Dodaj do ulubionych

Typowa Borejkówna

20.10.21, 12:58
Zastanawiam się, jak scharakteryzować "typową" Borejkównę. Przyszło mi to do głowy na fali dywagacji Nutrii, że ona czuje, iż odstaje od swoich przebojowych, ekspansywnych sióstr.
Co prawda, nie przypominam sobie, aby gdzieś padło sformułowanie o typowej Borejkównie, ale pomyślmy.
To co wspólnego mają ze sobą siostry Borejko?
1. Zamiłowanie do snobizmu na tle literatury antycznej, zwłaszcza do znajomości cytatów i ich autorów
2. Uwielbienie dla rodziców i silna więź z siostrami
2a. wynikający z powyższego brak więzi z osobami spoza rodziny.

Kto da więcej?
Obserwuj wątek
    • tt-tka Re: Typowa Borejkówna 20.10.21, 13:13
      3. Zamkniety umysl, bynajmniej niepiekny
      5a Wynikajacy z powyzszego brak zainteresowan (kultura, sztuka, wspolczesnoscia, nauka itd)
      4. Pogarde dla osobnikow spoza klanu, maskowana badz otwarcie wyrazana
      5. POTWORNA zarozumialosc
        • tt-tka Re: Typowa Borejkówna 20.10.21, 13:43
          ako17 napisała:

> a coś pozytywnego?
          >
          >

Nie widze, przykro mi. Nawet to uwielbienie dla rodzicow i ta silna wiez z siostrami wydają mi się bardziej deklaratywne niz istniejące. No bo jak one sie przejawiają ostatnio - znikaniem na dwa miesiące i niedawaniem znaku zycia... wywianiem po katastrofie, gdy siostrze rzeczywiscie potrzebna jest pomoc... zerowaniem na rodzinie, finansowym, roboczym, rzeczowym... zwalaniem obowiazkow rodzinnych na siostre.... zaszywaniem sie w Ruince... ukrywaniem wszystkiego przed ukochanymi podobno najblizszymi... cos pominelam ?
    • blada_twarz3 Re: Typowa Borejkówna 20.10.21, 13:24
      Ja bym dodała jeszcze niebywały urok osobisty i urodę niewymagającą żadnych zabiegów. Tak jak w sąsiednim temacie - każda Borejkówna od pewnego momentu przestaje się malować i nie używa praktycznie żadnych kosmetyków.
      Każda Borejkówna musi mieć męża i dzieci, bo byłoby przykro, gdyby żaden dzidziuś nie wypełnił ich ramion.
      Każda Borejkówna żyje poza tym ubogo i gnieździ się z innymi członkami rodziny, nawet jeśli może sobie pozwolić na wyprowadzkę i lepsze warunki, albo, o zgrozo, takie snobistyczne przedmioty jak samochód nie będący starym rzęchem czy zmywarkę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka