13.06.06, 23:47
Ile wziąć za pracę od pon-pia 8 godzin i w sobote 6 godzin ?
Byłaby to praca w Niemczech.Niech się wypowie ktoś doświadczony.
Obserwuj wątek
    • mala_anja Re: Ile za... 14.06.06, 01:58
      Hey,
      jeśli to praca Au Pair w Niemczech to raczej nie spodziewaj się, że Ci jakoś
      sporo zapłacą. Przeciętnie Au Pair dostaje tam 260-300 euro+bilet na
      komunikacje miejską+ubezpieczenie. Kwota teoretyczna to 260 przy 30 godzinach
      opieki, a czesto te rodzinki chcą za 300 euro mieć opiekunke, sprzątaczke,
      kucharke, dyspozycyjną więcej niż 30 godzin itp. Może Tobie trafiła się
      rodzinka, która Ci więcej zapłaci. Czy w tych godzinach Twoja praca polegać ma
      tylko na opiece nad dziećmi? Czy jeszcze jakieś prace domowe? Co rodzinka Ci
      oferuje?
      Godzin masz sporo i jescze sobota:(
      Pozdrówki
      Anka
      • agnessia Re: Ile za... 14.06.06, 08:41
        Tak to byłaby praca w Niemczech,rodzinka ma 3 dzieci ale najstarsza 9 letnia
        corka chyba by nie potrzebowala jakiejs specjalnej opieki.Oferuja mi 300
        euro,bilet miesieczny(o ubezpieczeniu nic nie pisali).Na razie wymieniamy sie
        mailami,ale po tym jak napisali,ze 300 euro to czerwone swiatelko mi sie
        zapalilo.tez mysle,ze to malo.tym bardziej,ze napisali,ze sa bardzo porzadni(bo
        tak trzeba przy trojce dzieci) wiec bardzo prawdopodobne,ze potrzebuja
        opiekunki,sprzatczki i kucharki w jednym.bo ja sie na to nie pisze.
        pisalam zeby zadzwonili bo takie pisanie w sumie niewiele da jesli sie nie
        dogadamy.a juz samo to,ze sa zainteresowani i nie zadzwonia sami jest jakies
        dziwne.czyzby ich bylo nie stac?
        • mala_anja Re: Ile za... 14.06.06, 10:43
          Hey,
          sądze, że korespondują z różnymi laskami i zadzwonią tylko do niektórych. Jeśli
          szukasz przez aupair-word to niestety rodzinki z tej stronki płacą malutko. Ja
          akurat stawiam na nauke język, a nie na kase, ale szczerze powiem, że nie
          chciałabym być gospodynia domowa tylko Au piar. Moja qmpela jedzie teraz do
          rodzinki, która włąśnie jej daje 2*wiecej kasy ale ma teoretycznie "prowadzić
          ich dom", czyli być ich prywatną kurą domową, ale ona się na to godzi.
          Ja omijam i jestem podejrzliwa w stosunku do rodzin które mają w preferowanych
          kraju z którego ma pochodzić au pair całą europe wschodnią, niestety te które
          wymieniają "Czechy, Polske, Białoruś, Rosje" zaobserwowałam, że nie dośc, że
          mało płacą to mają czasem dziwny stosunek do Au Pair z PL:-P
          Napisz, żeby Ci dokładnie napisali na czym ma polegać twoja praca i w jakim
          wymiarze godzin.
          Życze powodzenia w szukaniu rodzinki tej właściwej!
          • agnessia Re: Ile za... 14.06.06, 13:35
            No to tak samo jak ja z różnymi rodzinami,ale chyba powinno się jednak
            odpowiadać komuś czy jest się zainteresowanym,lub do kiedy podejmą decyzję
            chociaż.Bo trzymanie w niepewności chyba nie jest dobrym rozwiązaniem?
            tym bardziej,że oni pisali już kilka razy.
    • mary_an Re: Ile za... 14.06.06, 14:31
      moja kumpela za tyle w niemczech dostaje 650 euro, teraz dorzucili jej prace w
      niedizele i razem ma 800 Euro. Praca niewolnicza, pieniadze calkiem niezle, jak
      pomyslisz, ze masz to calkiem na czysto
      • agnessia Re: Ile za... 14.06.06, 15:00
        hmm,zobaczymy jak zadzwonią.ale coś czuję,że jak im powiem o moich wymaganiach
        finansowych to się nie zgodzą,skoro od razu ustalili wysokość nawet mnie nie
        znając...ciekawa jestem na podstawie czego oni ustalili te 300 Euro.
        • hamburgerka Re: Ile za... 15.06.06, 15:34
          no i już sobie pogadaliśmy,oczywiście pani była wielce poirytowana,że dla mnie
          300 EURO to za mało.Tłumaczyła,że ma aupair od 8 lat i jakoś wszystkie były z
          tej sumki zadowolone.No tak,zawsze znajdzie się jakaś chętna żeby za takie
          ochłapy wyjechać,byle wyjechać.Ja się nie zgodziłam więc pani od razu
          stwierdziła,że jej mąż tyle nie zapłaci i chyba nie pasujemy do
          siebie.Najwidoczniej.Kiedy ktoś zaczyna omawiać zakres moich obowiązków od
          tego,że będę musiała myć kible po dzieciach to ja dziękuję.
          Co za bezczelny babol!!!!
          • jolietta Re: Ile za... 15.06.06, 17:19
            ja w pelni rozumiem ze nie mozna dawac sie wyzyskiwac, mi tez sie trafila rodzinka z 4 malych dzieci, ktora za 6 dni w tygodniu chciala mi placic 220 euro i nie mogla zrozumiec, dlaczego skacze z radosci. Ale tak tez sobie mysle ze gdybym to ja szukala kogos kto milaby spedzac wiekszosc czasu z moimi dziecmi to nie szukabym kogos dla kogo najwazniejsze sa pieniadze. Wolalabym kogos dla kogo to jest najmniej istotna sprawa a komu naprawde zalezy na opiekowaniu sie moimi pociachami. Przeciez 260-300 euro to standardowa stawka okreslona w tych wytycznych dla zatrudniajacych aupair. Jesli chce sie jechac tylko w celach zarobkowych przeciez sa inne mozliwosci.
              • hamburgerka Re: Ile za... 15.06.06, 17:24
                czy sugerujesz,że dla kogoś kto nie daje się wyzyskiwać (bo jak nazwiesz
                całodzienną pracę za takie pieniądze)tak jak ja pieniądze są najważniejsze ?
                tu chyba nie o to chodzi.taki wymiar godzin to już nie jest to samo co
                aupair.ktoś kto uczciwie pracuje może chyba oczekiwać uczciwej zapłaty za tą
                pracę.niedługo to polki będą jechać tak pracować za jeszcze mniej i cieszyć
                się,że w ogóle dostały pracę.trzeba się cenić!!!!
                • yoanna_esp Re: Ile za... 15.06.06, 18:23
                  to moze ja sie wypowiem, bo wlasnie wrocilam z niemiec.
                  mialam 75 euro na tydzien czyli wychodzi 300 na miesiac. ile godzin? jakies 6
                  dziennie. z tym ze praca bardzo lekka. z rana sniadanie (postawic platki na
                  stol) i zawiezc do szkoly, potem po poludniu odebrac i zrobic dziecku obiad
                  (albo cos odgrzac albo cos prostego zrobic). i to tyle. zadnego sprzatania
                  (znaczy sie jak widzialam ze syf to cos sprzatnelam bo nie lubie brudu :P) ani
                  prasowania. mialam ubezpieczenie, bilet na metro i samolot oplacony. wiec
                  fajnie :)
                • jolietta Re: Ile za... 15.06.06, 18:32
                  Przeciez napisalam ze jak najbardziej nie mozna sie dawac wyzyskiwac, sa rodzinki ktore maja spaczone wyobrazenie o programie aupair i wiadomo ze nie warto do nich jechac i szkoda w ogole o nich gadac, przeciez wiadomo ze aupair to nie pelnoetatowa sprzataczka tylko opiekunka dla dzieci. Tyle tylko ze mnie przeraza podejscie niektorych dziewczyn do takiego wyjazdu, jako forme latwego zarobku, przeciez te pieniadze ktore sie dostaje to jest kieszonkowe na biezace wydatki a nie wyplata. Zyjemy w takich czasach ze mamy wiele mozliwosci dobrego zarobku za granica, po co wybierac akurat ten ktory nie jest stworzony do zarobkowania tylko poszerzania swoich horyzontow.
                  • agnessia Re: Ile za... 15.06.06, 21:11
                    z tego co wiem to program auapair polega na tym,ze opiekuje sie dziecmi 30
                    godzin w tygodniu(a nie 48),rozumiem co chcesz powiedzieć.ale jakbys tak
                    spojrzala na to z innej strony.do poszerzania horyzontow czasem sa potrzebne
                    tez pieniazki,teraz niestety wszystko kosztuje.a pracujac po 8 godzin dziennei
                    to raczej swoich horyzontow nie poszerzam tylko raczej staje sie kura domowa.
                    czy na tym poloega program aupair?
                    niektorzy niestety zaslaniaja sie niestety tym,ze szukaja aupair(co zwlania ich
                    z odpowiedniej zaplaty opiekunce ktora pracuje wiecej)w rzeczywistosci bedac
                    zainteresowanymi tylko tania sprzataczka z europy wschodniej.a rozmawiajac z ta
                    kobieta takie wrazenie odnioslam.
                    i jeszcze jedno uwazam,ze to iz ktos chce dostac rozsadna zaplate za ciezka
                    prace nie jest niczym zlym.
                    • mujer1323 Re: Ile za... 15.06.06, 21:44
                      a tanie sprzataczki z europy wschodniej i tak sie znajda..
                      daleko szukac-moja sasiadka wyjechala jako operka tez do niemiec za 240euro
                      mies-jeszcze placone pod koniec mies a nie co tydzien-za nieokreslona ilosc
                      godzin w rzeczywistosci sprzata-wszystko,pierze,gotuje,dzieckiem sie zajmuje
                      nawet drewno na opal nosi teraz ma niby wiecej kasy ale skoro to samo robila za
                      240 to chyba bie dali jej duzo wiecej-tylko niedziele wolne a wtedy i tak
                      dziecko do niej przychodzi a rodzice nic na to
                      a teraz najlepsze-pracuje tam juz z 3 lata(w ogole to wyjechala po germanistyce-
                      licencjacie)i naprawde nie wiem czego ona tam szuka jak perfekt zna niemiecki i
                      sto innych rzeczy moglaby robic
                      jeszcze mieszka na jakims zadupiu a jak chciala chodzic na kurs angielskiego to
                      jej powiedzieli ze niemiecki jej wystarczy..(tzn znajomosc bo na kurs tez nie
                      chodzi bo twierdza ze za dobrze umie)
                      jak przyjezdza to czasem narzeka(bo np jak im caly dom posprzata to nie moga
                      nic znalezc i z pretensjami dzwonia..) -nie rozumiem-po co ona tam siedzi?
                      ktos wie?
                      • agnessia Re: Ile za... 16.06.06, 09:39
                        kurcze z tego co piszesz to na byłaby idealną kandydatką dla tej rodzinki z
                        którą wczoraj gadałam tylko,że oni mieszkają w Hamburgu w fajnej dzielnicy,może
                        niech koleżanka napisze do mnie to podam jej adres.
                        jestem pewna,że przeciętnej polce to co oni proponują wystarczy ale tak jak ty
                        piszesz mujer,jeśli ktoś zna perfekt język i ma jakieś tam wykształcenie to nie
                        ma na takich stanowiskach czego szukać.
                        a ty już mujer znalazłaś rodzinkę ?
                        ja chyba z tą hiszpania dam sobie spokój bo z tego co widzę to mało kasy
                        proponują.w sumie rozumiem bo w takim otoczeniu to klimatyczne kosztuje
                        conajmniej połowę kieszonkowego ;-)))
                        mi jednak zależy żeby trochę kasy odłożyć.
                        • mujer1323 Re: Ile za... 16.06.06, 20:10
                          fajnie wiesz -tylko ze ona nie chce sie stamtad wyniesc-po prostu sie
                          przyzwyczaila -dla mnie to glupota-nie chce nikogo obrazac ale naprawde

co do hiszpani chyba placa tyle co w niemczech-od 50 euro wzwyz

ja nie zlalazlam jeszcze rodziny chociaz mam kontakt z jedna do ktorej bardzo
                          chce jechac i oni byli bardzo zainteresowani-w ogole w pierwszym mailu mi
                          napisali ze mam przyjezdzac ze sa zdecydowani ale nic nie napisali o
                          obowiazkach itp wiec musialam sie dopytywac i to trwa -w sumie chyba ok tylko
                          ze przedtem nie mieli pytan a teraz nagle maja i chca referencje od poprzedniej
                          rodziny..dalam im i zobaczymy...boje sie ze sie rozmysla..a kandydatek maja ze
                          160...lazurowe wybrzeze..
                          mam jeszcze jedna ale rozmowy sa bardziej wstepne-prawie w tym samym miejscu
                          ale tylko na sierpien wiecej kasy ale tez wiecej pracy..
                          wole ta 1sza..
                          a ty?znalazlas?
                          • agnessia Re: Ile za... 16.06.06, 20:53
                            tak,właśnie rozmawiałam z kobietą z Monachium i brzmiała naprawdę bardzo miło.w
                            wekend ma przysłać mi umowę i jadę w przyszłym tygodniu.może napisz na
                            gg:76300887 to pogadamy.pozdrawiam
                            • mujer1323 Re: Ile za... 16.06.06, 21:06
                              no to zazdroszcze mnie to wszystko juz tak stresuje chcialabym zeby sie
                              zdecydowali..
                              (no i zeby na mnie)
                              pisalam do ciebie na gg ale cie nie ma ciagle

w ogole spisujesz umowe??ja nigdy tego nie robilam
                              • agnessia Re: Ile za... 17.06.06, 08:35
                                jasne,że spisuję.przecież jako aupair też spisujesz umowę,czy nie ?
                                ja tam wolę mieć jakieś zabezpieczenie.kiedyś pojechałam do pewnej rodzinki bez
                                umowy i po 2 tygodniach powiedzili mi,że jednak nie potrzebują aupair i
                                zostałam na ulicy.na szczęście pani z agencji mi pomogła i od razu przeszłam do
                                innej rodziny ale stres to był ogromny.także nawet jeśli rodzinka jest super to
                                staram się coś spisać bo nigdy nie wiadomo...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka