3aaa 27.04.03, 12:13 Napiszcie co o tym sądzicie bo mnie (mimo wad takiego rozwiązania) zachęca koszt. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Venus NIE !!!!!!!! IP: *.pkobp.pl 28.04.03, 15:44 To mieszkanie NIGDY nie będzie Twoje, będziesz musiała wpłacić ratę wstępną, potem czynsz co miesiąc, a i tak - wg dzisiejszych przepisów - nie możesz go wykupić na własność. To już może lepszy zwykły wynajem, nie mam pojęcia. Ja radzę Ci ew. poczekać, trochę uzbierać kasy, wziąć kredyt np. w PKO BP SA (Własny Kąt, ja mam taki) i kupić swoje własne, od razu. My z mężem też kwalifikujemy się pod TBS-y z naszymi zarobkami, jednak wady tego rozwiązania nas odstraszyły. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aga A moze TAK IP: *.u.mcnet.pl 28.04.03, 16:10 Ja mieszkam w TBSie W Warszawie ( tzw TBS KOWALCZYKA)owszem ten system ma swoje wady. Ale dla mnie dużą zaletą to, to ze mieszkajac w Warszawie od 3 lat - wynajmujac mieszkanie w ciagu 2 lat wydalam tyle samo co mnie kosztowala partycypacja W TBSie i musialam sie dwa razy przeprowadzac - poniewaz wlasciciel mieszkania zmienil zdanie. Jezeli zdecydujesz na TBS to tylko male mieszkanie - ja za 38 m płace jakies 500 zł (w tym woda, i ogrzewanie, winda, smieci, domofon itd.) czynsze sa wysokie (w nich sie spałaca chyba dożywotnio kredyt dla KFM). Tak więc TBS wcale nie jest dla "biednych ludzi"> Owszem TBS nigdy nie będzie w 100% Twój, ale jest prawo dziedziczenia - to nawet nie musi być w umowie najmu - jest specjalne prawo które reguluje ten fakt. Ja ten system traktuje troche jak PRL'owskie książeczki mieszkaniowe. Może komuś się ten czynsz wydawać duży - ale na dzień dzisiejszy nie spłacam żadnego kredytu, nie muszę. Tak więc osoby które spłacają kredyty to za same odsetki chyba 3x mieli by wkład na mieszkanie w TBS - a wiadomo zawsze się jakieś lokum w Stolycy przyda. Jeżeli zacznę zarabiać wiecej to i tak myślę o zatrzymaniu tego mieszkania - choćby nawet dla "potomnych", a dopiero wtedy kupię nowe -własnościowe mieszkanie. to by było na tyle aga Odpowiedz Link Zgłoś
3aaa Re: A moze TAK 30.04.03, 20:29 Dzięki za info. Jest to przekonujące co piszesz. A może jakiś namiar na ten TBS? bo chyba jest OK skoro mieszkasz? czy coś budują teraz? pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aga Re: A moze TAK IP: 81.210.16.* 02.05.03, 22:08 3aaa napisał: > Dzięki za info. > Jest to przekonujące co piszesz. A może jakiś namiar na ten TBS? bo chyba jest > OK skoro mieszkasz? czy coś budują teraz? > > pozdrawiam oczywiście jeżeli mówimy o warszawie - ul. Kowlaczyka jest na Żeraniu i można znaleźć poprzyklejane gdzie niegdzie karteczki - sprzedam mieszkanie (tzn. tenże udział). Ale widzę że są to ceny zawyżone (doliczne odsetki za 3 lata - tak tak 3 lata temu zapłaciłam jakieś 35 ooo, teraz za to mieszkanie wołają 50 000). Ale na Bemowie buduje się coś całkiem nowego, nie umiem powiedziec dokładnie gdzie. widziałam tylko gdzieś jakieś posty o tej inwestycji i to ma być TBS. (kompleks paru bloków, ale nie jestem pewna) Wracając do mojego TBS'u, ma on jeden podstawowy mankament - ale to się tyczy także mieszkań własnościowych. - Jest strasznie duży, za duży (ok 640 mieszkań tj jakieś 1200 ludzi lub więcej). Juz się powoli zaczyna "lekka" dewastacja - klamki, lustra w windach - raz są, a raz ich nie ma. Jest straszna anonimowość. W mniejszych blokach nie powinno być tego problemu. Kiedyś mieszkałam w bloku 5 piętrowym z jedna klatką może 30 mieszkań - i to jest optymalne wyjście. Tak więc szukaj takiego "małego" bloku. aga Odpowiedz Link Zgłoś