Dodaj do ulubionych

Granadilla

15.01.20, 12:57
No to ja moze tez sprobuje zrobic dokumentacje, bo od przebicia sie z pesteczki nawet dosyc szybko idzie smile
To było wczoraj... 13.01.

https://s19.directupload.net/images/user/200114/q85flsdn.jpg
Obserwuj wątek
    • m.maska Re: Granadilla 15.01.20, 13:05
      m.maska napisała:

      > No to ja moze tez sprobuje zrobic dokumentacje, bo od przebicia sie z pesteczki
      > nawet dosyc szybko idzie smile
      > To było wczoraj... 13.01.
      >
      > https://s19.directupload.net/images/user/200114/q85flsdn.jpg

      Nie no blad... to bylo 14.01.20
      • m.maska Re: Granadilla 15.01.20, 13:09
        Dobrze mu idzie... rosnie i smukleje... ale tylko jeden; w ziemi siedza jeszcze dwie pestki, spoznialskie.

        https://s19.directupload.net/images/user/200115/sg3s7ogr.jpg
        • m.maska Re: Granadilla 15.01.20, 13:13
          m.maska napisała:

          > Dobrze mu idzie... rosnie i smukleje... ale tylko jeden; w ziemi siedza jeszcze
          > dwie pestki, spoznialskie.
          >
          > https://s19.directupload.net/images/user/200115/sg3s7ogr.jpg
          >

          uuups... jakby nie patrzec, to powinno byc JEDNA... roslinka, granadilla, passiflora...
        • rena-ta49 Re: Granadilla 15.01.20, 17:34
          m.maska napisała:

          > Dobrze mu idzie... rosnie i smukleje... ale tylko jeden; w ziemi siedza jeszcze
          > dwie pestki, spoznialskie.
          >
          > https://s19.directupload.net/images/user/200115/sg3s7ogr.jpg
          >

          Ile potrzebowały czasy ,by sie wychylić?
          Podobno ładne kwiaty ma.
          • m.maska Re: Granadilla 15.01.20, 18:10
            Jakies trzy tygodnie... hodowane pod folia.
            • m.maska Re: Granadilla 15.01.20, 21:11
              I przed chwila, osiem godzin pozniej niz poprzednie

              https://s19.directupload.net/images/user/200115/725o3g7n.jpg
              • a74-7 Re: Granadilla 15.01.20, 21:13
                no i chcialoby sie napisac : a nie mowilam ?big_grin
                • m.maska Re: Granadilla 16.01.20, 00:55
                  a74-7 napisał:

                  > no i chcialoby sie napisac : a nie mowilam ?big_grin

                  Ano mowilas, ale nie myslalam, ze to tak szybko pojdzie smile
              • al-szamanka Re: Granadilla 15.01.20, 21:22
                m.maska napisała:

                > I przed chwila, osiem godzin pozniej niz poprzednie
                >
                > https://s19.directupload.net/images/user/200115/725o3g7n.jpg
                >

                A nie mówiłam, że dzisiaj?
                Listeczkom wyraźnie ciężko rozstać się z ziemią, wygląda to tak jakby ją chciały objąć.
                • m.maska Re: Granadilla 15.01.20, 21:45
                  Ale zeby az tak sie spieszyla? no tempo ma zawrotne...
                  • m.maska Re: Granadilla 16.01.20, 00:55
                    Teraz, jak sie patrzy na te pierwsza fote, to wyglada jakby jeszcze "glowe" w ziemi i trzymala i kiedy zauwazyla zainteresowanie to ja zaczela wyciagac...
                    • a74-7 Re: Granadilla 16.01.20, 11:14
                      Dokladnie tak! big_grin big_grin
                      • m.maska Re: Granadilla 16.01.20, 13:43
                        A ze pogoda dopisuje, dzien sloneczny, to i szybko sie prostuje... c.d. mojego eksperymentu z dnia dzisiejszego smile

                        https://s19.directupload.net/images/user/200116/fhocoifg.jpg
                        • al-szamanka Re: Granadilla 16.01.20, 21:37
                          m.maska napisała:

                          > A ze pogoda dopisuje, dzien sloneczny, to i szybko sie prostuje... c.d. mojego
                          > eksperymentu z dnia dzisiejszego smile
                          >
                          > https://s19.directupload.net/images/user/200116/fhocoifg.jpg
                          >

                          Taka ładna, świeżozieloniutka smile
                          • a74-7 Re: Granadilla 16.01.20, 21:52
                            dziewicza jeszcze ...wink
    • m.maska Re: Granadilla 24.01.20, 18:29
      Za dwa dni mina dwa tygodnie od czasu kiedy wyklula sie juz na dobre pierwsza pesteczka, wyglada na to, ze druga bedzie wygladac w tym czasie podobnie - czyli obydwie dzieli okres dwoch tygodni...
      Na dzien dzisiejszy, ta druga dala juz o sobie znac.

      https://s19.directupload.net/images/user/200124/s7rkjwb5.jpg
      • al-szamanka Re: Granadilla 24.01.20, 18:59
        m.maska napisała:

        > Za dwa dni mina dwa tygodnie od czasu kiedy wyklula sie juz na dobre pierwsza p
        > esteczka, wyglada na to, ze druga bedzie wygladac w tym czasie podobnie - czyli
        > obydwie dzieli okres dwoch tygodni...
        > Na dzien dzisiejszy, ta druga dala juz o sobie znac.
        >
        > https://s19.directupload.net/images/user/200124/s7rkjwb5.jpg
        >


        Wyraźnie wyłazi... ciekawa świata smile
        • m.maska Re: Granadilla 28.01.20, 17:52
          Przez chwile zwatpilam, czy dobrze sie dopatrzylam - ale nie... oto "obserwacja" z trzech dni - dzisiaj wylazla juz petelka.

          https://s19.directupload.net/images/user/200128/dvzpcnyx.jpg
          • al-szamanka Re: Granadilla 28.01.20, 21:20
            m.maska napisała:

            > Przez chwile zwatpilam, czy dobrze sie dopatrzylam - ale nie... oto "obserwacja
            > " z trzech dni - dzisiaj wylazla juz petelka.
            >
            > https://s19.directupload.net/images/user/200128/dvzpcnyx.jpg
            >


            Zachowuje się identycznie jak starsza siostra smile
            • m.maska Re: Granadilla 01.02.20, 13:28
              al-szamanka napisała:
              >
              > Zachowuje się identycznie jak starsza siostra smile
              >

              Nie tylko to - odnosze wrazenie, jakby ta "starsza siostra" wstrzymala sie ze wzrostem i czeka na mlodsza...

              https://s19.directupload.net/images/user/200201/ooa9elow.jpg
              • m.maska Re: Granadilla 01.02.20, 13:30
                Wyrwala glowke z ziemi i wciaz jest umorusana, nie wiem czy to ziemia, czy jeszcze pozostalosci pestki z ktorej sie wyklula...

                https://s19.directupload.net/images/user/200201/n3aiio9d.jpg
                • a74-7 Re: Granadilla 01.02.20, 15:33
                  heh,przypomnialo mi sie jak w pierwszej klasie SzP hodowalismy fasolki big_grin big_grin big_grin
                  • m.maska Re: Granadilla 01.02.20, 17:27
                    a74-7 napisał:

                    > heh,przypomnialo mi sie jak w pierwszej klasie SzP hodowalismy fasolki big_grin big_grin
                    > big_grin

                    No nie przesadzaj, to nie byla jednak pierwsza klasa... to byla juz biologia. Tez to pamietam wink to bylo ciekawe doswiadczenie. W ub. roku moja mama hodowala avocado z pestki - bylam akurat we Wrocku jak pestka pekla i codziennie obserwowalam czy sie cos juz wykluwa. U mnie idzie duzo szybciej, rosnie z godziny na godzine - chociaz ta pierwsza dala sobie na wstrzymanie. Ciekawe czy i trzecia sie wykluje.
                    • m.maska Re: Granadilla 01.02.20, 17:29
                      Wlasnie wrocilam ze sklepu, byly granadille - one sa tak nieprzyzwoicie drogie 2,49€ za sztuke, ze nie kupuje, bo jedzenia tam jest na dwie lyzeczki - jak mi zakwitnie, moze zaowocuje, to bede miala wlasne wink
                  • al-szamanka Re: Granadilla 01.02.20, 18:24
                    a74-7 napisał:

                    > heh,przypomnialo mi sie jak w pierwszej klasie SzP hodowalismy fasolki big_grin big_grin
                    > big_grin

                    U mnie w podstawówce hodowaliśmy fasolki w siódmej klasie... na gazie.
                    • a74-7 Re: Granadilla 01.02.20, 18:55
                      W mojej szkole bylo w pierwszej klasie. Najpierw stalo toto w domu, a jak podrosla - zanosilismy do szkoly ,pewnie odbywalo sie to w roznych szkolach w roznym czasie ...My przy szkole mielismy male dzialeczki z podzialem na niewielkie poletka , i tam je plantowalismy przy pomocy pani nauczycielki smile
                • m.maska Re: Granadilla 05.02.20, 16:28
                  Okazalo sie, ze to rzeczywiscie byly pozostalosci pestki, ktore trzymaly ja jak w kleszczach - pomoglam jej to zrzucic.
                  A dzisiaj wprawdzie listeczki wciaz nieco wygniecione, ale juz dogania pod wzgledem wzrostu starsza siostre.

                  https://s19.directupload.net/images/user/200205/hawecxjt.jpg
                  • al-szamanka Re: Granadilla 05.02.20, 16:33
                    m.maska napisała:

                    > Okazalo sie, ze to rzeczywiscie byly pozostalosci pestki, ktore trzymaly ja jak
                    > w kleszczach - pomoglam jej to zrzucic.
                    > A dzisiaj wprawdzie listeczki wciaz nieco wygniecione, ale juz dogania pod wzgl
                    > edem wzrostu starsza siostre.
                    >
                    > https://s19.directupload.net/images/user/200205/hawecxjt.jpg
                    >

                    Jedna stała, druga rosła... teraz będą czekać na trzecią smile
                    • a74-7 Re: Granadilla 05.02.20, 18:35
                      beda rosly w tej doniczce czy je zaplantujesz gdzies ogrodkowo?
                      Bo czas bedzie drabinke szykowac i trenowac roslinki ;-D
                      • m.maska Re: Granadilla 06.02.20, 01:43
                        One maja jakies 8 cm - no nie, jak sie ta trzecia wykluje, albo nie, to je przesadze, bo ta doniczka to ma srednice nie wiecej niz 12cm - z tych malutkich - tak czy inaczej bede je musiala rozsadzic, a jak sie cieplo zrobi, to chyba je rzeczywiscie do ogrodka przesadze. I niech sobie radza.
                        • a74-7 Re: Granadilla 06.02.20, 16:08
                          najlepiej pod plotek ,gdzie bedzie miala duzo miejsca smile
                          • m.maska Re: Granadilla 07.03.20, 14:52
                            Jak na razie wyglada jej przyszlosc nieciekawie. Wsadzilam do doniczki trzy pestki. Jak sie wykluwala pierwsza - widac na fotach, po ok. dwoch tygodniach wyklula sie druga a ta piewsza, ktora dorosla do ca. 8 cm zaczela marniec, natomiast druga miala sie dobrze, kiedy wyjezdzalam do Polski. W Polsce bylam dwa tygodnie, w miedzyczasie wyszla i trzecia - caly czas pod oslona coby nie trzeba bylo pilnowac czy sie nie przesuszy - no i teraz ta trzecia ma wysokosc ca.8 cm, ale i druga marnieje - wiec nie wiem czy z tego w ogole cos bedzie. Wyglada na to, ze kazda "wypluta" pestka wyrasta, jak sie ja wlozy do ziemi - gorzej dalej... zdjelam z niej te "cieplarniana" oslonke - bo moze potrzeba jej wiecej powietrza - i czekam.
                            • al-szamanka Re: Granadilla 07.03.20, 21:03
                              Dobrze, że przypomniałaś, moje pesteczki czekają na zasadzenie - tylko przykro, że Twoje marnieją sad
    • a74-7 Re: Granadilla 08.03.20, 11:25
      www.daff.gov.za/docs/Infopaks/granadilla.pdf
      • m.maska Re: Granadilla 08.03.20, 12:34
        To mi niewiele da... na razie to ja czekam czy ta po tym jak tamte padly w ogole wyrosnie.
        • al-szamanka Re: Granadilla 08.03.20, 16:20
          m.maska napisała:

          > To mi niewiele da... na razie to ja czekam czy ta po tym jak tamte padly w ogol
          > e wyrosnie.
          >

          Mam nadzieje, ze nie bedzie solidarna z siostrami i jednak przetrwa smile
          • a74-7 Re: Granadilla 08.03.20, 16:55
            wsadz jej jakis patyk do towarzystwa,powinna zaczac instynktownie sie po nim wspinac ....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka