Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

inwigilacja w pracy

08.03.20, 06:54
    Ostatnio zauwazylam., Że kolezanka z pracy manipuluje w pracy. Zmienia moje wyliczenia i ja potem wysyłam klientom błędne. Zapisując w komputerze pliki są podmieniane. Może poznała jakoś moje hasło. Nie wiem. Jak udowodnić że mam rację. Jak się bronić?
    Obserwuj wątek
      • snajper55 Re: inwigilacja w pracy 08.03.20, 14:46
        kropelka11 napisała:

> Ostatnio zauwazylam., Że kolezanka z pracy manipuluje w pracy. Zmienia moje wyl
        > iczenia i ja potem wysyłam klientom błędne. Zapisując w komputerze pliki są pod
        > mieniane. Może poznała jakoś moje hasło. Nie wiem. Jak udowodnić że mam rację.
        > Jak się bronić?

Zmienić hasła.

S.
        --
        Sukces PiS! Spada liczba chorych na raka. Gdyż szybko umierają.
      • truten.zenobi Re: inwigilacja w pracy 13.03.20, 06:34
        można sprawdzić historię logowań, czas zmiany pliku, jeżeli pliki są na zasobach współdzielonych mozna okreslić kto kostatnio modyfikował plik, mozna w dokumentach włączyć rejestrację zmian.
        dokumenty do klientów wysyłał bym w formie pdf-ów by utrudnić ich edycję - co tez może się przydać w przypadków chęci poprawek dokonywanych przez klientów..

znaczek windows - l - odchodzisz blokujesz swój komputer, ustaw wszędzie nowe hasła długie skomplikowane ale takie które jesteś w stanie szybko wpisywać... używaj szyfrowanych katalogów.. i gereralnie zaleceń RODO...

czy naprawdę ludzie musza sobie nabrechtać w życiorysie by zrozumieć że podstawowe zasady bezpieczeństwa to nie fanaberie nolive-ów z it - tylko każda zasada wynika z doświadczeń odkręcania skutków radosnej twórczości użyszkodników (a zwłaszcza szefów różnego szczebla).

--
        Księga XI – Rok 1989
        O roku ów, kto ciebie widział w Polsce i na Rusi
        wiedział ze ten burdel źle się skończyć musi
        • truten.zenobi Re: inwigilacja w pracy 13.03.20, 07:20
          a tak przy okazji bank pko wydawało by się solidna instytucja a nie ma przygotowanych procedur w postępowania w przypadku zgłaszania problemów z bankomatem - panienka na infolinii wręcz wmawia mi że doniesienia o różnych kradzieżach i fraudach to tylko wymysły prasowe... słowem czego wymagać od zwykłych użytkowników jeśli jedna z większych polskich instytucji finansowych nie ma odpowiednich procedur bezpieczeństwa (choć chwali się własnym cert-em)

--
          Pioneers of Iosif Stalin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka