Dodaj do ulubionych

Studia dla obcokrajowcow

16.09.10, 22:25
W przyszlym roku chcialabym studiowac w Polsce albo na Uniwersytecie Jagiellonskim albo na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Obecnie jestem w Ameryce i koncze ostatni rok liceum. Chcialabym sie dowiedziec czy jesli mam obywatelstwo polskie i amerykansie czy jestem przyjeta na studia jako obywatel polski czy obcokrajowiec? Z tego co slyszalam to bede prawdopodobnie musiala zdawac egzaminy wstepne ale czy jest taka mozliwosc zdawania ich w j. angielskim? Chcialabym jeszcze wiedziec czy to prawda ze jesli nie zdam tych egzaminow wstepnych to moge placic za studia zaoczne a chodzic na dzienne na wszystkie wyklady itd?

Dzieki za pomoc :)
Obserwuj wątek
    • malediv7 Re: Studia dla obcokrajowcow 16.09.10, 22:43
      razcej obowiazuja Cie procedury dla polskich studentow jako obywatela danego kraju, a egzaminow juz chyba zadnych na studia nie ma sa tylko kwalifikacje na podstawie wynikow matury, ale jak to przeliczaja z matur zagranicznych to tego nie wiem.
      • pati92pl Re: Studia dla obcokrajowcow 16.09.10, 22:50
        na UJ mowili mi ze ci ktorzy maja stara mature lub zagraniczna musza zdawac egzaminy wstepne ktore sa podobne do matury... mnie tylko martwi to ze ja tych testow nie zdam bo ucze sie w szkole angielskiej juz 11 lat wiec nie znam polskiej az tak dobrze :(
        • Gość: rtyghj Re: Studia dla obcokrajowcow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.10, 12:05
          jeżeli to są egzaminy podobne do matur to radzę odwiedzić: www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=91&Itemid=93 i potrenować na starych arkuszach,. jeżeli studia są w języku polskim to wątpię czy można zdawać egzaminy po angielsku

co do płatnych studiów to zależy od uczelni, generalnie dzielą się na zaoczne - weekendowe, i wieczorowe i jest się na nie często łatwiej dostać niż na dzienne (choć i tam da się nie dostać), z wykładami nie problemu, zwykle nie trzeba być w ogóle studentem aby na nie uczęszczać, z ćwiczeniami to zależy od uczelni (ale chodzenie z dziennymi może chyba być tylko możliwe w przypadku wieczorowych - czasami od dziennych odróżnia jej tylko brak obowiązkowego WFu i oczywiście opłaty)
          • pati92pl Re: Studia dla obcokrajowcow 17.09.10, 21:40
            Dzieki za link :) ja wlasnie nie wiem czy dam sobie rade studiowac po polsku i dlatego wolalabym po angielsku byc moze anglistyke albo International Business na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Nie wiem czy sa jeszcze jakies inne kierunki ktore sa w j. angielskim... i wlasnie jak sie studiuje tylko po angielsku to czy sa wtedy egzaminy wlasnie w tym jezyku czy tez po polsku?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka