Dodaj do ulubionych

Które z dzisiejszych samochodów mają szansę...

05.11.05, 17:32
Kiedyś założyłem taki watek:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20&w=760344&v=2&s=0
Nie dotrwał do dziś, ale sporo osób sie wypowiedziało na ten temat.
Teraz, po przemyśleniu, proponuję inny, podobny temat:
Które z obecnie produkowanych samochodów mają szansę stac się "klasykami" za
lat 20-30. Zakładam, że albo jeszcze będzie można kupić benzynę, albo da się
je w jakiś sposób zaadaptować dojazdy na gazie ziemnym albo czymś podobnym...
Obserwuj wątek
    • szymizalogowany Re: Które z dzisiejszych samochodów mają szansę.. 05.11.05, 17:43
      oczywiscie Xed!
      • qwertys22 Re: Które z dzisiejszych samochodów mają szansę.. 05.11.05, 20:31
        aston db9:)

        a odnośnie Twojej sygnaturki szymi: jaka irańska?! przeciez tam masz flage
        autonomii palestyńskiej...oj widze ze masz pewne braki...
        • qwertys22 Re: Które z dzisiejszych samochodów mają szansę.. 06.11.05, 11:49
          ups, nie zauważyłem napisów w czołówce-sorki, chociaż flaga rzeczywiście jest
          palestyńska:)

          a w temacie: tak jak juz chaladia napisal-nowe mini, może c6, z pewnoscia alfa
          romeo brera oraz ( wiem, że juz nie produkowany) 406 coupe-to było naprawe
          piękne auto, w przeciwienstwie do 407
    • chaladia Na początek moje typy.. 05.11.05, 17:49
      Oczywiście pomijam wszystkie modele Ferrari, Lamboghini, Porsche 911 i im
      podobne, bo one stają się "klasykami" z chwilą zjazdu z taśmy produkcyjnej.
      1.
      Mazda Miata. Jest w prostej niemal linii następcą kultowego Triumpha Spitfire,
      a przy tym technologicznie jest na tyle zaawansowanym samochodem, że można nią
      będzie jeździć jeszcze dłuugie lata bez obaw.
      2.
      Mercedes SLK.
      3.
      BMW "3", zwłaszcza w wersji cabrio - o ile jakiś starszy niż 15 lat model
      dotrwa do tego wieku niezeszpecony wiejskim tjuningiem i nie zostanie
      zakatowany przez kolejnego właściciela o byczym karku.
      4.
      Opel Astra coupe (cabrio-coupe) - od ładnych paru edycji kabriolety Opla są
      zdecydowanie ładniejsze od tych VW. A pierwsze cabrio Opela (chyba wtedy
      jeszcze Kadet, nie Astra) do było naprawdę "brzydkie kaczątko".
      5.
      BMW Mini. Ciekawe, że VW New Beetle wręcz przeciwnie, jest chyba zbyt daleki od
      swego wzorca. Może w wersji cabrio... Za to jeśli VW wprowadzi w końcu
      (zapowiadają to już chyba od 5 lat) następce "Ogórka", co w wersji studialnej
      już gdzieś pokazywano, to może to być przebój!
      6.
      Chrysler PT Cruiser.
      7.
      Wszystkie obecne modele Jaguara.
      8.
      Mam nadzieję, że także nadchodzący Fiat "500" z Polski. Autko wygląda naprawdę
      sympatycznie, a jeśli uda się wyprodukować tyle jego wersji, co
      pierwotenj "500" - Giardiniera-combi, cabrio, Moretti Minimaxi-jeep, nawet
      coupe stylizowane na Ferrari było itd itp, to te niskoseryjne wersje zapewne
      zyskają status "klasyka".
      • skyddad Re: Na początek moje typy.. 05.11.05, 20:24
        Napewno ;
        niektore typy S-klasy Mesia,
        Duze Lexusy,
        May Bachy,
        no i Panzerwagen,Audi A-8,Ford Mondeo,Duze BMW,
        reszta przerdzewieje i sladu po nich niebedzie.
        Pzdr.Sky.
    • aaki C 3 05.11.05, 21:03
      • unterseeboot Re: C 6 06.11.05, 00:01
        • wojtek33 Re: C 12 06.11.05, 08:59
          • robert888 Re: C 500 06.11.05, 10:31
            • swoboda_t Re: C 500 06.11.05, 13:09
              C-330 i C-360.
    • frax1 Re: Które z dzisiejszych samochodów mają szansę.. 06.11.05, 00:44
      Multipla
      C4 3d
      Ford Puma 1.7
      P206 RC
      Opel Astra Coupe (poprzedni)
      VW Phaeton (rzadki)
      Renault Avantime
      Oprócz tego BMW, niektóre Audi, Mercedesy... ale to jest stała ekipa na "evergreeny"
      Pozdrawiam
      • thorgal10 Re: Które z dzisiejszych samochodów mają szansę.. 06.11.05, 00:49
        Może Subaru Impreza i Forester, albo seria Outback.

        Pozdrawiam,
      • chaladia Re: Które z dzisiejszych samochodów mają szansę.. 06.11.05, 10:46
        frax1 napisał:

        > Multipla

        Ale to "nowa", czy ta "stara"

        > Ford Puma 1.7

        oczywiście, tyle, że od ładnych paru lat jej nie produkują, zupełnie nie wiem,
        dlaczego...

        > Opel Astra Coupe (poprzedni)

        Zgadzam się

        > VW Phaeton (rzadki)

        > Renault Avantime

        Też chyba już od paru lat nie produkowany. Val Satis tez mógłby być...

        > Oprócz tego BMW, niektóre Audi, Mercedesy... ale to jest stała ekipa
        na "evergreeny"

        Problem w tym, że w Polsce te akurat są zdeprecjonowane przez świat
        przestępczy, a potem to już tylko wieś lub złomiwsko...
    • xystos Re: Które z dzisiejszych samochodów mają szansę.. 06.11.05, 10:28
      chaladia napisał:

      Moje typy na początek:
      1. Rover P6,
      2. Triumph Spitfire,
      3. Moretti Minimaxi,
      4. Fiat 850 Spider,
      5. Skoda Felicja (ta pierwsza, z odejmowanym dachem),
      6. Volvo Amazon,

      .. z wyjatkiem pnt.5 pozoztale juz sa obiektami dla zbieraczy,
      chetnie kupie Trumph Spitfire , nawet do renowacji- kto mi to autko sprzeda ?
      7. Renault Dauphine,
      • robert888 Re: Które z dzisiejszych samochodów mają szansę.. 06.11.05, 10:31
        Większość wypowiadających się albo nie wie co to klasyk, albo ma trudności ze
        zrozumieniem tekstu: "współczesnych aut".
        • xystos Re: Które z dzisiejszych samochodów mają szansę.. 06.11.05, 14:21
          robert888 napisał:

          Większość wypowiadających się albo nie wie co to klasyk, albo ma trudności ze
          zrozumieniem tekstu: "współczesnych aut".


          Przypuszczam ze róznie w róznych krajach , w szwecji auto zyskuje miano
          veteran gdy jest conajmniej 30-ci lat nowe i od conajmniej 15-tu lat modelu
          tego juz sie nieprodukuje ,-mam Chevrolet "Styleline" z 1951 roku ,
          wlasnorecznie (z pomoca kolegów) doprowadzilem auto do stanu nowszego niz byl
          nowy ,jest w 100% orginalny (lackier jest nowy) , z powodu ciasnoty w garage
          zdeponowalem auto w Museum i Ugglarp [ www.svedinos.se/index_e.html ]
          nieodplatnie ale z gwarancja ze beda o auto dbali - by cieszylo oka jeszcze
          duzo lat.
          Nadchodzi zima i musze miec jakis nowy objekt do renovacji (zeby po scianach
          nie chodzic)Triumph pasowalby dobrze , kiedys pomagalem koledze z takim autem,-
          czy ktos ma na sprzedaz takie auto-veteran ? .Pzdr.
    • karakalla Re: Które z dzisiejszych samochodów mają szansę.. 06.11.05, 10:52
      Nissan Z350
      Audi TT, A6 (jako sedan obecne, bo poprzednie tylko jako Avant, a szczególnie Allroad)
      BMW 5 (tak, tak, to Bangle'a)
      Mercedes W211 może, ale chyba nie, pozostanie w cieniu W210
      nowy Lexus IS (bo GS - nie), a może i obecny?
      Infiniti FX
    • chaladia Pozowlę sobie zwrócić uwagę PT Interlokutorów... 06.11.05, 19:33
      ... że pytanie moje dotyczyło samochodów stosunkowo tanich i popularnych, bo o
      tym, że BMW "6" stanie się klasykiem wczesniej czy później, to niemal pewnik.

      Proponuję przyjżeć się obecnym "klasykom": VW "Garbusowi", Karman-Gia,
      KdF, "Ogórkowi". Citroenowi 2CV, "Mehari", Morrisowi Mini, Fiatkowi 500,
      Moretti Minimaxi, Fiatowi 850 Sport Coupe czy Spider, X1/9, Citroenowi DS 19,
      Volvo Amazon, 164, a nawet Roverowi P6. To wszystko są "affordable luxury",
      odpowiadające dzisiejszym pojazdom za 30-90 tys zł.
      • supermirafiori Śkoda Fabia 06.11.05, 19:48
        tylko ona
        • chaladia Niestety... 06.11.05, 20:46
          Ostatnia Skoda, jaka bywa uznawana za "klasyka" to 110R (ciekawe, że jej
          następca, Skoda 130 Rapid nie dostąpił tego zaszczytu, nawet jako cabrio).

          Wczesniej zaś "Skoda Felicja" (I) - naprawdę udane cabrio z hardtopem, bijące
          wówczas (lata '50/60) ówczesne produkty "zachodnie" - np. Triumph Herald.
    • debik44 Re: Które z dzisiejszych samochodów mają szansę.. 06.11.05, 20:21
      M5 e39
      • dr.rocco Alfa Romeo 156 za 30 lat bedzie klasykiem... 06.11.05, 20:51
        166 pewnie tez , zawsze pewnie beda zachwycac , no ale potrzeba im jeszcze
        wiele lat , to z tych nie drogich, tu nie wymienionych.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka