Dodaj do ulubionych

ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce

IP: *.polkomtel.com.pl 21.03.03, 15:52
Witam wszystkich sąsiadów i nie tylko. Jaką macie opinię na temat
Mostostalu?? Moim zdaniem (mimo iż kupiłem mieszkanko) jest drogo i naprawde
przesadnie oszczedzają!!!! Brak futryn, parapetów, wylewek na podłogę....
Poważnie 4160zł za m2 i tak sępią - ŹDZIERUSY!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: FOKA Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 62.93.65.* 24.03.03, 10:04
      Gość portalu: Domel napisał(a):

> Witam wszystkich sąsiadów i nie tylko. Jaką macie opinię na temat
      > Mostostalu?? Moim zdaniem (mimo iż kupiłem mieszkanko) jest drogo i naprawde
      > przesadnie oszczedzają!!!! Brak futryn, parapetów, wylewek na podłogę....
      > Poważnie 4160zł za m2 i tak sępią - ŹDZIERUSY!!!

Cześć :)
      Zgadzam się, że drogo. To że nie ma drzwi i parapetów to mnie akurat nie martwi
      bo sobie sama wybiorę i założę takie jakie chcę. Co do wylewki - OK mogliby się
      wysilić i zrobić ją hurtem we wszystkich mieszkaniach.
      Ale przecież decydując się na Mostostal kierowałeś się jakimiś kryteriami -
      jeżeli już teraz marudzisz to może oznaczać, że chciałbyś się wprowadzić jak
      najszybciej i dostać lokal pod klucz a nie stan surowy - i tu Cię akurat
      rozumiem, ale przecież MOstostal od początku mówił w jakim standardzie oddaje
      mieszkania i jaka jest cena, więc ...
      Pewnie, że byłoby fajniej gdyby mieszkanie kosztowało po 3 500 za metr - wtedy
      za to co zostanie miałbyś podstawowe albo i pełne urządzenie.
      A tak przy okazji to w której części i na którym piętrze kupiłeś ? :)
      POZDRAWIAM
      • Gość: ston ----------------->OKNA IP: 62.233.129.* 21.07.03, 17:41
        Witam sasiadow.
        Co sadzicie o tych wielkich OKNACH aluminiowych ktorych nie mozna uchylic-
        przeciez to powinien byc standard. Na parterze w klatkach schodowych sa uchylne
        a u nas w mieszkaniach przyoszczedzili. Bardzo mnie tym wkurzyli.
        Nawet pracownicy dewelopera mowia prywatnie ze to bez sensu. Cos trzeba z tym
        zrobic bo robia nas w bambuko. Pozdrawiam
      • Gość: Sassy Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 80.51.74.* 10.09.03, 19:32
        musze przyznac, ze jak czytam Wasze opisy cen na lokale mieszkaniowe w
        Warszawie, to wlos mi sie jezy. Skad biora sie tak kolosalne roznice??? Ja za
        mieszkanie w nowobudowanej inwestycji BRElocum w Lodzi (fantastyczna
        lokalizacja, moim zdaniem swietne mieszkania) place 2 350 PLN/m2 + 7% VAT.
        Widzac 3 500 czy 4 000 zastanawiam sie, co Wam daja w tej Warszawie -
        pozlacane klamki? A tu sie okazuje, ze...guzik z petelka. Ja mam parapety i
        wylewki, a Wy za te fortuny - nie. Jak to mozliwe?

Gratuluje wszystkim szczesliwym posiadaczom nowych gniazdek - w tym sobie, ale
        dopiero za rok.

Pozdrawiam serdecznie!
    • Gość: mario Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: server1:* 25.03.03, 15:20
      Witam sąsiada!!!
      Dokładnie nie jestem właścicielem przyszłego mieszkanka, ale moja pani (mam nadzieje, że mnie nie pogoni jak już odbierze mieszkanko:))). Ja bylem raczej przeciwny kupowaniu mieszkanka w Mostostalu, ale Ani się ono spodobało i basta. Kiedy kupowałeś bo nigdzie na stronie Mostostalu nie widzę aż tak wysokiej ceny. My daliśmy dużo poniżej 4k (po długich negocjacjach). Niestety już nie starczyło nam na garaż:((((. A zapomniałem podać, że mieszkanko to A-11 o metrażu 67,2m na 2 piętrze.
      Co do ekip wykończeniowych (te co mają wykończyć mieszkanko, a nie nas:))) to musimy od znajomych pozbierać, a wtedy możemy się powymieniać.
      Jak by co to podaję kontakt m.sobolewski@nospam.wp.pl (widomo co wywalić)

Mariusz
      • Gość: tes Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.03, 15:45
        Przepraszam że się wtrącam...
        Jak macie rozprowadzoną, chociażby wodę i którędy pociągnięte są rury do CO?
        Zazwyczaj jest to właśnie w wylece.
        Nie sądzę aby kuli żelbetowe płyty stropowe aby tam schować rury..no ale może
        być jakieś inne rozwiązanie, chętenie poznam jakie....
        Tymczasem wydaje mi się, że wylewkę będziecie musieli zrobić sami na swój koszt.
        Pozdrawiam
      • Gość: FOKA Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 62.93.65.* 25.03.03, 15:51
        Gość portalu: mario napisał(a):

> Witam sąsiada!!!
        > Dokładnie nie jestem właścicielem przyszłego mieszkanka, ale moja pani (mam
        nad
        > zieje, że mnie nie pogoni jak już odbierze mieszkanko:))). Ja bylem raczej
        prze
        > ciwny kupowaniu mieszkanka w Mostostalu, ale Ani się ono spodobało i basta.
        Kie
        > dy kupowałeś bo nigdzie na stronie Mostostalu nie widzę aż tak wysokiej ceny.
        M
        > y daliśmy dużo poniżej 4k (po długich negocjacjach). Niestety już nie
        starczyło
        > nam na garaż:((((. A zapomniałem podać, że mieszkanko to A-11 o metrażu
        67,2m
        > na 2 piętrze.
        > Co do ekip wykończeniowych (te co mają wykończyć mieszkanko, a nie nas:))) to
        m
        > usimy od znajomych pozbierać, a wtedy możemy się powymieniać.
        > Jak by co to podaję kontakt m.sobolewski@nospam.wp.pl (widomo co wywalić)
        >
        > Mariusz
        TO w takim razie jesteście nieźli w negocjacjach :)
        Może dlatego spuścili z ceny bo kupowaliście wcześniej - teraz nie chcieli za
        bardzo negocjować :( i wzięliście - tzn. Twoja Ania wzięła - spory lokal.
        Pozdrawiam sąsiada - Sąsiadka z 4
    • Gość: m. Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 217.153.90.* 29.03.03, 13:14
      Widziały gały co brały, a poważnie mówiąc to koszt metalowych futryn i drzwi
      wewnętrznych oraz parapetów jakie są w standarcie u większości spółdzielni
      szacuję w sumie na jakieś 2- 3 tysięcy zł za wszystko, dają największą chałę
      jaką znajdą na Bartyckiej albo poza miastem a ludzie cieszą się że cokolwiek
      mają. Ja sam kupiłem mieszkanie z futrynami i drzwiami w standarcie, które były
      tak beznadziejne że nie mogłem na nie patrzeć.
      Niech każdy kupi sobie takie jakie mu pasują.
    • Gość: polade Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: *.acn.waw.pl 29.03.03, 14:23
      Witam ewentualnych sasiadow!
      Jesli bank pozwoli to w czerwcu jest szansa na mieszkanko w czesci C. W
      zeszlym tygodniu mialem okazje byc na Zlotej i jesli dobrze kombinuje jest juz
      ok 140 mieszkan sprzedanych (patrzac na numery umow). Co do ceny jest naprawde
      wysoka ale na razie obsluga mojej osoby na Zlotej jest bez zarzutu! Ciekawi
      mnie kto buduje na wolnej dzialce obok i jak wysoki bedzie to domek? Zapewne
      wiecie, ze ewentualna uiczka miedzy KEN a Wankowicza przy naszym bloczku jest
      oprotestowana! Moze byc troszeczke tloczku z dojazdem do posesji!
      Goraco pozdrawiam Wszystkich!
          • Gość: domel Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: *.polkomtel.com.pl 31.03.03, 09:59
            Dzień dobry wszystkim...
            Na wstepie chciałbym zapytać o jakie lufciki chodzi bo nie kumam??
            Po drugie nawiązując do wypowiedzi m. (a może Marka). Sądze że to klienci są
            bardziej obiektywni w wypowiedziach niż pracownicy Developera. Poza tym to już
            byłaby przesada gdyby za taką cene wchodziły w grę opóźnienia lub zła jakość.
            Po trzecie za taką cenę developer mógłby wylać podłogi i zamontowac parapety -
            to w zasadzie standard u innych itd... - i to nie te najgorszej jakiości tylko
            przyzwoite. Ewentualnie jak ktoś sobie tego nie życzy mógłby to zgłosić i
            zrobić na własny koszt.
            Kolejny przejaw oszczedności to okna z PCV.
            Mimo wszystko każda opinia jest ciekawa i wnosi coś do tematu.
            Pozdrawiam wszystkich sąsaidów i nie tylko i zapraszam do dyskusji.
            Domel
            • Gość: FOKA Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 62.93.65.* 31.03.03, 10:33
              Gość portalu: domel napisał(a):

> Dzień dobry wszystkim...
              > Na wstepie chciałbym zapytać o jakie lufciki chodzi bo nie kumam??
              > Po drugie nawiązując do wypowiedzi m. (a może Marka). Sądze że to klienci są
              > bardziej obiektywni w wypowiedziach niż pracownicy Developera. Poza tym to
              już
              > byłaby przesada gdyby za taką cene wchodziły w grę opóźnienia lub zła jakość.
              > Po trzecie za taką cenę developer mógłby wylać podłogi i zamontowac parapety -

> to w zasadzie standard u innych itd... - i to nie te najgorszej jakiości
              tylko
              > przyzwoite. Ewentualnie jak ktoś sobie tego nie życzy mógłby to zgłosić i
              > zrobić na własny koszt.
              > Kolejny przejaw oszczedności to okna z PCV.
              > Mimo wszystko każda opinia jest ciekawa i wnosi coś do tematu.
              > Pozdrawiam wszystkich sąsaidów i nie tylko i zapraszam do dyskusji.
              > Domel

Co do wylewek na podłogach to się absolutnie zgadzam :)
              CO do parapetów - to już mniej, bo tak to zostałabym postawiona przed faktem
              dokonanym, a tak to będę mieć o czym myślec przez miesiąc - czy drewanine, czy
              marmurowe, czy konglomerat ?
              Ciekawa jestem jakie drzwi zewnętrzne do mieszkań nam zafundują -jakiej firmy,
              jakie zamki i atesty?
              Słyszałam, że podobno nie można we wspólnotach sobie samemu zmieniać drzwi np.
              otwieranych do wewnątrz na takie na zewnatrz.
              A co do okien z PCV z drewnianymi też różnie bywa - wypaczają się np. z jakiś
              nieprzystosowanych do naszych warunków rodzajów drewna.
              • Gość: Kate Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 195.117.20.* 31.03.03, 15:38
                Czesc wszystkim przyszlym sasiadom!
                Co do parapetow to zgadzam sie ze mogliby je zamontowac. Nie polecam nikomu
                parapetow drewnianych bo sama takie mam i po kilku latach wygladaja fatalnie!
                Slady doniczek kwiatowych, odpryskuje lakier itp.
                Mysle ze jako lokatorzy powinnismy zmobilizowac Mostostal do wiekszej
                ofiarnosci z ich strony, tej wylewki im nie podaruje!
              • Gość: Andrzejek Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 157.25.43.* 01.04.03, 14:33
                Zobaczysz jak Ci sie wypacza i pozolkna okna PCV. Tak sie sklada, ze jakis czas
                temu pracowalem w branzy budowlanej. Nie znam producenta okien (a mialem
                stycznosc z wieloma), ktory by nie mial problemu z oknami PCV. Zolkniecie i
                wypaczanie to ich glowna wada. To wlasnie okna PCV sa niedostosowane do niskich
                temperatur panujacych u nas w kraju, co z kole w nastepstwie powoduje
                wypaczanie. Nagminnym problemem, na ktory praktycznie nie ma rady jest tez
                zolkniecie tych okien. Podsumowujac - developer, ktory w nowym osiedlu zaklada
                okna PCV idzie na latwizne. Nie wiem ile placiliscie za metr2, ale dla mnie
                fakt zakladania plastikowych okien jest dyskwalifikujacy...

• Gość: FOKA Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 62.93.65.* 01.04.03, 14:57
                  Bardzo możliwe, co do żółknięcia - to po ilu latach to się stanie ???
                  Drewniane okna zazwyczaj są nieszczelne, obłażą z farby, deszcze + ciepło= nie
                  chcą się zamykać...
                  itd.
                  Dlaczego tylu ludzi wymienia drewno na PCV - marketing ? na pewno też + ceny
                  +wygoda użytku i mycia
                  Najwyżej za kilka lat wymienię
                  • Gość: Andrzejek Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 157.25.43.* 01.04.03, 15:16
                    Gość portalu: FOKA napisał(a):

> Bardzo możliwe, co do żółknięcia - to po ilu latach to się stanie ???
                    > Drewniane okna zazwyczaj są nieszczelne, obłażą z farby, deszcze + ciepło=
                    nie
                    > chcą się zamykać...
                    > itd.
                    > Dlaczego tylu ludzi wymienia drewno na PCV - marketing ? na pewno też + ceny
                    > +wygoda użytku i mycia
                    > Najwyżej za kilka lat wymienię

Nie wiem za ile lat to sie stanie. Wiem, ze raczej tak sie stanie i jest to
                    raczej regula w przypadku okien PCV. Co do okien drewnianych to nieprawda, ze
                    sa one nieszczelne itp. Okna drewniana to inna klasa: to tak jakbys porownywala
                    trabanta z Mercedesem. Zreszta zwroc uwage, ze we wszystkich apartamentowcach w
                    Warszawie (Zoliborz, Saska Kepa, Mokotow, Wilanow) sa okna drewniane. Wlasnie
                    ze wzgledu na trwalosc, wyglad, estetyke i zdrowie - okna
                    drewniane "oddychaja", nie sa tak szczelne jak okna plastikowe. I nie chodzi tu
                    o to ze przeciekaja ;) Podsumowujac:
                    okna PCV sa tansze ( to jest ich glowna zaleta)
                    po drugie - wbrew pozorom mniej trwale - PVC jest wrazliwe na zmiany
                    temperatury
                    Drewniane moga wytrzymac 50 lat i wiecej (przy odpowiedniej konserwacji).
                    Po trzecie - okna PCV sa po prostu brzydsze od drewnianych,
                    Po czwarte - tworzywo nie pasuje do niektórych wnetrz
                    po piate - niektórzy twierdza, ze moga byc zródlem szkodliwego chloru
                    po szoste - okna PCV nie "oddychaja", sa niezdrowe

• Gość: FOKA Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 62.93.65.* 01.04.03, 16:04
                      > Nie wiem za ile lat to sie stanie. Wiem, ze raczej tak sie stanie i jest to
                      > raczej regula w przypadku okien PCV. Co do okien drewnianych to nieprawda, ze
                      > sa one nieszczelne itp. Okna drewniana to inna klasa: to tak jakbys
                      porownywala trabanta z Mercedesem. Zreszta zwroc uwage, ze we wszystkich
                      apartamentowcach w Warszawie (Zoliborz, Saska Kepa, Mokotow, Wilanow) sa okna
                      drewniane. Wlasnie ze wzgledu na trwalosc, wyglad, estetyke i zdrowie - okna
                      drewniane "oddychaja", nie sa tak szczelne jak okna plastikowe. I nie chodzi tu
                      o to ze przeciekaja ;) Podsumowujac:
                      > okna PCV sa tansze ( to jest ich glowna zaleta)
                      > po drugie - wbrew pozorom mniej trwale - PVC jest wrazliwe na zmiany
                      > temperatury
                      > Drewniane moga wytrzymac 50 lat i wiecej (przy odpowiedniej konserwacji).
                      > Po trzecie - okna PCV sa po prostu brzydsze od drewnianych,
                      > Po czwarte - tworzywo nie pasuje do niektórych wnetrz
                      > po piate - niektórzy twierdza, ze moga byc zródlem szkodliwego chloru
                      > po szoste - okna PCV nie "oddychaja", sa niezdrowe

Po 1 - czemu ma w ogóle słuzyć Twoja wypowiedź? - bez urazy. krytyka
                      konstruktywna powinna do czegoś prowdzadzić, a skoro nie wymienisz nam okien na
                      drewniane ....???
                      Po 2 - Mostostal to dla mnie nie "mercedes", co najwyżej - bez urazy dla
                      Mostostalu - Renault lub Citroen lub Toyota....
                      Jakbym chciała mercedesa to kupiłabym u Skanskiej po 6-7 tys za metr
                      Po 3 - "tworzywo nie pasuje do niektórych wnetrz", np. do starych kamienic
                      secesyjnych - moim zdaniem
                      Po 4 - "Drewniane moga wytrzymac 50 lat i wiecej " raczej 20 lat i już nie chcą
                      się zamykać :( i to przy odpowiedniej konserwacji
                      Po 5 i po 6 - "Niektórzy twierdza, ze moga byc zródlem szkodliwego chloru i
                      okna PCV nie "oddychaja", sa niezdrowe " - a co jest zdrowe - hamburgery,
                      frytki, powietrze, którym oddychasz
                      BEZ PRZESADY
                      W każdym razie - nie przekonałeś mnie absolutnie - mojego szczęścia z powodu
                      własnego M nic nie zakłoci
                      No chyba, że wojna w PL

POZDRAWIAM SERDECZNIE
                      p.s. A Ty gdzie mieszkasz?

• Gość: Domel Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: *.polkomtel.com.pl 01.04.03, 16:32
                        Bravo eddie!!!

FOKA nie sądzisz że gościu przesadził z tą krytyką??
                        Wiem chyba kto to jest...
                        Nic mu sie nigdy nie podoba - malkontent.
                        Moi rodzice też od kilku ładnych lat mają okna plastikowe - wymienili to
                        drewniane coś (bo to już po 20 latach nie można było nazwać oknami) i wszystko
                        jest OK. Nie zżółkły, nie popsuły się, nie ma śladu zużycia.
                        Poza tym mam znajomych - mieszkają przy Wąwozowej w jednym z pierwszych bloków
                        jakie powstały na kabatach. Po kilku latach drewniane okna które mają nie
                        nadają sie do niczego. Boją sie ich otworzyć żeby nie wypadły. I to jest fakt -
                        może ktoś kto tam meszka się wypowie...
                        Pozdrawiam FOKE - nie dajmy sie.... Ja już nie moge się doczekac na swoje M3
                          • Gość: mały Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 195.94.201.* 01.04.03, 16:48
                            cześć, cześć, cześć, pozdrawiam i witam

słuchajcie, do mieszkań w części A można dostać od mostostalu specjalne
                            pancerne szyby, takie jak miał breżniew kiedyś, mostostal chce aby każdy z nas
                            był bezpieczny i sobie ała nie zrobił jak kibice z nowego obiektu sportowego za
                            ulicą będą rzucać kamieniami i tasakami

bardzo jestem zadowolony, ze wybrałem mostostal kasztanową, to najlepszy
                            deweloper ze wszystkich, a ten gość co mu się okna z PCV nie podobają pewnie
                            kaski nie uzbierał tyle, żeby do nas, najfajnieszych ludzi na świecie, dołączyć

pa pa, jestem z wami
                        • Gość: FOKA Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 62.93.65.* 01.04.03, 16:44

> Bravo eddie!!!
                          >
                          > FOKA nie sądzisz że gościu przesadził z tą krytyką??
                          > Wiem chyba kto to jest...
                          > Nic mu sie nigdy nie podoba - malkontent.
                          > Moi rodzice też od kilku ładnych lat mają okna plastikowe - wymienili to
                          > drewniane coś (bo to już po 20 latach nie można było nazwać oknami) i
                          wszystko
                          > jest OK. Nie zżółkły, nie popsuły się, nie ma śladu zużycia.
                          > Poza tym mam znajomych - mieszkają przy Wąwozowej w jednym z pierwszych
                          bloków
                          > jakie powstały na kabatach. Po kilku latach drewniane okna które mają nie
                          > nadają sie do niczego. Boją sie ich otworzyć żeby nie wypadły. I to jest
                          fakt -
                          >
                          > może ktoś kto tam meszka się wypowie...
                          > Pozdrawiam FOKE - nie dajmy sie.... Ja już nie moge się doczekac na swoje M3

GOŚCIU Andrzejek należy do tych co gdy szklanka jest do polowy pełna :)) on
                          widzi ją już w połowie pustą.
                          A poza tym marudzi i krytykuje bez sensu - chyba nam zazdrości naszych
                          ślicznych mieszkań na Kabatach, albo też chciał tam kupic a już nie ma lokali
                          które go intersuja więc stwierdził, że pomarudzi i pokrytykuje a może ktoś z
                          nas zrezygnuje.
                          Na to niech nie liczy :)))
                          POzDRAWIAM WSZYSTKICH I DO JUTRA - PA PA
              • Gość: m. Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 217.153.90.* 02.04.03, 17:18
                Drodzy klienci, co prawda, w załączniku nie jest napisane "wylewka
                smopoziomująca" ale tra szlichta która będzie będzie dostosowana do położenia
                na niej parkietów lub paneli, będzie wystarczająco równa, trzeba będzie ją
                tylko pokryć jakąś emulsją lub lakierem przeciwpyłowym. Przestańcie więc pisać
                o tej podłodze bo takiego tematu po prostu nie ma.
                • Gość: m. Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 217.153.90.* 02.04.03, 17:36
                  Pozdrawiam wszystkich klientów - Foke, Domela, Małego i innych, z wyjątkiem
                  malkontentów i ludzi zawistnych w stylu Andrzejka.
                  Klucze od mieszkań będziecie odbierać już za 2 miesiące więc lepiej zacznijcie
                  już wybirać meble do mieszkań.
                  Mam nadzieję że nikt nie będzie żałował że kupił mieszkanie na Kasztanowej, bo
                  budynek jest robiony solidnie bez żadnej chałtury.
                  Miłego mieszkania!
    • Gość: polade Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: *.acn.waw.pl 01.04.03, 18:30
      Witam!
      Wiedzę że sąsiedzka solidarność zaczyna rozkwitać! :-))
      Oczywiście, że z oknami gość przesadził, ale zawsze tak było i będzie, że
      wszystkim nie dogodzisz. Właśnie sobie siędzę przy oknie drewnianym, które ma
      ok. 20 lat i słucham jak wiaterek sobie ogromnymi szparami dmucha! Po prostu
      wybaczyła się rama i odstaje od wnęki budynkowej! Ale z lenistwa i
      przyzwyczajenia na razie mi to nie przeszkadza! :-))
      Pozdrawiam!
        • Gość: Kate Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 195.117.20.* 02.04.03, 09:23
          Czesc Wszystkim!

Kontynuujac temat wylewki ja slyszalam ze pod panele musi byc idealnie rowno
          czyli wylewka samopoziomujaca natomiast pod tarakote i parkiet wystarczy
          wyrownac zwyklym cementem ale jak naprawde dobrze to zrobia to moze nawet
          panele sie ulozy.
          Co do okien ja mam pcv i jestem z nich zadowolona, nie zzolkly, domykaja sie
          aczkolwiek faktem jest ze okna drewniane sa ladniejsze...Nie ma jednak co
          marudzic, mnie sie podobaja te ktore wstawili.Nie sprawdzilam tylko czy sa
          uchylne, czy ktos cos wie na ten temat?
          Pozdrawiam
        • Gość: Kate Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 195.117.20.* 02.04.03, 09:23
          Czesc Wszystkim!

Kontynuujac temat wylewki ja slyszalam ze pod panele musi byc idealnie rowno
          czyli wylewka samopoziomujaca natomiast pod tarakote i parkiet wystarczy
          wyrownac zwyklym cementem ale jak naprawde dobrze to zrobia to moze nawet
          panele sie ulozy.
          Co do okien ja mam pcv i jestem z nich zadowolona, nie zzolkly, domykaja sie
          aczkolwiek faktem jest ze okna drewniane sa ladniejsze...Nie ma jednak co
          marudzic, mnie sie podobaja te ktore wstawili.Nie sprawdzilam tylko czy sa
          uchylne, czy ktos cos wie na ten temat?
          Pozdrawiam
                • Gość: FOKA Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 62.93.65.* 02.04.03, 10:16

> TAAAAAAAAAK, też czekamy na M. My też w sobote idziemy pooglądac i porobić
                  > trochę zdjęć...
                  > FOKA zmieniałaś coś w planie mieszkania?? Mam zamiar zrobić drobne korekty
                  ale
                  > nie wiem czy nie jest za późno...
                  > Pozdr.

Nie, nic nie zmianiliśmy, na pewno nie połączymy kuchni z pokojem - chociaż to
                  ostatnio bardzo modne, bo jesteśmy ludźmi "starej daty" i zwolennikami
                  zamkniętych,intymnych pomieszczeń.
                  A jakie drobne korekty Ty masz na myśli?
                  Nie wiesz może czy każdy ma indywidualny szyb wentylacyjny pozwalający na
                  montowanie w kuchni wyciągów ?
                  Ciekawa jestem też jakie drzwi zewnętrzne nam zamontują - z jakimi zamkami i
                  atestami ? (zamki i tak pójdą do wymiany:))))
                • Gość: FOKA Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 62.93.65.* 02.04.03, 11:35
                  Gość portalu: anoola napisał(a):

> ale wybieramy się w sobotę na oględzinki i mierzenie mieszkanka
                  > FOKO - czy myślisz, że wpuszczą was na budowę? Swego czasu kręcili nosem,
                  > mówili, ze względy bezpieczeństwa, itd. Sama poszłabym zmierzyć...
                  > Pozdr.
                  > A
                  Cześć Anoola ;)
                  Jestem prawie pewna, że nas wpuszczą.
                  Jak byliśmy na poczatku marca I SIĘ ZDECYDOWALISMY, to nas wpuścili bez
                  niczego - nawet bez kasku i łaziliśmy sobie po naszym pieterku chyba z pół
                  godzinki:)
                  jakies 2 tygodnie temu mój mąż był sam i kazali mu założyć kask na główkę, ale
                  też wszedł bez problemu, więc myślę, że się uda i tym razem. No chyba, że
                  wsszyscy przyjedziemy w tym samym czasie i będą nas na budowie mieli dosyć bo
                  się porozłazimy jak mrówki ....
                  Miłego oglądanka w sobote - a niektórym w piąteczek :)
                        • Gość: mario Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: server1:* 04.04.03, 15:05

> Hello,
                          > Co tak ucichło nasze forum???

Bo się wszyscy szykują na wizytę na budowie (ja idę za 45 minut:)))

> Mam pytanie czy przed naszym blokiem od strony al. kasztanowej będą miejsca
                          > postojowe?? Przed innymi blokami przy al. kasztanowej są miejsca postojowe.
                          > Pytam bo nie łyknąłem garażu - nie starczyło...

Gdzieś je widziałem (na jakiś planach), ale jeszcze popatrze dzisiaj na budowie

mario
                            • Gość: mario Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: server1:* 07.04.03, 10:32

> Hej, hej
                              > Mimo beznadziejnej pogody byłem na Naszym osiedlu. Zrobiłem troche ciekawych
                              > zdjęć...

Byłem w piątek (pogoda lepsza). Jak możesz to przeslij mi zdjęcia, porównałbym z naszym mieszkankiem.

> Pozdrawiam
                              > P.S. Mario pytałeś o te miejsca parkingowe?

Tak, ale będzie cięzko bo na planach ich nie ma a jeżeli by chcieli zrobić to trzeba wystąpić o pozwolenia na budowę etc. etc. A za tym idą koszty których Mostostal nie chce ponieść. Mnie poprostu wk^%&%&li stwierdzeniem, że okna jednoelementowe wymyslił architekt a nie oni (po prostu nie chcieli płacic ok 120-150zł za sztukę więcej x ok. 1000 szt. robi niezłą kaskę). Muszę powiedzieć, że te okna (producent nie firmowy) są poprostu tragiczne, wielkość prawie 1,5mx1,5 otwierane na raz sa dobre do jakiś biur a nie mieszkania. Od strony KEN-u okna o podwyższonym wygłuszeniu - 38dB. A tak pozatym to troszkę ukradłem im tynków (na butach:))) bo akurat tynkowali moją klatkę. Po wytynkowaniu łazienka, WC i kuchnia zrobiły się poprostu mikre (pow. odpowiednio 3,2/1,4/8,6m). Pierwsze mieszkania będą oddawane ok 15.05 (część C) a reszta w ciągu 14 dni. Całkowite oddanie budynku odbędzie się pod koniec czerwca). Ponoć jako jedyni pytaliśmy się o to czy były robione badania na oddziaływanie metra na budynek (oczywiście badania są właśnie robione przez PG).

mario
                              • Gość: Domel Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: *.polkomtel.com.pl 07.04.03, 11:41
                                Prześlę te zdjęcia ale trochę poźniej bo musze odpalić laptopa i pozgrywać.

Mario nie wiem czy widziałeś jak to jest przed innymi blokami przy Jeżewskiego
                                ale tam są przy ulicy miejsca parkingowe. Co prawda kilkanaście ale to zawsze
                                coś... Może powinniśmy ich troche nacisnąć na te miejsca parkingowe - przecież
                                to jest kilkanaście m2 kostki brukowej!!! I niechsie nie zasłaniają pozwoleniem
                                na budowę. Gdzie będą parkować np. znajomi jak do mnie przyjadą?? Na trawie?

Wiecie co ich oszczędność to jakiś obłęd w porównaniu do cen. Na temat okien
                                mam takie samo zdanie jeżeli chodzi o funkcjonalność. Bo np mojej drugiej
                                połowie takie sie bardziej podobają bo widniej....

W niedziele oglądałem mieszkania i zauważyłem że montują barierki na balkonach -
                                powiem jedno - TAKIEGO BADZIEWIA NIE WIDZIAŁEM!!!
                                Zwykłe kontowniki - totalny szajs!!! Naprawde pierwszy raz widze takie
                                beznadziejne barierki...

P.S. Dobrze że windy wstawili porządne a nie np jakieś z demobilu z PRLowkich
                                wieżowców!

Pozdrawiam
                                • Gość: mario Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: server1:* 07.04.03, 14:07

> Prześlę te zdjęcia ale trochę poźniej bo musze odpalić laptopa i pozgrywać.

Czekam niecierpliwie

> Mario nie wiem czy widziałeś jak to jest przed innymi blokami przy Jeżewskiego
                                  > ale tam są przy ulicy miejsca parkingowe. Co prawda kilkanaście ale to zawsze
                                  > coś... Może powinniśmy ich troche nacisnąć na te miejsca parkingowe - przecież
                                  > to jest kilkanaście m2 kostki brukowej!!! I niechsie nie zasłaniają pozwoleniem
                                  >
                                  > na budowę. Gdzie będą parkować np. znajomi jak do mnie przyjadą?? Na trawie?

Od strony KEN-u jest kilka miejsc parkingowych. Ale nie zapraszaj na raz zbyt wielu bo zajmą moje miejsce (a wtedy wezmę gwóźdz i im to wyperswaduję na przyszłość:)) )

> Wiecie co ich oszczędność to jakiś obłęd w porównaniu do cen. Na temat okien
                                  > mam takie samo zdanie jeżeli chodzi o funkcjonalność. Bo np mojej drugiej
                                  > połowie takie sie bardziej podobają bo widniej....

To mamy kobitki o podobnych orientacjach (oczywiście jeśli chodzi o okna:)))

> W niedziele oglądałem mieszkania i zauważyłem że montują barierki na balkonach
                                  > -
                                  > powiem jedno - TAKIEGO BADZIEWIA NIE WIDZIAŁEM!!!
                                  > Zwykłe kontowniki - totalny szajs!!! Naprawde pierwszy raz widze takie
                                  > beznadziejne barierki...

Na nasz balkon droga była zamknięta, ale te barierki też mi się nie podobają:(((

> P.S. Dobrze że windy wstawili porządne a nie np jakieś z demobilu z PRLowkich
                                  > wieżowców!

Strasznie się tym szczycili w biurze (windy nie dotykają do mieszkań i co za tym idzie nie będzie ich słychać). Nie widziałem tylko jakiej firmy są windy - pamiętasz może?

mario
                              • Gość: gh Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 194.181.108.* 17.04.03, 15:53

> Tak, ale będzie cięzko bo na planach ich nie ma a jeżeli by chcieli zrobić to
                                t
                                > rzeba wystąpić o pozwolenia na budowę etc. etc. A za tym idą koszty których
                                Mos
                                > tostal nie chce ponieść. Mnie poprostu wk^%&%&li stwierdzeniem, że okna
                                jednoel
                                > ementowe wymyslił architekt a nie oni

Oj Mario Mario żebyś ty chociaż wiedział o czym piszerz, przecież o wyglądzie
                                zewnętzrnym budynku , w tym takich elementów jak okna, decyduje tylko i
                                wyłącznie architekt a inwestor nawet jakby się wściekł to mu może naskoczyć,
                                zresztą mogłeś wcześnej sprawdzić jakie będziesz miał okna. a co do kosztów to
                                różnica w cenie jest jeszcze mniejsza niż piszerz więc to nie koszty
                                zdecydowały dlaczego są takei a nie inne.

(po prostu nie chcieli płacic ok 120-150z
                                > ł za sztukę więcej x ok. 1000 szt. robi niezłą kaskę). Muszę powiedzieć, że
                                te
                                > okna (producent nie firmowy)
                                Kolejna bzdura, okna są produkowane przez Oknoplast Kraków, wystarczy się na
                                budowie spytać, żeby się dowiedzieć. Oknoplast to jest jedna z lepszych
                                polskich firm produkujących okna

• Gość: mario Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: server1:* 07.04.03, 11:46

> Hej, hej
                              > Mimo beznadziejnej pogody byłem na Naszym osiedlu. Zrobiłem troche ciekawych
                              > zdjęć...

A możesz przesłać je? porównam ze swoim mieszkankiem

> Pozdrawiam
                              > P.S. Mario pytałeś o te miejsca parkingowe?

Na planach ich nie ma a Mostostal nie ma zamiaru wydawać pieniędzy na ich wykonanie (tłumaczą się czasem na uzyskaniem pozwolenia na budowę itd). Najbardziej zdenerwowały mnie okna (niedzielone 1,5mx15,m) które pasują bardziej do biur a nie mieszkań.

Ps. Ukradłem im troszkę tynku (na butach:))) bo akurat tynkowali moja klatkę.

mario
                                  • Gość: Aga Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 157.25.43.* 07.04.03, 15:08
                                    a dlaczego uwazasz, ze te windy sa lepsze od Otisa? Na jakiej podstawie jesli
                                    wolno spytac. Moim zdaniem nie ma to zadnego znaczenia czy to jest Otis czy ta
                                    druga firma. Wazniejsza sa inne sprawy - okna i miejsca parkingowe przed
                                    budynkiem, aby nam sie przyjemnie mieszkalo. Bo narazie to Mostostal idzie na
                                    latwizne, zdziera kase a od siebie daje absolutne minimum.

Pozdrawiam.

P.S. W ktorej czesci kupiles mieszkanko?
                                    • Gość: Domel Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: *.polkomtel.com.pl 07.04.03, 15:28
                                      Witam,
                                      Aga w kontekście całej dyskusji jakość wind ma znaczenie ponieważ w tym
                                      przypadku Mostostal trochę się wysilił. Wiem od znajomych (dobrze
                                      zorientowanych w temacie) że windy KONE są lepsze, dużo bardziej ciche i
                                      ładniejsze od OTISa.
                                      Ale z drugiej strony pewnie wzięli najtańszy model!!!

Aga masz jakiś pomysł na te miejsca parkingowe?? Widziałaś jak elegancko
                                      zrobili takie miejsca 2 bloki dalej (Dom Development)???
                                      Uważam że brak tych miejsc to skandal!!! Chyba będziemy zmuszeni mówić
                                      znajomym - OK możesz mnie odwiedzić ale na piechotę bo nigdzie nie ma miejsca
                                      na samochód (pomijając te kilka miejsc przy KEN, które i tak pewnie będą
                                      wiecznie zajęte, a jak jeszcze coś dobudują od południa to już w ogóle będzie
                                      można zapomnieć!!!)

Pozdrawiam
                                      • Gość: Aga Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 157.25.43.* 08.04.03, 08:38
                                        Witaj Domelu,

Jesli chodzi o miejsca parkingowe to rzeczywiscie jest to skandal, ciekawa
                                        jestem tak na marginesie co na to przepisy. Kupilam mieszkanko w Mostostalu ale
                                        teraz zastanaiwa sie czy dobrze zrobilam. Oszczedzaja na czym sie da, jakosc
                                        wykonczenia nie jest najlepsza. Dziwi mnie tez informacja, ze dopiero teraz
                                        robia badania na temat oddzialywania metra na nasz budynek. Niby po co teraz?
                                        Jak wyjda zle to przeznacza budynek do rozbiorki a nam oddadza pieniadze?
                                        Ale najbardziej mnie zdolowalo pojscie na latwizne i maksymalne oszczednosci
                                        robione przez Mostostal (okna PCV, brak miejsc parkingowych, beznadziejne,
                                        tragiczne wrecz barierki itd). Zastanawiam sie czy za ta kase nie moglabym
                                        kupic lepiej niz kupilam. A wy jak myslicie?

Pozdrawiam
                                        • Gość: Domel Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: *.polkomtel.com.pl 08.04.03, 08:48
                                          Hej,
                                          Powoli mnie naprawde wkurzają!!! Prostacka oszczędność na każdym kroku. Ale
                                          mimo wszystko wydaje mi sie że to dobra inwestycja i myśle że ostateczny efekt
                                          będzie bobry - niestety wady wynikające z prostackiej skąpości developera
                                          będziemy musieli usunąć sami.
                                          Mnie najbardziej do zakupu przekonała oklolica... Moim zdaniem nigdzie nie ma
                                          lepszej.

P.S. Ludzie zróbmy coś!!! Niech chociaz przed blokiem zrobią te kilkanaście
                                          miejsc parkingowych!!!!!!!!
                                          • Gość: Aga Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 157.25.43.* 08.04.03, 09:03
                                            Dzien dobry,

Ja kupilam mieszkanie w tej okolicy ze wzgledu na metro. To ogromna zaleta.
                                            Natomiast nie zachwycalabym sie tak bardzo sama okolica. Niedlugo bedzie tam
                                            ciasniej i wiecej ludzi niz w godzinach szczytu w Tokio. Strasznie duzo
                                            inwestycji tam powstaje. Przejedz sie po lesie kabackim w weekend jak jest
                                            ladna pogoda. No ale rzeczywiscie aleja Kasztanowa jest bardzo ladnym miejscem.
                                            Tylko dlaczego, do cholery, Mostostal Siedlce robi na wszystkim takie
                                            oszczednosci. I to za te pieniadze???????????
                                            Pytanie do Domela: czy naprawde uwazasz, ze zachowuja sie wobec nas fair w
                                            momencie kiedy placimy im taka kase???

Pzdr
                                        • Gość: anoola Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: *.netia.pl 08.04.03, 09:45
                                          Witam,
                                          Jestem też zła na miejsca parkingowe i okna - ktoś dowcipnie nazwał je tu na
                                          forum "lufcikami". Co do barierek - chyba nie zostawią ich takich? W umowie
                                          jest mowa o pomalowaniu i wypełnieniu szkłem?
                                          Martwi mnie zmiana pogody. Zapewne opóźni oddanie mieszkań.
                                          Mam pytanie co do płatności ostatniej raty? Czy ją już wpłaciliście, czy
                                          wpłacicie po oddaniu mieszkania? Ktoś wynegocjował takie warunki? W mojej
                                          umowie jest wpłata ostatniej raty tuż przed oddaniem...
                                          Pozdrawiam wszystkich Kasztanowych
                                          Anoola
                                          • Gość: Domel Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: *.polkomtel.com.pl 08.04.03, 11:58
                                            Gość portalu: anoola napisał(a):

> Witam,
                                            > Jestem też zła na miejsca parkingowe i okna - ktoś dowcipnie nazwał je tu na
                                            > forum "lufcikami". Co do barierek - chyba nie zostawią ich takich? W umowie
                                            > jest mowa o pomalowaniu i wypełnieniu szkłem?
                                            > Martwi mnie zmiana pogody. Zapewne opóźni oddanie mieszkań.
                                            > Mam pytanie co do płatności ostatniej raty? Czy ją już wpłaciliście, czy
                                            > wpłacicie po oddaniu mieszkania? Ktoś wynegocjował takie warunki? W mojej
                                            > umowie jest wpłata ostatniej raty tuż przed oddaniem...
                                            > Pozdrawiam wszystkich Kasztanowych
                                            > Anoola

Hej,
                                            Do Agi - myślę że później okaże się czy zachowują/zachowali się fair. Naprawdę
                                            to każdy podpisał umowę a w niej wszystko jest. (nie było np napisane że
                                            barierki balkonowe będą badziwene - ale nic z tym nie można w swietle prawa
                                            zrobić) Fakt jest taki, że oszczędzają jak nienormalni - to jakiś obłęd!!!
                                            ZOBACZYMY JAKI BĘDZIE EFEKT KOŃCOWY??

Anoola rzeczywiście w umowie są szklane wypełnienia barierek więc muszą być! W
                                            umowie mam zapis że ostatnia rata płatna przed oddaniem mieszkania - chyba
                                            większość tak ma...
                                            Myśle ze pogoda nie opóźni prac wykończeniowych - chłopaki teraz tynkują we
                                            wnętrzu więc nie powinno im przeszkadzać (no może za wyjątykiem temp.)
                                            Jestem przekonany że nasze osiedle będzie piękne jak zazielenią się i rozkwitną
                                            kasztany!!!!!
                                            P.S. Zróbmy cos z tymi miejscami parkingowymi....!!!
                                              • Gość: Domel Re: Do Domela! IP: *.polkomtel.com.pl 09.04.03, 10:44
                                                Witam,
                                                Aga dlaczego tak uważam?

Jest dużo powodów:
                                                - przede wszystkim METRO, którym jeżdże do pracy w przyzwoitych warunkach (nie
                                                wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego co sie dzieje w autobusach i tramwajach)
                                                - bezpieczeństwo (mieszkam tu parę lat i czuje się bezpieczny czego nie można
                                                powiedzieć o innych dzielnicach)
                                                - wygląd i kultura (nie wiem gdzie jest taka druga dzielnica gdzie występuje
                                                wyłacznie nowe budownictwo, a większość mieszkańców to ludzie na poziomie-
                                                proszę mnie źle nie zrozumieć...)
                                                - w miarę łatwy dojazd/wyjazd do centrum (Puławska, KEN, Rosoła itd)
                                                - las kabacki (nie wiem czy wiesz jaki piękny jest zapach kiedy w lato po
                                                deszczu wiatr wieje od strony lasu), scieżki rowerowe, blisko Tesco itd
                                                - prestiż (dla niektórych bardzo istotny - dla mnie nie dlatego jest na końcu)

P.S. Zapraszm także INNYCH sąsiadów do dyskusji. Tyle mieszkań sprzedanych a
                                                tylko kilka osób na forum...

Pozdrawiam
                                                Domel
                                                • Gość: Aga Re: Do Domela! IP: 157.25.43.* 09.04.03, 11:40
                                                  > Jest dużo powodów:
                                                  > - przede wszystkim METRO, którym jeżdże do pracy w przyzwoitych warunkach
                                                  (nie
                                                  > wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego co sie dzieje w autobusach i tramwajach)

przyjmuje ten argument, u mnie tez to zadecydowalo w ogromnym stopniu. Niestety
                                                  nie stac mnie na codzienne dojezdzanie do pracy.

> - bezpieczeństwo (mieszkam tu parę lat i czuje się bezpieczny czego nie można
                                                  > powiedzieć o innych dzielnicach)

o jakich? Wybacz, ale ta dzielnica wcale nie jest bezpieczna (glosne napady na
                                                  spacerowiczow w Lesie Kabackim). U nas jest jak wszedzie (no moze nie tak jak
                                                  na Pradze Polnoc ;)
                                                  > - wygląd i kultura (nie wiem gdzie jest taka druga dzielnica gdzie występuje
                                                  > wyłacznie nowe budownictwo, a większość mieszkańców to ludzie na poziomie-
                                                  > proszę mnie źle nie zrozumieć...)

te nowe bloki w naszej dzielnicy wielokrotnie sa w oplakanym stanie (odpadajace
                                                  tynki), czasami tez ich architektura pozostawia wiele do zyczenia (niektorzy
                                                  nazywaja je gargamelami lub pakerami - napakowac jak najwiecej blokow na malej
                                                  powierzchni). Co do poziomu mieszkancow - jest rozny tak jak rozni sa ludzie
                                                  mieszkajacy w blokowiskach czy tez w wielkich sypialniach.

> - w miarę łatwy dojazd/wyjazd do centrum (Puławska, KEN, Rosoła itd)

tylko metro. W godzinach szczytu wyjazd z naszej dzielnicy jest bardzo zly
                                                  (korki, waskie uliczki, swiatla). Pulawska i Niepodleglosci bardzo czesto
                                                  zakorkowane, ale gdzie teraz nie ma korkow?

> - las kabacki (nie wiem czy wiesz jaki piękny jest zapach kiedy w lato po
                                                  > deszczu wiatr wieje od strony lasu), scieżki rowerowe, blisko Tesco itd

Las Kabacki jest super. Gdyby jeszcze w ladny dzien w weekend bylo tam mniej
                                                  ludzi. Na rowerze nie da sie jak pojezdzic takie tlumy :(. Spacerowicze,
                                                  rowerzysci, matki z dziecmi. Strach pomyslec co sie bedzie dzialo gdy ludzie
                                                  zasiedla reszte nowopostawjacych inwestycji.

> - prestiż (dla niektórych bardzo istotny - dla mnie nie dlatego jest na końcu)

yyy slucham ?!
                                                  Naprawde uwazasz ze nasz blok lezy w prestizowej dzielnycy???

P.S. Nie zrozum mnie zle. Zdecydowalam sie mieszkac na Kabatach i jestem
                                                  zadowolona ze swojego wyboru. Jesli chcialabym mieszkac na Starym Zoliborzu czy
                                                  Gornym Mokotowie musialabym zaplacic o wiele wiecej a na to mnie niestety nie
                                                  bylo stac. Doceniam fakt, ze jest metro oraz wspomniane przez Ciebie Tesco. Ale
                                                  widze tez niestety wady naszej dzielnicy. Jedna z nich jest ogromna, straszna
                                                  wrecz ilosc inwestycji. Tak na marginesie - nic co masowe nie jest prestizowe..
                                                  ale mi sie zrymowalo hihi. Niektore budynki sa koszmarne pod wzgledem
                                                  architektonicznym.
                                                  Generalnie jest ok, ciesze sie ze tam bede mieszkac, ale bez przesady z tymi
                                                  zachwytami.
                                                  • Gość: Domel Re: Do Domela! IP: *.polkomtel.com.pl 09.04.03, 12:39
                                                    Aga wiesz co dziwi mnie Twoja wypowiedź.
                                                    Ogólnie wiadomo że Kabaty to prestiżowa dzielnica...
                                                    A najbardziej mnie dziwi to że na Zoliborzu czy Mokotowie jest drożej Twoim
                                                    zdaniem. Trochę się orientowałem w temacie przed podjęciem decyzji i twierdze
                                                    że na ursynowie szczególnie Kabatach jest najdrożej i najmniejszy wybór. No
                                                    chyba że mówisz o jakiś apartamentowcach.
                                                  • Gość: Aga Re: Do Domela! IP: 157.25.43.* 09.04.03, 12:54

> Ogólnie wiadomo że Kabaty to prestiżowa dzielnica...

HAHAHA. Ogolnie wiadomo, ze Kabaty to popularna dzielnica *nie mylic z
                                                    prestizowa). A zreszta gdzie niby wiadomo, ze to prestizowa dzielnica? Bo
                                                    napewno nie w agencjach nieruchomosci.

> A najbardziej mnie dziwi to że na Zoliborzu czy Mokotowie jest drożej Twoim
                                                    > zdaniem. Trochę się orientowałem w temacie przed podjęciem decyzji i twierdze
                                                    > że na ursynowie szczególnie Kabatach jest najdrożej i najmniejszy wybór.

Najmniejszy wybor??? Przciez jeszcze u nas jest mnostwo niesprzedanych mieszkan
                                                    mimo, ze budynek juz stoi. A inne inwestycje, ktore powstaja lub maja
                                                    powstawac??? Na Kabatach i Ursynowie jest ogromny wybor.
                                                    Jesli chodzi o stary Zoliborz Wilanow Gorny Mokotow czy Saska Kepe to ceny
                                                    nowych blokow sa nieporownywalnie wieksze (mowimy o takim samym standardzie)
                                                    niz na Mokotowie. O mieszkaniach w starych przedwojennych kamienicach nawet nie
                                                    wspominam (ceny kosmiczne!!!).
                                                  • Gość: Domel Re: Do Domela! IP: *.polkomtel.com.pl 09.04.03, 13:25
                                                    Gość portalu: Aga napisał(a):

> Gość portalu: Domel napisał(a):
                                                    >
                                                    > > Ogólnie wiadomo że Kabaty to prestiżowa dzielnica...
                                                    >
                                                    > HAHAHA. Ogolnie wiadomo, ze Kabaty to popularna dzielnica *nie mylic z
                                                    > prestizowa). A zreszta gdzie niby wiadomo, ze to prestizowa dzielnica? Bo
                                                    > napewno nie w agencjach nieruchomosci.
                                                    >
                                                    > > A najbardziej mnie dziwi to że na Zoliborzu czy Mokotowie jest drożej Twoi
                                                    > m
                                                    > > zdaniem. Trochę się orientowałem w temacie przed podjęciem decyzji i twier
                                                    > dze
                                                    > > że na ursynowie szczególnie Kabatach jest najdrożej i najmniejszy wybór.
                                                    >
                                                    > Najmniejszy wybor??? Przciez jeszcze u nas jest mnostwo niesprzedanych
                                                    mieszkan
                                                    >
                                                    > mimo, ze budynek juz stoi. A inne inwestycje, ktore powstaja lub maja
                                                    > powstawac??? Na Kabatach i Ursynowie jest ogromny wybor.
                                                    > Jesli chodzi o stary Zoliborz Wilanow Gorny Mokotow czy Saska Kepe to ceny
                                                    > nowych blokow sa nieporownywalnie wieksze (mowimy o takim samym standardzie)
                                                    > niz na Mokotowie. O mieszkaniach w starych przedwojennych kamienicach nawet
                                                    nie
                                                    >
                                                    > wspominam (ceny kosmiczne!!!).

No nie mogę!!! Skąd Ty masz takie informacje???
                                                    Bo ja mam zupełnie inne.
                                                    W naszym bloku mieszkania jeszcze są bo są bardzo drogie - poza tym bardzo
                                                    przebrane.
                                                    Dosyć długo rozglądałem sie za meszkaniem (agencje, ogoszenia, targi itd)
                                                    Ursynów i Kabaty są tak przebrane że nie ma co kupić - w większości przypadków
                                                    płacisz za pole na którym rośnie jeszcze trawa a i tak nie ma już zadnego
                                                    wyboru bo zostały resztki. W innych dzielnicach jest zupełnie inaczej bo wiem.
                                                    Jest zdecydowanie większy wybór i ceny dużo niższe. Może żoliborz i Mokotów nie
                                                    są tanie ale za ten sam standart napewno więcej nie zapłacisz...
                                                  • Gość: Aga Re: Do Domela! IP: 157.25.43.* 09.04.03, 13:45
                                                    www.rezydencja-marysienka.com.pl
                                                    zobacz tez strony Eko Parku
                                                    oraz mpro - obaj developerzy buduja na Polach mokotowskich
                                                    polecam rowniez Ronsona na Ochocie
                                                    porownaj sobie ceny z naszym osiedlem.
                                                    I nie porownuj prosze Kabat z Wilanowem, Gornym Mokotowem, Starym Zoliborzem
                                                    czy chociazby Saska Kepa - budzisz tylko smiech na sali.
                                                    Ale nie klocmy sie prosze - bedziemy wszak sasiadami.

END OF TOPIC
                                                  • Gość: anoola Strzyżone golone! IP: *.netia.pl 09.04.03, 15:44
                                                    Witam,
                                                    Od kilku dni wchodząc na forum obserwuję swego rodzaju kłótnię między Agą a
                                                    Domelem. Padają nawet dosyć ostre słowa. Słuchajcie, naprawdę, zastanawiam się
                                                    o co chodzi w tej kłótni?
                                                    Piszmy sobie na forum o realnych problemach a nie rostrzygajmy czy to prestiż
                                                    czy nie mieszkać na Kabatach, itd.
                                                    A propos - wiadomo coś więcej na temat wylewki? Będziecie to robić samemu? Ja
                                                    postanowiłam zaczekać i zobaczyć co oni "wyleją".

Pozdrawiam
                                                    A
                                                  • Gość: FOKA Re: Do AGI IP: 62.93.65.* 09.04.03, 16:31
                                                    Śledziłam polemikę między Tobą i Domelem - i myślę, że prawda - jak zwykle -
                                                    leży pośrodku.

Zgadzam się z tym, że Kabaty to bardziej popularna niż prestiżowa dzielnica,
                                                    ale na pewno bardziej prestiżowa niż Tarchomin - przynajmniej na dzień
                                                    dzisiejszy - i z lepszym dojazdem.
                                                    Co do ofert na Żoliborzu się nie wypowiadam, bo tam nie szukałam, a zresztą czy
                                                    tam w ogóle buduje jakiś sensowny developer i gdzie ?
                                                    -To pytanie do Agi.
                                                    Co do Mokotowa też nie mam orientacji, ale wiem, że tam też jest tak drogo jak
                                                    na Kabatach, jeżeli nie drożej.
                                                    A Saska - to chyba tylko Skanska i Echo Investment, ale dookoła stare brzydkie
                                                    bloki z płyty, albo stare brudne kamienice - wiem bo teraz wynajmuję na
                                                    Gocławiu i codziennie tamtędy przejeżdżam.
                                                    Jakie są korki - to bywa różnie. Czasem wracam z pracy ok. 20 minut, ale kiedyś
                                                    jechałam 1,5 godziny i myślałam, żo oszaleję.
                                                    W każdym razie gdizes trzeba mieszkać i chyba lepiej w nowej dzielnicy niż
                                                    wsród blokersów - strach wracać po zmierzchu do domu :(
                                                    Pozdrawiam

• Gość: miś Re: Do AGI IP: *.acn.waw.pl 09.04.03, 20:58
                                                    Dokładam jeszcze jedną wadę kabat - "dorobione" rowerzystki w kaskach, gotowe
                                                    zginąć w walce z każdym pieszym, który wtargnie na ich ścieżki rowerowe.
                                                    Kaski podejrzewam chronią je przed śmiercią podczas pokonywania krawężników.
                                                    Ponadto zadziwiająca ilość samochodów "z kratką". Każdy ma kratkę, chyba sobie
                                                    wmontuję, chociaż VAT płacę tylko w sklepach. Się trzeba narobić, żeby elita
                                                    nie olewała...

Domel, z tym prestiżem to pojechałeś. Zmienisz zdanie very soon. Mieszkam tu
                                                    od roku, coś o tym wiem.

No ale poza tym jest jednak fajnie.
                                                  • Gość: Domel Re: Do AGI IP: *.polkomtel.com.pl 10.04.03, 09:24

Witam,

Miś Twoja wypowiedź mnie też trochę rozczuliła...
                                                    Ja napisałem
                                                    "- prestiż (dla niektórych bardzo istotny - dla mnie nie - dlatego jest na
                                                    końcu)"
                                                    Nie wiem czy zrozumiałaś że dla mnie jest nieistotny...
                                                    Ale nikt mi nie powie że Kabaty nie mają jakiegoś tam prestiżu!
                                                    To po co kupujecie tu mieszkania? Pewnie większy prestiż ma stary ursynów,
                                                    praga czy tarchomin a może jelonki albo bielany - bo sam już nie wiem.
                                                    Skończmy już temat prestiżu bo jest naprawde znikomo interesujący - przynjmniej
                                                    dla mnie. I nie zmienie zdania very soon bo mieszkam tu już 3 lata i swoją
                                                    opinie mam.

Miś chodzi ci chyba o "zarobione" paniusie w kaskach.? Swoją drogą ciekawe jak
                                                    wielki dylemat mają zakładając kask na swoje przedrogie fryzury?? ;) Chyba im
                                                    się łezka w oku kręci no ale ten kask!!!

Jeżeli chodzi o kratkę w samochodzie to fakt że ich dużo ale czy to kogoś
                                                    obchodzi?? Dla mnie jest to zupełnie obojętne - jak ktoś chce to i tak to
                                                    kewstia kilkudziesięciu złotych ;)

Fakt jest taki (o którym zapomniałem wspomnieć) że mieszka tu
                                                    trochę "zarobionego buractwa" - ale już coraz mniej bo okolica staje sie cora
                                                    bardziej popularna - to nie to samo co np 6 lat temu...
                                                    Sam kiedyś widziałem (rano wychodząc do pracy) jak dozorczyni sprzątała i
                                                    podlewała trawniki. Podszedł do niej jakiś zarobiony dziadek (wyglądający na
                                                    takiego z podejrzaną przeszłością dodatkowo pewnie sfrustrowany swoją kondycją
                                                    fizyczną) podniósł torebkę foliową która leżała na trawniku i prawie wsadził ją
                                                    do ust przerażonej kobiecie krzycząc "CO TO K... JEST!!!"
                                                    Normalnie osłupiałem. Powiedziałem gościowi kilka ostrych słów i poszedłem.
                                                    Ale potem pomyślałem - jakim trzeba być idiotą, kretynem, snobem, burakiem żeby
                                                    się tak zachować jak ten gość...
                                                    No cóż są ludzie i ludzie. Nie powiem gdzie to dokładnie było ale w jwdnej z
                                                    najstarszch części Kabat gdzie wyjątkowo dużo buractwa się osiedliło.
                                                    OK. Troche się rozpisałem - to taka dygresja a propos dyskusji.

Ale ogólnie Kabaty mi się podobają i dlatego kupiłem to mieszkanie.

Pozdrawiam

• Gość: Aga Re: Do AGI IP: 157.25.43.* 10.04.03, 09:42

> Pewnie większy prestiż ma stary ursynów,
                                                    > praga czy tarchomin a może jelonki albo bielany - bo sam już nie wiem.

Nie. Te dzielnice, ktore wymieniles maja mniejszy prestiz. Wiekszy prestiz od
                                                    Kabat maja Gorny Mokotow, Stary Zoliborz, Wilanow i Saska Kepa. Tak wiec Kabaty
                                                    sa gdzies posrodku. Dla mnie wystarczy.
                                                    I prosze. Skonczmy juz ta dyskusje. Ja tez bede mieszkala na Kabatach. I jestem
                                                    z tego zadowolona. Zdaje sobie jednak sprawe z wad tej lokalizacji, jak rowniez
                                                    z zalet. Nie ma miejsc idealnych - to tez wiem. Ale czy Kabaty nie przypominaja
                                                    wam troche betonowej pustyni. Bloki, bloki, bloki... Ogromna ilosc ludzi, tlumy
                                                    w lesie Kabackim, itp. I prosze zauwazyc - nowe inwestycje caly czas powstaja
                                                    albo beda powstawac. Ale cieszmy sie z wlasnego M i nie klocmy sie juz. Jednak
                                                    ja wyznaje taka zasade - skoro kupilam Passata (Kabaty) a nie Mercedesa
                                                    okularnika (Gorny Mokotow, Wilanow, Stary Zoliborz) to ja sie z tego zakupu
                                                    bardzo ciesze, ale zdaje sobie sprawe ze Passat jest gorszy i mniej prestizowy
                                                    niz Mercedes okularnik.

Pozdrawiam
                                                  • Gość: mario Było:: Do AGI Jest: Koszty wykończenia mieszkania IP: server1:* 10.04.03, 11:43
                                                    Do Agi i Domela - koniec dyskusji (bo jeszcze się dołącze:))

Mam małe pytanko, ile macie zamiar przeznaczyć na wykończenie mieszkania (bez mebli)? Robiliście już jakieś wstępne kosztorysy? Dla nas zaczął się czas myślenia o wykończeniu i jego kosztach, dlatego chcielibyśmy znać Wasze opinie na ten temat. Może ktoś zna jakieś ciekawe linki na temat kosztów, jakiś fajnych rozwiązań w łazienkach, kuchniach i WC (bo w większości mieszkań Mostostal poskąpił miejsca na te pomieszczenia).

mario
                                                  • Gość: Domel Re: Było:: Do AGI Jest: Koszty wykończenia mieszk IP: *.polkomtel.com.pl 11.04.03, 10:13

> Do Agi i Domela - koniec dyskusji (bo jeszcze się dołącze:))
                                                    >
                                                    > Mam małe pytanko, ile macie zamiar przeznaczyć na wykończenie mieszkania (bez
                                                    m
                                                    > ebli)? Robiliście już jakieś wstępne kosztorysy? Dla nas zaczął się czas
                                                    myślen
                                                    > ia o wykończeniu i jego kosztach, dlatego chcielibyśmy znać Wasze opinie na
                                                    ten
                                                    > temat. Może ktoś zna jakieś ciekawe linki na temat kosztów, jakiś fajnych
                                                    rozw
                                                    > iązań w łazienkach, kuchniach i WC (bo w większości mieszkań Mostostal
                                                    poskąpił
                                                    > miejsca na te pomieszczenia).
                                                    >
                                                    > mario

Witam wszystkich
                                                    Mario chyba nikt już nie chce brać udziału w dyskusji - nie wiem czemu ale
                                                    forum stoi.
                                                    Jeżeli chodzi o wykończenie mieszkania to mogę ci powiedziec ile zamierzam
                                                    wydać. Na moje M ponad 50 m2 przeznaczam ok. 25 tyś.
                                                    To niewiele ale starsznie sie wypłukałem na jego zakup więc niewiele zostało.
                                                    A teraz na co wydaje:
                                                    - płytki do przedpokoju, kuchni, łazienki
                                                    - panele do dwóch pokoi
                                                    - meble w kuchni i urządzenia
                                                    - sprzęt w łazience
                                                    - do tego koszty robocizny

Obliczyłem ze te 25 tyś starczy bo:
                                                    - płytki i panele bedziemy mieli po kosztach (teściu tym handluje)
                                                    - meble w kuchni też po kosztach (znajomy ma firme - sam robi i to bardzo
                                                    ładnie. Dodam że firma nie z warszawy i robi naprawde tanio i ładnie -
                                                    wszystkim znajomym robił)
                                                    - część wyposarzenia kuchni mamy (dokupujemy tylko zmyware)
                                                    - malowanie i wylewke na podłodze zrobie sam z bratem i kumplem (znają sie na
                                                    tym -są po budownictwie, a poza tym lubimy wspólnie takie akcje)
                                                    - glazurnika też importuje spoza warszawy bierze mało za m2 a robi bardzo
                                                    dobrze (robił u moich rodziców i znajomych)

A Ty jakie koszty przewidujesz??
                                                    Pozdrawiam
                                                  • Gość: mario Re: Było:: Do AGI Jest: Koszty wykończenia mieszk IP: server1:* 11.04.03, 13:07

> Witam wszystkich
                                                    > Mario chyba nikt już nie chce brać udziału w dyskusji - nie wiem czemu ale
                                                    > forum stoi.

I bardzo dobrze:)))

> Jeżeli chodzi o wykończenie mieszkania to mogę ci powiedziec ile zamierzam
                                                    > wydać. Na moje M ponad 50 m2 przeznaczam ok. 25 tyś.

Czyli ok. 500zł/m2. U nas będzie troszkę lepiej, ale my nie mamy nic:((. Musimy kupować całe AGD (na szczęście mamy TV i wieżę), meble (albo kupimy tylko materac:))) ), wyposażenie sanitarne itd.

> To niewiele ale starsznie sie wypłukałem na jego zakup więc niewiele zostało.

Dokładnie jak my:((( a mi się marzy jeszcze garaż

> A teraz na co wydaje:
                                                    > - płytki do przedpokoju, kuchni, łazienki
                                                    > - panele do dwóch pokoi
                                                    > - meble w kuchni i urządzenia
                                                    > - sprzęt w łazience
                                                    > - do tego koszty robocizny
                                                    >
                                                    > Obliczyłem ze te 25 tyś starczy bo:
                                                    > - płytki i panele bedziemy mieli po kosztach (teściu tym handluje)
                                                    > - meble w kuchni też po kosztach (znajomy ma firme - sam robi i to bardzo
                                                    > ładnie. Dodam że firma nie z warszawy i robi naprawde tanio i ładnie -
                                                    > wszystkim znajomym robił)
                                                    > - część wyposarzenia kuchni mamy (dokupujemy tylko zmyware)
                                                    > - malowanie i wylewke na podłodze zrobie sam z bratem i kumplem (znają sie na
                                                    > tym -są po budownictwie, a poza tym lubimy wspólnie takie akcje)
                                                    > - glazurnika też importuje spoza warszawy bierze mało za m2 a robi bardzo
                                                    > dobrze (robił u moich rodziców i znajomych)

Jeszcze dokładniejszego kosztorysu nie zrobiliśmy, nie mamy jeszcze koncepcji na wykończenie ale już kilka programów do wizualizacji znalazłem i w święta zaczynamy projektowanie.
                                                    To czekam na rezultaty, popatrzymy zobaczymy i jakiegoś Twojego wykonawcę wezmiemy
                                                  • Gość: GrzesieK Re: Było:: Do AGI Jest: Koszty wykończenia mieszk IP: *.stacje.agora.pl 28.04.03, 19:06
                                                    Witam sąsiadów,
                                                    jestem stałym czytaczem i oglądaczem listy ale i Waszym
                                                    sąsiadem z "sekcji C". Mam pytanie, czy podzieliłbyś się
                                                    namiarami na ludzi od kuchni, terakoty czy podłóg. Powiem
                                                    szczerze poza kilkoma wizytami na Bartckiej to pojęcie
                                                    mam zimowe. Będę wdzięczny za kontakt, zresztą pewnie już
                                                    nie długo będziemy się widywać i spotykać często.
                                                    mailtotech1001@gazeta.pl
                                                  • Gość: FOKA DO Mario :) IP: 62.93.65.* 11.04.03, 12:01
                                                    Do Agi i Domela - koniec dyskusji (bo jeszcze się dołącze:))
                                                    Mam małe pytanko, ile macie zamiar przeznaczyć na wykończenie mieszkania (bez
                                                    mebli)? Robiliście już jakieś wstępne kosztorysy? Dla nas zaczął się czas
                                                    myślenia o wykończeniu i jego kosztach, dlatego chcielibyśmy znać Wasze opinie
                                                    na ten temat. Może ktoś zna jakieś ciekawe linki na temat kosztów, jakiś
                                                    fajnych rozwiązań w łazienkach, kuchniach i WC (bo w większości mieszkań
                                                    Mostostal poskąpiłmiejsca na te pomieszczenia).
                                                    > mario

Cześć - my też myślimy już o remonciku i kosztach.
                                                    Co do wielkości kuchni - to jeszcze ujdzie, ale łazienka - tu Mostostal ma u
                                                    mnie DUUUŻą krechę - jak można 3,5 m nazywać łazienką.
                                                    Co ja niby mam tam wstawić zlew czy wannę - kibelek czy bidet.
                                                    A może wannę i kabinkę prysznicową a z kibelka korzystać w pobliskim metrze lub
                                                    Tesco :(
                                                    Tragedia - bo marzyły mi się mebelki łazienkowe a nic z tego nie będzie.
                                                    Co do kosztów - to nie robiliśmy jeszcze rachunku, ale będziemy remontować
                                                    partiami - nie od razu Kraków zbudowano.
                                                    Pozdrawiam
                                                  • Gość: mario Re: DO Mario :) IP: server1:* 11.04.03, 13:00
                                                    >
                                                    > Cześć - my też myślimy już o remonciku i kosztach.
                                                    > Co do wielkości kuchni - to jeszcze ujdzie, ale łazienka - tu Mostostal ma u
                                                    > mnie DUUUŻą krechę - jak można 3,5 m nazywać łazienką.
                                                    > Co ja niby mam tam wstawić zlew czy wannę - kibelek czy bidet.
                                                    > A może wannę i kabinkę prysznicową a z kibelka korzystać w pobliskim metrze lub Tesco :(

U nas na szczęście jestoddzielnie WC i łazienka (jak byłem w piątek to fizycznie jak się ejdzie do niej w dwie osoby to już jest duży tłok, a gdzie pralka, wanna, umywalka???)

> Tragedia - bo marzyły mi się mebelki łazienkowe a nic z tego nie będzie.
                                                    > Co do kosztów - to nie robiliśmy jeszcze rachunku, ale będziemy remontować
                                                    > partiami - nie od razu Kraków zbudowano.

My też. Na pierwszy ogień idzie WC, łazienka, kuchnia,przedpokój, duży pokój a resztę zobaczymy jak starczy funduszy (najwyżej położymy jakieś tańsze panele)
                                    • Gość: Grzegorz Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 194.181.108.* 17.04.03, 16:02
                                      Hmmm odnośnie miejsc parkingowych to ja nie mogę zrozumieć was ludzie, naprawdę
                                      uważacie, że jak Mostostal zrobił ponad 200 miesc parkingowych po 30 000 zł za
                                      jedno, i pewnie chce je sprzedać, to równocześnie zrobi wam bezpłatne miejsca
                                      wokół budynku????
                                      Naprawdę tak uważacie ? przecież najgłupszy z najgłupszych inwestorów by tak
                                      nie postępował czy to tak naprawdę trudno zrozumieć????
                                      • Gość: Domel Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: *.polkomtel.com.pl 18.04.03, 11:21
                                        Gość portalu: Grzegorz napisał(a):

> Hmmm odnośnie miejsc parkingowych to ja nie mogę zrozumieć was ludzie,
                                        naprawdę
                                        >
                                        > uważacie, że jak Mostostal zrobił ponad 200 miesc parkingowych po 30 000 zł
                                        za
                                        > jedno, i pewnie chce je sprzedać, to równocześnie zrobi wam bezpłatne miejsca
                                        > wokół budynku????
                                        > Naprawdę tak uważacie ? przecież najgłupszy z najgłupszych inwestorów by tak
                                        > nie postępował czy to tak naprawdę trudno zrozumieć????

Czyli twoim zdaniem mam kupic jedno miejsce parkingowe dla siebie a drugie tak
                                        na wszelki wypadek jakby ktos chiał mnie odwiedzić??????!!!!!!!! Ewentualnie
                                        mogę komuś znajomemu powiedzieć żeby wpadł do mnie na Kabaty ale niech sie
                                        zatrzyma na Natolinie i sobie poszuka miejsca na samochód a potem na piechotkę
                                        albo jeden przystanek metrem bo inwestor nie pomyślał o miejscach na samochody
                                        w XXI wieku!!!!!
                                        • Gość: krzysiek Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: *.acn.waw.pl 18.04.03, 13:47
                                          > Czyli twoim zdaniem mam kupic jedno miejsce parkingowe
                                          dla siebie a drugie tak
                                          > na wszelki wypadek jakby ktos chiał mnie
                                          odwiedzić??????!!!!!!!! Ewentualnie
                                          > mogę komuś znajomemu powiedzieć żeby wpadł do mnie na
                                          Kabaty ale niech sie
                                          > zatrzyma na Natolinie i sobie poszuka miejsca na
                                          samochód a potem na piechotkę
                                          > albo jeden przystanek metrem bo inwestor nie pomyślał o
                                          miejscach na samochody
                                          > w XXI wieku!!!!!

Dowiadywałem się wczoraj na budowie i trawnik od strony
                                          Jeżewskiego nie należy do Mostostalu, tylko do gminy i
                                          pewnie z nimi trzeba by rozmawiać o zrobieniu tam miejsc
                                          parkingowych.

Pozdrawiam.

Krzysiek
                                            • Gość: krzysiek Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: *.acn.waw.pl 21.04.03, 11:06
                                              Gość portalu: Blondyn napisał(a):

> Hej,
                                              > To dziwne... Mi mówili że to ich teren. To by sie
                                              zgadzało bo gmina zazwyczaj
                                              > dzieli działki do samej drogi. Kawałek dalej (jak już
                                              ktoś wcześniej wspomniał
                                              > Dom development zrobił miejsca parkingowe.

Na planie, który wisi w biurze widać, że ten trawnik jest
                                              już za granicą działki.

Natomiast mówili mi, że można się zwrócić do gminy,
                                              żeby Mostostal zagospodarował to miejsce na miejsca
                                              parkingowe.

Pozdrawiam.
                                              Krzysiek
    • Gość: polade Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: *.acn.waw.pl 10.04.03, 00:25
      Witam!
      Dolaczajac sie do dyskusji o prestiżu Kabat: Wydaje mi się, że każda ze stron
      ma trochę racji! Ale pamiętać należy że zdarza się że wady dla jednych mogą
      być zaletą dla drugich.
      Ja osobiście bardzo chcę mieszkać blisko lasu Kabackiego. To jest dla mnie na
      tyle ważne, że godzę się z pewnymi wadami tej lokalizacji o których już
      wspominaliście.
      Pamiętać należy, że ze względu na dość dużą ilość nowych inwestycji (a tym
      samym ciągły przyrost osób), Kabaty stają się wielkim blokowiskiem. Wszędzie
      pojawia się beton i asfalt, co oznacza że maleje ilość terenów zielonych wokół
      bloków. Co to oznacza? Ano jeśli pojawi się duża ilość np. psów i kotów widok
      na chodnikach nie będzie za ciekawy! Od razu dodam, że nie mam nic przeciwko
      zwierzątkom!
      Pozdrawiam sasiadow!
      • Gość: Domel Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: *.polkomtel.com.pl 10.04.03, 11:57
        OKI. Nie kłóćmy się... niedługo (mam nadzieje jak najszybciej) będziemy
        sąsiadami.
        Co do betonowej pustyni to właśnie dlatego kupiłem to mieszkanie bo z kuchni i
        sypialni będe maiał widok na piękną aleję Kasztanową (i ten park który tam ma
        być)!!
        Poza tym ta pustynia na kabatach jest dużo ładniejsza niż inne osiedla z PRL-
        owskimi blokami z płyty i blokersami.
        Trzeci fakt to taki że na Kabatach kończy się juz miejsce i raczej nowych
        inwestycji nie będzie - od południa budowy doszły do stacji postojowej metra i
        lasu, od wscodu też już przy Rosoła zabudowny teren, od zachodu buduje sie
        Vittera i chyba będzie Ustronie a dalej las, od północy wszystko zabudowane.
        Tak że myśle że już nie ma obaw na napływ tłumów. Dużo miejsca (na jakieś 3-4
        bloki) zostao przy KEN od naszego bloku do Wawozowej i to chyba tyle...

Pozdrawiam serdecznie wszystkich sąsiadów
        Domel
        • Gość: Kate Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: 195.117.20.* 11.04.03, 11:06
          JUz mnie strasznie irytuje ta klotnia odnosnie prestizu Kabat i jego braku i
          wadach i zaletach polozenia. Skupmy sie lepiej na rzeczach praktycznych i
          ważnych zamiast prowadzic bezsensowne dyskuske, ktore do niczego nie prowadza
          a w dodatku moja druga polowa (Domel) wraca do domu sfrustrowany i nikomu to
          nie wychodzi na dobre...
          • Gość: Domel Re: ALEJA KASZTANOWA - Mostostal Siedlce IP: *.polkomtel.com.pl 14.04.03, 10:46
            Hello,
            Bylismy na budowie w niedziele. Muszę przyznać że prace się posuwają....
            Juz wstawili rury z wodą do pionu i ciąna rury z wodą do mieszkań. Rury ciągna
            po podłodze a potem zalewaja posadzką.
            Prawde mówiąc w jednym mieszkaniu oglądałem to z bliska - i jestem pod
            wrażeniem podłoga jest tak równa jak po wylewce samopoziomujacej...!!!
            Ale rozmawiałem ze specjalistą od tych rzeczy i powiedział ze parkiet i płytki
            można smiało kłaść natomiast pod panele należy wylać 2 mm wylewki aby uniknąć
            efektu stukania drewna podczas chodzenia - muszą idealnie przylegać do podłoża.
            Choziaż powiedział że można też bez wylewki...
            Rury pod kaloryfery też już ciągną po ziemi. Muszę zadzwonic zeby wprowadzić
            kilka zmian z tymi rurami...

P.S. Mam propozycje. Zbierzmy się i napiszmy jakąś petycje o te miejsca
            parkingowe przy Jeżewskiego!!! Bo to niewielki koszt a jezeli nie będziemy ich
            naciskać to zrobią tam trawnik!!!

Pozdrawiam