Dodaj do ulubionych

dr M.Macierzyński znowu nadaje :)

IP: 80.83.158.* 26.10.09, 17:31
bankier.tv/video/Przeglad-rynku-nieruchomosci-48548.html
Obserwuj wątek
    • Gość: Alexa Re: dr M.Macierzyński znowu nadaje :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.09, 17:54
      Tandeta, podpieranie się jednostkowymi przykładami, negowanie i
      umniejszanie faktów. A już myślałem, że zmądrzał trochę(w ostatnim
      odcinku z bólem przyznał, że mieszkania jednak - o dziwo - nie
      tanieją). No i wyzywanie kupujących od "jeleni"... M. staje się
      pomału Lepperem rynku nieruchomości...

A w SUPO dokładnie te same ceny ma od końca 2007r. Wiem bo dokładnie
      wtedy tam kupiłem. Tyle że ja kupiłem 35m a teraz za 7k to można
      kupić, ale minimum 80m
      • Gość: ssman Re: dr M.Macierzyński znowu nadaje :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.09, 18:05
        No i teksty typu "ceny ofertowe nijak mają się do rzeczywistości",
        czyli naiwna wiara w to, że jak przyjdzie co do czego to trzeba liczyć
        20% :) Byle baran wpadłby na to, że minimalne ceny minimalne dla danego
        sektora rynku można traktować jako oszacowanie cen transakcyjnych.

A po wycięciu rynku wtórnego pieniążki na RnS się znajdą. Jeszcze
        niedawno sam mówił, że kredyty w RnS na rynku pierwotnym to bardzo mała
        część rynku. Amnezja?
      • Gość: . Re: dr M.Macierzyński znowu nadaje :) IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 26.10.09, 21:49
        Heheheh pocieszaj się dalej, że zrobiłeś świetny interes kupując klitę za 7k od
        supo, a teraz to min. 80 m2 przy tej cenie.

Zasada jest prosta: dopóki głupole kupują przewartościowane mieszkania, dopóty
        developerzy czekają na jelonków, jednak banki już zablokowały łatwy dostęp do
        kasy, więc trzeba TYLKO SPOKOJNIE CZEKAĆ...:-)

Zakład, że za rok supo już nawet za 6k nic nie sprzeda?

• Gość: Alexa Re: dr M.Macierzyński znowu nadaje :) IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.10.09, 23:06
          > Heheheh pocieszaj się dalej, że zrobiłeś świetny interes kupując
          klitę za 7k

Nie muszę się pocieszać. Nie dalej jak tydzień temu sąsiad sprzedał
          identyczna za 8k. Więc jakoś chyba średnio umoczyłem.

> Zakład, że za rok supo już nawet za 6k nic nie sprzeda?

Oczywiście, że nic nie sprzeda, bo sprzedali już prawie wszystko.
          www.supo.pl/podstrony/chroscickiego2/podstrony/stan_sprzedaży.
          php W wątku o Supo masz zrzuty ekranów z grudnia ubiegłego roku -
          możesz oszacować sobie tempo.

> więc trzeba TYLKO SPOKOJNIE CZEKAĆ...:-)

Czekaj, czekaj. Za trzy, cztery miesiące na Włochach będziesz mógł
          sobie wybierać z oferty Attisa -> balkonik całych 3 metry od linii
          wysokiego napięcia) lub Dolcana -> tyleż samo do torów kolejowych.
          Chociaż nie, Attis już chyba w większej części wyprzedany. Po raptem
          dwóch miesiącach po wprowadzeniu na rynek... Zaiste, zgryzotę
          straszliwą muszą mieć w biurze sprzedaży.
                • Gość: kzm Re: dr M.Macierzyński znowu nadaje :) IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.10.09, 23:51
                  No właśnie jakoś tego mainstreamu jakoś nie widać. Thesopranos kupił dziąłkę,
                  goribanki też już nóżkami przebiera, znajomy_jl otwarcie przyzaje, że obecnych
                  warunkach raczej nie należy oczekiwać spadków. Poszi jak czasem coś napisze o
                  spadkach to koniecznie z zastrzeżeniem, że nastąpią one w bliżej nieokreślonym
                  terminie (może za 15 lat - kto wie? Jeśli to dla Ciebie nie jest oznaką
                  wymierania KZSu jako formacji ideowej to nie wiem co musiałoby się jeszcze
                  zdarzyć...
                    • Gość: nikt Re: dr M.Macierzyński znowu nadaje :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.09, 08:53
                      tinyurl.com/ygflc3x
                      Pomimo, że nie planuję kupna mieszkania, to wierzę w efekt Euro2012, tj:
                      - sukcesywny spadek ilości osób pracujących w Polsce (nie wszystkim to się może
                      podoba, ale rząd powinien obecnie szybko podnieść wiek przechodzenia na
                      emeryturę do 67.-68. roku życia. Im później rząd to zrobi, tym bardziej będzie
                      bolało - mój rocznik z pewnością przed tym wiekiem nie ucieknie),
                      - nawrót kryzysu finansowego (tym razem w postaci wysokiej inflacji).
                      • kocica_ewela Re: dr M.Macierzyński znowu nadaje :) 29.10.09, 09:41
                        Chyba nie widzisz ile pieniedzy jest marnowanych w roznych aferach, chociazby
                        stoczniowa czy hazardowa. A ty dales sobie wmowic ze trzeba wiek emerytalny
                        podniesc:) Ja bym chciala, ze najsprawiedliwiej byloby tak, ze te pieniadze co
                        panstwo mi zabralo zostana oddane mi w dowolnym momencie w 100% z odsetkami itd,
                        a najlepiej zebym wogole nie placila na sluzbe zdrowia itd tylko na swoje
                        prywatne konto emerytalne. Bede chciala postac w kolejkach do publicznej to
                        wtedy zaplace. Proste
                        • Gość: nikt Re: dr M.Macierzyński znowu nadaje :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.09, 10:00
                          1) Afery
                          Słusznie piszesz ...
                          Więc się zgodziliśmy. I co dalej :)
                          (Wątek rzeka i nie na to forum).

