Dodaj do ulubionych

Rewelacja - VAT GARAŻE

IP: 217.97.177.* 21.07.02, 11:15
Gazeta Prawna 07/19/2002
Miejsce parkingowe to nie towar
Lipka Paweł

"Jeżeli miejsce parkingowe nie jest wyodrębnione konstrukcyjnie (nie zostało
oddzielone od innych pomieszczeń trwałymi ścianami), a oznaczono je jedynie
namalowanymi na posadzce liniami, to jego sprzedaż nie wywołuje skutków
podatkowych w zakresie VAT. Pogląd taki zajęła w jednym ze swoich pism Izba
Skarbowa w Bydgoszczy. Otóż
zdaniem izby w przedmiotowej sytuacji nie mamy do czynienia z towarem w
rozumieniu ustawy o VAT, przez który rozumie się rzeczy ruchome, jak
również wszelkie postacie energii, budynki, budowle lub ich części, będące
przedmiotem czynności objętych VAT, które wymienione są w klasyfikacjach
statystycznych".

Co to może oznaczać dla posiadaczy miejsc parkingowych w budynkach
budowanych przez developerów?

Obserwuj wątek
    • Gość: puchatek Re: Rewelacja - VAT GARAŻE IP: 217.8.179.* 22.07.02, 17:40
      To oznacza brak VATu na miejsca parkingowe, ostatnio taka sama decyzje podjela Wroclawska Izba Skarbowa,
      zmieniajac tym samym bledna decyzje z bodajze 2000 roku!!!
      Procedura jestchyba taka (dla tych co kupili do 5-lat wstecz, tyle czasu mozna sie ubiegac o nienaleznie pobrany
      VAT):
      -sprawdzamy akt notarialny, lub takowy podpisujemy jezeli jeszcze tego nie zrobilismy, przedmiotem transakcji musi
      byc udzial (!) w garazu podziemnym
      -developer wystawia korekte faktury
      -developer zwraca sie jaknajszybciej do wlasciwego urzedu skarbowego o zwrot nienaleznie pobranego podatku
      -US ma trzy miesiace na oddanie kasy (moze ktos mnie oswieci czy naleza sie odsetki w koncu US przyznaje sie
      do bledu w decyzji sprzed ilus tam lat ??? i jezelitjak to od ktorego momentu i jakiej wysokosci)
      -po trzech miesiacach dostajemy kase

      jezeli sie myle prosze o sprostowanie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka