Gość: kkk IP: 217.153.60.* 07.01.03, 08:49 czy ktos sie juz tym interesował i moze mi cos powiedziec na ten temat? Dzieki za wszelkie info, Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: joa Re: DD Olimpia IP: 217.11.136.* 29.01.03, 15:44 Tez zaczynam wlasnie przygladac sie temu osiedlu. nie mam zielonego pojecia o kupowaniu mieszkania, kredytach, stopach procentowych i umowach - jak poszlam do dd to w ogole nie wiedzialam o co mam pytac - jakbym poszla do warzywniaka po pietruszke. czuje, ze bedzie to ciezkie doswiadczenie, ale chyba warto - wlasnie siedze w internecie i czytam o doswiadczeniach ludzi co kupuja w dd. to na poczatek. jakby ktos wiedzial cos dobrego (a nie daj boze zlego) to tez prosze o info. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mike Re: DD Olimpia IP: 213.25.153.* 29.01.03, 16:01 Ja kupiłem mieszkanie od DD i wprawdzie jeszcze go nie odebrałem, ale mogę cos na ten temat powiedzieć. Na tym forum znajdziesz sporo wypowiedzi na temat DD, które z reguły są negatywne. Jednak jak poczytasz dokładniej, to okaże się że z reguły problemy są - by tak rzec - małostkowe. A to że niewszystkie okna się otwierają, a to że ścianka parę centymetrów za krótka.... Nie chcę bagatelizować ludzkich problemów (w końcu każdy płaci spore pieniądze) ale generalnie to nie są problemy kalibru "wybudują - niewybudują" "padną - niepadną". Firma jest duża, kapitał znaczny, budują ładnie i dość terminowo, chociaż nie tanio (ale można dostać np' meble do kuchni gratis albo upust na garażu). Pozatym zatrudniają do wykonawstwa duże, znane firmy np. Warbud (chciałem napisał PIA Piasecki, ale oni akurat zbankrutowali, bo DD zrealizowało ich gwarancję bankowe za opóźnienie w pracy przy "Kasztanowej Aleji".Musicie sami sobie wypracować zdanie na temat firmy DD i w szczególności porównać ich z konkurencją. PS. Zdaję sobie sprawę, że każda pozytywna opinia na tym forum od razu rodzi podejrzenie że jestem z DD. Ale to już cecha forum publicznego.. Mike Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Re: DD Olimpia IP: proxy / *.polkomtel.com.pl 29.01.03, 16:38 Gość portalu: Mike napisał(a): > PS. Zdaję sobie sprawę, że każda pozytywna opinia na tym forum od razu rodzi > podejrzenie że jestem z DD. Ale to już cecha forum publicznego.. Ja mam dobrą opinię o JWC, bo moje 40m2 zrobili OK (Buczynek 2) Niestety ta opinia nie miała siły przebicia na tym forum :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Re: DD Olimpia IP: *.acn.pl 30.01.03, 20:36 Czesc Przejezdzam codziennie kolo tej inwestycji. Buduja naprawde imponujaco. Mam tylko jedno zastrzezenie. Przy siarczystych mrozach lali beton na fundamenty. Z tego co wiem nie powinno sie tego robic przy temp ponizej -10C. Zainteresowanych kupnem tam mieszkania odsylam do Dziennika budowy. Sprawdzcie dokladnie co robiono w grudniu i jaka byla temperatura. Sprawdzcie tez jaka temperature ma DD wpisana do umowy z podwykonawca. pzdr Andrzej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: k`k Re: DD Olimpia IP: *.acn.pl / *.acn.waw.pl 30.01.03, 20:53 Gość portalu: Mike napisał(a): > Na tym forum znajdziesz sporo wypowiedzi na temat DD, > które z reguły są negatywne. Jednak jak poczytasz dokładniej, to okaże się że z > > reguły problemy są - by tak rzec - małostkowe. A to że niewszystkie okna się > otwierają, a to że ścianka parę centymetrów za krótka.. ================================= masz racje,po co mają się wszystkie okna otwierać:)-wystarczy co drugie ..albo równe ściany:)-fanaberia Taki klient jak Ty to skarb,każde g*** można takiemu wcisnąć Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nico Re: DD Olimpia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.03, 23:29 Musisz sie przejechać na budowy zrealizowane przez DD. Zobaczysz jakie krzywe są ściany, jaki kiepski standard klatek schodowych jakie kiepskie windy. Oczywiście nie będę wspominał że budują bardzo terminowo ale to drobnostka. Jest tyle dobrych spółdzielni mieszkaniowych i innych firm które nie pokończyły inwestyji. nie jestem za DD ale denerwują mnie takie dewagacje. Znam kilku znajomych, którzy bardzo bardzo by kupili mieszkania w DD i by już mieszkali a nie wpłacili kasy i .... mieszkają u rodziców. Np. jedna z najlepszych spółdzielni mieszkaniowych PAX. Ale jeżeli masz inne zdanie to zapraszam na emala mój kolega z przyjemnoscią odstąpi swój udział w Super Dobrej Spółdzielni. Pozdrawiam i życzę udanych zakupów nieruchomościowych. Ach i pamiętaj wpłacaj odrazu 100 % kasy. :-) Odpowiedz Link Zgłoś
sir_maur Re: DD Olimpia -i malostkowe problemy 31.01.03, 11:28 Gość portalu: Mike napisał(a): > Ja kupiłem mieszkanie od DD i wprawdzie jeszcze go nie odebrałem, ale mogę > cos na ten temat powiedzieć. Mike, a na jakim osiedlu owo mieszkanie bedziesz odbieral?? No i clue zapytania, co bedzie ono zawierac: otwieralne co drugie okno; skosy odpowiednie dla krasnali, niskie wlasciwosci dzwiekoszczelne, czy moze momentami znacznie odbiegajace od planow dlogosci scian??? >Na tym forum znajdziesz sporo wypowiedzi na temat DD, które z reguły są >negatywne. Jednak jak poczytasz dokładniej, to okaże się że z reguły problemy >są - by tak rzec - małostkowe. Pewnie, malostkowe problemy...w sumie co to jest wydac rownowartosc 5-10- czy 15 letnich poborow...no nie...to przeciez nie daje nam jeszcze prawa wymagac, zeby nasz drogi nabytek byl funkcjonalny... >Firma jest duża, kapitał znaczny, budują ładnie i dość terminowo, > chociaż nie tanio (ale można dostać np' meble do kuchni gratis albo upust na > garażu). .. i to juz upowaznia ich do odwalania fuszerki??? Czy tez osiagania oszczednosci kosztem swoich klientow??? Przepraszam, stosowniejsze bedzie okreslenie petentow...Bo o obsludze klienta DD (zreszta tak jak wiekszosc podmiotow, zajmujacych sie budownictwem mieszkaniowym) nie ma bladego pojecia... Rozumiem, ze panuje ciezka sytuacja na rynku nieruchomosci, ktora wymusza pewne zabiegi oszczednosciowe...ale reguly kapitalizmu, moga byc do przyjecia pod warunkiem ze maksymalizacja zysku firmy nie odbywa sie kosztem jej klientow... Zagadzam sie, ze upadek firmy, ktora miala wybudowac nasze przyszle mieszkanie jest ogromnym i nieporownywalnym z jak to nazwales "malostkowymi" problemami. Ale nie zyjemy juz w Polsce lat 70/80, gdzie wystarczy postawic budynek...pewne standardy obowiazuja...przynajmniej tak mi sie wydaje... > PS. Zdaję sobie sprawę, że każda pozytywna opinia na tym forum od razu rodzi > podejrzenie że jestem z DD. Ale to już cecha forum publicznego.. Pewnie, jezeli mowisz/piszesz jak sprzedawca, to sie nie dziw, ze uczestnicy forum beda cie o to posadzac... Powiem, jeszcze jedno, bardzo smutna jest sytuacja gdy powierzajac nasze pieniadze, kierujemy sie kryterium, pt. "nie najgorsza firma" lub "bywaja gorsze"... Pozdr, sir_maur Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mike Re: DD Olimpia -i malostkowe problemy IP: 213.25.153.* 31.01.03, 18:53 Wiedziałem, że sprowokuję tym falę krytyki, pomyj i wyzwisk (!). Wygląda na to, że większość z odwiedzających to forum to frustraci, którzy juz kupili ale nie są zadowoleni. Problem wyboru. Zawsze można pójść do SKANSKA, zapłacić 9 tys za m.kw i być zadowolonym. Argumenty przedstawiane na nie są w zasadzie czystym populizmem. Zawsze efektownie brzmi hasło " to złodzieje, oszuści, przewalarze, nie ufajcie im" ale brzmi to idiotycznie w zestawieniu z informacją, że na jakimś osiedlu niewszystkie okna w mieszkaniu się otwierają. Tak to można powiedzieć o developerze, który wziął 100 % i się zmył. Jeśli moi przedmówcy nie widzą w tym różnicy, to poziom dyskusji jest nieadekwatny do skali problemu jakiego ona dotyczy. W moim odczuciu DD robi błędy, ma wpadki, ale mniej niż inni i na inną skalę. Ceny mieszkań w Warszawie są olbrzymie, ale rynek wygląda tak a nie inaczej w zasadzie jeśli ktoś chce znaleźć super developera, to niech zacznie szukać od 5.000 zł za m.kw. A jeśli tyle nie ma, to wcale nie musi kupować nowego mieszkania. Rynek wtórny jest duży, a ryzyko straty kasy jakby mniejsze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: k`k Re: DD Olimpia -i malostkowe problemy IP: *.acn.pl / *.acn.waw.pl 31.01.03, 21:48 Nie chwytasz sedna sprawy:( Chodzi o to ,że nie kupuje sie byle jakiego chłamu,bo oni daja gwarancję,że dadzą Ci "mieszkanie"(jeśli oczywiście mieszkaniem mozna nazwać pomieszczenie o skosach jak w Kościele Mariackim).Kupuje sie mieszkanie ,które po zakupie NIE wymaga generalnego remontu.teraz jest tak duza podaz mieszkań,że to kupujący jest panem,nie sprzedający. Ja kupiłem mieszkanie w spółdzielni w 1998 roku i nie mogę złego słowa na tę spóldzielnie powiedzieć.Jakość,sposób załatwiania ewentualnych reklamacji,a także płacony teraz czynsz jest wzorowy. Trzeba tylko poszukać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karl Re: DD Olimpia -i malostkowe problemy IP: *.acn.pl 01.02.03, 03:12 No masz ci los! Czy to forum rzeczywiście jest tylko dla zawiedzionych? I czy zawsze gdy tu wejdę muszę się nasłuchać jacy to ci developerzy i spółdzielnie to złodzieje i głupki, co nawet nie potrafią nic zbudować? Przypadkiem znam dość dokładnie sprawę skosów na poddaszach w osiedlu DERBY firmy DD. Ciekawy jestem, czy znajdziecie innego developera, który umie się przyznać do nie swojego zresztą knota i nie chowając głowy w piasek natychmiast przyszykować kilka satysfakcjonujących w miarę propozycji dla klientów, których zawiódł w oczekiwaniach? Projekt na poddaszach był ze skosami, nigdzie nie były one narysowane z dokładnością centymetrową, za powierzchnię ze skosami ludzie nie płacili nic! (do 140 cm) i 50% (pomiędzu 140 i 180cm). Projektant i wykonawca (ta sama zresztą firma)dali "plamę" o 11 cm - dla jednych to dużo, dla innych nawet nie zauważalne (tym bardziej, że powierzchni lokali nie zmieniono). No tak, ale "przywalić" trzeba developerowi! Oczywiście!, bo złodziej! Albo sprawa okien w innym osiedlu. Że niektóre się nie otwierają? Ludzie! we własnym domu u zupełnie innego developera sam prosiłem o zmianę normalnych otwieranych na "fix-y", bo dostęp do mycia był idealny z dwóch stron - balkon, a piękne panoramiczne okno bez podziałów to rzecz w cywilizowanym zachodnim świecie bardzo dziś modna i wygodna. Przecież okno, to też ściana pokoju, często konieczność dostępu do niego w celu otworzenia to przy niewielkim pokoju ograniczenie aranżacyjne, a jeszcze, gdy wietrzyć pokój w nadmiarze można innym otworem - mówię o drzwiach balkonowych oczywiście, to "fix" okazuje się zbawienny. Ale gdzież tam - developer, który daje taką propozycję to głupek oczywiście, a już napewno złodziej i drań. Bo okno przez całe życie miałem otwierane, to teraz też muszę i już! Jezu! Ludzie! To jasne, że gdy się chce psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie. Ale obiektywizmu trochę. Pozdrawiam wszystkich malkontentów i zawsze niezadowolonych. Pewnie rozpętam tym postem burzę i sam nasłucham się czegoś o sobie, ze szczególnym "oskarżeniem", że zapewne jestem pracownikiem DD (czytaj: Złodziej, oszust, niedouk - do tylko tacy u developerów pracują) Otóż nie, nie pracuję w DD - a szkoda, chciałbym, obserwuję ich dość chłodnym i obiektywnym okiem i zazdroszczę osiągnięć, w końcu nie każda Firma jak Oni nie zachwiała się finansowo w obecnym kryzysie mieszkaniowym i z roku na rok osiąga coraz większe wyniki i nie krzywdą swoich klientów, a dość, myślę, ciężką i niewdzięczną pracą. ( No chociażby ta wyrażana tu "wdzięczność" oceniających). A "OLIMPIA" rośnie istotnie jak na drożdżach. Czołem! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Re: DD Olimpia -i malostkowe problemy IP: *.plusgsm.pl 01.02.03, 11:46 Gość portalu: karl napisał(a): > a piękne panoramiczne okno bez podziałów to rzecz w cywilizowanym zachodnim > świecie bardzo dziś modna i wygodna. Przecież okno, to też ściana pokoju, Robisz sobie jaja. Okno to kluczowy element wyposażenia mieszkania i gdyby faktycznie było to takie super, to developer powinien się nim pochwalić w umowie. A tu chodzi o to, że ludzie dostali to jako kinder niespodziankę, a nie jako element wyboru. I co teraz, do mycia mają zamawiać aplinistów po 500zł/h? A propozycji aby w celu przewietrzenia pokoju wspinać się na 2.5m drabinkę i otworzyć trudno dostepny lufcik nie skomentuję. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mike Re: DD Olimpia IP: 213.25.153.* 01.02.03, 13:44 Analizuję poszczegóne posty i widzę, że panuje tutaj zasada ze jak się nie ma zbyt mocnych argumentów własnych to nalezy ośmieszyć argumenty innych. Kolejne posty niezadowolonych w istocie na tym bazują, ale to nic nie wnosi do dyskusji. Jeżeli ktoś w Warszawie zna developera albo spółdzielnię, która buduje szybko, tanio, elegancko i nie robi żadnych szwindli to proszę o taką informację, w imeiniu swoim jak też setek ludzi odwiedzającyh te forum. Mój przekaz był jasny; DD ma wpadki, ale na inną skalę niż inni i z reguły je naprawia. Jeśli ktoś ma inne zdanie, to prosze o argumenty. Dla osób odwiedzającyh forum najważniejsze jest to, czy dany developer wybuduje mieszkanie, czy w terminie, czy cena będzie stała i czy nie stracą swojego majątku. Być może brakn uchylnych okien też jest ważny, ale to zostawny pod indywudualną ocenę. Dlatego proszę o ocenę rzetelną, opierającą się na porównaniu standardu DD ze średnim standardem na rynku warszawskim, z uwzględnieniem przedziału cenowego. Nie można wystawiać opinii typu "Złodzieje, oszuści" na podstawie porównania własnych oczekiwań co do developera i tego co się dostało. To wszystko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Re: DD Olimpia IP: *.plusgsm.pl 01.02.03, 14:06 Gość portalu: Mike napisał(a): > [...] Dlatego proszę o ocenę rzetelną, opierającą się na > porównaniu standardu DD ze średnim standardem na rynku warszawskim, z > uwzględnieniem przedziału cenowego. Nie można wystawiać opinii typu "Złodzieje, > > oszuści" na podstawie porównania własnych oczekiwań co do developera i tego co > się dostało. To wszystko. > A kto tu napisał "złodzieje, oszuści"? Chyba w innych wątkach. Ludzi szukają tu informacji i ją znajdują, to jest kluczowe. Następny klient DD, JWC czy innych będzie wiedział, jakie pytania zadawać developerowi i to jest wartość dodana tego forum. A developerzy lub ich handlowcy powinni zebrać się na odwagę i bronić się sami, a nie pod przykrywką anonimowych postów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nico Re: DD Olimpia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.03, 17:08 Popieram w całej rozciągłości Mika. Trochę logiki. Poznać temat i się wypowiadać. Z tego co mi wiadomo to chodziło o JEDNO okno które miało dojście od strony loggi. I spokajnie można umyć. Oczywićcie można do tego używać alpinistów do mycia okien nawet wszystkich i również wychodzić z mieszkanai po tejże linie ;-). Takimi gatkami to nie ma w Polsce i chyba na świecie developera, który mógłby usatysfakcjinować każdego. Ze swojego doświadczenia nauczyłem się że jest kilka % społeczeństwa którzy jakby otrzymali coś nawet za darmo to by powiedzieli a dlaczego tak mało. Z pozdrowieniami życzę trafnych zakupów. PS. Najlepiej zacząć budować dom na własnej działce i mieć do siebie tylko pretensję. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Re: DD Olimpia IP: *.plusgsm.pl 01.02.03, 18:27 Gość portalu: nico napisał(a): > Takimi gatkami to nie ma w Polsce i chyba na świecie developera, który mógłby > usatysfakcjinować każdego. Ze swojego doświadczenia nauczyłem się że jest kilka Mógłbyś doprecyzować o jakie "gatki" Ci chodzi? Typu stringi? Jesli tak, to nie ta grupa :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: k`k Re: DD Olimpia-Mike IP: *.acn.pl / *.acn.waw.pl 01.02.03, 17:25 Mike podziwiam twoje podejście do własnych pieniędzy. Ja przy odbiorze byłem z fachowcem,który zna sie na budownictwie,i który mnie pouczył,że jeśli płacisz za cos to masz prawo wymagać.Sprawdziliśmy piony,poziomy,instalacje,okna(wszystkie do wymiany z powodu paru rys na szybach- wymienione w ciągu dwóch m-cy),tynki,itp.Takie podejście jak Twoje odbija sie potem przy wykończeniu mieszkania czkawką-a to ściany nierówne i trzeba nadrabiać ,a to sufit wklęsły i drzwi szafy trą o sufit przy otwieraniu,a podłoga przypomina powierzchnię jeziora podczas silnego wiatru.Twoje zdanie- "Jednak jak poczytasz dokładniej, to okaże się że z reguły problemy są - by tak rzec - małostkowe. A to że niewszystkie okna się otwierają, a to że ścianka parę centymetrów za krótka...." świadczy albo o checi sprowokowania,albo.... nie nie napiszę tego ,bo nie jest moim celem obrażanie kogokolwiek:) Pozdr:> Odpowiedz Link Zgłoś