Dodaj do ulubionych

Bandycki sposob naliczania cla

IP: *.wiwi.uni-frankfurt.de 07.01.02, 14:28
Nie rozumiem na jakiej podstawie urzedy celne naliczaja clo na samochody biorac
za podstawe wartosc pojazdow w Polsce.
Podstawa powinna byc,jak w przypadku wszystkich pozostalych towarow,wartosc w
kraju zakupu. Rozumiem,ze w przypadku samochodow dochodziloby szczegolnie
czesto do zanizania rachonkow i urzad celny stara sie temu zapobiec,ale
istnieja rowniez zagraniczne cenniki i te mozna byloby przyjac za podstawe.
W Niemczech istnieje tzw. Schwacke Liste,ktora mozna byloby poslugiwac sie przy
imporcie aut z Unii Europejskiej. W obecnej kuriozalnej sytuacji importerzy
placa clo od wczesniej zaplaconego cla i podatku (bo przeciez oplaty importowe
sa powaznym elementem ceny sredniej).Wydaje mi sie,ze ten status quo mozna
byloby zaskarzyc.
Obserwuj wątek
    • Gość: Qbayashi Re: Bandycki sposob naliczania cla IP: *.stacje.agora.pl 07.01.02, 14:39
      Popieram w 100%.
      • Gość: lapciuch Re: Bandycki sposob naliczania cla IP: *.sap-ag.de 07.01.02, 15:33
        Gość portalu: Qbayashi napisał(a):

        > Popieram w 100%.

        wiecie to jest obejscie przepisow

        jesli komuchy i wczesniejsi nie potrafili reformowac
        to zakladali bramke i kasowali kaske

        tak tez jest w tym przypadku

        a z zaskarzeniem - ja sie tym nie zajmuje, ale pewnie ktos skorygowal KC i
        zamiast rachunku zakupu plus koszty transportu do granicy (deklarowanego) lub za
        caly odcinek jesli brak wyroznienia ustanowili prawo, ze w przypadku importu aut
        (a moze calego moto) wartosc celna to wartosc z jakiejs ksiazeczki - ceny w PLN w
        Polsce (zawyzone do cen gieldowych bo mamy recesje).

        Moze jakies 50% tej ceny powinno byc podstawa?
        Ale wtedy wplywy bylyby mniejsze i komuchy musialyby cos zrestrukturyzowac - ale
        tego nie zrobia bo ruszyliby swoich poplecznikow siedzacych w urzedach
        komunikacji, cel itd itd

        Pozdrawiam!



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka