Dodaj do ulubionych

Lingaro praca

17.04.19, 13:31
Potrzebne opinie na temat pracy w Lingaro. Szczególnie interesują mnie kwestie rozwoju, zarobków, atmosfery, projektów. Będę wdzięczny za info.
Obserwuj wątek
  • topikkk Re: Lingaro praca 17.04.19, 21:12
   Podłączam się pod pytanie. Sam także jestem zainteresowany pracą u nich. Trzeba przyznać, że na papierze wygląda to bardzo dobrze:

   „Jesteśmy szybko rozwijającą się firmą świadczącą consultingowe usługi informatyczne, dostarczając klientom rozwiązania IT najwyższej jakości. Lingaro zostało założone w 2008 roku przez trzech kolegów jako typowy start-up. Posiadamy oddziały w Warszawie, Lublinie, Manili i Cincinnati. Specjalizujemy się w rozwiązaniach z obszarów Business Intelligence, Big Data, Data Analytics i Ecommerce. Przyciągamy nowych pracowników możliwościa pracy z rozwiązaniami dotyczącymi Machine Learning, Artificial Inteligence, Cloud i IoT. Pracujemy na najnowoczesniejszych technlogiach (80+), posiadamy też status partnera 13 wiodących dostawców technologii. Naszymi klientami są największe światowe firmy z listy Global Fortune 500 oraz liderzy polskiego rynku.”

   Jestem jednak ciekaw jak to wszystko się przekłada na rzeczywistość. Szczególnie interesowałyby mnie opinie pracowników ze stażem.
  • paweu901 Re: Lingaro praca 18.04.19, 13:38
   To może ja napiszę, jak wygląda praca w Lingaro z perspektywy juniora.

   Tak się złożyło, że do nich trafiłem zaraz po studiach. Od razu przydzielono mnie do większego projektu. Na początku było mi trochę trudno się ogarnąć, ale pozostałe osoby z teamu mocno mnie wspierały. Ogólnie ludzie w Lingaro otwarci, chętni do pomocy a to duży plus, szczególnie na początku, jak człowiek się musi wdrożyć. Dla juniorów dużo szkoleń wewnętrznych. Co do zarobków dla juniorów raczej normalne stawki. Można znaleźć lepiej, ale za względu na atmosferę, możliwości rozwoju, i technologie, to jak dla mnie warto wytrwać. Powyżej juniora zarobki już całkiem dobre, nie słyszałem żeby ktoś narzekał.

   Pozdrawiam.
   • topikkk Re: Lingaro praca 18.04.19, 21:45
    paweu901 napisał(a):

    > To może ja napiszę, jak wygląda praca w Lingaro z perspektywy juniora.
    >
    > Tak się złożyło, że do nich trafiłem zaraz po studiach. Od razu przydzielono mn
    > ie do większego projektu. Na początku było mi trochę trudno się ogarnąć, ale po
    > zostałe osoby z teamu mocno mnie wspierały. Ogólnie ludzie w Lingaro otwarci, c
    > hętni do pomocy a to duży plus, szczególnie na początku, jak człowiek się musi
    > wdrożyć. Dla juniorów dużo szkoleń wewnętrznych. Co do zarobków dla juniorów ra
    > czej normalne stawki. Można znaleźć lepiej, ale za względu na atmosferę, możliw
    > ości rozwoju, i technologie, to jak dla mnie warto wytrwać. Powyżej juniora zar
    > obki już całkiem dobre, nie słyszałem żeby ktoś narzekał.
    >
    > Pozdrawiam.

    Z tego co piszesz wynika, że już u nich nie robisz. Skoro jest tam tak dobrze, to co się stało? Dlaczego zrezygnowałeś z pracy w Lingaro? A może to oni zrezygnowali z ciebie? :D
  • paweu901 Re: Lingaro praca 19.04.19, 14:48
   "Z tego co piszesz wynika, że już u nich nie robisz. Skoro jest tam tak dobrze, to co się stało? Dlaczego zrezygnowałeś z pracy w Lingaro? A może to oni zrezygnowali z ciebie? :D ?”

   Ze względu na sytuację życiową musiałem się wyprowadzić z Waw. Niby jest u nich opcja pracy zdalnej, ale w praktyce wygląda to tak, że trzeba być w okolicy. Ja musiałem jechać na drugi koniec Polski, więc nie było takiej opcji. Ale jak już się ogarnę, to będę próbował wrócić. Prawdopodobnie szansa będzie, bo z tego co widzę cały czas rekrutują.

   Pozdrawiam.
  • topikkk Re: Lingaro praca 25.04.19, 21:32
   Dobra, uderzę po majówce na rekrutację i zobaczymy jak to co napisałeś wygląda w praktyce. Wątku nie zamykaj, bo jakby ktoś jeszcze miał opinie na temat pracy w lingaro, to chętnie przeczytam. Szczególnie interesowałaby mnie opinia jakiegoś mida, albo lepiej seniora.
  • swieco Re: Lingaro praca 02.05.19, 10:02
   Z perspektywy seniora z pięcioletnim stażem, pozostaje mi tylko potwierdzić to co napisał paweu901. Jak ktoś chce pracować na najnowszych technologiach, w towarzystwie naprawdę fajnych ludzi to warto iść do Lingaro. Warunkiem jest dobra znajomość angielskiego – nikt o tym nie wspomniał, a to podstawa. Jak nie jak nie komunikujesz się swobodnie po angielsku, i nie przepadasz za międzynarodowym towarzystwem, to odpuść sobie pracę w Lingaro.
   • paweu901 Re: Lingaro praca 10.05.19, 17:51
    Dzięki, na taką opinię czekałem. Wychodzi na to, że praca w lingaro rzeczywiście jest w porządku. W poniedziałek odezwę się do nich, i zapytam o możliwości aplikowania. Zobaczymy czy szukają aktualnie kogoś z moim skillem. Pozdrawiam.
  • majkaaona Re: Lingaro praca 20.12.21, 09:35
   Długo się do tego zbierałam, ale ciągły brak czasu.
   Chciałam dorzucić swoje 3 grosze odnośnie pracy w Lingaro.
   Pracuję już tutaj od dłuższego czasu. Przeszłam do Lingaro z innej firmy i teraz po czasie stwierdzam, że była to bardzo dobra decyzja. Mam tu o wiele lepsze zarobki, ale też atmosfera w pracy jest super, bez spiny, ludzie życzliwi. Można liczyć na wsparcie innych w pracy. Uwierzcie mi, że w poprzedniej firmie praca w zespole to był istny koszmar, także wiem co mówię.
   Plusem jest dla mnie również to, że czuję, że w Lingaro naprawdę się rozwijam. Jeśli ktoś się zastanawia czy zacząć tu pracę to najlepiej przyjść i się przekonać :) Ja od siebie polecam.
    • majkaaona Re: Lingaro praca 18.01.22, 10:24
     Właśnie sobie uświadomiłam, że to już mija rok odkąd pracuję w Lingaro. Także kawałek czasu już jest. Jeśli chodzi o rekrutację to już nie pamiętam tak wszystkiego dokładnie. Pamiętam, że wysłałam CV, zadzwonili do mnie i umówiliśmy się na spotkanie. Na spotkaniu była taka część typowo HRowa, potem spotkanie z szefem i potem też ta część taka bardziej techniczna. Padały między innymi takie pytania o np rozwiązania praktyczne pewnych problemów. Ale to wszystko było w takiej spoko, przyjaznej atmosferze, w klimacie normalnej rozmowy, a nie przepytywania. No i tyle. Po spotkaniu, zadzwonili do mnie z informacją zwrotną, jakoś dosłownie po kilku dniach.
     • rojberos Re: Lingaro praca 16.02.22, 09:09
      O super, dzięki za opinię. Ja chciałbym się do nich rekrutować, ale muszę poczekać jeszcze 2 tygodnie i pozałatwiać wszystkie sprawy w swojej starej pracy. A jak Ci się teraz pracuje w Lingaro już z perspektywy czasu?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka