Dodaj do ulubionych

X Factor Live 1 - 24.04.2011

24.04.11, 20:16
czas zaczac ;)
Obserwuj wątek
    • alanor Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 24.04.11, 21:25
      Wkurzę się jeśli odpadnie Mats z Norwegii :/ jeden z najlepszych wokalistów w tym programie a został dziś wrzucony na minę przez Wojewódzkiego. Piosenka zupełnie nie w jego klimacie, nijaka, nudna. Zaczynam się zastanawiać czy rzeczywiście nie jest to show jednego Szpaka. Dodatkowo dziwi mnie hipokryzja Kuby dotycząca Genka, biorąc pod uwagę że w Mam talent wywalił go przy pierwszej możliwej okazji.
    • sid-the-sloth Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 24.04.11, 21:26
      Podobali mi się: oba dziewczyńskie zespoły, Szpak i Loska. Zachwytów nad wyglądającą jak małolata nadal nie rozumiem, może to czyjaś znajoma? I coraz bardziej stwierdzam, że wolałam Idola od tej tutaj przekombinowanej formuły.
    • barti84 Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 24.04.11, 21:30
      I tak o wiele lepiej niż to coś na polsacie. Po wystepach nie ma jakiegos green roomu czy pogadanek z wykonawcami za kulisami.

Po dzisiejszym programie pierwsza trójka według mnie to:
      Gienek Loska - chyba najlepszy występ ze wszystkich
      Michał Szpak - no ten wygląd i maniera mnie wkurza, ale chłopak ma ciekawy głos i umie nim operować.
      Ada Szulc - pozytywna dziewczyna, choć muzyka ją trochę zagłuszała.

Najsłabsi:
      Sweet rebels czy jakoś tak... nuda jak mało co...
    • pawel-strzalka Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 24.04.11, 21:41
      Słabo słabiutko...

Najsłabszy punkt programu to Jarosław Kuźniar. Jest nijaki, mdły, brak mu tej naturalnej gadki, którą ma w Poranku. W kółko pieprzy to samo.
      Uczestnicy? Poza Loską i Szpakiem wszyscy gorzej niż wcześniej.
      Jury? Najmocniejszy punkt tego odcinka to Maja Sablewska. Jest jaka jest ale gada z sensem i na temat. Czesławowi to nie wiem o co chodzi a Kuba już po prostu jest nudny z tymi górnolotnymi tekstami, które nic nie znaczą.
    • siuil_a_run Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 24.04.11, 21:43
      wzdech.

no dobra, to podsumowanie jakies by sie przydalo tego, co dzis zobaczylam i uslyszalam.

1. William Malcolm - fatalny wybor piosenki, slabe wykonanie, w ogole go nie zapamietalam. ci, ktorzy otwieraja show maja podwojnie trudno, bo reszta ich przykrywa, wiec powinni dostawac taki kawalek i przygotowac taki wystep, ktory zapadnie w pamiec mimo wszystko. tu sie to nie udalo. ale i nie mialo szans, nie z ta piosenka.

2. Avocado - wybor piosenki moze i lepszy, ale chlopaki faktycznie jacys tacy niemrawi na scenie. w ogole mnie oni jakos tak bardziej pasowaliby do Mam Talent niz do X Factora. moze dlatego, ze maja talent, ale nie maja tego faktora... jak sie okazuje, te dwie rzeczy wcale nie musza isc w parze.

3. Matts Meguenni - ojej. alez rozczarowanie. nieczysto, zestresowany jakis, dreptal tak dziwnie po tej scenie. do tego fatalnie ubrany i calosc jakas taka niedokonczona, niedopracowana. slabo.

4. Malgorzata Stankiewicz - najwieksza w moim odczuciu pomylka finalowej 9. zamiast niej powinna byc tu Marta Podulka. kicz, ckliwosc, kwadratowy angielski, a do tego kawalek, ktorego nie znosze. domyslam sie, ze producenci licza w jej przypadku na efekt SuBo z BGT czy MaBy z brytyjskiego XF, ale sorry, efektu MaSta nie bedzie, bo pani nie ma ani tego talentu, ani tej charyzmy, ktore maja wyzej wymienione, a polska publicznosc to nie publicznosc brytyjska i historia pani czekajacej 50 lat na swoja szanse sie nie zachwyci. u nas lepiej chwytaja male smutne dziewczynki spiewajace dolujace piosenki, ktorych slow nie rozumieja ;)

5. Sweet Rebels - fajne, ale wtorne. w tym programie zespol, zeby mogl gdzies zajsc, musi pokazac cos oryginalnego. to juz widzielismy w fafnastu odslonach w innych programach. szkoda dziewczyn, bo dzis albo za tydzien odpadna pewnie.

6. Ada Szulc - no i gdzie jej glos sie podzial? jak mozna bylo jej tak strzelic w stope doborem piosenki? zagluszal ja aranz, zaslaniali tancerze, piosenka nie dawala szansy sie wykazac.

7. Gienek Loska - najlepsze wykonanie wieczoru. znakomicie dobrany utwor, swietny glos i czlowiek, ktory nie udaje kogos, kim nie jest.

8. Dziewczyny - drugie miejsce dzis. znow doskonaly wybor repertuarowy, rewelacyjne wykonanie, mam nadzieje, ze fakt, iz sa podopiecznymi Mai nie zadziala na ich niekorzysc. na castingach mi sie nie podobaly, dzis duze zaskoczenie in plus.

9. Michal Szpak - oesu. to sie nazywa iluzja wlasnej wielkosci. facet wywoluje we mnie takie poklady irytacji, ze po prostu nie jestem w stanie na niego patrzec ani go sluchac.

c.d.n. ide na dogrywke.
      • siuil_a_run Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 24.04.11, 22:12
        rany, jakim tu sie blyskiem wszystko odbywa. brytyjski XF trwa dwa dni, tu sie czlowiek nie zdazy dobrze po herbate przebiec i jest po wszystkim ;)

dogrywka byla rownie slaba jak i caly show. odpadli gorsi. powinna byla poleciec pani Malgosia albo Malcolm.

w ogole ja bym dzisiejszych wykonawcow od najelpszego ustawila tak:

1. Gienek
        2. Dziewczyny

przepasc

3. Sweet Rebels
        4. Ada
        5. Mats
        6. Avocado
        7. William
        8. Malgosia

Szpak poza konkursem, bo nie moge go zdzierzyc. nie potrafie go uplasowac nigdzie, bo mnie za bardzo denerwuje.

jeszcze pare refleksji:

- Kuzniar, ktorego bardzo lubilam w Poranku TVN24, jak jeszcze ogladalam, wypada blado. stremowany jak gimnazjalistka przed szkolna akademia, mylil sie, jezyk mu sie platal i robil wrazenie, jakby nie bardzo wiedzial, co tam robi, ale kiedys program ogladal i zapamietal, ze bylo glosno, wiec na wszelki wypadek duzo krzyczal.

- piosenki dzis generalnie poza motywem przewodnim. sorry, ale dla mnie przebojem wszechczasow jest Bohemian Rhapsody Queen, Imagine Lennona, Respect Arethy Franklin , One U2 czy Stairway To Heaven Zeppelinow - a nie piosenka-dowcip zespolu Genesis czy Please Don't Stop The Music, a nawet nie Bananarama - hit w swojej dekadzie, ale dla mnie na pewno nie hit wszechczasow.

- wkurzyl mnie dzis Wojewodzki. przejechal sie po pani Malgosi, ze jest ckliwa, czulostkowa, kiczowata, tandetna - wszystko to prawda, ale kurka, ona taka byla od poczatku. teraz sie zorientowal? stwierdzil, ze nie pamieta Sweet Rebels - to co one robia w finalach, wybrane przez niego miedzy innymi, skoro byly takie niezapamietywalne? czepil sie Avocado - ale oni tez nie zrobili nic ponad to, co robili wczesniej. sorry, ale w takim razie na jakiej podstawie dobrano 15, ktora trafila do domow jurorskich? Wojewodzki dal dzis wyrazny sygnal, ze caly ten skomplikowany proces castingowy prowadzony przez jurorow jest o kant doopy potluc, bo potem jury sie i tak od niego odzegna :/

- najmocniejszy punkt jury, ku mojemu niemalemu zdziwieniu, to dzis Sablewska. najlepszy dobor repertuaru dla swoich podopiecznych i najbardziej merytoryczne wypowiedzi.

ogolnie niespecjalnie jestem zadowolona z dzisiejszego odcinka. i coraz bardziej zaluje, ze nie zrobili u nas 4 grup z 4 jurorami-mentorami. byloby ciekawiej, dostaloby sie wiecej utalentowanych ludzi i program nie konczylby sie szybciej niz sie zaczyna :/
        • pawel-strzalka Wojewódzki to szuja 25.04.11, 00:00
          wychodzi to teraz, kiedy nagle zmienia zdanie o wykonawcach, których sam wybrał. Wyszło też w Mam Talent gdzie od początku do końca przepychał Kulawik i Welc, kładl im do głów jakie są wspaniałe, takie młode i utalentowane i w ogóle, a po finale stwierdzał że Polacy nie mają gustu i zamiast na prawdziwych artystów głosują na ckliwe dziewczynki z głosami starych bab. Zero konsekwencji, lanserka i koniunkturalizm. Dla Wojewodzkiego to powinien być ostatni taki program bo po prostu już się wypalił.
        • sid-the-sloth Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 25.04.11, 08:35
          U mnie w pierwszej trójce Dziewczyny, Szpak i Loska.
          Sweet Rebels tylko w pierwszej piosence mi się podobały, ale to zasługa również aranżacji i choreografii (tancerze). Najgorzej imo Mats, bo chłopak ma potencjał, a olał temat i wypadł anemicznie, odśpiewał piosenkę, żeby mieć już z głowy.
          Zgadzam się także z tym, że najlepiej "ogarnęła" podopiecznych Sablewska. Najgorzej Wojewódzki, którego lubię od dawna, ale jeśli pooglądam dalej X-Factor, to chyba przestanę.
    • harriet24 A kto odpadł? 24.04.11, 21:47
      Bo TVN jakąś kichę odstawił, jury głosowało za sweet rebels, a Kuźniar gratulował avocado, potem też pokazali "drogę w programie" rebelsów. Nic nie kumam już...
    • barozra Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 24.04.11, 21:47
      Odcinek strasznie slaby, chyba rzeczywiscie Gienek nie najgorzej ze wszystkich, choc nie porwal mnie tak do konca, ale na tle innych nie najgorzej, ten Norweg - fajny glos, ale zupelnie nie jego klimaty ta piosenka i wypadl blado, to samo Ada - ciekawy glos a wykonanie tej akurat piosenki slabe, nie pokazujace barwy i mozliwosci glosu dziewczyny, Michal Szpak niezle, myslalalm, ze bedzie gorzej.... ogolnie tylko Gienek i Michal mieli dosc dobrze dobrany repertuat, wiec i wykonanie bylo strawne na tle innych.

Wymowa angielskiego w piosenkach TRAGICZNA!
    • cameron85 Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 24.04.11, 21:51
      Kuźniar tak jak i Patricia Kazadi z You Can Dance zaliczyli swoje pierwsze odcinki na żywo i Kuźniar właśnie fajnie i naturalnie i wypadł, czego nie można powiedzieć o Kazadi.

Co do uczestników najlepsza trójka tego odcinka moim zdaniem to Gienek, Dziewczyny i Szpak.

Reszta wypadła źle ale głównie przez to, że mieli źle dobrany repertuar. Szkoda że sami go nie mogą wybrać...
      • arden Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 24.04.11, 21:58
        dla mnie ok Gienek i Malcolm - ale ja Malcolma lubię, więc i ocenę mu podciągnęłam ;) Wojewódzki zmasakrował repertuarem Adę (której i tak nie trawię), a Matsa to już totalnie. nie dość, że fałszował, to jeszcze go w jakieś koszmarne ciuchy ;) zespoły nuda.

Sablewska faktycznie mówiła z sensem, a Wojewódzki chyba nie łapie, o co chodzi w tym formacie. rywalizacja jurorów rywalizacją jurorów, ale liczą się jednak uczestnicy i np. o ile pamiętam, to w edycji brytyjskiej nikt tak nie jeździł po wykonawcach konkurentów, swoimi też się nie zawsze zachwycali, jeśli nie zasłużyli.
        • barozra Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 24.04.11, 22:37
          > rywalizacja jurorów rywalizacją jurorów, ale liczą się jednak
          > uczestnicy i np. o ile pamiętam, to w edycji brytyjskiej nikt tak nie jeździł p
          > o wykonawcach konkurentów, swoimi też się nie zawsze zachwycali, jeśli nie zasł
          > użyli.

100% racji, tez to zauwazylam! Bardzo mi sie to nie podobalo! W edycji brytyjskiej jurorzy faworyzowali "swoich" jedynie w sytuacjach, kiedy decydowaly sie losy, kto ostatecznie ma odpasc w koncowej fazie programu i ta lojalnosc byla wtedy zrozumiala, ba! nawet raz czy dwa sie zdarzylo, ze Simon Cowell zrugal swoj zespol czy wykonawce i zaglosowal na "konkurencje", a tu u nas jakies prymitywizmy z "dowalaniem" sobie wzajemnie kosztem uczestnikow. Zenujace. Odcinek slaby ogolnie, wraz z tymi "gierkami" wydal sie jeszcze slabszy.
      • stary_zgred1 Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 24.04.11, 22:22
        W telegraficznym skrócie:

- William Malcolm - żal mi było faceta i szkoda. O jego występie zapomniałam już w momencie, gdy kolejny wykonawca wkroczył na scenę. Gdyby zaśpiewał lżej i z przymrużeniem oka, to mogłoby wyjść coś zabawnego.

- Avocado - ładni, bezbarwni panowie. Ich odejścia z programu przezywać nie będę

- Matts Meguenni - efekt wizualny w sprzeczności z wykonywanym repertuarem. Który był tragiczny. Może wojewódzki nie lubi swojego podopiecznego i chciałby, aby ten jak najszybciej odpadł? Jeśli tak, to obrana droga jest właściwa.

- Małgorzata Stankiewicz - mam dla tej pani dużo sympatii, ale słuchać jej nie chcę. W pobliskim kościele jest wiele niewiast, które wydają z siebie odgłosy w jej stylu, ale szczęśliwie się do muzykowania nie garną. Pani Małgosia jest skromna i niezmiernie miła, czym chwyta za serce, ale nie wydaje się materiałem na wygraną

- Sweet Rebels - przyjemne wizualnie panie z wyraźnym brakiem dynamitu bądź liryzmu w głosach. Nie widzę ich w nowoczesnym repertuarze a w starszym są zaledwie "letnie". To nieco za mało, by stać się muzycznym guru.

- Ada Szulc - wielkie nieporozumienie tego programu. Infantylne, podlotkowate coś, które zwraca na siebie uwagę tym, że się głupiutko i trzpiotowato zachowuje i ponadprzeciętnie szczerzy do kamery. Ponadprzeciętnego głosu, o którym bajał Wojewódzki, nie usłyszałam. Były za to jakieś stękania, niespecjalnie genialne. no ale ja się w sumie nie znam.

- Genek Loska - tak właśnie powinien wyglądać zwycięzca tego programu.

- Dziewczyny - bardzo wyraźnie widać, że panie wkładają w to co robią, dużo pracy. Są zgrane, ale nie boją się improwizować, nawiązywać między sobą dialogów, a czasami spontanicznie wywoływać jazzowe zgrzyty. Bardzo fajny występ.

- Michał Szpak - świetny głos i okropne zmanierowanie sceniczne. Gdyby wyłączyć wizję, to chyba dałoby się go słuchać.

Dodatkowo:

- diabelnie irytowały mnie komentarze Wojewódzkiego. Mam wrażenie, że przyjął taktykę, polegającą na jak najzłośliwszym potraktowaniu grup rywali, tak aby zmanipulować osoby wysyłające SMSy i "nakierować" je na swoich uczestników. Ponadto, bezkrytycznie wychwalał Adę Szulc, która zabłysła w tym odcinku tylko swoim infantylnym zachowaniem, bo o jej wirtuozerii wokalnej mówić dziś się nie dało

- nie podobało mi się nadużywanie przez Czesława słowa "wykon"
        • siuil_a_run Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 24.04.11, 22:31
          stary_zgred1 napisała:

> - William Malcolm - żal mi było faceta i szkoda. O jego występie zapomniałam ju
          > ż w momencie, gdy kolejny wykonawca wkroczył na scenę.

dokladnie. ale tu mu tez kuku zrobil Czeslaw, bo to nie byl zapamietywalny kawalek, zwlaszcza na wieczor "przebojow wszechczasow".

> - Ada Szulc - wielkie nieporozumienie tego programu. Infantylne, podlotkowate c
          > oś, które zwraca na siebie uwagę tym, że się głupiutko i trzpiotowato zachowuje
          > i ponadprzeciętnie szczerzy do kamery.

no i jak tu, kurka, uniknac tych porownan do Ali Janosz, jezeli ona z wygladu jest podobna, a zachowuje sie tak samo infantylnie albo jeszcze gorzej? lepiej niech tym glosem da czadu, bo dzis dokladnie tak jak piszesz, dala sie zapamietac wylacznie jako wyjatkowo glupiutkie dziewczatko o mimice ograniczonej do jednego wyrazu twarzy :/

> - nie podobało mi się nadużywanie przez Czesława słowa "wykon"

ki diabel z tym wyjatkowo wkurzajacym slowem, nie tylko Czeslaw sie na nie zawzial. sluchac i czytac juz o tych wykonach nie moge.
          >
    • anonimowa_melancholiczka Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 24.04.11, 22:09
      Jezusicku, ależ mnie ten Wojewódzki wkurza. Hipokryta jeden. Po pierwsze primo- opinia dotycząca pani Małgosi - to on dopiero teraz zorientował się, że to co serwuje nam ta pani to kicz nad kicze? Nie wierzę. Po drugie primo - nie pamiętał Sweet Rebels z castingu? A kto mówił, że są najlepsze z grup wokalnych? Czyżby demencja starcza go już dopadła? Po trzecie primo - Ada Szulc to nie jest druga Ala Janosz? Hmm, w sumie racja, ona jest chyba jeszcze gorsza i ten odcinek mnie w tym utwierdził. O krytyce obecności grup tanecznych na scenie już nie wspominam. Co nie można Mozilowi wolno Wojewodzie, znaczy się Wojewódzkiemu. Co miały wyrażać te roznegliżowane panienki w futrach podczas występu Matsa? To było jeszcze tańsze od tancerzy z Jaka to Melodia.
      Maja pozytywnie mnie zaskoczyła i było mi jej dziś żal, bo widać, że program robiony ewidentnie pod pupilka stacji (czytaj Wojewódzkiego), którego grupa dziś nie zachwyciła.
      Mats udawał kogoś, kim nie jest i w dodatku Kuba wybrał mu beznadziejny, kiczowaty repertuar. Szulcowa też mnie nie porwała, plastik-fantastik - tylko z tym kojarzy mi się ten wykon. Szpak wypadł z młodziaków najlepiej, ale uważam, że ta piosenka nie należy do najtrudniejszych i takiemu krzykaczowi jak Michał łatwo było w niej ukryć ewentualne braki wokalne.
      Starszaki Czesława nie powaliły. O pani Małgosi powiem tyle, że pięknie dziś wyglądała. Malcolm cieniutki. Gienek zaśpiewał najlepiej z seniorów, ale nadal nie rozumiem uroku tego faceta. Gbur i tyle.
      Najwięcej postepów poczyniła Majka i widac, że wycisnęła z zespołów tyle, ile się dało. Sweet Rebels pozytywnie zaskoczyły, gdyby jeszcze poprawiły angielski byłoby naprawdę dobrze. Dziewczyny z początku mnie wkurzały, ale teraz jestem na tak. Zaśpiewały przynajmniej kawałek na poziomie, a nie łupankę od Rihanny. Choć wydaje mi się, że więcej dobrego w zespole robi ta czarnulka, ruda jest gorsza wokalnie. Avocado faktycznie ciency jak barszcz z tytki. W sumie dobrze, że odpadli.
      • sid-the-sloth Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 25.04.11, 08:41
        > Po trzecie primo - Ada Szulc to nie jest druga Ala Janosz? Hmm, w sumie racja, ona jest
        > chyba jeszcze gorsza i ten odcinek mnie w tym utwierdził.

No właśnie, dziewczyna ma niezły głos i śpiewa ok, ale to tyle - nie powód, żeby tak się nią podniecać. Tym bardziej, że były lepsze.

Małgosia - rzeczywiście świetna stylizacja, a takie gadanie typu "najpierw się zachwycamy, później nagle odkrywamy, że ktoś jest ckliwy/tandetny" już w którymś z rzędu programie, jest po prostu nudne.

Avocado rzecyzwiście niespecjalni, tym bardziej, że brakuje im luzu i bezpretensjonalności poprzedników.
    • hattrn Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 25.04.11, 00:12
      Chyba z 10 raz słyszę w tego typu programie wykonanie piosenki Elvisa i za każdym razem jest to inny utwór. Dla porównania jak ktoś śpiewa Niemena to ZAWSZE wybiera "Dziwny jest ten świat". Tak było w Idolu (Flinta), Mam Talent (Klaudia Kulawik), Tylko muzyka (ta mała, nie kojarze nazwiska), X-Factor (Szpak). Wygląda to tak jakby Niemen nie nagrał żadnego innego utworu w ciągu 40 lat kariery.

• kelle1986 Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 25.04.11, 14:43
      Ja jestem rozczarowana. W sumie nikt mi się nie podobał :( Może to stres uczestników i z programu na program będzie lepiej ale mam wrażenie że X Factor się TVNowi nie udał.
      Tak jak uwielbiam Wojewódzkiego tak wczoraj doszłam do wniosku, że praca z wokalistami mu nie wychodzi bo Mats ewidentnie się na scenie nie mógł odnaleźć, piosenkę miał źle dobraną i to samo można powiedzieć o Adzie. A jak patrzę na Adę do żal d.. ściska, że tyle wspaniałych głosów jury odrzuciło a ją wychwalają pod niebiosa mimo że głos ma dziecinny i irytujący i jest po prostu przesłodzona. Słuchu i muzykalności jej odmówić nie można ale do cholery były o wiele lepsze:( Szpakowi tylko poszło ok ale popieram pomysł dania mu piosenki gdzie nie będzie się mógł wydzierać. Chociaż nie wiem czy taka w ogóle istnieje.

Grupa Mozila - William pierwszy raz mnie nie irytował, Genek super ale irytuje mnie jego sposób bycia. Natomiast pani Małgosia... o rany... TEN ANGIELSKI!! Niech ona lepiej zostanie przy śpiewaniu po polsku. No i faktycznie wyszło kiczowato..

Co do grup, to Sweet Rebels mi się w ogóle nie podobały a jury je chwaliło. Poza tym angielski do poprawy. Avocado tacy trochę przezroczyści, Dziewczyny wypadły najlepiej ale mnie i tak irytują i nie wiem czemu;p

W ogole mam wrażenie że jechali z tymi występami z prędkością światła. Ani się obejrzałam już był koniec :/
      • nolus Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 25.04.11, 20:11
        jestem zawiedziona - nie widzę tutaj żadnego wyjątkowego talentu, nikt się nie wybija ponad przeciętność. do tego jurorzy... czesław pocieszny, maja wczoraj dawała radę(jej komentarze i oceny były naprawdę sensowne), czesława jak zwykle ciężko było zrozumieć,a wojewódzki jak juz ktos wcześniej zauważył wypala się... widać, że nie przepada za sablewską i przeszkadza jej w pracy(najlepszy był ten komentarz o wyrzuceniu jej przez wszystkie podopieczne) ,ale ona się nie daje :) jeśli chodzi o wykonawców,to nikt mnie nie zachwycił - mats jakoś tak plastikowo, jak chłopiec z boysbandu, kiepski miał repertuar :/ zachwytów nad adą nie rozumiem - infantylna i nie rozumiem dlaczego ma takie fory u jury. "dziewczyny" całkiem fajnie, zwłaszcza ta szatynka - bardzo fajna barwa głosu. gienek niezły,chociaż troche drażni ta stylistyka a'la zespół dżem
        ,no i to nie jest dla mnie materiał na wygraną tego programu. sweet rebels poprawnie,ale bez zachwytu. zespół avokado odpadł i odpaść powinien :)

też tęsknię za "idolem" :/ to był program na poziomie,aż sie łezka w oku kręci.
        • flojd2 Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 25.04.11, 22:54
          TVN nie bardzo idzie ten format. Prowadzący bardzo średni, jury nie radzi sobie wcale tak świetnie, finałowa 9 - też mocno dyskusyjna. Przede wszystkim nie rozumiem po jaką cholerę oni wczoraj tak z tym pędzili? W UK program trwa dwa dni - w Polsce nie ma takiej praktyki, ale można było go rozbić na dwie części 1 dnia.. albo chociaż wydłużyć. Jakoś nie przeszkadzało im żeby Taniec trwał do 22.20 czasem.

Ta dogrywka to była porażka. Z biegu, szybko odbębnić, szybko wyniki i narrrrraaa bo serial musi iść. Bez pożegnania, bez słowa tych którzy odpali, bez ładu, bez składu, bez emocji. Byleby szybciej. Gdzie wykon grupowy, gdzie występ gwiazdy, gdzie kulisy przygotowań do odcinka? Słabo TVN drogi słabo. Kiedyś produkcja TVN oznaczała niemal pewnosc ze bedzie to na dobry poziomie, dziś uważam że niekoniecznie...
          • ankas4 Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 25.04.11, 23:02
            Loska najlepszy,ale to wg,.mnie zasluga piosenki, swietnie dobrana.
            Pozniej długo, długo nic... slabo bardzo!
            sABLEWSKA jakos mnie drazni, jakas taka wydaje mi sie oszukana , ze złoto a okazuje sie ,ze to tombak jakiś... Czeslaw najlepszy. Kuba slabe teksty, nic smiesznego, nie byl w formie, Kuzniar ---ten glos mnie irytuje, jakis taki skrzeczący, ale moze sie wyrobi.
            • maciej1909 Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 25.04.11, 23:55
              Najmocniejsza trójka odcinka i z pewnością całego finału to Gienek, Dziewczyny i Szpak. Panowie mają troche odpychające osobowości, ale na scenie wymiatają. Dziewczyny to klasa sama w sobie. Podoba mi się również Ada, chociaż w numerze Rihanny wyjątkowo słabo wypadła. Chciałbym usłyszeć ją w repertuarze The Cranberries np. "Zombie" myśle że w takiej piosence mogłaby rozwinąć skrzydła.
              • spinka0001 Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 26.04.11, 07:58
                Chyba jak większość uważam że najlepszy był występ Gienka, potem były Dziewczyny a potem (o zgrozo)Szpak.
                Co do Matsa myślę że ani piosenka ani stylizacja ani te roznegliżowanie panienki w futrach(od Muchy) nie były w jego stylu. Bo na pierwszym castingu wykonaniem Angel nie kupił już w pierwszych dźwiękach, i myślę ze lepiej by mu poszło z Imagine(w kategorii największe hity). Adę wszystko przytłoczyło, za głośny podkład, że dużo tancerzy przez to wszystko zdawała się być niewidoczna, choć nie pałam chęcią do tej osoby to głos mogłaby dużo bardziej pokazać w czym innym. A Szpak jak to Szpak, swoim stylem bycia i manierą jest irytujący ale głos ma niezły.
                Moje podsumowanie co do Kuby, myślę, że TVN przeliczyło się co do niego, bo słabo wybiera repertuar(w tym odcinku najgorzej w wszystkich jurorów). A poza tym strasznie irytowało mnie to że na siłę chciał jakieś chamstwo powiedzieć do każdego wykonawcy poza swoimi podopiecznymi, a niestety to nie było śmieszne, raczej żałosne.
                Avokado rzeczywiście najsłabszy wyspę odcinka stać ich na więcej i tym razem nie była to wina złego doboru repertuaru. Sweet Rebels muszę powiedzieć, że podały mi się obu piosenkach, choć od castingów nie przepadałam za nimi. A Dziewczyny to klasa, świetna aranżacja piosenki, świetne wykonanie, super stylizacja.
                Maja zdecydowanie najbardziej merytoryczna spośród jurorów. I fajnie zrobiła, że wstrzymała się od głosu kiedy miała wybierać czy odpadnie jeden jej podopieczny czy drugi.
                Pani Małgosia, mnie się podobał jej występ pomijając kaleczony angielski uważa że było nieźle. Malcolm piosenka fajna mógł z dużo większym powerem ją zaśpiewać, bo pokazał że potrafi we wcześniejszych etapach, stylizacja i tancerze niestety trochę bez ładu i składu. Gienek jak go słyszę to kojarzy mi się Dżem i Rysiek Riedel, ma podobną barwę głosu. Piosenka w jego wykonaniu podobała mi się i miałam "ciary".
                Czesław trochę mówi nie wyraźnie, ale mnie to nie przeszkadza. W jego jurorowaniu fajne było to, że nie szukał na siłę minusów każdego występu, a nie fajne częste powtarzanie słowa "wykon".
      • semijo Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 26.04.11, 21:08
        Popieram porażka. A Ada to druga Janosz i chyba tylko Wojewódzki tego nie widzi. Pomijam podobny wygląd i głupkowate zachowanie. Ada tak samo jak Alicja Janosz nie ma osobowości ani pomysłu na siebie. Ma głos, ale to wszystko, jest sterowalna, dlatego to ona weszła do finału, bo producenci wiedzą że da sobie wcisnąć wszystko. Jej niedzielne wykonanie jest tego dowodem. Ta koszmarna kiecka, cały aranż, piosenka.
        Zgadzam się z większością wypowiedzi. Gienek o dziwo był najlepszy, a Wojewódzki który najpierw kadził p. Małgosie a teraz ją oskarża o kicz....żałosny.
        Program rzeczywiście jakoś pędził, nim się obejrzałam już było koniec, choć niestety mała to strata. Zobaczymy za tydzień ...
    • mania_28 Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 26.04.11, 23:51
      Jesli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze - pani Małgosia powinna dostać zakaz śpiewania po angielsku, a w programie jest po to, by głosował na nią target 50+ - ale nie trzeba upokarzać kobitki, bo głos ma ładny i myślę, że o wiele lepiej zaśpiewałaby np. Okudżawę ;)

Ada wg mnie ma super głos - porwało mnie jej wykonanie Queen, ewidentnie dala sobie wcisnąć tandetę (jest sterowalna - dobrze powiedział ktoś wyżej) po to, by głosował na nią target 15- 21

Gienek najlepiej ale wg mnie jest okropnie gburowaty

Brawa dla Majki za wreszcie rzeczowe wypowiedzi - jak się okazało na żywo wypadła lepiej niż w montażowni z castingów, no i ta sukienka... boska!
        • barozra Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 27.04.11, 00:53
          Niestety, mnie Sablewska w dalszym ciagu nie przekonuje. Nie stoja za nia zadne osiagniecia, wiec to ze cos tam smęci, nawet czasami do rzeczy, nic nie daje. W sumie nic nadzywczajnego nie mowi, co pierwsza lepsza z brzegu osoba, ktora mu sluch muzyczny by nie powidziala. Jest po prostu malo wiarygodna w tej roli. Tym sie nasz tzw "rynek muzyczny" rozni od brytyjskiego, ze taka Sablewska (uwaga! najlepszy menago roku!) moglaby co najwyzej buty czyscic Simonowi Cowellowi, ktory zeby zjadl na showbiznesie, wiec jego osoba w brytyjskim x-factorze w jury mnie nie dziwi. Zanim mogl tam zasiasc, przeszedl kolejne szczeble w kompanii muzycznej zaczynajac od zwyklej sorotwnii poczty a skonczywszy na wypromowaniu ciemnoskorej Sinitty w latach 80-tych. Od tego momentu tak naprawde jego kariera poszybowala w gore lotem blyskawicy. Gdyby nie konkretne osiagniecia, ktore przelozyly sie na sukces finansowy (nie ma tu zmiluj sie, to biznes, trzeba sie sprawdzic) nie byloby mowy, zeby siedzial tam gdzie dizisaj siedzi. U nas wystarczy, ze wszyscy podopieczni uciekna od ciebie gdzie pieprz rosnie, co nie przeszkadza ci w zdobyciu tytulu "menago roku" i zaklepaniu miejsca w jury w muzyczny reality show. Z czym do ludzi ja sie pytam?
          • maciej1909 Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 27.04.11, 01:18
            Co prawda nie mam pojęcia czy Sablewska czuwała nad Dodą od początku jej kariery, ale jeżeli z przaśnego, plastikowego dziewuszyska zrobiła największą gwiazdę ostatnich lat to jednak może się równać z Cowellem (na naszym rynku oczywiście)
    • koza_w_rajtuzach Re: X Factor Live 1 - 24.04.2011 28.04.11, 10:07
      Kuba specjalnie jak najdobitniej krytykuje uczestników Mai i Czesława żeby zniechęcić ludzi do nich i żeby ktoś z jego grupy zwyciężył. Być może krytyka jest słuszna, jednak o wiele mocniej krytykuje niż zwykle. W dalszej części odcinka jakby trochę spuścił z tonu, ale ten odcinek i tak obnażył go, bo okazało się, że jest fałszywy, wredny i swoją umiejętność mówienia próbuje wykorzystać do zlikwidowania ludzi z przeciwnych drużyn.
      Co do Mai, to zaczynam dostrzegać jakiś spisek.. Wygląda to tak jakby z castingu możliwie jak najwięcej ją wycinano, bo na żywo okazało się, że ma dużo do powiedzenia i naprawdę fajnie wypadła, znacznie lepiej od fałszywego i zawistnego Kuby, czy Czesława, który jest sympatycznym gościem, ale po polsku mówi słabo ;).
      Ogólnie to po tym odcinku wolałabym, aby wygrał ktoś z drużyny Czesława lub Mai, żeby utrzeć nosa Kubie.
      Nie wiem gdzie Wy widzicie podobieństwo Ady do Alicji. Oglądałam Idola i ja żadnego podobieństwa nie widzę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka