Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Drzwi przesuwne

IP: *.ey.com.pl / 10.106.67.* 06.05.03, 16:52
    Aby zaoszczędzić miejsce, pomiędzy kuchnią, a pokojem chcemy zainstalować
    drzwi przesuwne.
    Czy ktoś z Was ma doswiadczenie z takim rozwiązaniem? Czy drzwi takie są w
    stanie dobrze wytłumić hałas np. zmywarki?
    Podobno są dwa rozwiązania - drzwi chowane w ścianie lub takie "naścienne".
    Co jest lepsze?
    Obserwuj wątek
      • Gość: frytka Re: Drzwi przesuwne IP: 62.233.169.* 06.05.03, 21:22
        drzwi suwane po scianie: www.wepa.itl.pl/poradnik.html
        drzwi chowane w scianie: www.eclisse.pl to strona firmy produkujacej
        systemy/kasety do drzwi chowanych w scianie, zdjecia ladnie pokazuja, jak
        wyglada efekt! osobicie wybralabym chowane w scianie, chociaz cenowo nie ma
        porownania, sama kaseta to koszt rzedu 500/600 zlotych, montaz kasety,
        obrobienie sciany; ale efekt duzo lepszy...
        pozdr
        frytka
        • Gość: SupC Re: Drzwi przesuwne IP: *.ey.com.pl / 10.106.67.* 07.05.03, 09:51
          Rzeczywiście, "na rysunku" wygląda to bardzo fajnie. Jak rozumiem jednak z
          takimi konstrukacjami miałaś do czynienia jedynie "teoretycznie" - czyli tak
          jak ja :-))
          • Gość: OrL Re: Drzwi przesuwne IP: 62.29.137.* 07.05.03, 16:34
            W przypadku drzwi w scianie traci sie wiecej przestrzeni, poniewaz takie drzwi
            z kaseta zajma wiecje miejsca niz te ktore beda poruszaly sie po scianie.
            Osobiscie mam przesuwane na zewnatrz Raumplusa miedzy kuchnia a jadalnia i
            salonem i wyciszaja bardzo dobrze wszystko co dzieje sie w kuchni. Tylko cena
            nie byl anajnizsza, ale daja na nie 10 lat gwarancji.
            • Gość: frytka Re: Drzwi przesuwne IP: 62.233.169.* 07.05.03, 22:54
              Gość portalu: OrL napisał(a):

> W przypadku drzwi w scianie traci sie wiecej przestrzeni, poniewaz takie
              drzwi
              > z kaseta zajma wiecje miejsca niz te ktore beda poruszaly sie po scianie.

??
              przeciez masz do wykorzystania scine, po ktorej, w przypadku Twojego
              rozwiazania, suwaja sie drzwi...
            • Gość: Ali_cja Re: Drzwi przesuwne IP: *.dalmor.pl 08.05.03, 15:25
              Czy te drzwi Raumplusa mają prowadnicę dolną czy są to drzwi z tzw. Air system
              i od kiedy je eksploatujesz ?
              Pozdrawiam.
          • Gość: frytka Re: Drzwi przesuwne IP: 62.233.169.* 07.05.03, 22:52
            pracuje jako projektant w firmie, ktora pozniej buduje i wykancza; projektuje
            sobie, a pozniej wg mojego projektu wykanczamy z "naszymi" fachowcami wnetrza,
            nadzoruje osobiscie...
      • Gość: goja Re: Drzwi przesuwne IP: 217.8.186.* 08.05.03, 16:22
        Ja mam własnie takie rozwiązanie
        Drzwi mam chowane w sciane dwuskrzydlowe.
        Sprawuja sie doskonale.
        W kwestii wyciszenia trudno powiedziec bo to zależy od rodzaju skrzydla
        ja mam przeszklone i szyba nie jest jakas super dzwiekoszczelna wiec slychac
        w poprzednim mieszkaniu drzwi mialam pelne i nie bylo slychac
        wiec to chyba nie jest kwestia czy suwane czy zamykane tylko jakie skrzydlo

Pozdrawiam
        • Gość: witek Re: Drzwi przesuwne IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 08.05.03, 20:54
          Gość portalu: goja napisał(a):

> Ja mam własnie takie rozwiązanie
          > Drzwi mam chowane w sciane dwuskrzydlowe.
          > Sprawuja sie doskonale.
          > W kwestii wyciszenia trudno powiedziec bo to zależy od rodzaju skrzydla
          > ja mam przeszklone i szyba nie jest jakas super dzwiekoszczelna wiec slychac
          > w poprzednim mieszkaniu drzwi mialam pelne i nie bylo slychac
          > wiec to chyba nie jest kwestia czy suwane czy zamykane tylko jakie skrzydlo
          >

A w kwestii wyciszenia samych drzwi: czy przesuwanie ich powoduje jakis halas,
          skrzypienie czy jakiekolwiek inne dzwięki?
          • Gość: frytka Re: Drzwi przesuwne IP: 62.233.169.* 08.05.03, 22:00
            szuranie... taki odglos szurania...
            • Gość: OrL Raumplus IP: 62.29.137.* 09.05.03, 16:34
              kolka jezdza po szynie zamontowanej na podlodze, u gory sa trzymane przez
              ceownik aluminiowy. Pracuja bardzo cichutko i dobrze wyciszaja to co dzieje sie
              w kuchni, moze dlatego ze sa z podwojnego klejonego szkla. Mam je ponad dwa
              lata i nie widac zadnego zuzycia. Planowalem rowniez chowane w scianie ale po
              wyliczeniach wychodzilo, ze Raumsplus wyjdzie taniej i zajmuje mniej miejsca.
              Oglnie polecam konstrukcje raumplusa, sa duzo lepiej wykonane niz Komandory itp.
              • Gość: Ali_cja Re: Raumplus IP: *.dalmor.pl 12.05.03, 10:11
                Dziękuję za odpowiedź. Mam też dobre doświadczenia z drzwiami przesuwnymi
                Raumplusa, ale do szaf czy zabudowy. Co do drzwi pomiędzy pomieszczeniami
                zastanawiałam się jedynie nad tym czy w prowadnicy dolnej (tj. na lub w
                podłodze) nie gromadzą się jakieś paprochy powodujące po jakimś czasie
                pogorszenie się suwania drzwi. Może podpowiesz mi czy moje obawy są słuszne lub
                jak sobie z nimi radzisz.
                Pozdrowienia
                • Gość: Mariusz Re: Raumplus IP: 213.31.220.* 12.05.03, 15:22
                  Mam przesuwne jezdzace po scianie (chowaja sie za szafa) z Unidor-u. Wyglad
                  rewelacja ale slabo wyciszaja-nie maja dolnej szyny.
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka