Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Co się dzieje po uwolnieniu czynszów

    20.07.05, 22:05
    Zapraszam właścicieli na www.kamienice.info.pl oraz na
    www.oswn.poznan.pl .
    Henryk Tubacki
    Przewodniczący Zarządu Oddziału w Poznaniu OSWN
    Obserwuj wątek
      • Gość: krotki Panie Wielgo czy juz pan wreszcie sie ocknął?? IP: *.torun.mm.pl 21.07.05, 16:10
        nie tak dawno temu bo około pól roku temu pisałe pan

        Ciąg dalszy awantury o czynsze
        Marek Wielgo 19-12-2004, ostatnia aktualizacja 20-12-2004 12:13
        (...) Napisaliśmy, że wskutek błędu posłów ponad pół miliona lokatorów
        kwaterunkowych zajmujących mieszkania w prywatnych czynszówkach musi się liczyć
        po Nowym Roku z bardzo wysoką podwyżką czynszu (chcąc podkreślić dramatyzm tej
        sytuacji, podaliśmy, że "choćby i 1000 proc.").

        a dziś cieniutko:
        Czy właściciele po wyroku TK chętnie korzystają z wolności czynszowej? Nie do
        końca. Z minisondy "Gazety" przeprowadzonej w Polsce wynika, że czynsze w kraju
        wzrosły średnio o blisko 10 proc. Tak było np. w Łodzi, Rzeszowie czy Poznaniu.
        A w Warszawie, Toruniu, Lublinie - podwyżek prawie nie było.

        Powód? - Jeśli podyktujemy nierealne stawki, to nikt nam nie zapłaci - twierdzą
        kamienicznicy. - Już dziś część lokatorów nie jest w stanie płacić obecnych
        stawek.



        I co panie Wielgo nie wstyd Panu!!!! straszył Pan ludzi, judził, wszczynał
        awantury - tak, tak to raczej Pan je wszczynał niż lokatorzy czy właściciele .
        I co wyszło? Dokładnie tak jak pisałem wiele lat temu - nie, że jestem jakas
        Pytia ale KAŻDY zajmujący sie tematem to wiedział - przepraszam nie kazdy bo
        Pan nie wiedział - zakładam niewiedze bo, to korzystniejsze dla Pana. Naprawde
        lepiej żeby Pan był no..... niezbyt zorientowany (ale wówczas musi paść pytanie
        po co Pan w ogóle pisał na ten temat - skoro nie miał pan o nim zielonego
        pojęcia) niz swiadomie społeczeństwo dezinformował.

        Co do strony merytorycznej moge dorzucić jedynie to problem znika w tempie
        ekspresowym, bo pole sporu to naprawde jednostkowe przypadki ( owszem dotyczące
        czasem całej nieruchomoiści czyli kilkunastu lokatorów) i tymi powinni
        zainteresowac sie pracownicy właściwych gmin . Chodzi w sklali kraju o kilk
        tysiecy mieszkań zatem naprawdę gminy winny dac sobie rade z tym problemem.

        Pozdrawiam
        • Gość: loża_szyderców Re: Panie Wielgo czy juz pan wreszcie sie ocknął? IP: *.plusgsm.pl 21.07.05, 17:02
          I tym sposobem Marek Wielg omoże spokojnie dostać k... w d... od Red. Nacz. -
          rzeczywistość kreowana w artykułach nijak się ma do faktycznego stanu. Druga
          noga powinna wyladować ponizej pleców Andrzeja Kublika za podobne farmazony na
          temat importu używanych samochodów. Panowie: "Fakt" i "Superexpress" czekają na
          takich orłów z piórami wyszczerbionymi na tej pisaninie ...
          • zdziwioony Pani Wyborcza czy juz pani wreszcie sie ocknęła? 21.07.05, 22:03
            Co czepiacie się Wielgo?
            Teraz najbardziej knują inni niż Wielgo.
            Może Piotr Miączyński lub Leszek Baj ?
            A Miączyński to też ładny wywijas.

            • krotki Re: Pani Wyborcza czy juz pani wreszcie sie ocknę 21.07.05, 22:41
              Owszem można powiedziec, że czepiam sie Wielgo, ale.... jak sie nie czepiac za
              taki bełkot, szczucie, pisanie bredni, niekompetencję. Pisał i nie wiedzial co
              pisze albo co ręke mu wyrywali i za niego pisali? Musiał te brednie pisać???
              A to że teraz i inni tez knują to nie nowina.
              Pozdrawiam
      • Gość: krakowianin Z wielkiej chmury mały deszcz albo kilka kropel !! IP: *.adsl.inetia.pl 27.07.05, 09:24
        O czym teraz będą pisać muszą znaleźć nowego wroga społeczeństwa, kamienicznicy
        się już przejedli mogą zacząć ich nazywać właścicielami.
        • Gość: poetka czynsze IP: *.aquanet.pl / 194.24.238.* 27.07.05, 09:36
          Cały czas mowa o czynszach ,jeżeli będą podwyżki tak duże to niestety połowę
          ludzi nie będzie stać na opłaty. W Poznaniu już dużo kamienic stoi pustych albo
          wprowadza się margines gdzie nie płacą czynszów to proszę mi odpowiedzić kto za
          nich płaci i co na to przywatni właściciele kamienic.Ja tego nie rozumiem bo
          starym lokatorom , którzy są porządnymi ludżmi i płacą regularnie podwyższa się
          czynsze a te menele wcale nie płacą a mieszkają więc co to jest za interes?
          A dlaczego nie mówi się o właścicelach,którzy kamienice przejęli nielegalnie
          lub za łapówkę a takich w Poznaniu nie brakuje....nie będę wymieniać adresów
          takich kamienic lub nazwisk nowych właściceli....oj tacy biedni Ci
          kamienicznicy.....
          • Gość: krotki faktycznie poetka IP: *.torun.mm.pl 27.07.05, 18:08
            kobieto to, że ktos cos zrobił coś niezgodnie z prawem ma skutkowac na całe
            środowisko?? a nie natylko na tego co tak uczynił
            w takim razie z uwagi na powodoanie wypadków drogowych przez niektórych
            kierowców nalezy wszystkim zabrac prawa jazdy???

            Swą wrażliwośc przełóż raczej na chmurki i kwiataki tam takie brenie mniej
            jaskrawe są

            Pozdrawiam
          • Gość: Haus Inhaber Re: czynsze IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.07.05, 21:21
            kobieto krótka piłka, coś sie nei podoba to wypad do innego budynku...

            jak znajdę najemców na lepsze warunki to aktualni lokatorzy wypad, biorę firmę
            ochroniarską i wystawiam ich na ulicę, mam wyroki eksmisyjne więc mam podstawę

            a jak sie im coś nie podoba (wystawienie na ulicę) to niech mnie zaskarżą,
            nassze sądy są tak szybkie że zdąże się zestarzeć zanim zareagują, a lokatorzy
            będą musieli sobie poradzić, to ich problem jak to zrobią :]]
      • Gość: Haus Inhaber ten pismak to kretyn IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.07.05, 09:31
        czego ten gnojek podburza ludzi do zamachów na cudzą własność, ten artykuł to
        prymitywne cwaniactwo pt. jak tu sobie u kogoś za bezcen mieszkać...

        zesrała się bieda i płacze...

        moim lokatorom nie dowaliłem czynszu wyższego bo i tak nie mają go z czego
        płacić i tak, są bezrobotni i ledwo żyją z tego co mają

        więc mają 6 i 7 zł/m, 20 min spacerem do Zentrum Posen
      • Gość: NaszeSM orientuj się w zmianach w prawie spółdzielczym! IP: *.eranet.pl 11.08.05, 15:21
        NaszeSM.pl. Serwis pomaga członkom spółdzielni z całej Polski orientować się w
        zmianach w prawie spółdzielczym, zawiera bazę odpowiednich aktów prawne,
        przystępnie napisany poradnik oraz forum. Na stronie znajdują się także
        kontakty do parlamentarzystów, zajmujących się tematyką spółdzielczą. Patronat
        nad serwisem objął poseł Paweł Poncyljusz.
      • Gość: Vojo Re: Co się dzieje po uwolnieniu czynszów IP: *.citynet.pl 22.08.05, 12:08
        W nawiązaniu do ww. artykułu chciałbym w takim razie uzyskac mozliwie
        jednoznaczną odpowiedź - czy np. osoba w wieku prawie 90 lat, która nie moze
        sprostac ciagle podnoszonemu czynszowi przez właściciela kamienicy, który juz
        stanowi ok. 3/4 jej emerytury moze spodziewać się: eksmisji, sprawy sądowej czy
        może postępowania komorniczego? W artykule jest mowa o wieku ochronnym pow. 75
        lat - czy w takim przypadku ta osoba jest również chroniona?
    Inne wątki na temat:

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka