Dodaj do ulubionych

Kirk na cołach

20.01.20, 21:40
Okazuje się, ze w Polsce ustawa uchwalona jeszcze w 2011 roku jest bez znaczenia. Sad uznal, ze przepis tej ustawy nie obowiazuje. Art. 11c.Zgłoszenia kandydatów dokonane zgodnie z art. 11a i art. 11b Marszałek Sejmu niezwłocznie przekazuje posłom i podaje do publicznej wiadomości, z wyłączeniem załączników.

To znaczy, ze ujawnia nazwiska kandydatów na sedziów bez podania nazwisk na listach poparcia.
Dwa sady w Polsce uznaly ten przepis za niewazny. Oto nazwiska osób które udzielily poparcia zgloszonym sedziom muszą zostać ujawnione.

I to w swietle faktu, ze osoba, która wniosla pozew ukryta jest w sadowych dokumentach pod K.G lub K.G.-P.
Czyli gdyby osoba K.G udzieliła poparcia jakiemuś kandydatowi to jej nazwisko musi być ujawnione ale gdyby była oskarzona o zbrodnę to K.G jest wystarczajace. Jest tez wystarczajace do wniesienia pozwu do sadu. Również w oswiadczeniu majatkowym K.G, musi ujawnić swoje nazwisko ale nie ujawnia adresu i PESEL. Natomiast co do osob na listach poparcia tylko PESEL nie podlega ujawnieniu. No i w wyroku NSA okazuje się, ze regulamin Sejmu ma pierwszeństwo przed zapisem ustawy.

No to macie tamw Polsce kirk na colach. Wszystko jest. Tygrysy, słonie, klowni tylko namiot przecieka i ciemno.
Obserwuj wątek
  • benek231 Re: Kirk na cołach 20.01.20, 22:54
   felusiak1 napisał:

   Marszałek Sejmu niezwłocznie przekazuje posłom i podaje do publicznej wiadomości, z wyłączeniem załączników.
   >
   To znaczy, ze ujawnia nazwiska kandydatów na sedziów bez podania nazwisk na listach poparcia.
   **
   A jak myslisz, czy u podstaw tego przepisu ustawy lezalo zalozenie poprawnego zebrania odpowiedniego poparcia (25 sedziow) czy tez wymog ten mozna sobie bylo potraktowac z przymruzeniem oka?

   W tym przypadku rewizjonisci uwazaja, ze doszlo do oszustwa, wobec ktorego przede wszystkim musi zostac zweryfikowana liczba sedziow popierajacych kandydatury.

   Po prostu ustawodawca wychodzil z zalozenia, ze Marszalek oglasza wyniki procesu naboru ktory jest zgodny z obowiazujacymi zasadami, a wiec nie musi ujawniac list poparcia. Jak myslisz czy to byl ten przypadek?
   • felusiak1 Re: Kirk na cołach 21.01.20, 00:30
    Przez 9 lat nikomu nie przeszkadzala tajność zalacznikow do list poparcia kandydatow na sedziow.
    Wszystko było w jak najlepszym porządku i nikt nie martwil sie jawnością i dobrem publicznym.
    A tu okazuje się że to bylo niedobre. Malo tego, sprawa dotyczy sytuacji sprzed nowelizacji ustawy o KRS gdzie sedzia Maciej Nowacki byl wybierany przez innych sedziów a nie przez Sejm.
    W styczniu 2018 4 sedziow wycofalo swoje poparcie dla kandydata. Dzisiaj czytamy napuszone teksy z podpisami tych sedziów wydane 4 sierpnia 2018 o tym jak podpisali 23 stycznia rekomendację Nowackiego i wycofali ja 24 stycznia 2018. Nowacki mial listę 28 podpisów i teraz wszyscy chcą wiedzieć czy te 28 to po wycofaniu czterech czy przed. Mnie interesuje coś innego. Jakie byly przyczyny wycofania poparcia? Czy na jaw wyszły jakieś brudy? A moze ktoś wplywowy nie lubi Nowackiego i "przekonal" 4 sedziow do wycofania poparcia?
    No i teraz możnaby poprosić o ujawnienie innych tajemnic miedzysedziowskich.
  • felusiak1 Re: Kirk na cołach 21.01.20, 00:46
   Przez 7 lat nikomu nie przeszkadzala tajność zalacznikow do list poparcia kandydatow na sedziow.
   Wszystko było w jak najlepszym porządku i nikt nie martwil sie jawnością i dobrem publicznym.

   W styczniu 2018 4 sedziow wycofalo swoje poparcie dla kandydata. Dzisiaj czytamy napuszone teksy z podpisami tych sedziów wydane 4 sierpnia 2018 o tym jak podpisali 23 stycznia rekomendację Nowackiego i wycofali ja 24 stycznia 2018. Nowacki mial listę 28 podpisów i teraz wszyscy chcą wiedzieć czy te 28 to po wycofaniu czterech czy przed. Mnie interesuje coś innego. Jakie byly przyczyny wycofania poparcia? Czy na jaw wyszły jakieś brudy? A moze ktoś wplywowy nie lubi Nowackiego i "przekonal" 4 sedziow do wycofania poparcia?
   No i teraz możnaby poprosić o ujawnienie innych tajemnic miedzysedziowskich.
   I sprawa techniczna. Czy podpis popierajacy kandydata mozna wycofać? A jesli mozna to do kiedy? A może nie można tak jak nie można cofnać glosu oddanego w sejmowym glosowaniu.
   • benek231 Re: Kirk na cołach 21.01.20, 06:17
    Ty mozesz sobie dywagowac ile tylko zechcesz, w stylu "abo-abo" a sprawa jest prosta jak drut, i pewnie tylko do ciebie to nie dociera.

    Listy poparcia nie mogly byc sfalszowane, czyli powinny odzwierciedlac rzeczywiste poparcie 25 sedziow dla kazdego kandydata.

    Ustawodawca raczej nie mogl napisac ustawy ktora mowilaby, ze Marszalek nie ujawnia zalacznikow z poparciem jesli jest to poparcie uzyskane zgodnie z przepisami, czyli nie sfalszowane. To sie rozumie smo przez sie. Ustawa wyraznie mowi, ze ma ono byc zebrane zgodnie z przepisami.
    Dalej wszystko jest dobrze gdy jest dobrze. Czyli tak dlugo jak nie zachodzi podejrzenie oszustwa. Wowczas nalezy wyjasnic czy doszlo do oszustwa czy tez nie. I nie moze wyjasniac wylacznie sam potencjalny oszust, na tzw. "slowo honoru". W sklad gremium wyjasniajacego musza wchodzic przedstawiciele opozycji. Szczegolnie gdy Marszalek Kuchcinski dal sie juz poznac jako klamca i oszust. Sejm to nie jest kk ktory swego czasu dopial swego, ze najlepiej zrobi lustracje we wlasnym gronie.
    • felusiak1 Re: Kirk na cołach 21.01.20, 08:08
     Ustawa jednoznacznie utajnia listy poparcia dla kandydata.
     Art. 11c.Zgłoszenia kandydatów dokonane zgodnie z art. 11a i art. 11b Marszałek Sejmu niezwłocznie przekazuje posłom i podaje do publicznej wiadomości, z wyłączeniem załączników.
     Posłanka K.G.-P. wniosła sprawę o ujawnienie zalacznków w kwestii jednego sedziego gdyż jej zdaniem zachodzi podejrzenie iż jako kandydat nie uzyskal 25 głosów poparcia a wynika to z tego, ze sedzia-kandydat mial poparcie 28 sedziów ale 4 sedziów wycofało swoje poparcie. Nie wiadomo czy wsrod tych 28 są nazwiska tych czworga. Jesli tak to kandydat nie mial wymaganej ilosci popierajacych. Ale tu zachodzi inne pytanie. Czy poparcie może zostać wycofane i jesli tak to w jakich okolicznosciach i na jakich warunkach. Co takiego zdarzyło się w ciagu 24 godzin, ze czterech wycofalo poparcie. Czy coś w sprawie kandydata wyszło na jaw i to sklooniło czworke do wycofania? A może mieli z kimś rozmowę w wyniku ktorej wycofali sie? Jesli mieli "rozmowę" to czy nie nalezałoby zbadać kto rozmawial?
   • xiazeluka Re: Kirk na cołach 21.01.20, 10:01
    " Jakie byly przyczyny wycofania poparcia? Czy na jaw wyszły jakieś brudy?"

    No, przecież to oczywiste - nagłe olśnienie kolegów i koleżanek kandydata, którego zresztą zachwalają jako bardzo dobrego prawnika, wynika z przyjacielskich dobrych rad gromowładnych przedstawicieli nadzwyczajnej kasty. Ta czwórka została zastraszona, pozostali nie - ot, cała tajemnica.

    --
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • oleg3 Cyrk jest z delegacją sędziego Juszczyszyna 21.01.20, 12:14
   Prezes sądu odmówił wystawienia delegacji (nie mam pojęcia co to formalnie oznacza) i poszedł na urlop. Z-ca prezesa delegację wystawił. Prezes przerwał urlop i delegację cofnął. Sędzia Juszczyszyn już witał się z gąską ... .

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25618810,juszczyszynowi-nie-pozwolno-zajrzec-do-dokumentow-dot-krs.html#s=BoxOpMT
   Wygląda na to, że kto ma pieczątkę ten ma rację. Nie istnieje konsensus prawny nawet między prezesem a v-prezesem.
    • t_ete Re: Cyrk jest z delegacją sędziego Juszczyszyna 21.01.20, 13:05
     institoris2 napisał(a):

     > jak tak dalej pojdzie to pan sedzia Juszczyszyn doprowadzi kraj do anarchii.
     > Wyglada na to, ze facet na niedostatek przerosnietego ego nie narzeka

     No to trzeba wykonywac orzeczenia sadowe czy udawac, ze nie
     istnieja ?

     NSA ma przerosniete ego czy PiS ?

     orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/EA1208209B
     tete
     • sinevajirapag Re: Cyrk jest z delegacją sędziego Juszczyszyna 21.01.20, 15:27
      Nazwanie tego co się dzieje kalizmem nie będzie przesadą. Nie mam wątpliwości, że niewykonywanie wyroków sądowych to dopiero anarchia. Teraz rozumiem dlaczego PIS obsadził wszystkie resorty siłowe miernymi ale swoimi. Jeśli sąd zażąda doprowadzenia takiej pańci z sejmu przez policję to policja też tego nie wykona i co im sąd zrobi?

      • oleg3 Re: Cyrk jest z delegacją sędziego Juszczyszyna 21.01.20, 15:53
       sinevajirapag napisał:

       > Jeśli sąd zażąda do prowadzenia takiej pańci z sejmu przez policję to policja też tego nie wykona i
       > co im sąd zrobi?

       Podasz jakąś podstawę prawną tego doprowadzenia? Pewnie potrzebny będzie wyrok TSUE!


       --
       "Nie ma feminizmu bez weganizmu!!!"
       Sylwia Spurek, europoseł Wiosny
       • sinevajirapag Re: Cyrk jest z delegacją sędziego Juszczyszyna 21.01.20, 17:30
        oleg3 napisał:

        > sinevajirapag napisał:
        >
        > > Jeśli sąd zażąda do prowadzenia takiej pańci z sejmu przez policję to p
        > olicja też tego nie wykona i
        > > co im sąd zrobi?
        >
        > Podasz jakąś podstawę prawną tego doprowadzenia? Pewnie potrzebny będzie wyrok
        > TSUE!
        >
        >
        Nie podam, nie jestem prawnikiem ale słyszało się, że w wypadku niestawiennictwa może być użyty przymus. Gdyby sędzia wezwał tą biedną, wystraszoną kobietę do sądu razem z tą listą to rzecz jasna, ze by nie przybyła i wtedy delikwentke dostarcza policja.
        • oleg3 Re: Cyrk jest z delegacją sędziego Juszczyszyna 21.01.20, 17:47
         sinevajirapag napisał:
         > Gdyby sędzia wezwał tą biedną, wystraszoną kobietę do
         > sądu razem z tą listą to rzecz jasna, ze by nie przybyła i wtedy delikwentke dostarcza policja.

         Ależ sędzia wezwał "tą biedną, wystraszoną kobietę do sądu" tyle, że bez dokumentacji.

         Sędzia Dąbrowski-Żegalski dodał, że najbliższa rozprawa w sprawie rozpoznawanej przez Juszczyszyna zaplanowana jest na piątek. Wówczas do Olsztyna ma się stawić - zgodnie z decyzją sądu - szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

         sędzia Juszczyszyn wezwał szefową Kancelarii Sejmu Agnieszkę Kaczmarską na 24 stycznia na przesłuchanie do sądu w celu wyjaśnienia odmowy przedstawienia żądanych przez sąd dokumentów.

         Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-cofnieta-delegacja-sedziego-juszczyszyna-rzecznik-sadu-wyjas,nId,4281495#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
         --
         "PiS to grupa rekonstrukcyjna Sanacji"
         © RAZ
      • oleg3 Fachowiec bez skazy 21.01.20, 16:10
       www.tvp.info/45584568/drugie-oblicze-sedziego-juszczyszyna-nadzorowal-sprzedaz-gospodarstwa-za-wadium
       Komornik wraz z nadzorującym go sędzią, nie czekając na dopłacenie pozostałej sumy, uznali egzekucję za zakończoną. Nabywca z tego skorzystał i przejął gospodarstwo za cenę samego wadium (32 tys. zł.)

       --
       "Nie ma feminizmu bez weganizmu!!!"
       Sylwia Spurek, europoseł Wiosny
       • sinevajirapag Re: Fachowiec bez skazy 21.01.20, 17:36
        oleg3 napisał:

        > www.tvp.info/45584568/drugie-oblicze-sedziego-juszczyszyna-nadzorowal-sprzedaz-gospodarstwa-za-wadium
        > Komornik wraz z nadzorującym go sędzią, nie czekając na dopłacenie pozostałej
        > sumy, uznali egzekucję za zakończoną. Nabywca z tego skorzystał i przejął gospo
        > darstwo za cenę samego wadium (32 tys. zł.)
        >
        Wiadomość za TVPIS. Nie dałbym głowy za rzetelność ale kto wie. Moze tym razem nie kłamią. Pewnie znasz podstawę prawną ' błędu', który popełnił sędzia Juszczyszyn.
        Dla mnie osobiście ten sędzia to odważny człowiek i cel każdej takiej informacji jak ta, którą wrzuciłeś jest jasny - zdyskredytować. Podobnie jak z Grodzkim.
  • oleg3 Do gry wchodzi TK 21.01.20, 17:26
   Na wniosek Izby Dyscyplinarnej SN

   fakty.interia.pl/polska/news-izba-dyscyplinarna-sn-zwrocila-sie-do-tk-prosi-o-wstrzymanie,nId,4281550
   SN z prezes Gersdorf uzna autorytet TK? Pewnie nie.

   --
   "PiS to grupa rekonstrukcyjna Sanacji"
   © RAZ
   • sinevajirapag Re: Do gry wchodzi TK 22.01.20, 10:10
    oleg3 napisał:

    > Na wniosek Izby Dyscyplinarnej SN
    >
    > fakty.interia.pl/polska/news-izba-dyscyplinarna-sn-zwrocila-sie-do-tk-prosi-o-wstrzymanie,nId,4281550
    > SN z prezes Gersdorf uzna autorytet TK? Pewnie nie.
    >
    To u nas jest jeszcze TK? Prezes chwalił, że Pani Przyłębska świetnie gotuje ale to pewnie za mało by zajmować się konstytucją.
    A ponadto wydaje się dziwne by SN podlegał TK. Mnie to w każdym razie zaskakuje.
    • oleg3 Re: Do gry wchodzi TK 22.01.20, 10:59
     sinevajirapag napisał:

     > A ponadto wydaje się dziwne by SN podlegał TK. Mnie to w każdym razie zaskakuje

     Nosisz jeszcze koszulkę z napisem OTUA?


     Art. 190.
     1. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne.


     --
     "Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej"
     18 art. Konstytucji
      • oleg3 Re: Do gry wchodzi TK 22.01.20, 14:43
       SN zamierza zmienić reżim (ustrój). Jeżeli tego nie widzisz to współczuję. Nie wiem skąd się bierze moja empatia do bliźnich nie radzących sobie z najprostszymi problemami intelektualnymi. To chyba wrodzone!

       --
       "Nie ma feminizmu bez weganizmu!!!"
       Sylwia Spurek, europoseł Wiosny
       • sinevajirapag Re: Do gry wchodzi TK 22.01.20, 17:02
        oleg3 napisał:

        > SN zamierza zmienić reżim (ustrój). Jeżeli tego nie widzisz to współczuję. Ni
        > e wiem skąd się bierze moja empatia do bliźnich nie radzących sobie z najprosts
        > zymi problemami intelektualnymi. To chyba wrodzone!
        >
        O zmianie ustroju mówił ostatnio Pan Prezydent.
       • t_ete Przylebska na wniosek Witek chce zawiesic Sejm ? 22.01.20, 22:00
        oleg3 napisał:

        > SN zamierza zmienić reżim (ustrój).

        "O ile z mocy prawa można zawiesić postępowanie, jeśli zachodzi jakiś spór kompetencyjny między organami państwa, to tu ja żadnego sporu kompetencyjnego nie widzę. Jego po prostu nie ma - tak decyzję prezes TK o zawieszeniu jutrzejszego posiedzenia SN komentuje były szef PKW oraz sędzia Trybunału
        Konstytucyjnego w stanie spoczynku Wojciech Hermeliński.

        Co ciekawe, do TK wskazało go w 2006 r. Prawo i Sprawiedliwość. - Sąd Najwyższy działa
        w ramach swoich kompetencji, chce ujednolicić wykładnię przepisów prawa.
        Wniosek marszałek Sejmu został złożony w złej wierze, to kolejna próba zablokowania
        jutrzejszego posiedzenia trzech izb SN
        - podkreśla sędzia Hermeliński.
        Ta bałamutna narracja, że sędziowie pytając o status nominatów KRS
        rzekomo podważają prerogatywy prezydenta jest całkowitą nieprawdą
        - mówi sędzia TK w stanie spoczynku.

        - Sądy mają obowiązek badać, czy dany wyrok został wydany przez sąd właściwie obsadzony. I jeśli uznają, że sąd był obsadzony niewłaściwie, to znaczy to, że wyrok obarczony był wadą. Nie wpływa to w żaden sposób na status sędziego, którego powołał prezydent, nikt jego statusu nie podważa - wyjaśnia. - Ale lekceważenie tego problemu może zakończyć się dramatycznymi sytuacjami.

        Sędzia Hermeliński przytacza tu opisaną przez "Gazetę Wyborczą" sytuację z Poznania, gdzie adwokaci chcą uchylenia wyroku skazującego podwójnego zabójcę spod Jarocina, bo wydała go sędzia powołana przez nową KRS. Takich przypadków może być więcej. To jednak nie koniec problemów z decyzją Julii Przyłębskiej.

        - Jeśli prezes TK chce zawieszać posiedzenie trzech Izb SN, to powinna literalnie stosować przepisy. Co oznacza, że na mocy art. 86 ustawy o organizacji i trybie postępowania przed TK powinna zawiesić także Sejm. Bo ten artykuł stanowi, że "wszczęcie postępowania przed Trybunałem powoduje zawieszenie postępowań przed organami, które prowadzą spór kompetencyjny" - podkreśla sędzia Hermeliński.

        - Kluczowa jest tu ta liczba mnoga. Jeśli prezes TK chciałaby zawieszać posiedzenie SN, bo rzekomo jest w sporze kompetencyjnym z Sejmem, to powinna zawiesić też cały polski Sejm. To pokazuje, jak absurdalna jest cała ta sytuacja. Zaś SN jutro podejmie decyzję, czy ważniejszy jest dla niego formalizm prawny, czy też świadomość nieodwracalnych konsekwencji, jakie przynieść może dalsze funkcjonowanie w systemie prawnym sędziów, powołanych przez nową KRS, czyli organ, który zdaniem TSUE nie spełnia wymogów niezależności od polityków - kwituje były szef PKW.

        wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/hermelinski-o-decyzji-przylebskiej-zawiesic-trzeba-tez-sejm/g1sch2f
        Czy moze byc gorzej ? Alez moze ...

        tete
        • felusiak1 Re: Przylebska na wniosek Witek chce zawiesic Sej 22.01.20, 22:22
         Ta wypowiedź ma feler. Czytam: powołanych przez nową KRS, czyli organ, który zdaniem TSUE nie spełnia wymogów niezależności od polityków - kwituje były szef PKW

         TSUE nie stwierdził, że KRS nie spelnia wymogow niezależności. Kazdy może ten wyrok przeczytać po polsku. Innymi slowy pan byly prezes mija sie z prawdą i dokłada węgiel do pieca rewolty kliki sądowej.
         • t_ete Re: Przylebska na wniosek Witek chce zawiesic Sej 22.01.20, 23:10
          felusiak1 napisał:

          > Ta wypowiedź ma feler. Czytam: powołanych przez nową KRS, czyli organ, k
          > tóry zdaniem TSUE nie spełnia wymogów niezależności od polityków - kwituje były
          > szef PKW

          > TSUE nie stwierdził, że KRS nie spelnia wymogow niezależności. Kazdy może ten w
          > yrok przeczytać po polsku. Innymi slowy pan byly prezes mija sie z prawdą i dok
          > łada węgiel do pieca rewolty kliki sądowej.

          Rewolta. Slicznie ...

          Decyzji Prezes TK Przylebskiej nie skomentujesz ?

          ipo.trybunal.gov.pl/ipo/view/sprawa.xhtml?&pokaz=dokumenty&sygnatura=Kpt%201/20
          To jak to bedzie z 'zawieszeniem organow', ktore sa w 'sporze kompetencyjnym' ?

          tete

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka