Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

własna działalność

IP: *.satfilm.net.pl / *.satfilm.pl 20.10.05, 21:56
    Słuchajcie...chciałabym założyć własną dziłalność,jestem zarejestrowana w up i
    dowiedziałam się (z nieoficjalnych źródeł) że jeżeli ktoś chce otworzyć swój
    interes to może liczyć na dotacje. czy ktoś coś wie na ten temat ???
    Pozdrawiam
    Obserwuj wątek
      • Gość: Tomek Re: własna działalność IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.05, 22:32
        To nie jest takie proste jak ci się wydaje, że idziesz, mówisz i już masz
        dotacje.Zanim otrzymasz pieniążki z UP musisz spełnić szereg warunków, a co za
        tym idzie trudności.Twój projekt/pomysł na własną działalność jest wnikliwie
        analizowany przez ekonomistów, prawników i analityków, i to czy rzeczywiście
        warto w ciebie zainwestować to już ich decyzja.Dotacja to inaczej inwestycja w
        ciebie samą, czyli ty masz prace, ty napędzasz gospodarke, ty dajesz prace i
        zarobki.W rzeczywistości grubo ponad 80% wniosków jest odrazu odrzucana, a
        dlatego że bardzo wielu myśli że taka dotacja to coś co można łatwo otrzymać.

Aby przekonać UP do przyznania ci dotacji musisz mieć naprawde dobry pomysł z
        minimalnym ryzykiem poniesienia strat, bo oni analizują/przewidują, czy ty tych
        pieniążków nie stracisz - a stracić można bardzo łatwo/wypaść z
        rynku/konkurencja itd.

Dam ci bardzo prosty przykład.

Pewnien bezrobotny otrzymał w spadku od babci mieszkanie w kamienicy, z
        wykształcenia był informatykiem, więc chciał otworzyć sklep/serwis
        komputerowy.Niestety potrzeba było pieniędzy na przystosowanie pomieszczenia do
        warunków sklepowych i zakup sprzętu.Otrzymał 60 tyś zł + kredyt na rodziców 25
        tyś.Po pół roku wszystko mu si zwróciło z dużą nawiązką.
          • Gość: mac.h Re: własna działalność IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.05, 14:04
            Pracuję w jednym z UP. aby otrzymać dotację rzeczywiście trzeba spełnić wiele
            warunków, ale bez przesady..... (prawnicy, analitycy i ekonomiści analizujący
            wnioski o przyznanie dotacji to brzmi dość surrealistycznie, szczególnie jeśli
            brać pod uwagę nakłady na etety w UP).

Nie podałaś swojego wieku, ale jeśli masz mniej niż 25 lat możesz skorzystać z
            programu Ministra Pracy - Pierwszy Biznes, który oferuje min. dotacje na
            rozpoczęcie własnej działalnoći dla osób młodych. Wiele PUP właśnie go
            realizuje ( min. i mój).
            w razie pytań, pisz odpowiem i podpowiem jak działać.

mac.h.
            • Gość: zainteresowana Re: własna działalność IP: *.orange.pl 21.10.05, 20:13
              Ja też skorzystam z okazji i zadam pytanie, bo w moim UP rzetelnej odpowiedzi
              nie otrzymałam. Niestety!!!
              Więc mam 30l, jestem zarejestrowana i chcę założyć własną działalność.
              Będzie to szeroko rozumiane doradztwo finansowe (kredyty, ubezpieczenia,
              fundusze inwestycyjne) oraz zarządzanie zasobami ludzkimi. Koncesje,
              uprawnienia itp. nie są wymagane.
              W UP powiedziano mi, że mogę się starać o REFUNDACJĘ kosztów związanych z
              utworzeniem stanowiska pracy (kopmuter, fax, biurko itp.) Ale na pytanie o
              dotacje, czy też środki z UE nabrano wody w usta. Wkurzyłam się strasznie, bo
              osoba udzielająca mi informacji sprawiała wrażenie jakbym jest przeszkadzała i
              to bardzo. Nawet zapomniałam się z tego wszystkiego dowiedzieć przez jaki okres
              będę zmuszona prowadzić działalność i co mi grozi za niedotrzymanie terminu.
              Możesz mi napisać czym różnią się dotacje od refundacji i jakie warunki trzeba
              spełnić???
                • Gość: Tomek Re: własna działalność IP: *.szczecin.mm.pl 22.10.05, 16:41
                  Postaw się w sytuacji kogoś kto odpowiada za przyznawanie takich dotacji, jako
                  kogoś kto musi się wnikliwie rozliczać z przyznanych funduszy?

Dotacja dla bezrobotnego ma być inwestycją nie tylko w niego samego, ale i w
                  samą gospodarke, bo taka osoba będzie płaciła podatki, zatrudniała ludzi,
                  krótko mówiąc "kręciła biznes" a to nie tylko już mniejsze bezrobocie, ale i
                  poprawa sytuacji ekonomicznej itd.

Inwestycja to ryzyko, a ci którzy je przyznają muszą być "przekonani" że to
                  napewno już w jakimś tam stopniu zmniejszy bezrobocie na rynku pracy, że ta
                  inwestycja napewno wypali, że te pieniądze nie zostaną stracone.

Dlatego właśnie przyznawanie dotacji dla dłużników i osób po 40 to bardzo
                  wielkie ryzyko, ale nie wolno się poddawać i liczą się pomysły.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka