henryk.tubacki 20.07.05, 22:05 Zapraszam właścicieli na www.kamienice.info.pl oraz na www.oswn.poznan.pl . Henryk Tubacki Przewodniczący Zarządu Oddziału w Poznaniu OSWN Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: krotki Panie Wielgo czy juz pan wreszcie sie ocknął?? IP: *.torun.mm.pl 21.07.05, 16:10 nie tak dawno temu bo około pól roku temu pisałe pan Ciąg dalszy awantury o czynsze Marek Wielgo 19-12-2004, ostatnia aktualizacja 20-12-2004 12:13 (...) Napisaliśmy, że wskutek błędu posłów ponad pół miliona lokatorów kwaterunkowych zajmujących mieszkania w prywatnych czynszówkach musi się liczyć po Nowym Roku z bardzo wysoką podwyżką czynszu (chcąc podkreślić dramatyzm tej sytuacji, podaliśmy, że "choćby i 1000 proc."). a dziś cieniutko: Czy właściciele po wyroku TK chętnie korzystają z wolności czynszowej? Nie do końca. Z minisondy "Gazety" przeprowadzonej w Polsce wynika, że czynsze w kraju wzrosły średnio o blisko 10 proc. Tak było np. w Łodzi, Rzeszowie czy Poznaniu. A w Warszawie, Toruniu, Lublinie - podwyżek prawie nie było. Powód? - Jeśli podyktujemy nierealne stawki, to nikt nam nie zapłaci - twierdzą kamienicznicy. - Już dziś część lokatorów nie jest w stanie płacić obecnych stawek. I co panie Wielgo nie wstyd Panu!!!! straszył Pan ludzi, judził, wszczynał awantury - tak, tak to raczej Pan je wszczynał niż lokatorzy czy właściciele . I co wyszło? Dokładnie tak jak pisałem wiele lat temu - nie, że jestem jakas Pytia ale KAŻDY zajmujący sie tematem to wiedział - przepraszam nie kazdy bo Pan nie wiedział - zakładam niewiedze bo, to korzystniejsze dla Pana. Naprawde lepiej żeby Pan był no..... niezbyt zorientowany (ale wówczas musi paść pytanie po co Pan w ogóle pisał na ten temat - skoro nie miał pan o nim zielonego pojęcia) niz swiadomie społeczeństwo dezinformował. Co do strony merytorycznej moge dorzucić jedynie to problem znika w tempie ekspresowym, bo pole sporu to naprawde jednostkowe przypadki ( owszem dotyczące czasem całej nieruchomoiści czyli kilkunastu lokatorów) i tymi powinni zainteresowac sie pracownicy właściwych gmin . Chodzi w sklali kraju o kilk tysiecy mieszkań zatem naprawdę gminy winny dac sobie rade z tym problemem. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: loża_szyderców Re: Panie Wielgo czy juz pan wreszcie sie ocknął? IP: *.plusgsm.pl 21.07.05, 17:02 I tym sposobem Marek Wielg omoże spokojnie dostać k... w d... od Red. Nacz. - rzeczywistość kreowana w artykułach nijak się ma do faktycznego stanu. Druga noga powinna wyladować ponizej pleców Andrzeja Kublika za podobne farmazony na temat importu używanych samochodów. Panowie: "Fakt" i "Superexpress" czekają na takich orłów z piórami wyszczerbionymi na tej pisaninie ... Odpowiedz Link Zgłoś
zdziwioony Pani Wyborcza czy juz pani wreszcie sie ocknęła? 21.07.05, 22:03 Co czepiacie się Wielgo? Teraz najbardziej knują inni niż Wielgo. Może Piotr Miączyński lub Leszek Baj ? A Miączyński to też ładny wywijas. Odpowiedz Link Zgłoś
krotki Re: Pani Wyborcza czy juz pani wreszcie sie ocknę 21.07.05, 22:41 Owszem można powiedziec, że czepiam sie Wielgo, ale.... jak sie nie czepiac za taki bełkot, szczucie, pisanie bredni, niekompetencję. Pisał i nie wiedzial co pisze albo co ręke mu wyrywali i za niego pisali? Musiał te brednie pisać??? A to że teraz i inni tez knują to nie nowina. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakowianin Z wielkiej chmury mały deszcz albo kilka kropel !! IP: *.adsl.inetia.pl 27.07.05, 09:24 O czym teraz będą pisać muszą znaleźć nowego wroga społeczeństwa, kamienicznicy się już przejedli mogą zacząć ich nazywać właścicielami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: poetka czynsze IP: *.aquanet.pl / 194.24.238.* 27.07.05, 09:36 Cały czas mowa o czynszach ,jeżeli będą podwyżki tak duże to niestety połowę ludzi nie będzie stać na opłaty. W Poznaniu już dużo kamienic stoi pustych albo wprowadza się margines gdzie nie płacą czynszów to proszę mi odpowiedzić kto za nich płaci i co na to przywatni właściciele kamienic.Ja tego nie rozumiem bo starym lokatorom , którzy są porządnymi ludżmi i płacą regularnie podwyższa się czynsze a te menele wcale nie płacą a mieszkają więc co to jest za interes? A dlaczego nie mówi się o właścicelach,którzy kamienice przejęli nielegalnie lub za łapówkę a takich w Poznaniu nie brakuje....nie będę wymieniać adresów takich kamienic lub nazwisk nowych właściceli....oj tacy biedni Ci kamienicznicy..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krotki faktycznie poetka IP: *.torun.mm.pl 27.07.05, 18:08 kobieto to, że ktos cos zrobił coś niezgodnie z prawem ma skutkowac na całe środowisko?? a nie natylko na tego co tak uczynił w takim razie z uwagi na powodoanie wypadków drogowych przez niektórych kierowców nalezy wszystkim zabrac prawa jazdy??? Swą wrażliwośc przełóż raczej na chmurki i kwiataki tam takie brenie mniej jaskrawe są Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Haus Inhaber Re: czynsze IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.07.05, 21:21 kobieto krótka piłka, coś sie nei podoba to wypad do innego budynku... jak znajdę najemców na lepsze warunki to aktualni lokatorzy wypad, biorę firmę ochroniarską i wystawiam ich na ulicę, mam wyroki eksmisyjne więc mam podstawę a jak sie im coś nie podoba (wystawienie na ulicę) to niech mnie zaskarżą, nassze sądy są tak szybkie że zdąże się zestarzeć zanim zareagują, a lokatorzy będą musieli sobie poradzić, to ich problem jak to zrobią :]] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Haus Inhaber ten pismak to kretyn IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.07.05, 09:31 czego ten gnojek podburza ludzi do zamachów na cudzą własność, ten artykuł to prymitywne cwaniactwo pt. jak tu sobie u kogoś za bezcen mieszkać... zesrała się bieda i płacze... moim lokatorom nie dowaliłem czynszu wyższego bo i tak nie mają go z czego płacić i tak, są bezrobotni i ledwo żyją z tego co mają więc mają 6 i 7 zł/m, 20 min spacerem do Zentrum Posen Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: NaszeSM orientuj się w zmianach w prawie spółdzielczym! IP: *.eranet.pl 11.08.05, 15:21 NaszeSM.pl. Serwis pomaga członkom spółdzielni z całej Polski orientować się w zmianach w prawie spółdzielczym, zawiera bazę odpowiednich aktów prawne, przystępnie napisany poradnik oraz forum. Na stronie znajdują się także kontakty do parlamentarzystów, zajmujących się tematyką spółdzielczą. Patronat nad serwisem objął poseł Paweł Poncyljusz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vojo Re: Co się dzieje po uwolnieniu czynszów IP: *.citynet.pl 22.08.05, 12:08 W nawiązaniu do ww. artykułu chciałbym w takim razie uzyskac mozliwie jednoznaczną odpowiedź - czy np. osoba w wieku prawie 90 lat, która nie moze sprostac ciagle podnoszonemu czynszowi przez właściciela kamienicy, który juz stanowi ok. 3/4 jej emerytury moze spodziewać się: eksmisji, sprawy sądowej czy może postępowania komorniczego? W artykule jest mowa o wieku ochronnym pow. 75 lat - czy w takim przypadku ta osoba jest również chroniona? Odpowiedz Link Zgłoś