2) Wiek emerytalny
                          w 2025r. - 2030r. na każde 2 pracujące osoby będzie przypadać 1 emeryt (trudno
                          to sobie wyobrazić, ale tak będzie).
                          Zapłaconych podatków z powrotem nie otrzymasz, a składki ZUS działają też na
                          zasadzie opodatkowania twoich pieniędzy. Tu "lepiej" już było teraz może być już
                          tylko gorzej (patrz pomysły naszej minister Fedak).

3) służba zdrowia
                          To nie jest zupełnie tak jak się wydaje.
                          1) Składka na służbę zdrowia jest za niska i było to wiadomo od samego początku
                          (pomimo jej podniesienia do obecnego poziomu, który dalej jest
                          niewystarczający). I nasz rząd jest przed wyborem: Albo więcej bierzemy
                          podatków, a mniej na służbę zdrowia; Albo odwrotnie - zwycięża idea: Więcej
                          podatków, mniej na służbę zdrowia (służba zdrowia jest permanentnie
                          niedokapitalizowana).
                          2) "Sama sobie zapłacę za lekarza ..." - dopóki nie chorujesz to tak sobie
                          możesz pisać. Jak (oczywiście nie życzę) zachorujesz na jakieś długotrwałe
                          schorzenie (np. takie ekstremalne jak rak), to może Ci tych oszczędności nie
                          wystarczyć (to jednak nie dentysta). Można się oczywiście ubezpieczyć prywatnie,
                          ale jaki ubezpieczyciel ubezpieczy osobę, która miała w rodzinie cukrzyka? osobę
                          z nowotworem? itp.
          • Gość: J-33 Re: dr M.Macierzyński znowu nadaje :) IP: *.chello.pl 27.10.09, 16:39
            Macierzyński nie jest idiotą i patrzy znacznie dalej aniżeli większość
            kupujących, dostrzega też zagrożenie dla gospodarki. I nie chodzi tu o
            ceny, tylko o to że całą masę przedsiębiorczych ludzi ubrano w kredyty
            zabierające im średnio 30-40 % dochodu netto, hamując jednocześnie ich
            aktywność ekonomiczną na najbliższe 15 lat. Osoba z kredytem
            mieszkaniowym o racie przekraczającej 30% zarobku i niewielkich
            oszczędnościach :
            - nie inwestuje w siebie(bo nie ma z czego);
            - jest mało mobilna na rynku pracy - zmiana pracy przy 11-12 %
            bezrobociu jest dla niej wysoce ryzykowna, a co dopiero mówić o zmianie
            miejsca zamieszkania;
            - przy małych kłopotach zdrowotnych/ innych większych wydatkach szybko
            stanie się niewypłacalna;
            - koszty wyjścia z inwestycji jaką jest nieruchomość są b. wysokie;
            System stworzył więc kolejną kategorię ludzi którzy będą żyli na jego
            krańcach i nie będą mogli z niego w pełni korzystać. Odbije się to na
            wszystkich, bo to zazwyczaj kreatywne i młode osoby mieszkające w dużych
            miastach, które naprawdę pracują, a nie siedzą pod sklepem pijąc piwko.

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka