Dodaj do ulubionych

Właściwa miara

22.11.08, 16:38
Przeczytałam dziś wątek Malwiny "Dwóch panów" w całości (nie
ogladałam programu) i zastanawiam się za co też Pan Raczek z
przyjacielem dostał nagrodę? Chyba nie za obnoszenie się publiczne
z tym, że są przykładną parą gejów ? Kiedyś przypadkiem oglądałam
fragment pokazu zacisza domowego rzeczonych i nie byłam w stanie
opanować wątplwości; czemu służą takie programy ? Stajemy się tacy
nowocześni, europejscy, tolerancyjni, czy też media programowo
manipulują kształtując modę i gusty. Dyskutowałam ze znajomymi
niedawno na temat publicznego obnoszenia się z innością, a inność
istniała jak świat światem. Wspólnie doszlismy do wniosku, że już
od starożytności jedną z najważniejszych norm etycznych było
poczucie wlaściwej miary, zdrowego rozsadku, umiaru, a potępiano i
zwalczano "hybris" brak umiarkowania, pychę i arogancję. Niestety w
dobie kształcenia telewizyjno-komiksowego nową normą staje się
sensacja, szokowanie i naśladownictwo globalne. Pewnie niedługo te
rozwydrzone dziewoje z "ustawek" dostaną nagrody, za wcielanie w
życie równouprawnienia do mordobicia ? Nie rozdzieram rejtanowsko
szat w geście protestu i ciągle wierzę, że nie żyję w odosobnionej
enklawie ludzi ufajacych w powrót zdrowego rozsądku i właściwej
miary. Co o tym myślicie ?
Obserwuj wątek
      • sagittarius954 Re: Właściwa miara 22.11.08, 18:05
        wadera jak zwykle, krótko i dosadnie smile
        Tylko ,że tu pewnie izis chodzi o zdrowy rozsądek . A ten czasami , które
        właśnie nastąpiły, chowa się i za nic nie można znaleźć choćby jego rąbka . A
        czy tylko w tej "dziedzinie" można zauważyć jego oklapnięcie, czy może schowanie
        się ludzi zdroworozsądkowych . Gdzie byśmy nie spojrzeli tam brakuje jego i tych
        zdrowo-myslicieli . Czy w rozwiązanich emerytalnych znajdujecie zdrowy rozsądek
        , a może w innych dziedzinach, to proszę o przykłady. Pobiegnijcie na forum
        społeczeństwo i przeczytajcie posty o tej najpiekniejszej parze . Okazuje się,
        że zdr.rozs. w zasadzie nie ma , tu jednak na forum, trzeba dowalić i odskoczyć
        , dosłownie jak w tych osławionych ustawkach. Nie pretenduję do
        zdroworozsądkowego mysliciela , pewnie też mam swoje rozdrapy , jakkolwiek nie
        tęsknię za kłującym zarostem a bardziej preferuję delikatnośc skóry płci
        przeciwnej . I swoich argumentów w wątku o dwóch panach nie będe powtarzał ,
        ktoś zapragnął doścignąć Europę . Tylko czy naprawdę jest przekonany o
        słuszności wyboru takiej drogi . Może jeszcze za wcześnie jest na bycie
        tolerancyjnym społeczeństwem , wystarczy poczekać i inne miary przykładać i
        nazwy do rozdawanych nagród .
          • dwa-filary Re: Właściwa miara 22.11.08, 19:12
            Nie mam nic do "inności",taka sama orientalność jak każda inna,ale po co to obnaszanie,po co parady itp.U mnie w bloku mieszka para gejów od lat 60-tych.Nigdy nie obnosili się z tym i wtopili się w środowisko,nikt już tego nie widzi i jest oki.

Czy ludzie ,którzy obnażają się w tej kwestii chcą coś zyskać?,zaimponować?
            • izis52 Re: Właściwa miara 22.11.08, 20:11
              Właśnie chodziło mi o zdrowy rozsądek i umiar w popularyzowaniu
              czegoś, co nie jest proporcjonalnie normą. Medialny szum, parady -
              niby mają nas oswoić z legalizacją związków. Tylko po co ?
              Rozsądni - odmienni w różny sposób nie robią kariery w mediach, bo
              czują, ze mogliby kogoś urazić. Macie rację i Sagi i Dwa-Filary;
              ktoś kto źle czuje się w swojej skórze maluje ją w paski i krzyczy:
              pokochajcie mnie, jestem taki sam. A jest ?
              • sagittarius954 Re: Właściwa miara 22.11.08, 21:16
                Ba , kochać można , tylko że najpierw trzeba się przyzwyczaić do sytuacji .
                Przecież w dzikim tłumie na ulicy każdy wydaje się rozsądny i dopiero w domu w
                jego zaciszu gubi ten rozsądek . Rozmawiałem z damą , stateczną już bardzo ,
                żaliła się do mnie na swoich sąsiadów , mieszkających piętro wyżej . Ona nie
                jest homofobem, stara się wszystko rozumieć, bo pamięta przecież swoja młodość i
                wie że gorąca krew to nie woda , ale dlaczego panie Z. oni muszą używać szpilki
                w środku nocy , pogłos męskich kroków odzianych w szpilki jest nad wyraz
                słyszalny i jak ona ma o tą sprawę zwrócić się do nich. Odparłem z całą powagą
                tłumiąc w sobie śmiech ,że odważnie , po prostu poprosić o cichsze stąpanie a
                najlepiej to jednak kapcie niech używają , takie z mordkami, różowe też wcale
                seksi są.
                I nieraz to nie o tolerancję chodzi a o zwykłe ludzkie przestrzeganie norm
                różnego typu i dostosowywanie się do nich. smile
                  • natla No przecież dzisiaj wszystko jest........ 23.11.08, 01:05
                    .....na sprzedaż. Wszelkie hamulce się zatarły. Każda innosć będzie
                    okrzyczana, bo to kasa.
                    Umiar, właściwa miara czy złoty środek? Zawsze były dla ludzi trudno
                    osiągalne.
                    Jednak gdyby nie ta innosć (nie tylko seksualna),ile by sie nie
                    dokonało faktów w historii, sztuce......I być moze gdyby ludzie nie
                    widzieli tylko inności, a potrafili docenić umysł czy talent,
                    niejedno by się jeszcze mogło zdarzyć.
                    A jak to było i jeszcze w wielu środowiskach jest w stosunku do
                    niepełnosprawnych? Sami wiecie. Przez dziesiatki lat nie mogli
                    rozwinąć skrzydeł. A przecież wśród nich są też ludzie niesamowicie
                    utalentowani i mądrzy.
                    Jak już kiedyś pisałam, zetknełam sie w życiu z homoseksualistami. I
                    nie byli to tacy z parady równosci. Mądrzy, czasem zakompleksieni,
                    świetni przyjaciele.
                    Lesbijki żadnej nie znam, przynajmniej świadomie. I dobrze, bo tu
                    miałabym duże migawy, gdyż czułabym sie zagrożona. smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka