Dodaj do ulubionych

absolutorium po terminie

IP: *.ghnet.pl 28.09.11, 21:25
Podobno do końca września należy składać indeks celem uzyskania absolutorium. Z pewnych przyczyn nie dam rady we wrześniu tego zrobić. Jakie mogą być konsekwencje takiego opóźnienia?
Obserwuj wątek
    • tawananna Re: absolutorium po terminie 29.09.11, 00:12
      Konsekwencją może być nawet skreślenie z listy studentów.

Zapoznaj się dokładnie z regulaminem Twojej uczelni i dowiedz się, co należy w takiej sytuacji zrobić (być może np. złożyć pismo o przedłużenie sesji).
    • Gość: Absolwient Re: absolutorium po terminie IP: *.e-wro.net.pl 29.09.11, 13:53
      Podobno do końca września należy składać indeks celem uzyskania absolutorium.
      Podobno? Chyba wszędzie tak jest. To tak jak z wpisem na kolejny semestr/rok studiów.
      No ja też pamiętam byłem zdziwiony. Skoro się nie bronie (za pół roku, rok) to po co mam oddawać indeks. No ale okazało się, że trzeba.

Z pewnych przyczyn nie dam rady we wrześniu tego zrobić. Jakie mogą być konsekwencje takiego opóźnienia?
      Poważne, wywalenie tak jak już napisano powyżej. I nie będziesz mogł się z marszu bronić w tym dopuszczalnym terminie (rok albo 2 nie wiem jak teraz jest), tylko będziesz musiał pisać jakieś głupie podania o reaktywacje najpierw. A i to może kosztować jakąś kase.
      Chyba, że oddasz tylko parę dni po terminie i będziesz miał bardzo miłe panie z dziekanatu+bardzo miłego dziekana to może wtedy się uda.
      • Gość: mafir Re: absolutorium po terminie IP: *.ghnet.pl 29.09.11, 14:35
        Sprawę załatwię najpóźniej do końca pierwszego tygodnia października. Ciekawe, że na ogłoszeniu jest termin do 3 października, a koledze powiedziano w dziekanacie, że do 7 października można oddać. Więc to chyba taka mobilizacja :) Jak by co dziekanat u mnie jest "przyjazny studentom".
      • siata2 Re: absolutorium po terminie 29.09.11, 16:14
        > Podobno? Chyba wszędzie tak jest. To tak jak z wpisem na kolejny semestr/rok st
        > udiów.

U mnie indeks się oddawało dopiero gdzieś między 15 a 30 października aby dostać wpis na semestr/rok... Więc masz rację... "chyba".

Zapytaj na uczelni. U mnie do konca września trzeba oddać nie tylko indeks ale i pracę dyplomową i wszystkie dokumenty i wtedy się możesz bronić w październiku.

Jak nie to możesz się bronić w lutym, ale to trzeba podanko napisać i wybulić koło 1000 zł...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka