Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju

      • Gość: rex Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.08, 18:10
        A Wyborcza dalej swoje. Myśli, że jak da tytuł o 100 tysiącach dla każdej
        firmy i ogromnych zarobkach Polaków, to ktoś uwierzy w cud. A to nie tak.
        Ludzie czytają też inne media. Nawet Onet, tradycyjnie przychylny PO, nie boi
        się pisać o horrendalnych podwyżkach, nowych utrudnieniach dla podatników i
        braku perspektyw dla przedsiębiorców. Nie mówiąc o tym, że emigranci mają w
        Polsce rodziny i bywają tu od czasu do czasu.

        Jeśli ktoś wraca, to dlatego, że tęskni za krajem, nie - państwem. Nie wszyscy
        są zdolni do adaptacji w obcym kraju. Obawiam się jednak, że gdy wrócą tu i
        trochę posiedzą, to zatęsknią za normalnością. Jak nie w Anglii, to w Szwecji
        czy Niemczech.
        • Gość: bob Re: Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: *.mia.three.co.uk 03.07.08, 18:24
          Czekam na poważne oferty z Polski. Jak na razie otrzymuje same
          niepoważne (1200 zł + premia do 300 zł / miesiąc). Jeśli kiedys
          dostanę poważną to wrócę. Pozdrowienia z Oxfordu.
          • Gość: FAN Re: Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: *.k272.webspeed.dk 03.07.08, 19:01
            no patrz, a j dostałem ofertę 8 tyś plus premia, moja żona prawie 4 tyś i wracamy!
          • Gość: olita23 Re: Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: *.oxfd.cable.ntl.com 04.07.08, 02:36
            ja dostalam tez niepowarzna oferte....wiec poczekam jeszcze pare lat az cos sie
            ruszy w moim sektorze:) i pozdrawiam rozwniez z oxfordu:)
        • Gość: fan Re: Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: *.k272.webspeed.dk 03.07.08, 18:59
          Normalność w Szwecji!?? gratuluję! chyba że masz na myśli rozbite rodziny,
          wszechwładzę urzędasów odbierających rodzicom dzieci pod byle pretekstem albo
          ludzi ukradkiem kupujących alkohol lub palących w domu tak aby sąsiad nie
          zobaczył nie doniósł! CZerwona komuchowska NORMALNOŚĆ!
      • Gość: ZiomisławPaliblant Przywieźcie dużo funcików :) IP: *.e-wro.net.pl 03.07.08, 18:54
        Wtedy na pewno stanieją mieszkania, hahahahahaa :)
      • Gość: kaczo i boso Re: Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju ? IP: *.natpool4.outside.ucf.edu 03.07.08, 19:17
        A ja sadze, iz wiekszosc z tych, ktorzy wyjechali bedzie wracalo do
        Polski... tylko na wakacje!
        • Gość: 20 lat minęło ,jak Re: Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: 74.86.92.* 03.07.08, 19:44
          Na wakacje wybiorą jakiś tańszy i milszy kraj niż Polske
          Wszystko tu drogie bo sprzedawcy wysokie marże nakładają
          Wokół bieda wiec człowiekowi smutno sie robi , a do biedy dochodzą kradzieże wszystkiego bo polacy ukradną dosłownie wszystko.
          Niech zmienią wreszcie te komunistyczne przepisy i hieny urzędnicze na wysokich szczeblach to może wrócę , chociaż tutaj praca na czarno to norma przecież a ja chcę uczciwie pracować , płacić podatki i godnie żyć. Za 20 lat wracam może coś drgnie...gdy mafijne układy zmniejszą się.
          • Gość: fan Re: Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: *.k272.webspeed.dk 03.07.08, 20:03
            no tak bo na zachodzie to nie ma mafijnych układów! śmieszne, ludzie gdyby
            dobrze znali język zorientowaliby się, że tam też są układy a politycy pieprzą
            takie same głupoty jak w Polsce
            • simon77.pl Re: Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju 03.07.08, 21:21
              ale nigdzie nie ma takiego zlodziejstwa, zamulania rzeczywistosci, bandytyzmu
              (mowa o instytucjach panstwowych), ... itd !!!
              a porownaniu z Polska to na zachodzie to MARGINES !!!
              w PL to NORMALKA !!!
              wiec nikomu normalnemu nie chce sie zyc w takim kraju !!! ot co.
      • simon77.pl Znowu durna propaganda.. jak za PRLu :) haha 03.07.08, 21:18
        PO CO mieliby wracac ?? no pytam sie PO CO ?? :)
        tesknota? haha.. rodzine mozna zabrac do siebie za granice lub odwiedzac
        przynajmniej raz w miesiacu ;)

        Niech ktos wkoncu otworzy oczy i powie wprost uczciwie ze NIE MA DO CZEGO WRACAC
        !!! a nie wypisywac takie pierdoly !!!
        - ceny WYZSZE niz w innych krajach - nawet juz paliwo i zywnosc !!!
        - z pensji nadal zabieraja 70% haraczow !!!
        - nadal absurdalne i antyspoleczne prawo !!!
        - ... itp itd ... JEDNYM SLOWEM: SZAMBO !!!

        Mozna poczytac na forum: forum.wracajdopolski.pl
        czy ktos chce wracac i po co ? :)
        • Gość: gosc Re: Znowu durna propaganda.. jak za PRLu :) haha IP: 67.130.145.* 03.07.08, 21:29
          i tak sporo ludzi jest rozdartych, ci co tam sa i ci co wrocili , a
          nastepni dolacza.
          Dla nie Polska to puste slowo, dlatego ze wiekszosc Polakow to glupi
          i zawistni narod, Polak utopi w lyzce wody drugiego Polaka,przy tym
          sa zarozumiali jakby byli nadludzmi.
      • Gość: Andro Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.08, 22:09
        Ja bym wrócił ale nie ma do czego. Jadę dalej ... może kiedyś wrócę
      • Gość: insect -chce wrócić do kraju-po rodziny i resztę narzędzi IP: *.mobileonline.telia.com 03.07.08, 22:34
        bardzo się mylę..??
      • Gość: bet Re: Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.08, 23:21
        jak zawsze emigranci zly ferment wprowadzaja. a gdzie znajdziecie tyle kosciolow
        co w polsce? w polsce kazdy ma ponizej 500m do najblizszego kosciola. za takie
        luksusy trzeba placic(to do tych wszystkich piszacych ze w polsce jest drogo).
      • Gość: kelob3 Dwa razy więcej bzdur o "powracajacych" Polakach IP: *.chello.pl 03.07.08, 23:30
        jak na razie to znajomi nadal emigruja i nie znam nikogo kto chcialby do
        Cudolandii Tuska wrocic,nawet 3 dni temu odwiedzilem znajoma ktora wybiera sie
        na socjal doAnglii jej maz i brat juz tam sa i nie maja zamiaru wracac
        • Gość: olita23 Re: Dwa razy więcej bzdur o "powracajacych" Polak IP: *.oxfd.cable.ntl.com 04.07.08, 02:37
          na scojal do anglii.....i rece mi opadly....;/
      • Gość: tom Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: *.range86-162.btcentralplus.com 03.07.08, 23:52
        co wy za bzdury wypisujecie
        • Gość: Bilbo Re: Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: 137.204.223.* 03.07.08, 23:58
          NO dobrze pisza. Chcialo wracac 6%, a teraz 12.... 88procent zostanie tam gdzie
          jest i dojada do nich nowi.

          Znaczy sie emigraca w pelni... Ale lepiej napisac teraz, ze dwa!!! razy wiecej
          chce wrocic, niz: wyjechalo 3 mln obywateli., z czego wrocilo 60000
          • Gość: blood Re: Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: *.cable.ubr05.perr.blueyonder.co.uk 04.07.08, 00:47
            Ja też pewnie jestem w tych 12% bo chciałbym wrócić... ale na chceniu się kończy bo już nie wrócę. Po pięciu latach w UK nie mam ochoty znów emigrować. Nie warto poza tym wracać do kraju chamów i prostaków gdzie z każdym trzeba się szarpać o byle gó.. i gdzie na festynie rodzinnym baba sprzedająca piwo w plastikowych kubkach będzie po zmroku starała się mnie orżnąć na wydawaniu reszty. Przyzwyczaiłem się do spokojnego życia jakie mamy w cywilizowanym kraju zwanym Anglią. Do rodziny nie tęsknię, mam ją prawie całą tutaj. A na pieniądze nie narzekam mimo że jestem prostym robolem pracującym 30 godzin w tygodniu. na wszystko starcza, oszczędności regularnie rosną, mam swój ogródek który z roku na rok coraz lepiej wygląda, jeżdżę z rodziną na wycieczki. Czasem tęsknie za przyrodą jaką oglądałem w kraju. To wszystko.
      • klonpvv uwarunkowania w kryzysie i kryzysie 04.07.08, 01:15
        W razie niestabilnosci finansowej lub mozliwosci zapewnienia sobie
        bytu na obczyznie, wiadomo - wiecej ludzi rozwazy powrót.
        W tej chwili na swiecie kryzys, w UK tez pracowników sie zwalnia
        garsciami. Tak wiec ci co sa w miare swiezo upieczonymi emigranatami
        bez dobrej pracy i z mniejsza mozliwoscia na dalszy planowany
        rozwój, lub nigdy nie znalezli pracy na stale w tej chwili
        przezywaja wahania gospodarki bardzo mocno. Wiadomo tez ze jesli cos
        na Wyspie nie wyjdzie, nie mozna wprowadzic sie do rodziców i w
        razie utraty pracy miec ja za baze wypadowa. Dla wielu rodaków praca
        to byc, albo nie byc wogóle. Nawet jesli mozna sie przekimac przez
        kilka tygodni u znajomych lub mieszkac po kilkunastu w mieszkaniu to
        nie jest to rozwiazanie dla wszystkich lub dlugodystansowe.
      • ptr0 Zdrajcy, zabrać im obywatelstwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 04.07.08, 04:33
        Just joking ;)
      • wpiwnicznejizbie Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju 04.07.08, 05:11
        Emigracja zapobiega rewolucji.Meksykanscy neoliberalowie utrzymuja
        sie przy wladzy tylko dlatego,ze najwiekszym zrodlem dochodow kraju
        jest legalna i nielegalna praca obywateli za granica.Miliardy
        dolarow przysylane do rodzin w kraju przewyzszaja nawet dochody z
        ropy naftowej.Najlepsze szanse maja technicy,wiec Tusek powinien
        rozbudowac siec darmowych szkol zawodowych dla kazdego polaczonych z
        intensywna nauka podstaw popularnych jezykow-kazdy Holender
        naprzyklad zna niemiecki,francuski albo angielski.Bogatsze panstwa
        zapewniaja polskim obywatelom prace i mieszkanie,czego polscy wasale
        Wielkiego Brata zza oceanu nie sa w stanie w najblizszej przyszlosci
        osiagnac.
        Namawianie ludzi do powrotu spowoduje wzrost niezadowolenia,ktore
        doprowadzi do destabilizacji.Skorumpowany rezym meksykanski nie musi
        robic nic poza wysylaniem ludzi za granice.Trzymaja sie u wladzy w
        ten sposob juz 70 lat,wiec Tusek i jego mocodawcy niczego nowego
        juz wymyslac nie musza.
        • Gość: dziadek Re: Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: *.adsl.inetia.pl 04.07.08, 05:45
          Wracajcie, będziecie pomagać Lepperowi blokować drogi!!!
      • robur1978 Dlaczego nie zamierzam wracac - Irlandia 04.07.08, 06:11
        1. Pogodni ludzie nie ziejacy nienawiscia. Nikogo tu nie obchodzi czym jezdzisz,
        ile zarabiasz jak sie ubierasz... Jednoczesnie spoleczenswo nie majace
        wszystkiego w d***, co dowodzi wysoka frekwencja wyborcza w maju 2007.
        2. Przyjazdne urzedy (poza nielicznymi wyjatkami). Tu skarbowka sama przysle Ci
        ulotke co sobie mozna odliczyc, a nie wydyma Cie po swojemu interpretujac prawo.
        3. Mozliowsc nauki jezyka, poznania kultury dla ktorej fanatyzm polityczny i
        religijny jest obcym. Mozliwosc pracy w zawodzie w renomowanej firmie oraz
        podnoszenia kwalifikacji
        4. Zycie w kraju, z ktorego mozna byc dumnym (wg Programu Narodów Zjednoczonych
        jeden z najlepszych krajow do zycia na swiecie - czwarty a Polska 37, wg Forbesa
        Irlandia jest pierwsza). Kraj w ktorym nie brakuje pieniedzy na sluzbe zdrowia
        (mimo wszystko dziala nienajelepiej), benzyne do radiowozow i wiele innych
        rzeczy. Kraj, w ktorym jak jest jakis problem to rzad wczesniej czy pozniej go
        rozwiaze.
        5. Ceny towarow, paliwa podobne do cen polskich - nie musze na wszystkim
        oszczdzac jak w PL, jak chce kupic buty czy jedzenie - nie zastanawiam sie czy
        mnie na to stac.
        6. Relatywnie duza ilosc Polakow z ktorymi mozna sie spotkac, pogadac (nie tylko
        w celu wspolnego wypicia)
        7. Mozliwosc mieszkania (na razie wynajmowania) domu z ogrodkiem, w spokojnej
        dzielnicy w przeciwienstwie do polskiego blokowiska.
        8. Klimat - temperatura nawet zima na poziomie 7-10 stopni na plusie (mrzawki
        nigdy mi nie dokuczaly). Nie ma problemow, ze zima zasypie droge, a latem slonce
        wypali wszystko co rosnie
        9. Relatywna bliskosc Polski i doskonale polaczenia lotnicze pozwalajace mi
        odwiedzac rodzicow/bliskich tak czesto jak chce.
        10. Koniecznosc zaczecia w Polsce wszystkiego od nowa, co nie jest takie proste,
        chociazby jesli sie ma dzieci w wieku szkolnym.
        11. Polozenie geograficzne - niezaleznosc od Rosji, Niemcow, Bialorusi i innych
        typowo europejskich problemow mogacych powodowac 'kociol'

        Irlandia to nie kraj dla ludzi chcacych zarobic i odlozyc, no chyba ze chcesz
        zapierniczac i wszystkiego sobie odmawiac, ale wtedy nie wypowiadaj sie jak to
        tu zle skoro tylko pracujesz, spisz i ewentualnie pijesz.
        Jesli jednak jestes zdecydowany pracowac i ZYC w tym kraju, to zle tu nie jest.
        • Gość: ella Re: Dlaczego nie zamierzam wracac - Irlandia IP: *.toya.net.pl 04.07.08, 11:31
          Masz rację Robur1978- ja choc jestem 50+++++++popieram twoja
          wypowiedz. Reszte doczytaj nizej pod Pogodą. pozdro
        • ptr0 Re: Dlaczego nie zamierzam wracac - Irlandia 04.07.08, 14:12
          robur1978 napisał:

          > Irlandia to nie kraj dla ludzi chcacych zarobic i odlozyc, no chyba ze chcesz
          > zapierniczac i wszystkiego sobie odmawiac, ale wtedy nie wypowiadaj sie jak to
          > tu zle skoro tylko pracujesz, spisz i ewentualnie pijesz.
          > Jesli jednak jestes zdecydowany pracowac i ZYC w tym kraju, to zle tu nie jest.
          Jest tylko jeden mały minus- możesz zostać zamordowanym przez bandę
          małolatów-rasistów.
      • Gość: Dydos Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.08, 07:20
        Dwa razy więcej niż wyjechało!
      • Gość: krytyk Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: 195.7.30.* 04.07.08, 08:21
        Taaa, wczesniej byl 1, teraz jest dwoch, wiec faktycznie sie
        podwoilo. Zenujacy poziom artykulu.
      • Gość: stan pogoda IP: *.ntlworld.ie 04.07.08, 08:27
        To przeciez bzdury o samorealizacji i tesknocie.
        Nie przyszlo wam do glowy ze tej paskudnej pogody nie sposob po prostu
        wytrzymac dluzej niz przez pare lat?
        • rasklaat Re: pogoda 04.07.08, 10:32
          pogoda na wyspach nie jest paskudna. dlaczego morski klimat miałby być paskudny? niektorzy wolą wilgotne orzeźwiające powietrze latem od suchego i gorącego np w Poznaniu. do tego pięknie rosną kwiaty w ogrodzie, nie trzeba podlewać trawnika i w ogóle jest zielono:)
          • Gość: stan Re: pogoda IP: *.ucc.ie 04.07.08, 11:09
            Wiem ze jest pewna liczba dewiantow ktorzy lubia tutejsze klimaty ale mysle ze
            zdecydowana wiekszosc ludzi woli widziec co jakis czas slonce i miec cztery pory
            roku a nie jedna (deszczowa).

            Widze ze nauczyles(-as) sie irlandzkiego podejscia do zycia.
            Ja ciagle nie moge zrozumiec skad u nich ten optymizm pomimo tego jak wyglada
            ich kraj i jaka jest w nim pogoda.
            • tombra7 pogoda! 19.07.08, 00:59
              pogoda tu fajna,rześko,słonecznie
              tu można pooglądać:
              fotoforum.gazeta.pl/72,2,888,57796943,82336284.htmlpozdrawiam
              tom
        • Gość: ella Re: pogoda IP: *.toya.net.pl 04.07.08, 10:52
          Tak, to prawda z tą pogodą. Mnie chybaby wpędzila w depresję - bez
          słońca nie ma życia. Ale patrząc i żyjąc w tym naszym "piekiełku
          polskim" nie wiem co gorsze. Własciwie to żałuje, że nie mam choć ze
          20 lat mniej -bo tez bym wyjechala.Nawet pracując na zmywaku - jak
          wielu naszych obecnych bossów politycznych to kiedys robiło- lepsze
          to niż wegetacja za pare groszy z budżetówki.Nikt nie jest w stanie
          nic zmienić w Polsce- cwniactwo, korupcja,walka o stołki, mohery -
          ma teraz zielone swiatełko.
          I dlatego zwracam sie do młodych - uczcie się języków i
          wyjeżdzajcie - nabierajcie doswiadzczenia, podpatrujcie - a jak
          kiedys wrócicie to moze zrobicie porzadek w Polsce- moze wasze
          dzieci i wnuki będą miały lepszy start. pozdrawiam
          • Gość: anty debil Re: pogoda IP: *.mia.three.co.uk 05.07.08, 02:03
            Na pogode narzekaja tylko chyba nieroby!!!Jedyne co w UK mi sie
            podoba to wlasnie pogoda!!!!Nienawidze upalow-sproboj popracowac
            jako kierowca autobusu miejskiego lub taxi w upal-w kabinie 50-
            60stopni-na taxi na 16h pracy 15 stoisz i sie gotujesz.Deszcz to
            zbawienie i ukojenie.Dla darmozjadow,glupich tlukow biurkowych-czyli
            kompletnych debili,idiotow co tluka bezmyslnie w klawisze pogoda
            jest problemem.Ja niemam czasu patrzec na durna pogode-ps.w
            srodkowej UK deszczu jest malo,slonca sporo,temp w lato ok20stopni-
            jedyne co tu super to wlasnie pogoda.7miesiecy bylem a Maroku i
            Algierii oraz 2 miesiace w Sudanie-myslalem ze tam zdechne.Ale w
            Sudanie piwo ok.50groszy i to dobre piwo-lepsze od
            angielskich/niemieckich szczochow.Wiec chlodzilem sie czesto:)W Pl
            to jedyne co przeraza to mega wysokie ceny i mega hiper niskie
            zarobki-w Sudanie jest duzo lepiej wszystko tanie a pensje niewiele
            nizsze niz w PL.Maroko podobne do PL tylko za ogrzewanie nieplacai
            sie i owoce/warzywa tansze a reszta tak samo-nawet paliwo tak samo
            drogie i pensje tez takie same!Znajomy jest teraz w Chinach na
            komtrakcie-ryj ma ciagle rozdziawiony jak wiejski glupek z
            Pierdziszewa Dolnego na wycieczce do Nowego Jorku w 1967r-pensje juz
            wyzsze niz w PL,-propaganda o 1-2$ w PL to juz 20lat nieaktualna.A
            warWSZAWSZA wyglada jak kurnik przy przecietnym POWIATOWYM
            miasteczku w Chinach.
      • caragena Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju 04.07.08, 11:04
        Bohaterowie

        Kiedy było ciężko polecieli sobie za granicę - bo tam lepiej, łatwiej, ciekawiej.

        Teraz wracamy. Bo jest ok?
        • Gość: ella. Re: Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: *.toya.net.pl 04.07.08, 11:20
          Głupi komentarz_ polecieli bo bylo im cięzko. Normalny , ludzki
          odruch. A czy jest ok? Ja uyawazam,że Nie. I długo nie bedzie
          dopoki, dopoty rzadzic nami będa nabzdyczone kaczory i caly ten
          kabaret. Moze tam nie jest lepiej, łatwiej i ciekawiej ale
          NORMALNIEJ pozdr
      • Gość: Asik Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: 85.222.86.* 04.07.08, 11:41
        a po co maja wracac bo co juz im sie nie oplaca pracowac za granica,
        nie ten przelicznik co kiedys....niech zostana tam gdzie sa, dla
        mnie oni nie sa prawdziwymi Polakami
        • Gość: bob Re: Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: *.40.202.224.sub.mbb.three.co.uk 04.07.08, 15:44
          Polacy dziela się na:

          1. Prawdziwych Polaków - Giertych, Kobylański czy Rydzyk
          2. Wielcy Polacy to Marie Curie, Adamus Mickievicius, Nicoleus
          Coppernicus i Frederic Chopin.
          3. Zwykli Polacy. Mnie proszę zaliczyć do zwykłych, chociaż nie
          wszyscy moi dziadkowie mieli Polską narodowość.
          • mojekontolalala Re: Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju 04.07.08, 15:52
            ja wiem, a są też trzy wielkie prawdy:
            - prowda,
            - tyż prowda,
            - guvno prowda :)
      • Gość: stan Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: *.ucc.ie 04.07.08, 12:47
        Niestety ella, musisz sie przyzwyczaic do faktu ze komentarze na forum sa czesto
        malo rozgarniete i podsycaja wzajemna zawisc.

        nota bene
        Nie widze nic zlego w tym ze ktos wyjezdza bo gdzies indziej jest lepiej czy
        bardziej interesujaco.
        Nie widze tez zadnego bohaterstwa w zostawaniu w miejscu ktore nie takie nie
        jest w imie jakichs dziwnych idei. Ktos sie naczytal lektur typu "Placowka" czy
        "Doktor Judym".
        Faktem jest ze kazdy kto jest przy zdrowych zmyslach i ma mozliwosc wyboru
        wybiera to co jest dla niego lepsze...
        Za ideami najczesciej nic prawdziwego nie stoi -ludzie maja inne motywacje typu
        dobre znajomosci i uklady w Polsce, bogatych rodzicow, czegos sie boja, czegos
        im zal, lub tez zwyczajnie sie im powiodlo ale oficjalnie deklaruja ze sa
        patriotami i bohatersko zostaja w kraju pracowac dla dobra ojczyzny.
        • Gość: kurs spekulacyjny Re: Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: 85.222.86.* 04.07.08, 17:10
          Polska jest jedynie "dzielnicą" UE .Granic przecież nie ma .
          Niedługo i tak wejdzie Euro więc po co zarabiać w złotówkach ?
          Jak wejdzie Euro ceny wzrosną znowu a pensje przeliczą na Euro po spekulacyjnym kursie. Nic tylko emigrować do Irlandii.
      • Gość: kozak Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.07.08, 12:21
        aa wracajcie sobie lepiej dla tych ktorzy zostaja ;P tylko
        pamietajcie ostatni gasi światło! ;>
      • Gość: BogatyOjciec.info Nie szukajcie pracy na etacie, bo to głupota. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.07.08, 15:58
        Pracując na etacie stajesz się niewolnikiem, Twój szef mówi Ci co, jak, i kiedy masz robić. To straszne ale to prawda. wstajesz każdego dnia do pracy, by przywitać swojego szefa słowami w stylu: Dzień Dobry Szefie, co mógłbym dziś dla Ciebie zrobić? :) a zanim w ogóle pójdziesz do pracy to musisz się o nią prosić, wysyłać jakieś CV, łazić na rozmowy z jakimś pajacem w krawacie.. nie to jest upokarzające, że ktoś decyduje o Twoim życiu.

        Ja też tak pracowałem przez ponad 6 lat, ale w czas się opamiętałem i zacząłem powoli sam myśleć o swoim malutkim biznesie, który teraz pozwala mi żyć bez wykonywania żadnej pracy. Do swojej firmy tez nie chodzę bo jej nie mam, ale mam przychody pasywne, czyli takie które pojawiają się regularnie pomimo tego że nic nie robię (lub prawie nic). Zajmuje się wynajmem nieruchomości (kupionych na kredyty).

        Zmobilizowałem się po przeczytaniu pierwszej z książek Roberta Kiyosaki - Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec. Nie chcę Was na siłę namawiać żebyście je czytali, chociaż mi bardzo pomogły i tak naprawdę zmieniły one moje życie finansowe a także osobiste.
        Darmowe fragmenty znajdziecie na polskiej stronie Roberta Kiyosaki --> www.BogatyOjciec.info

        Aby stać się bogatym, nie musisz posiadać specjalnego wykształcenia ani wyszukanych umiejętności. Tak naprawdę wielu ludziom wykształcenie przeszkadza w dojściu do prawdziwego majątku, bo szkoła czy uczelnia wpoiła im mentalność etatowego pracownika, który ma być posłuszny i ma wykonywać zadania powierzone mu przez kogoś, a to blokuje jego samodzielność. Taki pracownik, potem nigdy nie da sobie sam rady jeśli zostanie zwolniony, i musi szukać kolejnej pracy i płaszczyć się przed kolejnym szefem..
        Książka Bogaty Ojciec ( tu jest fragment - www.bogatyojciec.info/bogaty-ojciec-biedny-ojciec.htm ) nauczy Cię, jak rozwinąć skrzydła swojej niezależności i jak się wydostać z wyścigu szczurów - czyli pracy na etacie, w której bogacisz innych, zamiast siebie.

        życzę wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia wolności finansowej :) i jeszcze raz powtarzam NIE SZUKAJCIE PRACY – bo będziecie pracowali na czyjąś przyszłość sami dostając tylko jakieś ochłapy z tego co wypracujecie..

      • Gość: toni Dwa razy więcej Polaków chce wrócić do kraju IP: 88.141.15.* 22.07.08, 15:08
        Jezeli juz opusciliscie Polske to juz nie wracajcie. Przeciez bez
        Was Polska istnieje i bedzie istniec. Was juz nie potrzeba w Polsce.
        Zostancie tam gdzie jestescie. Kiedy Polska was potrzebowala , Was
        nie bylo. Pieniadze byly wazniejsze niz wszystko inne. Zostancie tam.

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka