Gość: Pati IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 14.12.01, 20:43 Jakie male kosciolki znacie w Słupsku? Andy "znalazl" ten na Krasinskiego, ktos jeszcze? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Pixi Re: Kosciolki w Słupsku IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 15.12.01, 10:07 Nie wiem wprawdzie jakieggo on jest wyznania, ale mi sie zawsze podobal i zawsze ciekawil. Chodzi o kosciol na ulicy Prostej. On jest chyba najwiekszy z malych kosciolkow Slupska. Jest najbardziej z nich widoczny, ale najmniej o nim wiemy. Zdziwilam sie totalnie, bo ostatnio podczas poszukiwania projektu Starego Rynku w internecie, znalazlam szkic tego kosciolka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: andy_sz Re: Kosciolki w Słupsku IP: *.lib.buffalo.edu 17.12.01, 23:21 Mnie sie podoba Kaplica sw. Jerzego, fajnie wyglada ta jej osmiokatna bryla i wszyscy znajomi z innych miast zawsze mnie o nia pytali, szkoda tylko ze tak stoi nieuzytkowana, moze muzeum mogloby zrobic tam jakas ekspozycje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pixi Re: Kosciolki w Słupsku IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 18.12.01, 01:28 Jesli o kaplice chodzi to ona zostala niegdys przestawiona spod obecnego ratusza. (Stala niegdys przy szpitalu Sw. Jerzego, na miejscu dzisiejszej przychodni). No i jak na tamte czasy to byl w Polsce ewenement takie przesuniecie budynku. Z tego co wiem to niedawno nalezala do wladz kociola Sw. Jacka, i oni tam wlasnie zamierzali cos z nia zrobic. Glowy nie dam sobie uciac ale wydaje mi sie ze tam odbywaja sie jakies spotkania... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pamela Re: Kosciolki w Słupsku IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 18.12.01, 19:12 Czy Rondo tez bylo kiedys kosciolkiem? Bo tak mi jakos na niego wyglada. Moze nasz specjalista od kultury Andy sie wypowie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Damian Re: Kosciolki w Słupsku IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 19.12.01, 01:46 Wydaje mi sie ze Rondo bylo kosciolem. Znam jeszcze obok niego kosciolek ktory schowany jest w podworzach i praktycznie go nie widac, ale nie wiem co to za ulica. (To brukowane skrzyzowanie 5 ulic, m.in. Niedzialkowskiego). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pati Re: Kosciolki w Słupsku IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 20.12.01, 22:10 Kolejnym kosciolkiem jest maly otynkowany kosciolek na ulicy Slowianskiej. Jest wolnostojacy, ogrodzony i bardzo zgrabny. Przypomina bardziej maly domek. Nie wiem natomiast jakiego jest wyznania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kk Re: Kosciolki w Słupsku IP: *.proxy.aol.com 28.12.01, 03:39 a moze to Sala Krolestwa SJ?w nich zawsze z prostota mozna sie wiele nauczyc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pati Re: Kosciolki w Słupsku IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 29.12.01, 01:53 Nie, na pewno nie to. Ich swiatynia (?) jest na ulicy Westerplatte. (Do niedawna wygladala jak domek jednorodzinny. Dopiero w tym roku zaczepiono na niej nazwe). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kk Re: Kosciolki w Słupsku IP: *.proxy.aol.com 30.12.01, 18:25 dziekuje ci Pati,ze podalas ulice na ktorej jest Sala Krolestwa.ja duzo podrozuje,i kiedy jest tylko okazja,to z wielka radoscia do Sal zachodze,a to dlatego,ze tam z wielka radoscia jest tresciwe omawianie Slowa Bozego.np. mozna sie dowiedziec czym jest Krolestwo Boze,o ktore duzo ludzi sie modli w modlitwie Ojcze Nasz,by przyszlo na Ziemie,a ktora to modlitwe nauczyl ludzi sam Jezus, rowniez np.jak to jest z Bozym Narodzeniem-w porownaniu z tym co mowi Slowo Boze o Bogu,ze nie ma poczatku,a wiec jak to jest z tymi swietami? prawda,ze ciekawe tematy?polecam-i mozesz byc pewna,ze nikt do niczego Ciebie nie bedzie namawiac,i Cie nie wypedzi.wstep jest wolny dla kazdego,niezaleznie od wyznania.zycze radosci w sercu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nataliaa Re: Kosciolki w Słupsku IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 30.12.01, 20:02 he he.Sabat trochę tolerancji. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sabat Re: Kosciolki w Słupsku IP: 10.10.41.* 30.12.01, 19:15 O Boże, a cóż to za wpis Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kk Re: Kosciolki w Słupsku IP: *.proxy.aol.com 31.12.01, 06:04 sabat,a ty tos juz powinien zrozumiec lepiej niz inni,nie wierze bys mial mozdzek armadilo.powodzenia! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sabat Re: Kosciolki w Słupsku IP: 10.10.41.* 02.01.02, 18:03 Gość portalu: kk napisał(a): > sabat,a ty tos juz powinien zrozumiec lepiej niz inni,nie wierze bys mial > mozdzek armadilo.powodzenia! kk(klub kibica?) pycha to rzecz ludzka, ale gdzieś czytałem, że to grzech Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kk Re: Kosciolki w Słupsku IP: *.proxy.aol.com 03.01.02, 03:10 co do pychy to dobrze napisane,tylko chyba pod zlym adresem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pixi Re: Kosciolki w Słupsku IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 04.01.02, 06:42 Maly kosciolek stoi jeszcze na ulicy Dlugosza. Jest pomalowany na wrzosowo. Odpowiedz Link Zgłoś