Gość: JA IP: *.grupa5.com.pl 22.06.09, 11:32 ściągniente od japończyków ;) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: rudy Re: Mobilny domek Walden IP: *.acn.waw.pl 22.06.09, 11:42 amerykański sensualizm w niemieckim wydaniu? troche zbyt doslowne, zwlaszcza dobor przedmiotow zywcem z ksiazki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: okej Re: Mobilny domek Walden IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.09, 12:17 a co z jakas mozliwoscia higieny? rozumiem, ze toaleta, to pobliskie drzewo, ale co reszta? czyli, zeby korzystac w 100% z tego domu, trzeba postawic go na kempingu lub polu namiotowym, gdzie sa prysznice i toalety? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: troche Re: Mobilny domek Walden IP: *.chello.pl 22.06.09, 13:09 projekt z przed min.2 lat :)) juz nie pamiętam czy widzialem go na dezenie czy mocoloco hehehe:))pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jedrek Re: Mobilny domek Walden IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.09, 13:23 osobiście wolałbym prysznic zamiast taczki albo większą kanapę...wąż ogrodowy do czego mam podłączyć ? - do strumienia czy konewki ? czy obcowanie z przyrodą dla twórcy oznacza że mam się nie myć przebywając w jego domku czy do tego służy polewanie się konewką. Czynniki atmosferyczne - jak pada mogę siedzieć na tej mikro kanapie aż rozboli mnie tyłek i plecy. Jeśli dodatkowo zacznie wiać wiatr to zostaje mi tylko schronić się w szklanej trumnie u góry i leżąc (z minimalną możliwością ruchu) obserwować niebo (raczej nie zasnę - deszcz będzie naparzał w szybę 10 cm od mojej twarzy). Upał - do góry nawet nie wejde bo przez tą szybę bedzię tam piekarnik, dopiero jak słońce zajdzie i poczekam jak ta mikrofala ostygnie to będę mógł się położyć (za długo nie pośpię-obudzi mnie poranny żar). Więc lepiej stawiać domek w cieniu...jak dla mnie to nie domek tylko składzik na narzędzia (i tak niezbyt funkcjonalny) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomekk Re: Mobilny domek Walden IP: 156.17.230.* 22.06.09, 21:51 co za makabryła - kandydat na ten rok murowany Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tar Re: Mobilny domek Walden IP: 188.33.95.* 23.06.09, 12:36 Wg mnie ciekawy manifest. Nie powinno się brać takich realizacji na poważnie, co niestety niektórzy czynią. Rzeczywiście za często zamykamy się w naszych czterech ścianach chwaląc się jaki to mamy piękny ogród jednak prawie go nie oglądamy poza chwilami grillowania. Warto się zastanowić nad nowymi formami przenikania architektury z przyrodą. Co do projektu to nie funkcjonalizm czy wykonanie sa tu najważniejsze, a pewna filozofia lub wręcz symbolika. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kamil Re: Mobilny domek Walden IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 23.06.09, 13:57 TO JEST INSTALACJA, SYGNAŁ, PODKREŚLENIE PROBLEMU, nie jest to forma użytkowa, raczej żart, czyli to o co chodzi w architekturze... Odpowiedz Link Zgłoś
mambeusz Re: Mobilny domek Walden 23.06.09, 15:32 żart mało smieszny ... Ciekawe czyim synem był autor ze to badziewie wogóle sfotografowali .. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ex Re: Mobilny domek Walden IP: *.cust.tele2.pl 04.07.09, 17:12 Henry David THOREAU Odpowiedz Link Zgłoś
sriguy Re: Mobilny domek Walden 04.07.09, 17:31 no a jak sie ptak zagniezdzi i trzeba bedzie jechac gdzie indziej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Mobilny domek Walden IP: 80.54.34.* 05.07.09, 09:53 kontener, po prostu kontener- jak właśnie szukacie funkcjonalności a nie awangardy to pozostają kontenery - te nawet nazywają się podobnie, he he... http://www.kontenery.weldon.pl/pl/kontenery/ i całkiem fajne wewnątrz http://www.kontenery.weldon.pl/pl/galeria/kontenery/art5.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krzywy Re: Mobilny domek Walden IP: 77.236.0.* 31.07.09, 21:21 Jestem ZA. Dom wygląda na ekologiczny. Pomysł ma tę lekkość i swobodę jakiej oczekujemy od architektów, twórców. Może trzeba będzie budynek mocno przytwierdzić by się na wietrze nie przewrócił. Ale chyba nie trzeba za bardzo ryć w matce ziemi aby go umieścić. Doceniam również te na pozór błache sprawy jak miejsca na narzędzia, drzewo i stolik. Wierzcie mi - łopata, siekierka i konewka są lepsze od pilota do telewizora. Reasumując - prosto, oszczędnie, z szacunkiem do miejsca na ziemi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: akcja informacja Re: Mobilny domek Walden IP: 94.230.21.* 27.04.10, 09:58 OTO DLACZEGO POLSKA ARCHITEKTURA JEST SŁABA praca.gazetaprawna.pl/artykuly/415297,architektem_inzynierem_budowlanym_i_notariuszem_najtrudniej_zostac_w_polsce.html,2 Odpowiedz Link Zgłoś