Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Pilne pytanie!!!

    IP: 193.238.200.* 11.12.07, 19:49
    Potrzebuję porady.
    Sprawa wygląda tak: zatrudniłam się na grudzień na umowę-zlecenie, i
    jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy. Czy musze fatygować sie do
    urzędu i informować o tym, i czy oni wtedy mnie wyrejestrują?
    Dodam, ze nie miałoby to sensu gdyż, jak wspomniałam pracuję tylko w
    grudniu, a i tak nie mam opłacanych żadnych składek jako że jest to
    tylko umowa-zlecenie.
    Z góry dzięki za odp.
    Obserwuj wątek
      • Gość: abc Re: Pilne pytanie!!! IP: *.adsl.inetia.pl 11.12.07, 20:13
        Dziennik Ustaw z 2004 r. Nr 99 poz. 1001

        USTAWA
        z dnia 20 kwietnia 2004 r.
        o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy1)
        (Dz. U. z dnia 1 maja 2004 r.)

        Art. 74. Bezrobotny jest obowiązany zawiadomić w ciągu 7 dni powiatowy urząd pracy o podjęciu zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub pozarolniczej działalności oraz zaistnienia innych okoliczności powodujących utratę statusu bezrobotnego albo utratę prawa do zasiłku.

        Art. 119. 1. Kto zatrudnia lub powierza wykonywanie innej pracy zarobkowej bezrobotnemu, nie zawiadamiając o tym właściwego powiatowego urzędu pracy, podlega karze grzywny nie niższej niż 3.000 zł.
        2. Bezrobotny, który podjął zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą bez powiadomienia o tym właściwego powiatowego urzędu pracy, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 zł.
          • Gość: giss-ell Re: Pilne pytanie!!! IP: 193.238.200.* 11.12.07, 20:26
            annajustyna napisała:

            > A umowa zlecenia to wlasnie inna praca zarobkowa, wiec?

            Co za głupota!!
            Przecież pracując na umowę zlecenie nie mam opłacanych składek
            emerytalnych ani zusowskich.
            Więc jak to, niby pracuję a nie mam prawa do ubezpieczenia!?
            Wydawało mi się że osoba bez pracy traci status bezrobotnego tylko
            wtedy gdy dostała pracę NA ETAT, albo założyła własną działalność.
          • Gość: giss-ell Re: Pilne pytanie!!! IP: 193.238.200.* 11.12.07, 20:26
            annajustyna napisała:

            > A umowa zlecenia to wlasnie inna praca zarobkowa, wiec?

            Co za głupota!!
            Przecież pracując na umowę zlecenie nie mam opłacanych składek
            emerytalnych ani zusowskich.
            Więc jak to, niby pracuję a nie mam prawa do ubezpieczenia!?
            Wydawało mi się że osoba bez pracy traci status bezrobotnego tylko
            wtedy gdy dostała pracę NA ETAT, albo założyła własną działalność.
            • snajper55 Re: Pilne pytanie!!! 12.12.07, 14:12
              Gość portalu: giss-ell napisał(a):

              > Przecież pracując na umowę zlecenie nie mam opłacanych składek
              > emerytalnych ani zusowskich.

              Masz opłacane.

              S.
              --
              Na nic płacze, na nic krzyki,
              Koniec przygód Fiki Miki.
      • Gość: ona_wroc Re: Pilne pytanie!!! IP: *.as.kn.pl 11.12.07, 23:29
        nie wazne czy masz umowe-zlecenie (i czy masz skladki oplacane...)
        czy na stale musisz im zglosic. bo jak wyjdzie na jak to mozesz miec
        problemy...ale nie musisz osobiscie...wystarczy ze zadzwonisz i
        poinformujesz... a ksero umowy przesylasz poczta i oni ciebie
        wyrejestruja a pismo o wyrejestorwaniu dostaniesz na adres
        korespondencyjny...i masz tydzien czasu od momentu podpisania umowy
        zeby ich poinformowac...

    Popularne wątki

    Nie pamiętasz hasła

    lub ?

     

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

    Nakarm Pajacyka