zuzanna6 29.10.04, 22:47 Choć raz w roku wszyscy myslimy o wszystkich, którzy odeszli. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
andy_sz Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 29.10.04, 22:55 Takie swieto na pewno jest potrzebne i dobrze ze istnieje, smutne jest jednak czasami to, ze dla niektorych ten dzien jest jedynym kiedy przypominaja sobie o tych co odeszli i tylko wtedy odwiedzaja miejsca ich spoczynku Odpowiedz Link Zgłoś
frida2 Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 29.10.04, 23:14 cieszy mnie fakt, że w Polsce jeszcze nie zanikła dotychczasowa tradycja obchodzenia tegoż święta. że nie zalało nas jeszcze całkowicie coś ala halooween. Odpowiedz Link Zgłoś
matalijka Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 30.10.04, 08:22 A ja to święto bardzo lubię.Chociaż smutno jak cholera :( Odpowiedz Link Zgłoś
andy_sz Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 30.10.04, 08:39 Mi tez podobaja sie te tlumy ludzi na cmentarzach, to daje pewne refleksje i w ogole przyczynia sie do zadumy... Odpowiedz Link Zgłoś
zuzanna6 Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 30.10.04, 09:54 Zgadzam sie z wami, jest to dzień, w którym kazdy musi zatrzymac sie na chwile i z rodziną odwiedzic tych, którzy odeszli. A nad grobem powspominac troche i zastanowic sie nad sobą, jak strasznie warto zyc i umiec cieszyc sie zyciem, bo tam wszyscy sie spotkamy, i oby jak najpóźniej tam własnie..........spieszmy sie kochac ludzi Rodzinę w Słupsku i jej okolicach mam wielopokoleniowa i bardzo liczną, niektórych spotykam na prawdę tylko raz w roku na cmentarzu przy grobie dziadków.... Odpowiedz Link Zgłoś
zuzanna6 Kto odszedł..... 30.10.04, 10:05 Warto może wspomnieć tych, których znamy wszyscy.....odeszli......powstała po nich jakas pustka - Czesław Miłosz Zygmunt Kałuzyński Bogusław Sochnacki Daria Trafankowska Jacek Kaczmarski Jacek Kuroń Odpowiedz Link Zgłoś
andy_sz Re: Kto odszedł..... 30.10.04, 10:14 Zuza wymienila chyba wszystkich wielkich... Z tych wielkich - niewielkich przychodzi mi na mysl jedynie moj wujek i p. Tadeusz... Zapal swieczke... Odpowiedz Link Zgłoś
andy_sz Re: Kto odszedł..... 31.10.04, 10:01 serwisy.gazeta.pl/wyborcza/0,59945.html Odpowiedz Link Zgłoś
bmwariat Re: Kto odszedł..... 02.11.04, 17:34 Mój kochany tato...tak bardzo Mi Ciebie brakuje, choć może Ty o tym nie wiedziałeś... Mój kochany wujcio...Tak szybko mi zgasłeś Moja droga ciocia i jej mąź...po ciężkiej chorobie..jedno zabrało drugie.. Moja druga ciocia... Mój przepiękny piesio..została zamordowana, otruta..zebyś chamie konał po tysiąckroć gorzej jak mók kochany piesek..niewinna..nikomu krzywdy nie zrobiła..taka przytulanka W ten piątek mój drogi wujcio...siadł i zgasł...[*] Odpowiedz Link Zgłoś
romani1 Re: Kto odszedł..... 02.11.04, 21:00 "Życie jak jesień, coś w nim z błysków lata Z uśmiechów słońca przez mgły i szarugi Z złotawych błysków wśród szarego świata Z kwiatów co nigdy nie kwitną raz drugi..." Odpowiedz Link Zgłoś
andy_sz Re: Kto odszedł..... 02.11.04, 21:56 W. Milewicz - duza strata dla polskiego dziennikarstwa (tego prawdziwego) Odpowiedz Link Zgłoś
dorinek Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 02.11.04, 21:40 Ja też się cieszę że to święto jest u nas takie jakie jest... Właśnie takie powinno być, a nie jakieś Halloween. Zawsze lubiłam jak Babcia opowiadała mi o Dziadku, którego bardzo lubiłam ale nie zdążyłam dobrze poznać...{*} Odpowiedz Link Zgłoś
frida2 Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 31.10.04, 17:39 Właśnie wróciłam z kilku cmentarzy. Pojechaliśmy zapalić świeczkę Tym, u których jutro byśmy nie zdążyli. Wszędzie spore tłumy, ludzie których dawno się nie widziało. 1 listopada to dla mnie bardzo refleksyjny dzień... Odpowiedz Link Zgłoś
zuzanna6 Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 31.10.04, 22:50 dziś słupski cmentarz wygladał jak najpiekniejszy park zadumy..... byłam tuż przd zapadającym zmierzchem.... ciepło i o dziwo bez wiatru, bez deszczu..... nic nie zakłócało spokojnych płomieni .... a cmentarz jaki odnowiny, az miło - wszystkie aleji pokryte kostką, głowna aleja oświetlona stylizowanymi lampami, wszędzie posprzatane... i wszystkie groby juz zadbane, juz duzo kwiatów, już dużo zniczy...pieknie dzis było.....jutro będzie jeszcze piekniej..... Andy, zapalę jutro w twoim imeniu znicz pod krzyzem, wiem, ze jutro będziesz myslami w Słupsku.... Odpowiedz Link Zgłoś
andy_sz Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 02.11.04, 21:05 zuzanna6 napisała: > Andy, zapalę jutro w twoim imeniu znicz pod krzyzem, wiem, ze jutro będziesz > myslami w Słupsku.... Dziekuje Zuza, to bardzo milo z Twojej strony :-)) A ten cmentarz to zawsze byl bardzo ladny, nie tylko w czasie Wszystkich Swietych, zawsze podobaly mi sie te alejki i taki parkowy charakter tego miejsca Odpowiedz Link Zgłoś
zuzanna6 Co znaczy słowo umarł? 31.10.04, 22:53 Co znaczy słowo umarł? Czym jest śmierć? Podróżą z biletem bezpowrotnym, którą każdy ma raz..... Dorosli na ten temat nie chcą mówić duzo..... Śmierć to jest nieobecność w wielu miejscach na raz. Odpowiedz Link Zgłoś
zuzanna6 Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 31.10.04, 22:55 Światła cmentarz rozjasniły, że aż łuna bije w dali, lecz i takie są mogiły, gdzie nikt lampki nie zapali.... Odpowiedz Link Zgłoś
zuzanna6 ZADUSZKI 31.10.04, 22:57 W dniu Zaduszek, w czas jesieni, odwiedzamy bliskich groby, zapalamy zasmuceni małe lampki - znak żałoby...... Odpowiedz Link Zgłoś
frida2 Re: ZADUSZKI 31.10.04, 23:05 a ja jutro pójdę do dziadka... małego kuzyna... brakuje mi ich... Odpowiedz Link Zgłoś
zuzanna6 Re: ZADUSZKI 31.10.04, 23:19 yhy......brakuje wielu...... tak spieszmy sie kochac ludzi...... Odpowiedz Link Zgłoś
zuzanna6 ŚWIĘTO ZMARŁYCH 01.11.04, 11:56 "Daj nam wiare,ze to ma sens Ze nie trzeba zalowac przyjaciol Ze gdziekolwiek sa,dobrze im jest Bo sa z nami,choc w innej postaci I przekonaj,ze tak ma byc Ze po glosach ich wciaz drzy powietrze Ze odeszli po to,by zyc I tym razem beda zyc wiecznie." Odpowiedz Link Zgłoś
frida2 Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 02.11.04, 21:46 ja właśnie dziś miałam taki dzień wspomnień. dobrze, że są wspomnienia :) Odpowiedz Link Zgłoś