Dodaj do ulubionych

Wybory w czerwcu?

20.05.20, 15:22
Wybory w czerwcu? Marszałek senatu stawia rządowi warunkiMarszałek senatu Tomasz Grodzki powiedział, że Senat może skończyć prace tak, aby wybory odbyły się jeszcze w czerwcu. Ale PiS musi najpierw spełnić warunki opozycji.

Warunki, które Grodzki stawia rządowi są ewidentną próbą pomocy Rafałowi Trzaskowskiemu. Jeden z nich dotyczy na przykład podpisów pod listami poparcia. Według ustawy nad którą pracuje teraz Senat jest to, że kandydaci zachowują swoje prawa nabyte – czyli nie muszą po raz kolejny zbierać podpisów. Nie dotyczy to oczywiście Trzaskowskiego, który, tak jak pozostali kandydaci wcześniej, musi zebrać 100 tysięcy podpisów. „Musi być zagwarantowany stosowny, zgodny ze zdrowym rozsądkiem, przyzwoity i sprawiedliwy czas na zebranie podpisów przez nowych kandydatów” – powiedział Dziennikowi Gazecie Prawnej.

Zasugerował również, że Senat może wprowadzić poprawkę, która anuluje już zebrane podpisy i sprawi, że „starzy” kandydaci też będą musieli zbierać je na nowo. „Nie stałoby się nic złego, gdyby wszyscy kandydaci musieli ponownie zebrać podpisy, o ile dostaną na to stosowny czas” – stwierdził – „Ale czy taka poprawka będzie, jak zdecydują senatorowie, trudno mi przewidzieć”.

Grodzki odniósł się także do kwestii finansowania kampanii wyborczej. Nie podoba mu się to, że nowi kandydaci – czyli de facto Trzaskowski, bo jak na razie nikt inny nie zadeklarował chęci udziału w wyborach – będą mogli wydać tylko połowę limitu, podczas gdy starzy mogli wydać 100%.

Grodzkiemu nie podoba się także zapis, że Minister Zdrowia będzie mógł, jeśli okaże się to konieczne ze względu na sytuację epidemiologiczną, zarządzić na danym obszarze – co najmniej jednej gminie – głosowanie korespondencyjne. Jego zdaniem o tym powinna decydować PKW na wniosek ministra, a jeśli na danym obszarze sytuacja epidemiologiczna będzie trudna, to członków komisji wyborczych powinno się wyposażyć w dodatkowe środki ochrony i wprowadzić protokoły bezpieczeństwa, jak np. wchodzenie do lokalu wyborczego pojedynczo. „Nie może być tak, że minister zdrowia, który nijak ma się do wyborów, będzie decydował, że np. w Warszawie nie odbędą się tradycyjne wybory” – grzmi.

Grodzki w niezbyt subtelny sposób zapowiedział, że wyjście ustawy z senatu w terminie, który umożliwi organizację wyborów 28 czerwca, jest zależne od tego, czy rząd spełni jego warunki. „Kluczowe są posiedzenia komisji, na których zawsze pojawiają się ciekawe opinie i osądy” – stwierdził – „Jeżeli zagwarantowane będzie 10-14 dni na zbieranie podpisów – a żeby to osiągnąć, Senat musiałby odesłać Sejmowi ustawę 27, 28 maja – to wszystko jest możliwe” – podkreślił.
--
http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
Obserwuj wątek
  • m.maska Re: Wybory w czerwcu? 20.05.20, 15:34
   Grodzki w niezbyt subtelny sposób zapowiedział, że wyjście ustawy z senatu w terminie, który umożliwi organizację wyborów 28 czerwca, jest zależne od tego, czy rząd spełni jego warunki. „Kluczowe są posiedzenia komisji, na których zawsze pojawiają się ciekawe opinie i osądy” – stwierdził – „Jeżeli zagwarantowane będzie 10-14 dni na zbieranie podpisów – a żeby to osiągnąć, Senat musiałby odesłać Sejmowi ustawę 27, 28 maja – to wszystko jest możliwe” – podkreślił.
   ***

   No prosze i wylazla z niego malosc...
   Miejmy nadzieje, ze rzad nie pojdzie na warunki oszusta... pokazal w poprzednim "podejsciu" w co gra - tylko przeliczyl sie i nie wzial pod uwage, ze sytuacja moze sie odwrocic...
   Zachowuje sie jak szuler, ktory co chwile wyciaga jakies lewe blotki.
   Tym razem to on sobie moze stawiac warunki swoim poplecznikom.
   Do 25.05 - musi byc ogloszony termin wyborow.
   On moze sobie ustawe trzymac do 11.06.... pozostaja 2 tygodnie do 28.06. - rzad sobie to przeglosuje, bez jego laski. Natomiast jesli on odesle ustawe 27-28 maja i tak rzad moze ja wtedy potrzymac do polowy czerwca. chcial pogrywac, to teraz odwraca sie przeciwko niemu.
   Senat moze to, senat moze tamto, senta bedzie trzymal, senta bedzie uwalnial - niech mowi za siebie, nie senat a on osobiscie ponosi wine za to co w senacie sie dzieje.
   A poniewaz ani lewica, ani PSL nie maja spojnych interesow z Trzaskowskim, wiec lepiej niech nie liczy na wiekszosc w senacie.

   --
   http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-ly-288c.gif
   www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
    • al-szamanka Re: Wybory w czerwcu? 21.05.20, 08:16
     Kopertnik od pierwszej sekundy jego wyboru zachowywał się, jakby obwołano go królem.
     Straszliwie zadufany w sobie lekarzyna, i jak rzadko u kogo jego paskudny charakterek rozlewa mu się na niesamowicie brzydkiej twarzy.

     --
     AL

     Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
     • a74-7 Re: Wybory w czerwcu? 21.05.20, 11:33
      daleko siega wzrokiem , nie widzac wlasnego ,
      wiadomo ,ciudnej urody ,co mu sie rozlewa ze zacytuje ""na ryju"
      i nie dostrzegajac ,wybiorczo , mu sie z tego ryja wylewa....
     • rena-ta49 Re: Wybory w czerwcu? 21.05.20, 11:52
      al-szamanka napisała:

      > Kopertnik od pierwszej sekundy jego wyboru zachowywał się, jakby obwołano go kr
      > ólem.
      > Straszliwie zadufany w sobie lekarzyna, i jak rzadko u kogo jego paskudny chara
      > kterek rozlewa mu się na niesamowicie brzydkiej twarzy.
      >

      Ja jestem za likwidacją Senatu.Kopertnik to karykaturalna postać. Patos połączony z groteską...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka