Dodaj do ulubionych

A nie mowilam ? ;)

04.06.22, 17:39
niezalezna.
ŚWIAT • 04.06.2022 16:50
"Nie należy upokarzać Rosji...". Tak wygląda dyplomacja w wydaniu Macrona. Jest ostra odpowiedź Ukrainy
- Nie należy upokarzać Rosji, by po zakończeniu walk na Ukrainie można było znaleźć dyplomatyczne rozwiązanie – powiedział prezydent Emmanuel Macron. Szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba w reakcji na słowa francuskiego prezydenta napisał na Twitterze: "Apele, by nie upokarzać Rosji, mogą upokorzyć tylko wygłaszającą je Francję".
Na twitterku to se mozna duzo napisac , mozna sobie tez wymazac swoje bzdety , zwlaszcza jak sie ma gola doope i " walczy sie " .Zachod juz nie chce sponsorowac tej wojenki . Za drogo wychodzi ....

„Nie wolno nam upokarzać Rosji, żeby w dniu, w którym zakończą się walki, zbudować wyjście drogą dyplomatyczną. Jestem przekonany, że rolą Francji jest być siłą pośredniczącą”

– oświadczył prezydent.
Obserwuj wątek
    • a74-7 Re: A nie mowilam ? ;) 04.06.22, 17:53
      No i polece gajowym Marucha wink
      "Media są pełne opisów porażek i klęsk wojsk rosyjskich. Nic im nie wychodzi, żołnierze dezerterują, sprzęt się rozpada… Nawet rosyjski pies przeszedł na stronę ukraińską, o czym z wielkim ukontentowaniem doniosła prasa.

No to kiedy Ukraińcy zdobędą Irkuck?"
      • m.maska Re: A nie mowilam ? ;) 05.06.22, 00:43
        a74-7 napisał:

> No i polece gajowym Marucha wink
        > "Media są pełne opisów porażek i klęsk wojsk rosyjskich. Nic im nie wychodzi, ż
        > ołnierze dezerterują, sprzęt się rozpada… Nawet rosyjski pies przeszedł na stro
        > nę ukraińską, o czym z wielkim ukontentowaniem doniosła prasa.
        >
        > No to kiedy Ukraińcy zdobędą Irkuck?"

No nie wiem, ogladam TVP Info i nieustannie slysze o tym, jak rosyjskie wojska wprawdzie z trudem ale zajmuja kolejne tereny Ukrainy, niekiedy na krotko, bo sa te tereny odbijane ale nie slyszalam ani razu zeby zostaly zaatakowane tereny Federacji Rosyjskiej, wiec o Irkucku raczej mowy byc nie moze. A to, ze podczas tych dzialan wojska rosyjskie ponosza straty, to oczywiste i kazda taka wiadomosc cieszy Ukraincow - to chyba rzecz jasna.
        Podczas naszej ostatniej wycieczki odwiedzilysmy tez cmentarz zolnierzy amerykanskich w Luksemburgu, ktorzy walczyli podczas ofensywy w Ardenach - drugi taki cmentarz znajduje sie w Sant Avold na terenie Francji armia amerykanska ponosila tez straty, co nie znaczy, ze w koncowym rozrachunku wygrala.
        • rena-ta49 Re: A nie mowilam ? ;) 09.06.22, 19:38
          Ty często przytaczasz pewnego osobnika,który jak Michnik siedzi w Szwecji i szkaluje Polskę.
          Znany sympatyk Rosji. O nim tu mowa:
          www.facebook.com/marcinrey/posts/10221958304411272

to też ciekawe,jak on kocha Putina:
          marucha.wordpress.com/2017/02/13/braterstwo-polsko-rosyjskie-na-ulicach-wielu-miast/

a jeden z tych jego towarzyszy dziś poprosił o azyl na Białorusi,czyli mamy kolejnego Czeczke?
          Wygląda na to, że mamy następcę Emila Czeczki. Dziś w białoruskich porannych wiadomościach: "Polski aktywista Marcin Mikołajek, poszkodowany przez wartości wolnej Europy i nastroje rusofobiczne, prosi o azyl polityczny na Białorusi". What Could Possibly Go Wrong?
          twitter.com/Gajus_Marcius/status/1534888398313365504
            • a74-7 Re: A nie mowilam ? ;) 12.06.22, 19:00
              Reniu, nie skonczylam jeszcze czytac wszystkiego ale odpowiem smileJak doczytam , i zmienie zdanie to tez napisze, ze byc moze sie pomylilam ....
              Dziennik "maruchy " czytam , bo ma czesto interesujace tematy , co nie znaczy ,ze zawsze sie z nim zgadzam i jest moim guru od polityki winkZe jest zwolennikiem Putina wiem .
              Mniej mnie interesuje gdzie dokladnie mieszka tudziez robienie jakiejs stalking kampanii przeciwko niemu .Ma swoje poglady - jego sprawa ,pewnie ma powody do takich a nie innych ...
              Owszem zastanowilo mnie natomiast ,dlaczego pokazuje dziwne zdjecia z Polski , i wystarczy mi to zeby sobie wyrobic o nim odpowiednie zdanie .
              Natomiast brzydza mnie kapusie typu pan Rej.Ten nie zna granic ....ciekawe jakie jest jego prawdziwe nazwisko.wink
              I tyle.
              • rena-ta49 Re: A nie mowilam ? ;) 13.06.22, 08:27
                Ojej,Rey to kapuś,a dlaczego to gajowy marucha szkalując Polskę ukrywa się przez lata pod pseudonimem ,a nie jawnie pod swoim nazwiskiem? Czyżby jak każdy komuch lubił zmieniać nazwisko.Do Szwecji uciekł zbrodniarz Michnik i wielu innych.
                naszeblogi.pl/54390-v-kolumna-rosji-koniec-anonimowosci-gajowego-maruchy
                • a74-7 Re: A nie mowilam ? ;) 13.06.22, 09:27
                  idac tym tokiem myslenia - po 2004 byl najazd polskich zdrajcow na UK , wszyscy prawie pluli na Polske ........
                  "sieje rosyjską dezinformację w dodatku siedząc za granicą jest zwyczajnym zdrajcą." A moze czyta jedna i druga strone i mowi o tym otwarcie ?
                  To tez zdrada ?
                  Spokojnie z 'wielkimi slowami' ,please.
                  Dezinformacja leci zarowno z jednej i z drugiej strony .
                  • m.maska Re: A nie mowilam ? ;) 13.06.22, 15:40
                    Przyznam sie, ze jestem juz zmeczona ta cala propaganda, ktora naciera na kazdego z nas ze wszystkich stron. Ktos kto siedzi za granica i potrafi wylacznie krytykowac to co zlego jest w Polsce - nie powiem, ze jest idealnie, ale gdzie jest? a przy tym nie widzi gnojowki w ktorej sam siedzi vide Szwecja czy Niemcy - nie jest absolutnie wiarygodny.
                    Wlasnie wczoraj przeczytalam ciekawy artykul o tym co dzieje i dziac sie bedzie w Niemczech... i tym wszystkim, ktorzy wyja w temacie "pincset" nalezaloby podstawic pod nos artykul w temacie: niemieccy bezrobotni od 1 lipca w ogole nie beda juz w zaden sposob przymuszani do roboty, moga brac, czerpac ile sie da. Mieszkanie i wszelkie oplaty zaplacone i na lebka 449€ - prosze bardzo, panstwo daje i dawac bedzie i nie bedzie wymagac nic w zamian, a od przyszlego roku bedzie jeszcze lepiej od 1 lipca 2023 nie bedzie juz zadnych warunkow, kazdy dostanie. Ale w temacie "pincset" wyja jak wsciekle kojoty.
                    www.focus.de/finanzen/abschaffung-der-sanktionen-keine-hartz-iv-strafen-hoeren-arbeitslose-jetzt-endgueltig-auf-sich-jobs-zu-suchen_id_107953646.html
                    • rena-ta49 Re: A nie mowilam ? ;) 15.06.22, 08:35
                      Jest takie przysłowie,ze jeszcze sie taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.
                      Dlatego świat idealny nie jest i nigdy nie będzie. Róznica polega na tym,że są ludzie którzy będą krytykować wszystko w czambuł co polskie,by przypodobać się obcym.
                      Jedni robią to za pieniądze ,bo agentury nie brakuje i nie brakowało.Wielu byłych SB i UB , i ich rodziny ,którym obniżono emerytury za działanie na szkodę Polski będzie teraz szkalować Polske.
                    • rena-ta49 Re: A nie mowilam ? ;) 15.06.22, 08:38
                      Tak,tak pińcet i inna pomoc Polakom jest zła,bo Polacy powinni z biedy wyjeżdzać za granicę na zmywaki,albo do zbierania szparów.W Polsce trzeba zlikwidować wszystko ,zamknać kopalnie,sprzedać firmy,wtedy Niemiec ,albo jakis Hiszpan bedzie w Polsce zakładał firmy i bedzie tu panem.
                  • rena-ta49 Re: A nie mowilam ? ;) 15.06.22, 08:24
                    Zauważyłaś może ,że po 2004 to emigracja za rządów platfusów,kiedy bezrobocie wynosiło 20%,a bieda w Polsce miała twarz dziecka,kiedy Polacy robili zakupy na zeszyt ,a niektórzy pracowali za 3zł/h?
                    I ja nie określam słowem "zdrajca" każdego Polaka na imigracji,a tych którzy cały czas szkodzą Polsce i na nią pluja,wiec nie zarzucaj mi czegoś,czego nie napisałam.
                    • m.maska Re: A nie mowilam ? ;) 15.06.22, 10:51
                      rena-ta49 napisała:

> Zauważyłaś może ,że po 2004 to emigracja za rządów platfusów,kiedy bezrobocie w
                      > ynosiło 20%,a bieda w Polsce miała twarz dziecka,kiedy Polacy robili zakupy na
                      > zeszyt ,a niektórzy pracowali za 3zł/h?
                      > I ja nie określam słowem "zdrajca" każdego Polaka na imigracji,a tych którzy ca
                      > ły czas szkodzą Polsce i na nią pluja,wiec nie zarzucaj mi czegoś,czego nie nap
                      > isałam.

Ale to by sie zgadzalo, po 2004 wyjezdzali ludzie bo nie widzieli dla siebie szans w "tym kraju" rzadzonym najpierw przez postkomune z Millerem na czele, wczesniej uniemozliwili rzady Olszewskiego po to zeby usadowic sie wygodnie wszedzie i okradac spoleczenstwo, potem zaszczuli rzad Kaczynskiego i sama mowilam do mamy, ze nie czuje patriotyzmu wobec Polski. Mama miala do mnie pretensje, ze jej ojciec wrocil z Ameryki zeby walczyc o wyzwolenie ojczyzny a ja tak mowie, ale tak bylo, bo panstwo Millerow czy Tuskow nie bylo moim panstwem to sterowalo w kierunku calkowitego poddanstwa wobec Niemiec i z tej strony granicy bylo to chyba widac wyrazniej anizeli z Polski. Wtedy powiedzialam mamie, ze owszem moj dziadek wrocil z Ameryki zeby walczyc o niepodleglosc ojczyzny, ale nie o taka niepodleglosc jaka fundowal naszej ojczyznie Tusk - niech za wszystko wystarczy jego unizone "für Deutschland" - zebym nie wiem jak sie wysilala, to takiego tonu nawet bym z siebie nie wykrzesala - to trzeba znac jezyk zeby zrozumiec z jakiego poziomu on to mowil. W Niemczech jest takie powiedzenie "der Ton macht die Musik" i to doskonale oddaje caly ten jego wiernopoddanczy hold wobec Niemiec - w stylu "kochani wypnijcie sie zebym mogl sie wam wsliznac - unizenie prosze".
    • m.maska Re: A nie mowilam ? ;) 05.06.22, 00:45
      a74-7 napisał:

> niezalezna.
      > ŚWIAT • 04.06.2022 16:50
      > "Nie należy upokarzać Rosji...". Tak wygląda dyplomacja w wydaniu Macrona. Jest
      > ostra odpowiedź Ukrainy
      > - Nie należy upokarzać Rosji, by po zakończeniu walk na Ukrainie można było zna
      > leźć dyplomatyczne rozwiązanie – powiedział prezydent Emmanuel Macron. Szef ukr
      > aińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba w reakcji na słowa francuskiego prezydenta na
      > pisał na Twitterze: "Apele, by nie upokarzać Rosji, mogą upokorzyć tylko wygłas
      > zającą je Francję".
      > Na twitterku to se mozna duzo napisac , mozna sobie tez wymazac swoje bzdety ,
      > zwlaszcza jak sie ma gola doope i " walczy sie " .Zachod juz nie chce sponsor
      > owac tej wojenki . Za drogo wychodzi ....
      >
      >
      > „Nie wolno nam upokarzać Rosji, żeby w dniu, w którym zakończą się walki, zbudo
      > wać wyjście drogą dyplomatyczną. Jestem przekonany, że rolą Francji jest być si
      > łą pośredniczącą”
      >
      > – oświadczył prezydent.

Idiota... za czasow Hitlera pewnie polecalby szanowac Hitlera i go nie upokarzac, bo Francja chcialaby robic z nim interesy.
      • rena-ta49 Re: A nie mowilam ? ;) 05.06.22, 20:30
        Macron występujący w obronie Putina powinien tak jak on zostać uznany w krajach UE za ZBRODNIARZA WOJENNEGO mającego na rękach krew każdego Ukraińca zamordowanego przez rosyjskich okupantów.
        • al-szamanka Re: A nie mowilam ? ;) 06.06.22, 07:21
          rena-ta49 napisała:

> Macron występujący w obronie Putina powinien tak jak on zostać uznany w krajach
          > UE za ZBRODNIARZA WOJENNEGO mającego na rękach krew każdego Ukraińca zamordowa
          > nego przez rosyjskich okupantów.

A jezeli nie za morderce, to przynajmniej za polityka, ktoremu w zadnym wypadku i bardzo ostentacyjnie nie powinno sie podawac reki.
            • rena-ta49 Re: A nie mowilam ? ;) 06.06.22, 21:11
              a74-7 napisał:

> Ciekawe dlaczego Papiez milczy w tej sprawie , nie biorac stron

To tak jak kiedyś w historii już było, jeden z papieży nie potępił Hitlera.
              Bergoglio to południowoamerykański komunista. I to wszystko, co się dzieje, "pięknie" tłumaczy.
            • m.maska Re: A nie mowilam ? ;) 07.06.22, 21:35
              a74-7 napisał:

> Ciekawe dlaczego Papiez milczy w tej sprawie , nie biorac stron

Alez wcale nie milczy, modli sie za dusze rosyjskich zolnierzy, ktorzy zgineli... nie za ukrainskie ofiary, gwalcone ukrainskie dzieci i kobiety, mordowanych Ukraincow, on sie modli za dusze zolnierzy rosyjskich.
                • m.maska Re: A nie mowilam ? ;) 08.06.22, 00:32
                  a74-7 napisał:

> zakladam , ze Watykan ma troche lepsze info w temacie tej wojny niz nasze merd
                  > ia nam serwuja .

A ja zakladam i to nie od 24 lutego i inwazji Rosji na Ukraine, ze obecny papiez to kompletne nieporozumienie i nie bardzo wiadomo nawet jakiej jest wiary.
                  • a74-7 Re: A nie mowilam ? ;) 08.06.22, 11:51
                    Nie ze wszystkim co Papiez glosi i popiera zgadzam sie ale...
                    A o co zaklad , ze Papa & Co sluchaja uwaznie Russsia TV ?
                    I sluchaja "murzynow" ,ktorzy chodza do Putina po prosbie o zboze , bo inaczej grozi im glod ?
                    przyznam, ze mam dosc zebraniny w TVi na rzecz biednych niedozywionych murzynkow, a US chce karac tych ktorzy chca im dostarczac to zboze.
                  • rena-ta49 Re: A nie mowilam ? ;) 09.06.22, 19:22
                    A ja zakladam i to nie od 24 lutego i inwazji Rosji na Ukraine, ze obecny papiez to kompletne nieporozumienie i nie bardzo wiadomo nawet jakiej jest wiary.

Podzielam Twoją opinie.Gdybym chciała ostro to musiałabym napisać ,że hańbi Watykan!
          • rena-ta49 Re: A nie mowilam ? ;) 06.06.22, 21:18
            al-szamanka napisała:

> rena-ta49 napisała:
            >
            > > Macron występujący w obronie Putina powinien tak jak on zostać uznany w k
            > rajach
            > > UE za ZBRODNIARZA WOJENNEGO mającego na rękach krew każdego Ukraińca zam
            > ordowa
            > > nego przez rosyjskich okupantów.
            >
            > A jezeli nie za morderce, to przynajmniej za polityka, ktoremu w zadnym wypadku
            > i bardzo ostentacyjnie nie powinno sie podawac reki.
            >
            >

Macron to zwykły Francuski pałant,żabojad i człowiek popierający zboków. Framcja to taki sam kraj kolonialistów jak Kacapy.Francję tworzyły podbite narody.
            twitter.com/MaleHammer/status/1533455892603195394
    • a74-7 Re: A nie mowilam ? ;) 12.06.22, 18:46
      niezalezna.pl/446182-to-nie-sa-przypadkowe-rabunki-a-pewna-strategia-rosja-do-kradziezy-zlota-wynajela-specjalny-gang....
      Tak , tak ,juz zapomnielismy wszyscy,ile zlota ukradziono za Jaceniuka i kto sie nim zaopiekowal ....
      newsjunkiepost.com/2014/07/30/ukraine-and-crimeas-vanishing-gold/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka