Dodaj do ulubionych

Koniec marzen o spadku cen! => EURO 2012

IP: 62.29.137.* 18.04.07, 15:43
No i tyle by bylo odnoscnie gadania i spekulacji kiedy to niby banka
nieruchomosciowa peknie, EURO 2012 zapewni nam kolejne 5 lat wzrostow w
zasadzie wszystkiego - cen materialow, plac, wzrostu godpodarczego, lepszego
postrzegania naszego kraju za granica a co za tym idzie - ceny mieszkan
zwlaszcza w miastach gdzie beda sie odbywac rozgrywki znowu poszybuja ...
Obserwuj wątek
    • Gość: twoja matka Re: Koniec marzen o spadku cen! => EURO 2012 IP: 213.17.162.* 18.04.07, 15:52
      pie..nij się w łeb, piżdzielcu!
      • Gość: ;-) Niemcy organizowali MS 2006 IP: *.Red-80-33-128.staticIP.rima-tde.net 18.04.07, 16:25
        I jakos ceny nieruchomosci nie wzrosly;-)
        • Gość: s. Re: Niemcy organizowali MS 2006 IP: 212.180.165.* 18.04.07, 16:59
          trzeba być durniem by porównywać przemiany w Niemczech i USA do tych , których
          jesteśmy świadkami.

          nasz kraj dzieli kilkadziesiąt lat od przemian w Niemczech i USA.
      • Gość: Oleg Re: Koniec marzen o spadku cen! => EURO 2012 IP: 62.29.137.* 18.04.07, 17:27
        A co, kolega sie nie zalapal na wlasne M przed wzrostem cen i teraz sie łudzi ?

        bedzie trzeba jechac na zmywak do Irlandii zeby troche zarobic !! :)
        • Gość: S. Re: Koniec marzen o spadku cen! => EURO 2012 IP: 212.180.165.* 18.04.07, 19:13
          POCIESZĘ CIĘ TYM, ŻE W 2003 KUPIŁEM 51 M ZA 150 000 A W MAJU 2006 78,5 M NA
          BIELANACH ZA 370 000................ CZYWISCIE TO PIERWSZE JUZ NIEDŁUGO BEDĘ
          SPRZEDAWŁ. X DWA I PÓŁ .

          DLA TWOJEJ WIADOOŚI MADRALO- JESTEM W TEJ GRUPIE CO PROSI NIEBIOSA O PODWOJENIE
          OBECNYH CEN A ME 2012 RACZEJ NIE SPOWODUJĄ SPADKOW. ZABIOĄ WYŁACZNE LUDZI DO
          PRACY CO SPOWODUJE KOLEJNE WZROSTY PŁAC SIŁY ROBOCZEJ A W KONSEKWECJI.......

          TEN ZMYWAK TO CHYBA TOBIE ZOSTAIE.
    • Gość: thelima Re: Koniec marzen o spadku cen! => EURO 2012 IP: *.aster.pl 18.04.07, 19:18
      :))) Za dwa dni wszyscy o tym zapomną. A stadiony będą powstawały tak jak most
      północny. Założymy się?

      lima
      • Gość: S Re: Koniec marzen o spadku cen! => EURO 2012 IP: 212.180.165.* 18.04.07, 19:54
        ZOBACZYSZ JAK BARDZO SIE MYLISZ ..........

        TE 40 MLD EU, KTÓRE OTRZYMAMY BĘDĄ TROCHE BARDZIEJ KONTROLOWANE NIZ NASZE
        LOKALNE FNDUSZE.
        • Gość: thelima Re: Koniec marzen o spadku cen! => EURO 2012 IP: *.aster.pl 18.04.07, 20:03
          Z tych 40 mld euro ani złotówki nie możemy wydać na stadiony. Ich kontrola
          będzie polegała głównie na ich zabraniu kiedy my ich nie wykorzystamy.

          ps. NIE KRZYCZ...
          • Gość: S Re: Koniec marzen o spadku cen! => EURO 2012 IP: 212.180.165.* 18.04.07, 20:20
            WYCOFUJĘ SIĘ Z TEJ PŁYTKIEJ DYSKUSJI. POZOSTAWIAM CIE W TYM JAŻE SZACOWNYM
            GRONIE DYSKUANTÓW.....
          • Gość: ss Re: Koniec marzen o spadku cen! => EURO 2012 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.07, 22:21
            Gość portalu: thelima napisał(a):

            > Z tych 40 mld euro ani złotówki nie możemy wydać na stadiony.

            to oczywiste - tylko, że stadiony to tylko wisienka na ciasteczku inwestycji ,
            które trzeba będzie wykonać
            • Gość: thesopranos Re: Koniec marzen o spadku cen! => EURO 2012 IP: *.adsl.inetia.pl 18.04.07, 23:04
              naprawde wam sie wydaje ze EURO2012 tak bardzo wplynie na nasza gospodarke??
              przeciez wiekszosc z tych rzeczy ktore sa od nas wymagane i tak robimy w ramach
              usprawnienia infrastruktury i "doganiania europy" - jedyna duza roznica to
              stadiony ktorych w planach nie bylo... a euro2012 jedynie to przyspieszy i
              spowoduje lepsza kontrole terminow...

              636 km autostrad, modernizację 1566 km linii kolejowych, rozbudowa ośmiu portów
              lotniczych, a także rozbudowa lub budowa sześciu stadionów sportowych - czy to
              dla Was na prawde to tak wielie??? przeciez 636 km to mniej niz z zakopanego do
              szczecina - to ma nam zapewnic wielki wzrost przez najblizsze 5 lat?? czy budowa
              kilku stadionow spowoduje braki materialow i pracownikow w polsce??
              "modernizacja" lini kolejowych to taka wielka inwestycja??

              wiekszosc "inwestycji" to przede wszystkim modernizacje a nie cos nowego, czego
              bysmy nie zrobili i bez mistrzostw: www2.e2012.org/pl/1229.html

              www2.e2012.org/pl/7_1221.html
              zobaczcie co tak na prawde bedzie sie dzialo w warszawie:
              - budowa drugiego terminala na lotnisku im. Fryderyka Chopina (w toku,
              ukończenie planowane na 2007 r.);
              - budowa połączenia kolejowego między lotniskiem a Centrum miasta (ukończenie
              planowane na 2008 r.);
              - ukończenie budowy pierwszej linii metra, łączącej Północ i Południe miasta
              (planowane na 2008 r.);
              - budowa drugiej linii metra, łączącej Wschód i Zachód miasta, ze stacją przy
              Stadionie Narodowym (ukończenie planowane na 2012 r.);

              Ciekawe i szkoda jednoczesnie tylko ze zadnego mostu i przy okazji nie
              wybuduja... wszyscy przez ten okres bedziemy plywac wplaw chyba jak zwali sie tu
              np. 150 tys gosci...

              www2.e2012.org/pl/7_1221.html#Plany%20rozwoju%20dla%20miast
              czy to az tak wiele aby ceny mieszkan mialy sie utrzymac? - zakladajac rzecz
              jasna ze jest korelacja pomiedzy takim wydarzeniem a cenami mieszkan czy jak
              niektorzy twierdza nawet ze to spowoduje wiekszy wzrost gospodarczy :)

              Pamietajcie ze to nie tylko Polska - to rowniez Ukraina to organizuje a:
              Portugalia sama zarobila na organizacji mistrzostw 800 mln eur (2,4 mld pln)
              A Austria planuje zarobic na tym ok 500 mln eur czyli ok 2 mld pln

              ale... polska zarobi na tym niewiele - dlaczego? bo za wiele musimy zainwestowac
              tak czy inaczej - portugalia miala o wiele lepsza infrastrukture mimo ze to
              rowniez byl zacofany kraj - ale o austrii nawet nie wspomne...

              niemcy zarobili na mistrzostwach SWIATA w 2006 tylko 56 mln euro! i wcale nie
              pomoglo im to we wzroscie gospodarczym! a tam walili ludzie z calego swiata a
              nie tylko z europy.

              www.xn--pikanona-7ob89c.pl/mundial/?page=news&news=62279
              EuroCup to glownie impreza telewizyjna w odroznieniu od mistrzostw swiata. O tym
              gdzie beda mistrzostwa europy nie decyduja idioci - jaka polska ma
              infrastrukture i mozliwosci na taka impreze i dlatego robimy to razem z ukraina
              (to ze to glownie kwestia polityczna to inna sprawa)

              Bardzo sie ciesze ze euro2012 bedzie w polsce i na ukrainie - bardzo to pomoze
              drobnym przedsiebiorcom - zarobia restauratorzy, hotelarze, taksowkarze, puby
              itp. ale mozna sie doszukiwac silnego zwiazku pomiedzy kibicami angielskimi a
              cena m2 mieszkania w piasecznie czy bialolece - to daleko idace, optymistyczne i
              naciagane MOIM ZDANIEM - podobnie jak windowanie spolek budowlanych na GPW i
              dyskontowanie teraz potencjalnych przychodow w perspektywie 5 lat....

              ps. na okres mistrzostw proponuje oglosic "miesiac pieszego pasazera" bo przez
              warszawe nikt nie przejedzie....
              • Gość: ss Re: Koniec marzen o spadku cen! => EURO 2012 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.07, 23:08
                to wszystko jest więcej w ciągu najbliższych 5 lat , niż do tej pory od 89 roku
                • Gość: thesopranos Re: Koniec marzen o spadku cen! => EURO 2012 IP: *.adsl.inetia.pl 18.04.07, 23:34
                  i z tego trzeba sie cieszyc - ale euro2012 nie jest przeciez tego powodem a
                  jedynie gwarancja (oby) ze uda nam sie zrobic to co "rzad" obiecuje od lat....
                  • poszi Re: Koniec marzen o spadku cen! => EURO 2012 19.04.07, 00:10
                    > i z tego trzeba sie cieszyc - ale euro2012 nie jest przeciez tego powodem
                    > jedynie gwarancja (oby) ze uda nam sie zrobic to co "rzad" obiecuje od lat....

                    Jak najbardziej. Te wszystkie plany były już przed euro2012.

                    Nie wiem, czy "ss" zauważył(a), że od wejścia do Unii budowa autostrad istotnie
                    przyspieszyła. W zeszłym roku oddano 265,5 km autostrad i 49,2 km dróg
                    ekspresowych. W budowie jest kilkaset kilometrów dalszych. Ta machina już jest w
                    to zaangażowana.

                    www.mt.gov.pl/print.php/id_item_tree/fe065701f2be641281188b13b62c9cbe/id_art/2a8c445537e9764fe2df59cae717d795
                    Cały ten plan rozłożony na wiele lat oznacza pewne dalsze przyspieszenie, ale
                    bez przesady. Jedyne zmiany, to przyspieszenie ukończenia autostrady A4.

                    Oczywiście, że jakiś wpływ to będzie miało, ale jedna decyzja Rady Polityki
                    Pieniężnej może mieć większy wpływ na rynek mieszkaniowy niż całe Euro2012.
              • Gość: ss ps - kilometry ;) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.07, 23:18
                przeciez 636 km to mniej niz z zakopanego do
                > szczecina

                plus 2200 km dróg ekspresowych

                • Gość: thesopranos Re: ps - kilometry ;) IP: *.adsl.inetia.pl 18.04.07, 23:37
                  > przeciez 636 km to mniej niz z zakopanego do
                  > > szczecina
                  >
                  > plus 2200 km dróg ekspresowych

                  :) mozna by w koncu dojechac jedna trasa z zakopanego do szczecina i z powrotem
                  - juz widze jak PKB wybija Panu Bogu okno w niebie....
                  • Gość: ss te kilometry robią tony :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.07, 00:17
                    kilometry robią swoje

                    roczne zużycie np . cementu w Polsce to około 12 do 14 000 000 ton

                    samo wybudowanie 3000 km dróg ekspresowych i autostrad to zapotrzebowanie na 12
                    000 000 ton cementu

                    to chyba jednak jest ,,dość,, znaczny czynnik wpływajacy na wzrost popytu, a tym
                    samym wzrost ceny danego dobra nieprawdaż ?
                    • Gość: majkel Re: te kilometry robią tony :) IP: *.cust.iol.ie 19.04.07, 01:23
                      > to chyba jednak jest ,,dość,, znaczny czynnik wpływajacy na wzrost popytu, a
                      ty
                      > m
                      > samym wzrost ceny danego dobra nieprawdaż ?

                      nieprawdaz
                      podziel to przez 5 lat i wtedy ten oszalamiajacy wzrost zapotrzebowania to
                      bedzie nieco ponad 10% wiecej niz wynosi obecna produkcja
                      • Gość: ss Re: te kilometry robią tony :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.07, 01:48
                        po pierwsze - wiem jak się dzieli przez 5

                        po drugie - podałem tylko przykład jednego materiału i tylko jednego rodzaju
                        inwestycji

                        zreszta nie chce mi się tu już pisać , bo każdą wypowiedź trzeba by tu
                        rozbudowywac do rozmiarów encyklopedii pwn, żeby każdy pojął np to, że nie samym
                        cementem i nie samymi drogami , albo nie samymi stadionami będą stały te mistrzostwa



                        życzę owocnego oczekiwania na spadki - może i kiedyś będą

                        choć wartość waszych twierdzeń w zestawieniu z tym, że nawet oczywiste impulsu
                        prowzrostowe traktujecie jako kompletnie nieistotne, lub wręcz prospadkowe
                        świadczą o kompletnym fanatyzmie w obronie własnej teorii - wówczas zaś
                        jakakolwiek polemika staje się całkowicie bezcelowa
                        • Gość: Marcin Re: te kilometry robią tony :) IP: *.chello.pl 19.04.07, 09:45
                          > choć wartość waszych twierdzeń w zestawieniu z tym, że nawet oczywiste impulsu
                          > prowzrostowe traktujecie jako kompletnie nieistotne, lub wręcz prospadkowe
                          > świadczą o kompletnym fanatyzmie w obronie własnej teorii - wówczas zaś
                          > jakakolwiek polemika staje się całkowicie bezcelowa

                          Tutaj muszę się z kolegą zgodzić. Wmawianie, że Euro będzie miało neutralny
                          wpływ na polską gospodarkę jest dla mnie niezrozumiałe.
                        • Gość: majkel Re: te kilometry robią tony :) IP: *.unknown.be.uu.net 19.04.07, 10:33
                          żeby każdy pojął np to, że nie samym
                          cementem i nie samymi drogami , albo nie samymi stadionami będą stały te
                          mistrzostwa

                          no potrzeba jeszcze troche hoteli i jakies cos do jedzenia i do picia jeszcze
                          cos ??????????????????

                          co do mieszkan jak cos szalenczo wzroslo to i upadnie na to nic nie poradzisz
    • Gość: obserwator Re: Koniec marzen o spadku cen! => EURO 2012 IP: 195.164.7.* 19.04.07, 09:09
      OLEG: z pewnością kibice,którzy przyjadą (wynajętym autokarem) obejrzeć jeden
      lub dwa mecze będą kupowali mieszkania w tych miastach, w których odbywają się
      rozgrywki a po ich zakończeniu sprzedadzą z zyskiem. Nie ulega wątpliwości, że
      duże szanse na zatrudnienie w czasie igrzysk przede wszystkim będą miały osoby
      znające języki obce (nie tylko zachodnie), zatrudnienie na 1/2
      miesiące.Wniosek: wzrosną ceny kursów językowych. Idąc tym tokiem rozumowania
      można dochodzić do b.różnych indywidualnych wniosków. Pozdrawiam p.
      Thesopranos.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka