Dodaj do ulubionych

ŚWIĘTO ZMARŁYCH

29.10.04, 22:47
Choć raz w roku wszyscy myslimy o wszystkich, którzy odeszli.
Obserwuj wątek
    • andy_sz Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 29.10.04, 22:55
      Takie swieto na pewno jest potrzebne i dobrze ze istnieje, smutne jest jednak
      czasami to, ze dla niektorych ten dzien jest jedynym kiedy przypominaja sobie o
      tych co odeszli i tylko wtedy odwiedzaja miejsca ich spoczynku
    • frida2 Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 29.10.04, 23:14
      cieszy mnie fakt, że w Polsce jeszcze nie zanikła dotychczasowa tradycja
      obchodzenia tegoż święta. że nie zalało nas jeszcze całkowicie coś ala
      halooween.
      • matalijka Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 30.10.04, 08:22
        A ja to święto bardzo lubię.Chociaż smutno jak cholera :(
        • andy_sz Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 30.10.04, 08:39
          Mi tez podobaja sie te tlumy ludzi na cmentarzach, to daje pewne refleksje i w
          ogole przyczynia sie do zadumy...
          • zuzanna6 Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 30.10.04, 09:54
            Zgadzam sie z wami, jest to dzień, w którym kazdy musi zatrzymac sie na chwile
            i z rodziną odwiedzic tych, którzy odeszli. A nad grobem powspominac troche i
            zastanowic sie nad sobą, jak strasznie warto zyc i umiec cieszyc sie zyciem, bo
            tam wszyscy sie spotkamy, i oby jak najpóźniej tam własnie..........spieszmy
            sie kochac ludzi

            Rodzinę w Słupsku i jej okolicach mam wielopokoleniowa i bardzo liczną,
            niektórych spotykam na prawdę tylko raz w roku na cmentarzu przy grobie
            dziadków....
            • zuzanna6 Kto odszedł..... 30.10.04, 10:05
              Warto może wspomnieć tych, których znamy wszyscy.....odeszli......powstała po
              nich jakas pustka -

              Czesław Miłosz
              Zygmunt Kałuzyński
              Bogusław Sochnacki
              Daria Trafankowska
              Jacek Kaczmarski
              Jacek Kuroń
              • matalijka Re: Kto odszedł..... 30.10.04, 10:07
                Pan Mieczysław
                • andy_sz Re: Kto odszedł..... 30.10.04, 10:14
                  Zuza wymienila chyba wszystkich wielkich...
                  Z tych wielkich - niewielkich przychodzi mi na mysl jedynie moj wujek i p.
                  Tadeusz... Zapal swieczke...
              • andy_sz Re: Kto odszedł..... 31.10.04, 10:01
                serwisy.gazeta.pl/wyborcza/0,59945.html
              • bmwariat Re: Kto odszedł..... 02.11.04, 17:34
                Mój kochany tato...tak bardzo Mi Ciebie brakuje, choć może Ty o tym nie
                wiedziałeś...
                Mój kochany wujcio...Tak szybko mi zgasłeś
                Moja droga ciocia i jej mąź...po ciężkiej chorobie..jedno zabrało drugie..
                Moja druga ciocia...
                Mój przepiękny piesio..została zamordowana, otruta..zebyś chamie konał po
                tysiąckroć gorzej jak mók kochany piesek..niewinna..nikomu krzywdy nie
                zrobiła..taka przytulanka
                W ten piątek mój drogi wujcio...siadł i zgasł...[*]
                • romani1 Re: Kto odszedł..... 02.11.04, 21:00
                  "Życie jak jesień, coś w nim z błysków lata
                  Z uśmiechów słońca przez mgły i szarugi
                  Z złotawych błysków wśród szarego świata
                  Z kwiatów co nigdy nie kwitną raz drugi..."


              • dorinek Re: Kto odszedł..... 02.11.04, 21:35
                Czesław Niemen....
                • andy_sz Re: Kto odszedł..... 02.11.04, 21:56
                  W. Milewicz - duza strata dla polskiego dziennikarstwa (tego prawdziwego)
      • dorinek Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 02.11.04, 21:40
        Ja też się cieszę że to święto jest u nas takie jakie jest...
        Właśnie takie powinno być, a nie jakieś Halloween.


        Zawsze lubiłam jak Babcia opowiadała mi o Dziadku,
        którego bardzo lubiłam ale nie zdążyłam dobrze poznać...{*}
    • frida2 Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 31.10.04, 17:39
      Właśnie wróciłam z kilku cmentarzy. Pojechaliśmy zapalić świeczkę Tym, u
      których jutro byśmy nie zdążyli. Wszędzie spore tłumy, ludzie których dawno się
      nie widziało. 1 listopada to dla mnie bardzo refleksyjny dzień...
      • zuzanna6 Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 31.10.04, 22:50
        dziś słupski cmentarz wygladał jak najpiekniejszy park zadumy.....
        byłam tuż przd zapadającym zmierzchem....
        ciepło i o dziwo bez wiatru, bez deszczu.....
        nic nie zakłócało spokojnych płomieni ....
        a cmentarz jaki odnowiny, az miło - wszystkie aleji pokryte kostką, głowna
        aleja oświetlona stylizowanymi lampami, wszędzie posprzatane...
        i wszystkie groby juz zadbane, juz duzo kwiatów, już dużo zniczy...pieknie dzis
        było.....jutro będzie jeszcze piekniej.....

        Andy, zapalę jutro w twoim imeniu znicz pod krzyzem, wiem, ze jutro będziesz
        myslami w Słupsku....
        • andy_sz Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 02.11.04, 21:05
          zuzanna6 napisała:

          > Andy, zapalę jutro w twoim imeniu znicz pod krzyzem, wiem, ze jutro będziesz
          > myslami w Słupsku....

          Dziekuje Zuza, to bardzo milo z Twojej strony :-))
          A ten cmentarz to zawsze byl bardzo ladny, nie tylko w czasie Wszystkich
          Swietych, zawsze podobaly mi sie te alejki i taki parkowy charakter tego miejsca
      • zuzanna6 Co znaczy słowo umarł? 31.10.04, 22:53
        Co znaczy słowo umarł?
        Czym jest śmierć?
        Podróżą z biletem bezpowrotnym,
        którą każdy ma raz.....
        Dorosli na ten temat nie chcą
        mówić duzo.....

        Śmierć to jest nieobecność
        w wielu miejscach na raz.
    • zuzanna6 Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 31.10.04, 22:55
      Światła cmentarz
      rozjasniły,
      że aż łuna bije
      w dali,
      lecz i takie są mogiły,
      gdzie nikt lampki
      nie zapali....
    • zuzanna6 ZADUSZKI 31.10.04, 22:57
      W dniu Zaduszek,
      w czas jesieni,
      odwiedzamy bliskich groby,
      zapalamy zasmuceni
      małe lampki -
      znak żałoby......
      • frida2 Re: ZADUSZKI 31.10.04, 23:05
        a ja jutro pójdę do dziadka... małego kuzyna...
        brakuje mi ich...
        • zuzanna6 Re: ZADUSZKI 31.10.04, 23:19
          yhy......brakuje wielu......
          tak spieszmy sie kochac ludzi......
          • zuzanna6 ŚWIĘTO ZMARŁYCH 01.11.04, 11:56
            "Daj nam wiare,ze to ma sens
            Ze nie trzeba zalowac przyjaciol
            Ze gdziekolwiek sa,dobrze im jest
            Bo sa z nami,choc w innej postaci
            I przekonaj,ze tak ma byc
            Ze po glosach ich wciaz drzy powietrze
            Ze odeszli po to,by zyc
            I tym razem beda zyc wiecznie."
    • frida2 Re: ŚWIĘTO ZMARŁYCH 02.11.04, 21:46
      ja właśnie dziś miałam taki dzień wspomnień. dobrze, że są wspomnienia :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka