Dodaj do ulubionych

Wrzucać, czy nie... WOŚP

13.01.20, 16:19
Raz prozą, raz rymem - walczymy z propagandowym reżimem

A teraz wyobraźmy sobie następującą sytuację. Jest oczywiście przerysowana, przejaskrawiona i przehiperbolizowana, dla większej śmiechawki, ale meritum pozostaje absolutnie nie ruszone.

Na ulice wychodzą wiosną wolontariusze nowej fundacji: Ogromna Symfonia Wielkanocnego Wsparcia. Szefem fundacji jest Kurski z TVP. Wolontariusze zbierają do puszek na modernizację oddziałów onkologicznych w Polsce. Każdy, kto wpłaci coś do puszki, dostaje naklejkę z wizerunkiem uśmiechniętego Kaczyńskiego, albo z logo ,,Strefa wolna od LGBT". Spory procent z zebranej kwoty będzie przeznaczony na Sylwestra w Zakopanem i na letni festiwal piosenki konserwatywnej. W przerwach młodzież będzie mogła posłuchać wykładów o roli Żydów w NKWD, o przodkach Gazety Wyborczej i o okolicznościach powstania TVN. Będą też wykłady w stylu: ,,Czy Jarosław powinien zostać ogłoszony świętym już za życia, i czy trzeba z modleniem się do niego czekać na decyzję papieża, czy niekoniecznie". Wykład wygłosi pan Kurski, a na zakończenie konferencji, uczestnicy odmówią króciutką litanię do Jarosława.

Mali wolontariusze chodzą po ulicach, trzęsą puszeczkami i robią presję na wrzucanie pieniędzy. A w mediach namawiają do skandowania w stronę każdego, kto nie ma na kurtce naklejki z Kaczyńskim, hasła: ,,Kto nie wrzuca ten ruska onuca".

I teraz pytanie do każdego serduszkowego lewaka i/lub antypisowca.

Podchodzisz do takiego wolontariusza i bez wahania wrzucasz mu dychę do puszki, bo choć wspierasz w ten sposób festiwale propagandowe znienawidzonego pisowskiego reżimu, to jednak jakaś część z tej dychy idzie na sprzęt medyczny?

A jeśli nie, to jesteś gotów podpisać oświadczenie, że jak zachorujesz na raka to nie życzysz sobie być leczony pisowskim sprzętem?

Bo ja bym nie wrzucił. Tak jak wczoraj nie wrzuciłem Jureczkowi. Bo mieszanie dobroczynności z wywieraniem politycznej presji wywołuje u mnie mdłości

Bo w 2020 roku mam na wyciągnięcie ręki dostęp do fundacji, które BEZ POLITYCZNEGO I IDEOLOGICZNEGO PIERDOLENIA przeznaczają całą moją wpłaconą kwotę bezpośrednio dla potrzebujących.

Może teraz coś dotrze...?

Pytanie pewnie retoryczne...
Obserwuj wątek
  • m.maska Re: Wrzucać, czy nie... WOŚP 13.01.20, 16:25
   Nie dotrze... Juras jest Swiety mimo, ze powiela akcje Goebbelsa...

   Jesienią 1933 roku Josef Goebbels ogłosił akcję tzw. pomocy zimowej „Winterhilfswerk”, czyli nazistowska pomoc zimowa, w ramach której wolontariusze z czerwonymi puszkami rozdawali małe odznaki za datki. Akcja została tak rozpowszechniona, iż stała się składnikiem życia codziennego. Sprzedawano nalepki, które nabywcy natychmiast umieszczali na drzwiach wejściowych do mieszkań, aby uchronić się przed natarczywością kwestarzy. Zbiórki prowadzono także na ulicach, a uczestniczyli w nich ludzie znani z ekranów kin, sportowcy i przywódcy partyjni, a o akcji pochlebnie wypowiadał się sam Adolf Hitler: "Poprzez tak widoczne demonstracje nieustannie poruszamy sumienie naszego narodu i za każdym razem uświadamiamy wam, że należy uważać się za człowieka społeczności i nie unikać poświęceń."

   Mark Mazower nazywa ich w swojej książce „Can Rattlers”, czyli ci, którzy pobrzękują puszkami. Byli niezmordowani w zdobyciu jałmużny. Ci, którzy ociągali się z uiszczeniem choćby najmniejszej wpłaty spotykali się z ostracyzmem. Jeden z urzędników, który odmówił wpłaty, argumentując, że jest ona dobrowolna, został oskarżony o wyznawanie „skrajnej wolności”. Zdarzały się nawet zwolnienia z pracy tych, którzy odmówili wzięcia udziału w Winterhilfswerk.

   Zaś dziennikarz North American Newspaper Alliance, Dr. Lothrop Stoddard tak opisywał akcję: "(...) każde miasto, miasteczko i wioska w Rzeszy roi się od Brunatnych Koszul, niosących czerwone puszki. Chodzą dosłownie wszędzie. Nie możesz spokojnie usiąść w restauracji czy piwiarni, bo prędzej czy później ktoś do ciebie podejdzie, pobrzękując ostentacyjnie puszką przed twarzą. Nigdy nie widziałem Niemca, który odmówiłby wrzucenia paru groszy, nawet jeśli równowartość tej kwoty jest mniejsza od jednego centa. Ludzie kupują malutkie odznaki, żeby pokazać, że oni również dołączyli do akcji. Punktem kulminacyjnym akcji jest Dzień Narodowej Solidarności."
   • al-szamanka Re: Wrzucać, czy nie... WOŚP 13.01.20, 22:20

    "Bo w 2020 roku mam na wyciągnięcie ręki dostęp do fundacji, które BEZ POLITYCZNEGO I IDEOLOGICZNEGO PIERDOLENIA przeznaczają całą moją wpłaconą kwotę bezpośrednio dla potrzebujących.

    Może teraz coś dotrze...?

    Pytanie pewnie retoryczne…"


    No ale te fundacje pomagaja bez zadnego tamtaram, przez co poprzez wrzucenie piatala nikt nie poczuje sie bohaterem od ratowania chorych i glodnych, kims, kto stoi o niebo wyzej niz ten, ktory nie wrzuca, chociaz ten ostatni byc moze zrobil w zyciu wiele dobra, tylko o tym nie wrzeszczal na caly swiat.
    • m.maska Re: Wrzucać, czy nie... WOŚP 14.01.20, 01:07
     Tak bardzo chcemy do Europy, tak bardzo chcemy byc Europejczykami to ja chcialabym wiedziec w ktorym europejskim kraju, a moze gdzies na swiecie urzadza sie takie hucpy na podobienstwo nazistowskiego Winterhilfswerk (zakazane w Niemczech od pazdziernika 1945)? chociaz jeden kraj, cobysmy tacy "europejscy" byli...
     W Europie jest masa organizacji charytatywnych, ktore dzialaja bez zadnej ogolnonarodowej hucpy. Tyle w temacie.
     Jak ktos chce dawac na Owsiaka, jego sprawa, jak chce dawac Rydzykowi jego sprawa - zwisa mi to i powiewa, bo to nie moja kasa.
      • m.maska Re: Wrzucać, czy nie... WOŚP 14.01.20, 11:14
       Mnie nie wkurza... wpisuja sie w akcje nazistow...

       "Hitler uznał, ze taki sposób organizacji pomocy ma przewagę nad pomocą finansowaną z podatków:

       „Z pewnością podatek na cele społeczne byłby prostszy i mniej uciążliwy dla wielu ludzi, ale nie zrealizowalibyśmy tego, co chcieliśmy osiągnąć dzięki Pomocy Zimowej (Winterhilfswerk), to jest edukowania niemieckiej wspólnoty narodowej.”

       Owsiak edukuje polska wspolnote narodowa... oczywiscie nie cala, na szczescie. To inne czasy.
       • m.maska Re: Wrzucać, czy nie... WOŚP 14.01.20, 11:16
        m.maska napisała:

        > Mnie nie wkurza... wpisuja sie w akcje nazistow...
        >
        > "Hitler uznał, ze taki sposób organizacji pomocy ma przewagę nad pomocą finanso
        > waną z podatków:
        >
        > „Z pewnością podatek na cele społeczne byłby prostszy i mniej uciążliwy dla wie
        > lu ludzi, ale nie zrealizowalibyśmy tego, co chcieliśmy osiągnąć dzięki Pomocy
        > Zimowej (Winterhilfswerk), to jest edukowania niemieckiej wspólnoty narodowe
        > j.”

        >
        > Owsiak edukuje polska wspolnote narodowa... oczywiscie nie cala, na szczescie.
        > To inne czasy.
        >
        >
        >

        W październiku 1945 r. działalność WHW (Winterhilfswerk) została zakazana przez Sojuszniczą Radę Kontroli, a jej majątek skonfiskowano.
   • a74-7 Re: Wrzucać, czy nie... WOŚP 14.01.20, 17:36
    Stan.duper Owsiak

    WOŚP


    @fundacjawosp

    #JurekOwsiak na konferencji:
    Od grupy Stand-up Polska otrzymałem oficjalną legitymację członkowską - jestem standuperem, więc moje niecenzuralne słowa to słowa artysty - wyraz artystyczny.
    #wosp2020 #standup
    dupa z tylu ,zawsze....
  • rena-ta49 Re: Wrzucać, czy nie... WOŚP 14.01.20, 19:50
   Nie wrzucam ,za to przelewy {anonimowo} robię na chore dzieci,a nie na rodzinę faceta w czerwonych portkach.
   Na tę zbiórkę tez przelałam. W ciągu kilku dni zebrano 100 tys
   www.kontrowersje.net/uczymy_jerzego_owsiaka_dobroczynno_ci_bez_prowizji_rozliczenie_zbi_rki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka