Forum Dom okna PCV
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Skuteczna ochrona przed UV

  24.10.14, 12:50
  O szkodliwości promieniowania ultrafioletowego dla naszego zdrowia mówi się wiele i przestrzega przed nadmiernym przebywaniem na słońcu. Dlaczego jednak nie porusza się kwestii przenikania promieni UV do budynków. Czy waszym zdaniem szkło stanowi dostateczną barierę przed niekorzystnym wpływem promieni UV?
  Obserwuj wątek
   • mtrrr Re: Skuteczna ochrona przed UV 07.11.14, 12:23
    Tak, do dziś żyję, nie mam problemów z oknami, a okna mam pcv, kupowane u www.skladbudowlany-zuromin.pl/ wiec czy naprawdę to ma jakiekolwiek znaczenie? chyba nie ma
    • ekspert_guardian Re: Skuteczna ochrona przed UV 19.11.14, 09:05
     Niestety, problem polega właśnie na tym, że szkodliwy wpływ promieniowania ultrafioletowego na zdrowie, a niekiedy nawet życie ludzi nie jest przez nas bezpośrednio widoczny i odczuwany. Skutki są dostrzegalne niekiedy dopiero po wielu latach. O ile kiedy przebywamy na słońcu pamiętamy, by posmarować się kremem z odpowiednim filtrem zabezpieczającym, o tyle przebywając w domu często nie zdajemy sobie sprawy, że wpadające przez okna promienie nadal zachowują swą szkodliwą moc. Tradycyjne szkło nie stanowi niestety żadnej bariery dla przenikani promieni UV, które wpływają na nasze zdrowie, jak również powodują stopniowe blaknięcie znajdujących się wewnątrz elementów wyposażenia. Czy oby na pewno nie ma to znaczenia?

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nie pamiętasz hasła lub ?

  Nakarm Pajacyka