraca czas dojazdu do pacjenta. A czas jest ważny. Bywa, że w czasie jednej doby na nasz Szpitalny Oddział Ratunkowy trafia nawet ponad 300 pacjentów - tłumaczy."

      Czytaj więcej: www.gazetawroclawska.pl/artykul/228722,wroclaw-lekarze-z-borowskiej-na-hulajnogach-zobacz-filmy,id,t.html?cookie=1

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka