Dodaj do ulubionych

Nie tylko pić i dupczyć

22.09.10, 20:30
Nie tylko pic i dupczyc

beda przyjezdzac rodowici Anglicy do Polski. Najwyrazniej poziom zycia w Polsce przerosl juz znacznie brytyjski, szykuj sie wiec Rodaku na to, ze niedlugo twoj stolek zlapie w silna dlon poczochrany Angol, by zajac twe miejsce.

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8413200,Brytyjski_portal__Polska_czwarta_w_rankingu_jakosci.html
Skuszony tania benzyna bezolowiowa, wieksza iloscia slonca oraz bezkresnym, wakacyjnym lenistwem.
W swietle pozyszego badania naukowego, prosze o bezwzgledne zaprzestanie zamieszczania opinii negatywnych o poziomie zycia w Polsce.
Obserwuj wątek
    • dorota_3 Re: Nie tylko pić i dupczyć 22.09.10, 20:46
      > W swietle pozyszego badania naukowego, prosze o bezwzgledne zaprzestanie zamies
      > zczania opinii negatywnych o poziomie zycia w Polsce.
      Pozwole sobie nieśmiało zauważyć, że apel skierowałeś do samego siebie. To Ty tutaj szkalujesz, pomawiasz, wystawiasz na szwank i lejesz wodę na młyn.
      • kadi-lak Re: Nie tylko pić i dupczyć 22.09.10, 21:01
        Wypraszam sobie

Zaprzestalem tej negatywnej dzialalnosci pod wplywem refleksji a nawet przemyslen ... swary i klotnie z Polarbeerem i inymi na PiG jakis czas temu byly okazja do do rewizji stosowanych na forum form wypowiedzi oraz filozofii zyciowej ogolnie Doszedlem do wniosku ze ci co mi zarzucali "szczekanie" na Polske mieli po prostu racje.

Dzis jesli juz to o woele wiecej goryczy plynie od innych ktorych nie wymienie z nicka bo sami wiedza kim sa i co pisza.
        • kurt76 Re: Nie tylko pić i dupczyć 23.09.10, 09:30
          Hej Kadi-lak

A moglbys zdradzic nieco szczegolow tej rewizji, oczywiscie jezeli nie dotyka to sfery prywatnej?

Bo ja osobiscie zauwazylem Twoja przemiane, i zawsze dziwilem sie, ze inteligentni ludzie, z duzym zasobem doswiadczen i tzw. "danych", tak slabo rozumieja kontekstowosc zdarzen... co jest wlasnie glownya przyczyna skrajnego pesymizmu co do naszego kraju...

Nie jest tak zle, warto pomoc, zeby bylo jeszcze troche lepiej...
          • remmm-o Re: Nie tylko pić i dupczyć 23.09.10, 10:06
            O tym wyssanym z palca rankingu gazeta , zamieściła dwa artykuły w tym samym czasie , na jednej stronie: wink
            wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8413200,Brytyjski_portal__Polska_czwarta_w_rankingu_jakosci.html
            wyborcza.biz/biznes/1,100969,8413535,uSwitch__Polska_czwarta_w_rankingu_jakosci_zycia.html
            Ale prawdziwych danych nie zalinkuja nigdy , bo co by lud pomyslał smile

1. BIAŁORUŚ i KUBA prześcignęły Polskę pod względem jakości życia.
            swiatowidz.pl/?p=283
            „Newsweek” ułożył ranking „najlepszych krajów”, w którym Polska radzi sobie relatywnie nieźle. Byłoby pięknie, ale zwycięzcą jesteśmy w grupie, którą od dawna chcemy opuścić, a w kategorii „jakość życia” prześcignęły nas Białoruś i Kuba.
            .
            2. Polacy pracują najdłużej w Europie dłużej od Japońców niedługo nr1 na świecie
            www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100810/PRACA/55705417
            Statystyczny Kowalski miał w zeszłym roku jeden dzień wolny od pracy, oprócz sobót i niedziel. To rekord w Unii Europejskiej!
            Pracujemy więcej nawet od Japończyków!

.
            3. Praktycznie większość za minimalna pensję 1000zl netto ,srednia 1500zł to efekt nadgodzin , pracy w święta i nocki.
            artelis.pl/artykuly/15926/srednie-wynagrodzenie-w-polsce
            Wysokość średniej płacy krajowej wywołuje często oburzenie i frustrację. Nic dziwnego skoro okazuje się, że "średniej krajowej" NIE osiąga ponad 65% zatrudnionych....
            ...większość Polaków zarabia mniej niż średnia krajowa. bo najczęściej pobieraną pensją jest kwota 2091,35 złotych brutto (około 1523 złote netto).
            .
            4. W Polsce jest bardzo drogo a będzie dużo drożej , rosną ceny żywności ,gazu teraz +9% , energii ,wat 23% niedługo 25% , podatki etc.
            biznes.onet.pl/polska-jednym-z-najdrozszych-krajow-pod-wzgledem-k,36941,3556543,1,analizy-detal
            Polska jednym z Polska jednym z najdroższych krajów pod względem kosztów utrzymania mieszkania ~800zł
            A porównując to do zarobków przypomnę 1500zł to jest kosmos nr1. na swiecie
            .
            5. Z tego dobrobytu z "Zielonej wyspy" ludzie uciekają na skalę masową:
            moraine.salon24.pl/225689,z-polski-chce-wyemigrowac-wiecej-ludzi-niz-z-iraku
            www.pardon.pl/artykul/12393/6_milionow_polakow_chce_uciec_z_kraju_polska_gorsza_niz_irak
            Z Polski chce wyemigrować 6mln osób to więcej niż z Iraku!..
            ..Organizacja Gallup'a przeprowadziła badanie na skale światową pytając 350 000 osób z 148 krajów na temat emigracji.....
            • kurt76 Re: Nie tylko pić i dupczyć 23.09.10, 10:35
              > 3. Praktycznie większość za minimalna pensję 1000zl netto ,srednia 15
              > 00zł
              to efekt nadgodzin , pracy w święta i nocki.
              > rel="nofollow">artelis.pl/artykuly/15926/srednie-wynagrodzenie-w-polsce
              > Wysokość średniej płacy krajowej wywołuje często oburzenie i frustrację. Nic
              > dziwnego skoro okazuje się, że
              "średniej krajowej" NIE osiąga ponad 65%
              > zatrudnionych....

> ...większość Polaków zarabia mniej niż średnia krajowa. bo najczęściej pobie
              > raną pensją jest kwota 2091,35 złotych brutto
              (około 1523 złote netto).
              >

> .

To teraz rozejrzyj sie dookola (w Polsce) i poskladaj zacytowany fakt z tym, ze sprzedaz detaliczna, produkcja przemyslowa rosnie, podatki nie wykazuja korelacji....

Szara strefa panie. Sam prowadze w tej chwili juz dwie inwestycje budowlane i wiem jak sytuacja wyglada.

Z drugiej strony ten proceder to swoisty parametr modyfikujacy nasza gospodarke w kierunku jakim tutaj postuluje Przycinek (velocity, brak vatu, etc.), szkoda, ze nie systemowo...

Stad ten rozdzwiek.
              • rumun_navigator Re: Nie tylko pić i dupczyć 23.09.10, 10:57
                Budowlanka to specyficzna branża, ale jest tak jak piszesz. Każdy robotnik ma na umowie najniższe wynagrodzenie, a rzeczywistości dostaje parę razy tyle... O ile oczywiście ma umowę. Kiedyś miałem okazję przysłuchiwać się rozmowie w kolejce do "podpisu" w pośredniaku w sennej mieścinie jakieś 100km od stolicy. Coś tam się przedłużało i wszyscy jak jeden mąż wkurzeni, że nie zdążą na PKS do Warszawy i że szef się wpieni... To z kolei w temacie bezrobocia. smile
                • remmm-o Re: Nie tylko pić i dupczyć 23.09.10, 11:15
                  w budowlance to było kiedyś, i nie kilkukrotnie tylko dostawał oficjalnie 1000zł a brał 2000zł oczywiście ilość godzin w pracy to 40% WIĘCEJ OD OFICJALNYCH
                  Więc jeśli by robił nawet ciut ponad minimalną 1200zl netto to z tymi nadgodzinami i tak by dobił do tych 2000zł.
                  Ale kto by mu zapłacił extra za nadgodziny he he?

Ale jak pisałem to było kiedyś a teraz:
                  www.rynek.net/firma/firmy-budowlane-bankrutuja
                  Przybywa bankructw w branży budowlanej - alarmuje "Rzeczpospolita". Od stycznia do lipca upadło prawie 60 firm budowlanych, czyli o 63 procent więcej niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku.
                  .
                  cia.bzzz.net/morderczy_wyscig_na_dno_w_budownictwie
                  • kurt76 Re: Nie tylko pić i dupczyć 23.09.10, 12:53
                    Kolejny teoretyk... wyjdz z domu do realnej gospodarki.
                    Ja juz nawet nie mowie o zwyklych murarzach, to jest najnizszy stopien w hierarchii.

Ja mowie o firmach jednoosobowych pogrupowanych (kilka osob samozatrudnionych de facto pracuje razem - wykonuje jedno zadanie).

W szczegolnosci wykonczeniowka: tam oceniam, ze dniowka jest warta 500-1000 zl (8h), a spotykam sie, ze taki delikwent w kwietniu wystawia mi FV 01/2010 na 20% wartosci robocizny, etc. etc.
                    • rumun_navigator Re: Nie tylko pić i dupczyć 23.09.10, 13:01
                      najniżej w hierarchii to jest pomocnik budowlany. A murarz to już persona. Znam osobiście jednego na etacie. Oczywiście na umowie najniższa, a realne zarobki w przedziale 4500-7000tys netto. Za >200 godzin pracy w miesiącu, ale to kalkulacji kurta tak czy siak ma się to nijak... Ostatnio o mieszkanie socjalne wystąpił. I pewnie dostanie smile
                      • szczurek.polny Nie może być! 23.09.10, 22:22
                        > realne zarobki w przedziale 4500-7000tys netto.
                        No to w takim razie wychodzi mi, że taki katol i kaczysta, zapijaczony murarz po zawodówce z małej wiochy czesze miesięcznie na rękę więcej niż czysty i wymuskany, młody, wykształcony i z wielkiego miasta partyjny pomagier piszący zawodowo pierdoły na forach.

No to kto tu jest mientki bolo?
                    • remmm-o Re: Nie tylko pić i dupczyć 23.09.10, 16:08
                      > W szczegolnosci wykonczeniowka: tam oceniam, ze dniowka jest warta 500-1000 zl
                      > (8h)

I co to niby ma być , ze ty takie coś widziałeś ,albo i nie ? to ma być jakaś prawda?

Ja widziałem w PL ostatnio (małe miasto ,robota na czarno) , trzech młodych chopakow 30~34lat malowanie 3pokoi+kuchni ,zrywanie boazerii , tynk strukturalny i sufit podwieszany w przedpokoju-długim itp.
                      4 dni roboty po dwie osoby ,w tym 2 dni po 3-osoby trzeci kładł tynk i jeszcze 5-tego dnia poprawki malowania bo dali wcześniej syfiasty unigrunt.

I uwaga chłopaki zarobili 1500zł podzieli to na trzech 500zł ,i ze szczęścia przepili to tego samego dnia he he , no może drugiego dnia zostało im po 100zł aby uśmierzyć jak najszybciej zespół dnia wczorajszego.
                      ( nie byli to jacyś fachowcy patrz "unigrunt" ,praca była wykonana w miarę dobrze a co zrobili z pieniędzmi tego nie wiem smile ) , było to trochę taniej bo inni chcieli 2k
                      .
                      . co będziemy teraz wypisywać co ja widziałem co ty widziałeś?
                      .
                      Pomyśl niech się gość pracuje (lajtowo jak na budowlankę) 26dni w miesiącu po 10godzin 25% więcej i z twojej średniej 500-1000=750+25% = 937zł dziennie * 26 i mamy 24tys 375zł LUB 8.207USD
                      .
                      I to oczywiście według ciebie dla ludzi "to jest najnizszy stopien w hierarchii" ty kpisz czy o drogę pytasz?.
              • remmm-o Re: Nie tylko pić i dupczyć 23.09.10, 10:59
                A ty pomyśl nad punktem nr 5 i o milionach pracujących za granica ,czeto żyjąc byle jak aby kaskę odłożyć i wysłać do PL , a są to ogromne sumy.
                I tu masz swoją korelację.

Oraz nad punktem nr 2 a to dane oficjalne , i ty myślisz ze ile to osób pracujących prawie najdłużej na świecie , ma czas jeszcze dorabiać na lewo.
          • kadi-lak W kwestii swiatopgladu...do Kurta i innych 23.09.10, 14:30
            To efekt refleksji, jak juz wspomnialem, po klotniach i przepychankach z Polarnym.
            Widocznie sie starezej, kiedys tak nie mialem......hehe.

Byc moze sie powtorze, zdaje sie odpowiadalem juz Dorocie w temacie.
            doszedlem do wniosku ze ci co mi zarzucali negatywne komentowaniae spraw polskich lub wrecz ujadanie na Polske mieli po prostu racje.

Pracowalo to tak ,ze ja zarzucalem temat, ktory wywolywal negatywne reakcje i zaczynaly sie przepychanki, czesto bezsensowne a czesto sensowne bo poparte logicznymi argumentami , linkami , dowodami. Nawet jesli to czasem mialo sens bo temat w oczywisty sposob demaskowal jakas glupote, pazernosc, zlodziejstwo, nieudolnosc do kwadratu albo manipulacje lub manewry jakiegos sekretarza, to w sumie nie jest tak naprawde moja sprawa.
            Gdybym nie "uciekl z Polski" tylko mieszkal tam dalej to zapewne 80% tego co pisalem, uszloby mi na sucho. Ale ja w Polsce nie mieszkam, to momentalnie katalizuje agresje.
            Ta cala sytuacja nie byla zdrowa, gdyz: Co mnie w sumie obchodzi Polska? Nic. To nie moje malpy nie moj cyrk. Nie identyfikuje sie, nie wroce tam. przeciez w ogole przestalem tam jezdzic, bo po przyjezdzie mam przez tydzien rozstroj zoladka i licze dni do wylotu. Chodze po zmasakrowanym "inwestycjami" Trojmiescie i boje sie otworzyc gebe do kogos w tej sprawie, bo zaraz mi zarzuca krytykanctwo. A niektorym sie wrecz podobno nawet podoba to, co zrobiono na przyklad z Dolnego Sopotu czy Wrzeszcza.
            Jestem pod kazdym wzgledem zadowolony z mojej obecnej sytuacji tu, w USA. Mojej wlasnej oczywiscie, bo wcale nie pieje z zachwytu nad wszystkim, co sie dzieje naokolo.
            Co bedzie sie dziac, jesli ja dalej bede pial jak pisalem?
            Najczestsza , wredna , odpowiedzia na moja krytyke polskiej rzeczywistosci z daleka zawsze bedzie ujadanie, ze nadaje na Polske zeby sie samo- upewniac w przekonaiu ze dobrze zrobilem wyjezdzajac z Polski. Po co mi sluchac i czytac takie glupoty ? Ja sie upewniac nie musze, bo ja to wiem. To kolejna konsekwencja mojego wieloletniego "wyjechania".
            To zwyczajnie nie mialo sensu.
            Albo, dalej, gadanie o patriotyzmie i ojczyznie. Predzej czy pozniej gdy wdam sie w przepychanki nt. Polski uslysze jakis tekst w tym temacie.Tak jakby to by, MOJ wybor, zeby sie urodzic akurat w Polsce. Moge jednym tchem wymienic ze 20 krajow, w ktorych wolalbym sie urodzic nawet bez rak i nog, gdybym tylko mial mozliwosc wybierac. Ale nie mailem, nikt niestety nie ma.
            PS.
            Jesli chodzi o post w temacie uSwitch, to rzeczywiscie ci co na mnie znow skoczyli, ze temat sie powtarza maja racje. Tyle, ze ja nie spojrzalem na jakiej podstawie wyliczono indeks, w domu looknalem na ich strone i widze, co sie dzieje. Puscilem posta pod tym artykulem, wycieli po3 sekundach wiec w nerwach rzucilem to na PiG smile
            To tyle tlumaczen, ponoc tlumacz sie winni a ja sie do winy nie poczuwam az tak.
            • trackermaly Re: W kwestii swiatopgladu...do Kurta i innych 23.09.10, 15:22
              >Moge jednym tchem wymienic ze 20 krajow, w ktorych wolalbym sie urodzic nawet bez rak i >nog, gdybym tylko mial mozliwosc wybierac. Ale nie mailem, nikt niestety nie ma.

uważaj, bo nienawiść do Polski Cie "zeżre". i nie pisze tego złosliwie.
              często masz racje pisząc, wytykając ten cały chory system w Polsce, ale wkładzasz w to zbyt dużo emocjonalności, co zdradza z Twojej strony jakieś mocne urazy. to tak wygląda z boku.
              • trackermaly Re: W kwestii swiatopgladu...do Kurta i innych 23.09.10, 15:30
                a z drugiej strony ciekawe jakbyś reagował gdyby się wytykało całe tą Hamerykę.
                akurat mam kuzynkę na zielonej karcie tam, i dziewczyna się skarży że jedynie o czym rozmawiają amerykanie to jaką kupić nową lodówkę czy pralkę, bo ta kupiona z przed roku jest już nie modna, a samych amerykanów ocenia jako "pustaków" pozbawionych jakiejkolwiek duchowości
                • kadi-lak To zle o niej swiadczy. 23.09.10, 15:59
                  Moze przedciez wrocic do Polski. Dorosla, swiadoma, myslaca osoba siedzi posrod debili, ktorych jedynym tematem jest kupno lodowki? NAwiasem mowc, to ciekaw bylbym posluchac rozmow o kupnie lodowki czy pralki.....ci co w USA, zrozumieja moja ciekawosc smile
                  To po pierwsze,po drugie niech sobie znajdzie inne towarzystwo, jesli wyjechac nie moze z jakichs powodow.
                  • trackermaly Re: To zle o niej swiadczy. 23.09.10, 16:53
                    mieszka akurat w takiej okolicy. ale być może oddaje to mentalność "klasy średniej"

> NAwiasem mowc, to ciekaw bylbym posluchac rozmow o kupnie lodowki czy pralki.....ci co >w USA, zrozumieja moja ciekawosc smile

ona tam siedzi juz kupe lat ( chyba 10 , teraz w New Jersey) więc to było kiedyś. nie mam z nią teraz kontaktu więc nie wiem jak to jest po kryzysie
                • trackermaly Re: O, wlasnie o tym zapomnialem... 23.09.10, 16:55
                  aj k byś ocenił osobę która by naspisała

>Moge jednym tchem wymienic ze 20 krajow, w ktorych wolalbym sie urodzic nawet bez rak i >nog, gdybym tylko mial mozliwosc wybierac. Ale nie mailem, nikt niestety nie ma.

zamiast Polski wstaw tam USA to zrozumiesz.
                  • kadi-lak Re: O, wlasnie o tym zapomnialem... 23.09.10, 17:03
                    trackermaly napisał:

> zamiast Polski wstaw tam USA to zrozumiesz.

Bardzo wiele osob nienawidzi USA i jednoczesnie tam MIESZKA.
                    (O ile moge zrozumien np. oszalalego lierala,ktory USA krytykuje ale wyjechac z nich sie boi, to zupelnie nie rozumiem imigrantow, ktorzy po 30 sekundach rozmowy zaczynaja wylewac swa gorycz na USA, ale tam siedza i nie maja zamiaru wracac tam, skad przyjechali).
                    Osobiscie jestem w tym kapitalnym polozeniu, ze mieszkam tam gdzie chce, mimo ze urodziel sie nie tam, gdzie bym sobie zyczyl.
                    Aha, nie mam najmniejszego problemu z a Amerykaninem, ktory mowi ze wolalby sie gdzies indziej urodzic. Natomiast jesli chodzi o imogranta, ktory tak mowi to pewien problem juz mam....
                • remmm-o Re: O, wlasnie o tym zapomnialem... 23.09.10, 17:07
                  Niestety tak to już jest , często człowiekowi szkoda tych biednych ludzi i chcę zwróci uwagę powiedzieć prawdę co jest złe i jak ich oszukują , to ci chcą oczy wydrapać , niestety kazdy chce wierzyc je jest OK "Zielona Wyspa panie" ,tak działa porostu umysł ludzki.
            • dorota_3 Re: W kwestii swiatopgladu...do Kurta i innych 23.09.10, 16:01
              Wszystko to pieknie, tylko że... to nieprawda smile

Przepraszam, że tak wprost to powiem, ale gdybyś naprawdę miał już tą parszywą Polske tak głęboko w d..., jak twierdzisz, to nie pisałbyś o tym ciągle i ciągle na polskojęzycznym forum. I to jest oczywiście Twoja prywatna sprawa - nie przekraczaj granic wytrzymałości Czytelników i pisz dalej - robisz to świetnie, z biglem.
        • demergis pażywiom - uwidim 23.09.10, 16:35
          skazał sljepoj......
          ja bym na twoim miejscu martwił sie nie o Polske tylko o to, czy nastepna porcja drukowanych smieci w postaci bailoutu cokolwiek pomoże. Zeby nie było tak, ze przeniesiesz sie z apartamentowca do namiotu i z ekskluzywnych restauracji do zywienia socjalnego, nie martw sie o Polske, dajemy rade!!!!
    • kadi-lak JAKOSC ZYCIA PRAWIE JAK SEKS .... 23.09.10, 20:18

Wyborcza puscila nieco zmieniony artykulik o "jakosci zycia" dokladnie 3 razy, tocza sie tez 3 rozne dyskusje pod nimi. Przypomnijmy tu, bo to wazne, ze calosc opiera sie na falszywym zalozeniu, ze polska, przecietna rodzina zarabia rocznie NETTO 34,433 funty brytyjskie, czyli 13 400 zlociszow MIESIECZNIE. Zarabia tyle ?
      Nie? Wiec WSZYSTKO, co dalej- wnioski, podnieta na granicy orgazmu etc, sa juz niczym innym, tylko idiotyzmem i falszywa basnia oraz mydleniem oczu.

No nic, to tylko traba PO, darujmy im.

Ale i WP uderzylo w te falszywa nute:

praca.wp.pl/kat,18453,title,W-Polsce-zyje-sie-lepiej-niz-w-Anglii-Kto-tak-uwaza,wid,12693717,wiadomosc.html

Pozniej melodie podjela RP (!)

www.rp.pl/artykul/13,539424.html
      I Bozia raczy tylko wiedzic, kto jeszcze.

O co Wam, drodzy,w tych mediach chodzi? Probujecie sie po chamsku dowartosciowac? Nie potraficie wejsc na strone zrodlowa i zrozumiec ze to bzdury? Strone tak nawiasem mowiac, zalozona po to by naklaniac ludzi do zmiany dostarczycilea energii elektrycznej lub serwisu telefonicznego....
    • kadi-lak Dzis polska juz na ...5 miejscu !!!! 23.09.10, 21:01
      www.uswitch.com/news/money/uk-worst-place-to-live-in-europe-uswitch-quality-of-life-index-890419/
      Chyba siem Niemcy zabulgotali, ze ich Polska wyprzedzala. OK doki, panie i panowie, to policze Wam PRAWDZIWE miejsce Polski w tym rankingu, uzywajac podanej metodologii , zakladajac ze brytyjskie przyglupy reszte policzyly poprawnie. Potrzebuje tylko PRAWDZIWA wartos dochodu na gospodarstwo domowe netto, liczona jak nastepuje:
      Net income after taxes (in GBP) from OECD - based on two-earner married couple, one at 100% of average earnings and the other at 33%, 2 children.

( Nie znam sredniego wynagrodzena netto na lebka.)

www.uswitch.com/news/money/uk-worst-place-to-live-in-europe-uswitch-quality-of-life-index-890419/
      • remmm-o Re: Dzis polska juz na ...5 miejscu !!!! 23.09.10, 21:27
        forum.gazeta.pl/forum/w,30,116778213,116788238,Re_Nowak_vs_Smith_wersia_orginalna.html
        tu jakiś mądry inaczej nawet to przetłumaczył i twierdzi ze jest wszystko OK.

A tu cytat he he:
        Nasz Nowak wraz z rodzina (a takze pies, kot i moze koza), w tym czasie wlasnie wyskoczyl na dziesiec minut do lasu po chrust, w drodze powrotnej na obiad cieszyli sie promieniami sloneczka.

A teraz pytanie ile % ludzi powiedzmy małych miast i wsi , ma 10-minut do lasu? idzie tam z kozą i zbiera chrust . hi hi
        Ciekawe czy leśniczy by takiemu typowi zbierającemu chrust z kozą nie wystawił sprawy do kolegium. hi hi

To są jakieś sielskie opowiadania i tęsknota za przyrodą, i banialuki a nie ranking.
        • remmm-o Re: Dzis polska juz na ...5 miejscu !!!! 23.09.10, 21:37
          oj tu ten cytat coś źle wkleiłem:

Do najblizego lasu w wolna sobote Smith z rodzina musi dojechac w trafiku, kilka godzin, a gdy juz dojedzie, powita go ulewa. Nasz Nowak wraz z rodzina (a takze pies, kot i moze koza), w tym czasie wlasnie wyskoczyl na dziesiec minut do lasu po chrust, w drodze powrotnej na obiad cieszyli sie promieniami sloneczka.

i oczywiście nie tłumaczył, tylko puścił w translate.google

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka