Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Kodeks pracy - pytanie.

    23.01.03, 15:27
    Moje pytanie dotyczy przerw w pracy. W kodeksie napisane jest, że pracowdawca
    może wprowadzić jedną przerwę w wymiarze nieprzekraczającym 60 min. Czy
    jeżeli pracodawca wprowadzi taką przerwę Regulaminem pracy to pracownik jest
    zmuszony z niej korzystać?

    Szczerze mówiąc nie bardzo uśmiecha mi się przychodzenie do pracy o godzinę
    wcześniej tylko po to, żeby potem na siłę szukać sobie zajęcia, które wypełni
    mi tę "darowaną" godzinę.

    Dzięki za odpowiedzi.
    Obserwuj wątek
      • fuerstathos Re: Kodeks pracy - pytanie. 24.01.03, 21:06
        Pewna nie jestem, ale zdaje się, że jeżeli pracodawca zdecyduje się na
        wprowadzenie takiej przerwy, to musi z niej "korzystać" cały zakład. Sądzę, że
        większości pracodawców taka przerwa nie jest potrzebna i nie będą jej
        wprowadzali.
        Pozdrawiam

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka