Dodaj do ulubionych

Opieka nad dziećmi

29.11.22, 00:09
Hej

Potrzebuję porady. Otóż moi znajomi często chcą zostawiać swoje dzieci ze mną, bo mają ochotę gdzieś wyjść lub nie mają opieki a ja mam akurat urlop. Jestem samodzielnym rodzicem, pracującym. Dla siebie i dziecka mam tak naprawdę weekend. A często dostaje pytanie czy mogę, bo oni chcą wyjść. Jeśli mam urlop to czy zajmę się dziećmi od rana do późnego wieczora, sama mając urlop. Sami wiedza wczesniej, ze nie będą mieli opieki, a i tak urlop wykorzystują w zupełnie innym czasie. Jestem przemęczona i naprawdę, nie chce mi się siedzieć i zabawiać ich dzieci, zwłaszcza że to jeszcze ja mam jechać do nich. Ostatnim razem koleżanka, miała urodziny i postanowiła wyjść na kolację z mężem i kilkoma znajomymi, oczywiście ja zostałam z dziećmi- zaproszenia na kolację nie dostałam. Przykre to trochę, bo ewidentnie jestem potrzebna tylko do opieki nad dziećmi. Chce im odmówić tym razem. Napisałam tydzień temu, że jeśli moje dziecko będzie z tatą tego dnia, to ja wychodzę. Niestety tak się nie stanie, mogłabym skłamać, ale naprawdę nie chce, a pytają ciągle czy jestem "dostepna". Czy możecie coś podpowiedzieć?
Obserwuj wątek
  • six_a Re: Opieka nad dziećmi 29.11.22, 00:13
   odpowiadasz, że nie jesteś dostępna - za każdym razem. nie masz żadnego obowiązku tłumaczenia się, co będziesz robić, skoro nie jesteś dostępna.
   • horpyna4 Re: Opieka nad dziećmi 29.11.22, 11:50
    Jak będą mieli urlop, to powiedz im, że teraz to Ty podrzucisz im swoje dziecko na cały dzień. Proste?
    • taniarada Re: Opieka nad dziećmi 07.12.22, 20:00
     Widocznie nie potrafi odmówić .
  • ta Re: Opieka nad dziećmi 29.11.22, 13:09
   Na pytanie czy jesteś dostępna odpowiadaj: nie, nie jestem. Nigdy nie tłumacz dlaczego.
  • akle2 Re: Opieka nad dziećmi 29.11.22, 16:41
   Skąd oni wiedzą, kiedy Ty masz urlop???
   Jeśli podałaś im rozkładówkę na cały rok, to powiedz, że zasady w Twojej firmie się zmieniły i teraz do końca nie wiadomo, kiedy komu Twój szef taki urlop ostatecznie zatwierdzi. Możesz zwalić na pandemię. O koronawirusie przycichło, co nie znaczy, że nie zabija i że nie trzeba się izolować chorując, a co za tym idzie, plany nieobecności iluś ludzi na raz mogą wziąć w łeb.
   Tak więc na przyszłość się nie chwal, kiedy będziesz miała swój.
   Co do weekendów, powtarzaj jak mantrę, że już masz plany. Nie musi to być joga czy opera narodowa. Wyjście tylko z własnym dzieckiem lub pieczenie ciasteczek to też plany.
   Ew. zaskocz ich, że kilka najbliższych razów oni zostają z Twoim dzieckiem. Szybko im się odechce.
   I nie musisz się przejmować, że się obrażą odmową. Swoje już zrobiłaś.
   Więcej asertywności życzę :)
  • stasi1 Re: Opieka nad dziećmi 30.11.22, 09:17
   Skoro jesteś nie dostępna ( bo jesteś zmęczona) to czemu tego im nie mówisz? A w ogóle to masz coś z tego że jesteś dostępna?
  • friend_of_women Re: Opieka nad dziećmi 07.12.22, 20:21
   Myślę, że twoi znajomi przeginają na maksa. Musisz zadać sobie pytanie, czy tacy znajomi są ci do czegoś potrzebni? Jesteś samodzielnym rodzicem i masz problemów sporo, twoje dziecko powinno być dla ciebie priorytetem, nie opieka nad dziećmi znajomych.
  • obrotowy taka przysluge - nawet bliskim znajomym... 08.12.22, 14:30
   czyni sie raz na miesiac i nie czesciej.

   zachowaj dla nich i dla siebie - proporcje.
  • antyvirus Re: Opieka nad dziećmi 13.12.22, 14:29
   Słuchaj albo zaczną Ci płacić załóżmy 70 zł za godzinę albo radzę ich odpulic. To nie są żadni znajomi tylko obcy i chamscy ludzie którzy wykorzystują Twoje niemożność w wyznaczaniu granic w relacji. Nie daj sobie włazić na głowę powiedz ze albo zaczną placic albo koniec z DARMOWA opieka nie swoich bachorów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka