Dodaj do ulubionych

pytanie do doświadczonych hafciarek

09.09.08, 20:18

chciałabym zrobić dyży obraz(400x440krzyżyków)z kolekcji HAED,jest
to moja pierwsza tak duża praca,w opisie zasugerowane jest wykonanie
na aidzie 25ct.Ja dotąd wyszywałam na 14 i 18,na tej 18 nawet nieźle
mi się robiło..i moje pytanie,co byście mi poradziły z tą gestościa?
zrobić na 18 czy spróbować może na 20,bo na tą 25to jakoś z
przerazeniem patrzę..boje się zaczać i nie skończyć..
Proszę podpowiedzcie mi..

angelika
Obserwuj wątek
    • sabinka.t1 Re: pytanie do doświadczonych hafciarek 09.09.08, 20:47
      Obraz jest dość powiedzmy duuży.
      Najlepiej zrobić na takiej kanwie na której jest Tobie najwygodniej
      pracować.
      Jeśli nie zależy Ci na konkretnej wielkości obrazu, to zrób na
      takiej na której lubisz XXXXX-kować.
      Pozdrowienia.
      Decyzja należy i tak do Ciebie.
    • la_fresa Re: pytanie do doświadczonych hafciarek 09.09.08, 21:48
      Doświadczoną hafciarką nie jestem, ale: 20 ct jest dla mnie super do haftowania.
      Jeśli chodzi o gęstsze to aktualnie wyszywam na tkaninie która ma 100 krzyżyków
      na 10 cm ( nie wiem jakie to będzie oznaczenie..) - nie jest źle, daje się
      wyszywać, ale tylko przy dobrym dziennym świetle, inaczej za bardzo męczą się oczy.
      • flying_esme Re: do la_fresa 09.09.08, 21:53
        a na tej 20 haftujesz jedną nitka?
        • bebezet Re: do la_fresa 10.09.08, 08:32
          Ja do tej pory wyszywałam na 18 albo 20 (nie wiem dokładnie)i wyszywa się super
          - jedna nitką najładniej. Ostatnio kupiłam 16 i 14 - na 14 średnio mi się
          wyszywa - za duże te krzyżyki...na 16 już lepiej (dwiema nitkami).
        • la_fresa Re: do la_fresa 10.09.08, 13:12
          Tak tak, na 20 jedną, na 18 czasem dwoma ale bardzo rzadko.
          Pozdrawiam smile
    • flying_esme Re: pytanie do doświadczonych hafciarek 10.09.08, 13:36
      więc zdecyduję się raczej na 20ct jedną nitką..dzieki smile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka