11.07.07, 11:47
Postanowiłam stworzyc nowy wątek, żeby nie mylił się z wątkiem dotyczącym też
KUL :)

Czy ktoś może wie coś wiecej o tym jak mają wyglądać te nasze studia? :) Czy
sami wybieramy tutora czy jest nam przydzielany, kiedy go wybieramy, jakie są
możliwości tworzenia siatki godzin, czy trzeba wszystkie przedmioty z głównego
kierunku zrealizować... czy większosć zasad będzie pokrywała się z zasadami
na KULu? czy będą jakieś prace roczne?

Po prostu piszcie proszę co wiecie :)

Ja sama dowiedziałam się tylko tyle, że plan ma wyglądać mniej wiecej tak
(uwaga, to bardzo szczegółowe insturkcje):
60% zajęć z kieruknu głównego
40% zajęć z przedmiotów dodatkowych
o ;-)

pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • konstanty007 Re: MISH UMCS 12.07.07, 22:33
      Witam
      Ja również dostałem sie na MISH na UMCS-ie. Jest to pierwszy rok tego kierunku
      na tej uczelni, i jest naprawdę mało informacji jak to ma wyglądać, te na
      stronach umcs są bardzo enigmatyczne i w sumie nic nie wiadomo. Jeśli będę coś
      więcej wiedział to natychmiast napisze.
      Pozdrawiam
      • jocelyne Re: MISH UMCS 13.07.07, 21:32
        Dzisiaj dokonałam wpisu, więc już z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jestem
        studentką mish :)
        Powiedziano mi, że jeżeli chcę poznać jakieś szczegóły co do toku studiów, mam
        się udać do dziekanatu wydziału humanistycznego. Prędko tego nie zrobię, bo mam
        już dość chwilowo Lublina i mam zamiaru wpaść tam dopiero we wrześniu :D wiec
        jeśli ktos przypadkiem się czegoś dowie to... ;-)

Konstanty, jaki wybierasz kierunek podstawowy? (sama biorę filologię polską)
        • konstanty007 Re: MISH UMCS 14.07.07, 15:21
          Ja dokonam wpisu dopiero w poniedzialek!
          Jako kierunek podstawowy wybiore historie albo filozofie, jeszcze sie waham(ale
          nie tak jak w tym kawale o bacy:))
          Powiedz mi prosze jakie zaswiadczenie lekarskie dolaczylas do dokumentow, od
          lekarza rodzinego czy medycyny pracy?
          Dzieki i pozdrawiam
          • jocelyne Re: MISH UMCS 14.07.07, 22:47
            Akurat mi wystawił zaświadczenie pierwszy lepszy pediatra jaki był w przychodni
            tego dnia ;-) Idź po prostu do swojego lekarza :)
            I weź ze sobą wszystkie kwitki jakie masz [opłata rekrutacyjna i opłata za
            indeks i legitymacje] i możesz na wszelki wypadek przynieść im zdjęcie też na
            dyskietce czy płytce.
            Widzę, że możemy się spotkać na niektórych zajęciach, bo planuję połączyć polski
            właśnie z historią i filozofią :D
            Gdybyś przypadkiem miał za dużo czasu i chciałoby Ci się spytać w dziekanacie
            wydziału humanistycznego o szczegóły mishu - nie obraziłabym się gdybyś
            podzielił się informacjami ;-))
            pozdrawiam!
            • konstanty007 Re: MISH UMCS 15.07.07, 10:24
              Dziekuje za info.
              Dobrze wiedzieć ze mamy zainteresowania w obszarze tych samych kierunkow.
              Nie wiem jak bede stal z czasem, bo musze w lublinie zalatwic mase spraw, ale
              jesli starczy sil to dowiem sie czegos, i Ci napisze.

Pozdrawiam
                • konstanty007 Re: MISH UMCS 20.07.07, 19:53
                  Witaj.
                  Mimo niesprzyjających warunków pogodowych (zabójczy upał) bylem i dowiedziałem
                  sie tylko tyle ze nic nie wiadomo, a wszelkie pytana należy kierować do
                  dziekanatu kierunku wybranego jako wiodący.

Pozdrawiam
                  • jocelyne Re: MISH UMCS 20.07.07, 20:23
                    A jaki w końcu wybrałeś?

Trochę to dla mnie dziwne, że MISH nie ma jakiejś swojej...czy ja wiem... bazy
                    ;-)) centrum zarządzania czy coś :D Na KULu jest sekretariat MISH gdzie można
                    się wszystkiego dowiedzieć [ale babony są okropne :( ]. Jak będzie mi po drodze,
                    w co wątpię ;-) to dowiem się czegoś jeszcze w dziekanacie humana...
                    • konstanty007 Re: MISH UMCS 21.07.07, 10:06
                      To nie dziwne co niepokojąc!
                      Mam nadzieje ze to dlatego bo to pierwszy rok i jeszcze wszystko sie do
                      października wyjaśni.

Jako wiodący wybrałem filozofie.
    • jocelyne Re: MISH UMCS 24.07.07, 11:12
      Czy ktos moze mnie oswiecic ile w końcu osób przyjęto na MISH?? Właśnie się
      dowiedziałam o kolejnej osobie, która powinna była się dostać i guzik. Miała 9
      miejsce, na KUL dostała się z pierwszej listy. Jak w końcu oni to zrobili, na co
      patrzyli :/ Wiem też o osobach mających kolejno 10 i 11 miejsce w rankingu. a
      podobno miało być 15 miejsc? Przyjęli tylko 8 osób czy wzięli tylko tych, którzy
      mieli więcej punktów z rozmowy?

Sama miałam 4 miejsce i 138 punktów z rozmowy. Z maturą nie wiem jak było, bo w
      końcu tajemnicą dla mnie pozostało to, jak była ona liczona. Konstanty, jak było
      u Ciebie, może to mi jakoś rozjaśni sytuacje.

I ile osób było zapisanych już na studia gdy byłeś w Lublinie? Kiedy ja
      pojechałam to załatwić przede mną wyszła 1 [słownie:JEDNA ;-)] osoba z Lublina,
      która chce podobno robić fil. rosyjską lub rosjoznawstwo [czy coś takiego ;-)].
      Jakieś to takie wszystko ... :(
      • konstanty007 Re: MISH UMCS 28.07.07, 10:45
        Ja wiem tyle:
        -Było chętnych 21 osób.
        -Na rozmowę przyszło 16 osób(w przez dwa dni 5i6. 07)
        -Kiedy ja sie wpisywałem 16 lipca byłem chyba czwartą, albo piątą osobą która
        składał papiery.
        Rekrutacje prowadzono w prosty sposób, punkty z matury przeliczano według zasad
        które były dostępne na stronach UMCS, następnie sumowano punkty z egzaminu
        dojrzałości oraz rozmowy i to decydowało o przyjęciu. Jeśli ktoś nie był na
        rozmowie to miał znacznie mniejsze szanse, chyba ze miał maturę na 100%
        rozszerzona ze wszystkiego.
        Wydaje mi się że nie wiele osób złożyło papiery na MISH już po rekrutacji i
        jeśli będzie nas na roku 10 osób to będzie dobrze i wydaje mi sie że raczej
        będzie niedobór niż nadmiar.
        Ja na liście miałem ósme miejsce i 150 punktów z rozmowy.
        • jocelyne Re: MISH UMCS 29.07.07, 12:00
          Gratuluję, maksymalna ilosć punktów:)
          Właśnie z tego co wiem to wyglądało troszkę inaczej, bo jeśli ktoś nie wyszedł
          poza próg 100 pkt z rozmowy to w ogóle nie był brany pod uwagę.
          Zastanawiam się też czy będą rozpatrywali odwołania, bo niektórzy je pisali.
          I ciekawe co zrobili ze studiami międzykierunkowymi matematycznymi, bo tam
          wszyscy chętni nie obsadziliby nawet połowy przewidzianych miejsc... ;-) wezmą
          wszystkich jak leci czy na roku będą 2-3 osoby? ;-)
          • konstanty007 Re: MISH UMCS 30.07.07, 23:21
            Dziękuje, chodź nie wiem na jakiej podstawie zostałem tak wysoko oceniony i
            jakie były kryteria tej oceny.

Myślę że to już nie istotne, najważniejsze że się dostaliśmy i nie zawracajmy
            sobie głowy szczegółami rekrutacji.

Powiem Ci że obawiam się przyjęcia nas na uczelni, z tego co słyszałem i
            czytałem na całości tego forum to wielu pracowników na innych uczelniach to
            "betony" które pałają ogromną niechęcią to MISH -owców. Mam na dzieje że na
            umcs-ie jest inaczej i pomimo tego że jesteśmy pierwszym rokiem, to ścieżki
            jakie przyjdzie nam wydeptać będą przypominać te na łąkach, a nie w dżunglach.

Pozdrawiam
            • jocelyne Re: MISH UMCS 31.07.07, 17:34
              Też się tego obawiam. Zastanawiam się ilu wykładowców do których pójdę nie
              będzie wiedziało co to w ogóle MISH... ;-) Miejmy nadzieję, że wszystko będzie
              dobrze.

Czułabym się tylko troszkę lepiej, gdybym miała pewność, że tak jak np. na KULu
              przez pierwszy miesiąć nie będą mi liczyli nieobecności z racji tego, żem z mish
              itd. ;-) albo pierwszeństwo przy wyborze specjalizacji... podobno trzeba ją
              wybrać w pierwszym czy po pierwszym tygodniu! Ciekawe czy będzie to na zasadzie
              kto pierwszy ten lepszy... :( Już z filologią polską na umcs.net.pl rozprawiamy
              od kilku dni na ten temat i do niczego nie doszliśmy :(
              • konstanty007 Re: MISH UMCS 01.08.07, 11:53
                Też mam taką nadzieje że będą nas traktować trochę ulgowo ze względu na MISH,
                ale czy tak będzie nie wiem. Profesorowie nie muszą wiedzieć co to mish
                wystarczy jeśli będą mili. Koleżanka z KUL-u która jest na mish mówiła że kilka
                razy nie wpuścili jej na zajęcia, bo spóźniła się, a kadra wcale nie jest
                pozytywnie nastawiona do studentów mish.
                • konstanty007 Re: MISH UMCS 11.08.07, 13:25
                  Cześć jocelyne. W przyszłym tygodniu będę w Lublinie, jeśli masz czas i ochotę
                  możemy się spotkać i razem wybrać sie na wydział humanistyczny.
                  Niżej podaję mój emial, który będę sprawdzał codziennie do wtorku (w Lublinie
                  nie mam dostępu do internetu)

bczyn@wp.pl

Pozdrawiam.

• scobin Re: MISH UMCS 13.09.07, 21:35
      Witajcie!

Jestem studentem UAM-u. Tak się jednak złożyło, że w ramach studiów
      międzyuczelnianych (AAL, coś innego niż MOST) raz w tygodniu będę na
      KUL-u. Prawdopodobnie od wtorku wieczorem do czwartku rano.

Stąd też moja trochę prośba, a trochę oferta: jeżeli bylibyście chętni (Wy i ludzie, których znacie) do spotkania i rozmowy, może do pochodzenia po Lublinie (preferowany czas: środa od 18 wzwyż), to byłoby mi bardzo miło. I może z takich kontaktów narodziłoby się coś ciekawego?

Innymi słowy, składam niemoralną propozycję integracyjną. ;-)

Kontakt ze mną:
      krawczykstanislaw@gmail.com (najlepiej pisać właśnie tutaj)
      GG 2967635
      nr tel. chętnie podam mailem

Pozdrawiam serdecznie!
      Staszek Krawczyk

PS. Dwa słowa o mnie: jestem po II roku psychologii i I roku MISH-u (z polonistyką jako kierunkiem głównym). Różne inne dane:

http;//mish.amu.edu.pl/forum/viewtopic.php?t=61
    • kartonowy Re: MISH UMCS 02.03.08, 14:44
      Witam !
      Ktoś w z forumowiczów w tym roku ma zamiar zdawać na UMCS bądź KUL na MISH ??
      Pytanie do aktualnych studentów, może ktoś będzie znał odpowiedź na tę zagadkę,
      jak to jest ze starymi maturzystami podczas rekrutacji ?? Czy odbywają się
      jakieś drzwi otwarte tego kierunku tudzież gdzie można zasięgnąć opinii na ten
      temat ?
      Pomożecie ?!
        • jocelyne Re: MISH UMCS 02.04.08, 22:17
          Mamy na roku dwie osoby ze starą maturą, nie wiem jak dokładnie wyglądała
          rekrutacja w ich przypadku, ale na stronie z tego co pamiętam, jest coś napisane
          na ten temat.

Dni otwartych MISH nie miał i chyba mieć już nie będzie... ;-)
          Ale zawsze jesteśmy my - studenci :D I możemy spróbować odpowiedzieć na
          pytania... ;-)
          • ja-magda-lena Re: MISH UMCS 05.06.08, 11:41
            witam wszystkich, myślę o MISHu w tym roku, matura nie poszła mi chyba jednak najlepiej... mam w związku z tym pytanie... czego dotyczy rozmowa kwalifikacyjna? super-recepta na 150 pkt? mam się do niej jakoś przygotować? jak długo trwa? poza tym, czy na MishU jest dużo ciężej niż na prze-zwykłym i prze-przeciętnym kierunku?

no i jeszcze jedno pytanie, nie do końca związane z MISHem, jak wygląda podanie, które pisze się w przypadku nie dostania się na dany kierunek? co tam trzeba zawrzeć, czy to naprawdę coś daje? z góry baaaardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :]
            • jocelyne Re: MISH UMCS 09.08.08, 14:02
              Trochę już za późno, żeby odpowiedzieć... :( Może przyda się na przyszłość.

Na MISHu nic nie da pisanie odwołania, w zeszłym roku znajomemu nie poszła
              rozmowa kwalifikacyjna i pomimo b. dobrych wyników matury - nie dostał się.
              Napisanie odwołania także nic nie dało, bo biorą je pod uwagę tylko wtedy, gdy
              procedura rekrutacyjna została naruszona. Nie ma co myśleć o zajęciu zwolnionych
              przez innych miejsc, bo na UMCSie przyjmuje się śmiesznie mało MISHowców. W
              zeszłym roku było to 6 osób [jedna zrezygnowała w trakcie roku], w tym przyjęto 5.

Konstanty miał 150 punktów więc on mógłby receptę podać;-) OD siebie mogę
              powiedzieć tylko tyle, że trzeba mieć jakieś pojęcie o tym, co chce się
              studiować i o tym, co się podaje jako zainteresowania.

Według mnie na MISHu nie jest dużo ciężej niż na zwykłych kierunkach, kwestia
              tego jakie sobie powybeirasz przedmioty dodatkowe. Wiadomo, że jeśli wyceluejsz
              w same tzw. przesiewowe z innych kierunków, to nie ma letko ;-)
              Sama studiuję zwykłą psychologię i filologię polską na MISHu i MISHowanie jest
              dla mnie samą przyjemnością ;-)

Pozdrawiam

ps. Dostałaś się? ;-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka