Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  inwigilacja w pracy

  08.03.20, 06:54
  Ostatnio zauwazylam., Że kolezanka z pracy manipuluje w pracy. Zmienia moje wyliczenia i ja potem wysyłam klientom błędne. Zapisując w komputerze pliki są podmieniane. Może poznała jakoś moje hasło. Nie wiem. Jak udowodnić że mam rację. Jak się bronić?
  Obserwuj wątek
   • snajper55 Re: inwigilacja w pracy 08.03.20, 14:46
    kropelka11 napisała:

    > Ostatnio zauwazylam., Że kolezanka z pracy manipuluje w pracy. Zmienia moje wyl
    > iczenia i ja potem wysyłam klientom błędne. Zapisując w komputerze pliki są pod
    > mieniane. Może poznała jakoś moje hasło. Nie wiem. Jak udowodnić że mam rację.
    > Jak się bronić?

    Zmienić hasła.

    S.
    --
    Sukces PiS! Spada liczba chorych na raka. Gdyż szybko umierają.
   • truten.zenobi Re: inwigilacja w pracy 13.03.20, 06:34
    można sprawdzić historię logowań, czas zmiany pliku, jeżeli pliki są na zasobach współdzielonych mozna okreslić kto kostatnio modyfikował plik, mozna w dokumentach włączyć rejestrację zmian.
    dokumenty do klientów wysyłał bym w formie pdf-ów by utrudnić ich edycję - co tez może się przydać w przypadków chęci poprawek dokonywanych przez klientów..

    znaczek windows - l - odchodzisz blokujesz swój komputer, ustaw wszędzie nowe hasła długie skomplikowane ale takie które jesteś w stanie szybko wpisywać... używaj szyfrowanych katalogów.. i gereralnie zaleceń RODO...

    czy naprawdę ludzie musza sobie nabrechtać w życiorysie by zrozumieć że podstawowe zasady bezpieczeństwa to nie fanaberie nolive-ów z it - tylko każda zasada wynika z doświadczeń odkręcania skutków radosnej twórczości użyszkodników (a zwłaszcza szefów różnego szczebla).

    --
    Księga XI – Rok 1989
    O roku ów, kto ciebie widział w Polsce i na Rusi
    wiedział ze ten burdel źle się skończyć musi
    • truten.zenobi Re: inwigilacja w pracy 13.03.20, 07:20
     a tak przy okazji bank pko wydawało by się solidna instytucja a nie ma przygotowanych procedur w postępowania w przypadku zgłaszania problemów z bankomatem - panienka na infolinii wręcz wmawia mi że doniesienia o różnych kradzieżach i fraudach to tylko wymysły prasowe... słowem czego wymagać od zwykłych użytkowników jeśli jedna z większych polskich instytucji finansowych nie ma odpowiednich procedur bezpieczeństwa (choć chwali się własnym cert-em)

     --
     Pioneers of Iosif Stalin

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka