Dodaj do ulubionych

Ekstraklasa. Golik musi zapomnieć o graniu, bo ...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.10, 09:08
ot, biznesy w slowikowie. podpisaliscie kontrakt i teraz pretensje, ze
zawodnik chce go wypelnic. widzialy galy co braly hehe.
Obserwuj wątek
    • Gość: woltron Re: Ekstraklasa. Golik musi zapomnieć o graniu, b IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.10, 09:34
      Ciekawe co na to inspekcja pracy :D
      • Gość: gnom Re: Ekstraklasa. Golik musi zapomnieć o graniu, b IP: *.sgyl.cable.virginmedia.com 04.02.10, 09:57
        a Rengifo czasem nie gral w ME?
        • Gość: slask pogorzelczyk ma nasrane we łbie IP: *.rybnik.vectranet.pl 04.02.10, 10:23
          takie sachowanie prezesa odstrasza piłkarzy ktorzy w przyszłości mieli by grac w polskiej lidze ...po co maja do nas przychodzic zawodnicy jeżeli robi sie im probelmy w odejsciu np gdy konczy mu sie kontrakt ,lech teraz ma pretensje do kogo??? ze podpisał dlugi kontrakt z piłkarzem trzeba było wczesniej pomyśleć aby nie podpisywac na tak długi okres czasu ...a teraz pogorzelczyk płać i płacz ...bo gosc bedzie dostawał pieniadze tylko za treningi i pewnie mu to pasuje...btw.gdyby rengifo grał w ostatnich meczach lecha w lidze pewnie lech byłby ciut wyżej a tak nie mial kto strzelac ale pan prezes powiedział nie ...bo gdzie tam Duma zasrana mu nie pozwala
          • Gość: ja Re: pogorzelczyk ma nasrane we łbie IP: *.chello.pl 07.02.10, 23:04
            A komu on robi problemy? Akurat Golikowi powiedzieli ze z taka forma nie ma
            szans na 11-stke, ani rezerwe i moze przejsc do innego klubu gdzie bedzie gral.
            W czym problem? Jesli dla kogos wazniejsza kasa niz ambicje sportowe, to skonczy
            jak Smolarek. Posiedzi 4-5 miesiecy na lawie to troche pokory sie nauczy i ze
            pieniadze nie sa najwazniejsze. Z reszta to co teraz zarobi, odejma mu w
            nastepnym klubie bo kto da duza kase zawodnikowi ktory ostatnie pol roku
            siedzial na lawie w Polsce (slabej lidze)?
    • matthew.z To jest po prostu cha....o 04.02.10, 09:59
      Jeżeli podpisuje się z zawodnikiem kontrakt, to działa on w dwie strony. Z jednej klub zyskuje to, że zawodnik nie odejdzie z klubu, kiedy będzie mu się podobało. Z drugiej zawodnik ma świadmość tego, że przez określony czas zarobi określone pieniądze. Można wypożyczyć zawodnika, ale klub wypożyczający bierze wtedy na siebie cały kontrakt zawodnika (ewentualnie kluby dzielą się kosztami). Nie może być takiej sytuacji, że zawodnik jest wypożyczany gdzieś i bez jego zgody ogranicza mu się zarobki. Zawodnik może również nie zgodzić się na wypożyczenie z innych powodów. Takie traktowanie piłkarza, jakie prezentują władze Lecha jest pospolitym chamstwem.
      • leftt Re: To jest po prostu cha....o 04.02.10, 10:03
        matthew.z napisał:
        Takie traktowanie piłkarza, jakie prezentują władze Lecha j
        > est pospolitym chamstwem


        A co, nie płacą mu? Jakie chamstwo? Golik jest za cienki więc nie
        gra. Kasa się zgadza i ok. Lech jest w prawie i Golik jest w prawie.
      • Gość: xarte Re: To jest po prostu cha....o IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.10, 10:25
        Krótkowzrocznie i wąziutko na to patrzysz.
        Zatrudniasz pracownika, to masz prawo go też zwolnić lub oddelegować.
        Pracownik nie spełnia wymagań, więc pracodawca myśli o firmie i reszcie piłkarzy
        i stara się problem naprawić. Gdyby tak nie było, to było by to
        nieodpowiedzialne względem Klubu i reszty piłkarzy.

        Poza tym ten bobek - jak go nazwałeś - "piłkarz", to nie żaden piłkarz, bo
        piłkarz chce grać i godzi się na wiele rzeczy, żeby tylko grać. (Mnóstwo
        przykładów zawodników, którzy za swoje pieniądze wykupują kontrakty i przenoszą
        się gdzieś, gdzie będą grać). To pospolity dorobkiewicz. On nie chce grać tylko
        dostawać wypłatę, dlatego słowo piłkarz jest tutaj mocnym nadużyciem. Ten pan ma
        inne priorytety.
        • Gość: areq Bredzisz IP: *.171.65.147.static.crowley.pl 04.02.10, 12:24
          Po to w futbolu /i nie tylko/ kontrakty zawiera się na czas OKREŚLONY,by
          je wypełniać w czasie OKREŚLONYM.Jak dla ciebie za trudne to wytłumaczę...
          Zawodnik X podpisuje umowę na świadczenie usług piłkarskich z klubem Y na
          czas określony powiedzmy 2 lat.Oczywiście taka umowa obwiązana jest
          wieloma dodatkowymi warunkami,zgodnymi z prawem....
          Przez te dwa lata zawodnik MA PRAWO czuć się bezpiecznym podobnie jak
          klub /ale półtora roku:)-patrz podpisanie kontraktu z nowym PRACODAWCĄ na
          pół roku przed końcem kontraktu-ostatnio Grzyb z Polonii B./.
          To broń obosieczna i ryzykowna-na pewno korzystniejsza dla
          zawodnika..nawet w słabej formie dostanie minimum zawartego w umowie
          wynagrodzenia.Niestety w Polsce jest jak w krajach III świata...JNie sądze
          na przykład by w lidze angielskiej jakiś zawodnik został odesłany do
          rezerw ze względu na kończący kontrakt...klub byłby skończony na pare lat
          na rynku- i vice versa zawodnik tak postępujący też byłby skończony....
          • Gość: pacal sam bredzisz IP: 95.108.12.* 04.02.10, 13:40
            > Nie sądze na przykład by w lidze angielskiej jakiś zawodnik został
            > odesłany do rezerw ze względu na kończący kontrakt...
            > klub byłby skończony na pare lat na rynku- i vice versa
            > zawodnik tak postępujący też byłby skończony....

            Vice versa tzn. jak? zawodnik odsyłający swój klub do rezerw byłby skończony?
            ot, ciekawostka.

            Golikowi się nie kończy kontrakt. Ma jeszcze 2,5 roku zdaje się. Podstawowym
            powodem wycierania przez niego boisk ME jest jego słabość oraz 4-5 lepszych
            konkurentów na tą pozycję w składzie i tyle.

            Jeśli natomiast masz na myśli sprawę z Rengifo, to zawodnik zrobił klubowi
            "kuku", przez pół roku go zwodząc co do przedłużenia kontraktu, zamiast jasno
            powiedzieć "nie", na koniec zaczął olewać mecze, więc potem klub wypiął się na
            zawodnika. Sam sobie nagrabił.

            Murawski poniekąd również odchodził wbrew woli klubu, ale wszystko dokonało się
            na pokojowej stopie, po dżentelmeńsku. Wszystko kwestia pewnych standardów -
            również ze strony zawodnika/menedżera.

            > Przez te dwa lata zawodnik MA PRAWO czuć się bezpiecznym podobnie
            > jak klub /ale półtora roku:)

            A co, Golik nie czuje się bezpieczny finansowo? Lech "za karę" nie chce mu
            płacić? Może napisz coś więcej, bo to bardzo interesujące, prawie jak ślady
            kosmitów na Marsie.

            Kontrakt zobowiązał Lecha wyłącznie do płacenia na czas określonych kwot i Lech
            je płaci. Klub nie ma obowiązku strzelać sobie w stopę i grać słabeuszem, "bo ma
            kontrakt", więc zawodnik ma 2 opcje:
            - przenosiny do innego klubu
            - odsiedzenie do końca kontraktu z żadnymi szansami gry (licząc na cud w postaci
            wybuchu umiejętności albo odejścia wszystkich lepszych)

            Golik wybrał to co wybrał, mając do wyboru piłkę albo kasę, wybrał to drugie
            (miał parę ofert z Chorwacji, ale kasy biedaczkowi za mało, poza tym ponoć
            spodobały mu się poznańskie kluby), jego sprawa, ale gdzie tu
            chamstwo/nieetyczne zachowanie Lecha, skoro kontraktu nie łamie nawet o włos?
            • Gość: areq Re: sam bredzisz 2 IP: *.171.65.147.static.crowley.pl 04.02.10, 14:32
              > Vice versa tzn. jak? zawodnik odsyłający swój klub do rezerw byłby
              skończony?ot, ciekawostka<

              Jak masz problemy z normalnym myśleniem to już Twój
              problem.Definicja:Skrót myślowy-patrz choćby wikipedia.
              > Golikowi się nie kończy kontrakt <
              A czy ja napisałem że mu się kończy...?
              > Jeśli natomiast masz na myśli sprawę z Rengifo, to zawodnik zrobił
              klubowi "kuku", przez pół roku go zwodząc co do przedłużenia kontraktu<

              I bardzo dobrze zrobił.Jakby się przyznał rok wcześniej,że nie chce
              podpisać nowego to od roku grałby w rezerwach...Nie ma jak wersja Pogo i
              trenera.A może Ty sam jesteś Pogo?
              > Murawski poniekąd również odchodził wbrew woli klubu, ale wszystko
              dokonało się na pokojowej stopie, po dżentelmeńsku<

              Pierdzielisz głupoty-za Murasia Lech wziął konkretne pieniądze,dlatego
              błyskawicznie zgodzili się na transfer.Przypomnij może forumowiczom,ile
              czasu Muraś miał jeszcze ważny kontrakt z Lechem i za ile sprzedano go do
              Kazania?:)
              >Klub nie ma obowiązku strzelać sobie w stopę i grać słabeuszem>
              Oczywiście ,że tak.Golika i Handzica pognałbym z klubu dawno.Przypomnij
              forumowiczom kto ich zatrudniał,kto wynegocjował tak długie kontrakty?
              Pogo+Rutkowski.I ten sam Pogo teraz pierdzieli głupoty...Broni swego
              dupska po prostu...Ja bym tego pana wypier*** na zbity ryj,ale niestety
              jak się ma za plecami kumpla-właściciela.Sorry-bez szans...
              Przypominam podobną sytuacje swego czasu w Wiśle/Orlenie Płock i
              włazidupcy Dmoszyńskiego wraz z jego genialnymi pomysłami
              transferowymi...Gdzie są teraz widać jak na dłoni...
              <ale gdzie tu chamstwo/nieetyczne zachowanie Lecha>
              Chamstwem i nieetycznym zachowaniem Lecha było posadzenie Rengifo na ławie
              i bzdurne tłumaczenie "o braku zaangażowania".
              Jeśli Pogorzelczyk z kumplami wybrali "super trafiony" zaciąg bałkański to
              niech się przyznają do tego oficjalnie.NIE trafiliśmy w tych dwóch
              przypadkach.Czy ktoś usłyszał takie słowa z jego ust??
              NIE.
              To teraz niech płacą łochowi Golikowi i jego menadżerowi kasę za
              występowanie na treningach we Wronkach:):)
              • leftt Re: sam bredzisz 2 04.02.10, 15:56
                Gość portalu: areq napisał(a):
                To teraz niech płacą łochowi Golikowi i jego menadżerowi kasę za
                > występowanie na treningach we Wronkach:):)

                No i płacą więc czym się niezdrowo podniecasz? Jednocześnie z
                biznesowego punktu widzenia taka sytuacja jest bez sensu dlatego też
                próbują się Golika pozbyć. A że nikt nie chce go kupić...
                • Gość: areq Re: sam bredzisz 2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.10, 21:01
                  Jednocześnie z biznesowego punktu widzenia taka sytuacja jest bez
                  sensu

                  O! I tu dochodzimy do sedna.Wtopili w "byznesie" a winy zwalają na
                  wadliwy towar....A kto to kupił?Kto decydował o TAK DŁUGIM
                  KONTRAKCIE??!!!Dlaczego nie byo wypożyczenia /wpierw/ z opcją
                  pierwokupu?
                  BO KTOŚ WZIĄŁ DOLĘ ZA SPROWADZENIA TAKIEGO PATAŁACHA,NA BAZIE
                  SUKCESU TRANSFEROWEGO SEMIRA STILICA....Myśleli że już każdy
                  następny będzie tylko lepszy....:):):)
    • Gość: mateo Re: Ekstraklasa. Golik musi zapomnieć o graniu, b IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.02.10, 10:01
      u was juz biznesow sie nie robi bo zlikwidowano stadion 10lecia.
      Poza tym na zdjeciu jest Zapotoka a zarzad Lecha dobrze robi tylko
      Ległe stac na placenie pensji darmozjadom co nie graja:-)
    • Gość: oko Ekstraklasa. Golik musi zapomnieć o graniu, bo ... IP: *.icpnet.pl 04.02.10, 10:02
      Jakim chamstwem przecież Lech mu będzie płacił, ale by gdziekolwiek grać
      trzeba się czymś wykazać bo w Lechu jest sporo uzdolnionej młodzieży.
    • Gość: lol Ekstraklasa. Golik musi zapomnieć o graniu, bo ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.10, 10:04
      tak na zdjeciu jest zapotoka ktory chyba nie gral w ME?
    • Gość: caputo Ekstraklasa. Golik musi zapomnieć o graniu, bo ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.10, 10:18
      Jestem kibicem Lecha, mieszkam w Poznaniu...ale to jak traktuje się u nas
      "niepotrzebnych" zawodników jest mało profesjonalne (nie da się powiedzieć
      łagodniej). Jeśli już klub zdecydował się podpisać kontrakt to ma on moc
      prawną. Nie można swojego pracownika tak po prostu zmusić do odejścia. Trzeba
      ponosić konsekwencje swoich czynów. Karanie zawodnika zakazem grania to
      dziecinada. Przypominam sobie tylko, że Rengifo grał w ME, a za młody to on
      przecież nie jest.
      • Gość: pacal a w jaki inny sposób klub ma ukarać zawodnika? IP: 95.108.12.* 04.02.10, 13:55
        nie łamiąc kontraktu? I dlaczego nie może go karać?
        > ale to jak traktuje się u nas "niepotrzebnych" zawodników jest
        > mało profesjonalne (nie da się powiedzieć łagodniej).

        Czemu cudzysłów? Golik w Lechu jest niepotrzebny bez cudzysłowu. Niepotrzebnych
        zawodników traktuje się jak niepotrzebnych zawodników - kasę dostają, bo mają
        kontrakt i tyle. A co jeszcze mają dostawać, żeby było profesjonalnie? Gwarancję
        min. 3 gier / miesiąc?

        > Jeśli już klub zdecydował się podpisać kontrakt to ma on moc
        > prawną. Nie można swojego pracownika tak po prostu zmusić do
        > odejścia. Trzeba ponosić konsekwencje swoich czynów.

        No toteż klub nie zmusza, przecież nie rozwiązuje bezprawnie kontraktu, płaci
        umówione kwoty, tylko daje zawodnikowi wybór, stosując metodę bata i marchewki.
        Marchewka: odejdziesz - będziesz grał i masz szansę dostać się do lepszego klubu.
        Bacik: nie odejdziesz - będziesz dostawał swoje pieniądze, ale po zakończeniu
        kontraktu mało kto cię weźmie, bo na grę nie masz co liczyć. Wybieraj.

        > Karanie zawodnika zakazem grania to dziecinada.
        Nie, to nie dziecinada. J.w. - to jeden ze sposobów nacisku.
        Chyba nie oczekujesz że klub na pierwszym miejscu będzie stawiał dobro
        zawodnika, przed swoim? Klub zrobił błąd zatrudniając Golika, teraz próbuje go
        naprawić, a zawodnik albo pójdzie na jakiś kompromis, albo nie - ma wybór.
        Pieniądze (duuuże) dostanie tak czy owak - nie musisz się o niego martwić.
    • Gość: oko Ekstraklasa. Golik musi zapomnieć o graniu, bo ... IP: *.icpnet.pl 04.02.10, 10:22
      ta gazeta nastawiona na sensację coś usłyszała ale nawet nie wie kto to jest
      co widać po zdjęciu, ale mozna dowalić lechowi to trzeba wyróżnić newsa i dać
      jako głównego. Widać jaki jest poziom tej śmiesznej gazety
    • Gość: kaziu Ekstraklasa. Golik musi zapomnieć o graniu, bo ... IP: *.inotel.pl 04.02.10, 10:24
      Ale ten golik sie zminil ... za duzo na lawie ... jak widac na tym
      zdjeciu probowal sie upodobnic do zapotoki ale tez mu nie wyszlo ;)
    • Gość: jj Zapatoka!! IP: *.adsl.inetia.pl 04.02.10, 10:39
      Hej, kiepska KOREKTO!! na zdjeciu jest Zapatoka :)
    • Gość: głos ze Szczecina bardzo dobra decyzja szefów Lecha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.10, 11:17
      wyborcza jak zwykle manipuluje ten tytuł z oburzeniem jaki to biedny
      ten obcokrajowiec w Polsce. Koleś jest beznadziejny , zarabia krocie-
      skoro szefowie nie są zadowoleni to w każdej pracy takiemu się
      dziękuje . A ta gwiazda z bożej łaski jeszcze trzymając się
      rozpaczliwie kasy którą dostaje za nic odmawia wypożyczenia . To co
      z takim robić ?
    • Gość: -_- Ekstraklasa. Golik musi zapomnieć o graniu, bo ... IP: *.nwrknj.fios.verizon.net 04.02.10, 11:24
      widac ze jemu chodzi o kase a nie o granie
      kazdy normalny zawodnik chce grac i zgadza sie nawet na obnizenie
      zarobkow w innym klubie aby tylko miec szanse grac

      skoro lech go nie chce a pilkarz nie chce odejsc to jest patowa sytuacja
      i lech musi placic.klub bedzie tylko czekal az pilkarz cos wywinie aby
      zerwac kontrakt z winy pilkarza
    • Gość: belica Ekstraklasa. Golik musi zapomnieć o graniu, bo ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.10, 11:31
      Skoro Amica ściąga takich "super" graczy jak ten drewniany Golik to znaczy że
      ma równie "znakomity" sztab fachowców i menadżerów zagranicznych. Jak na razie
      tylko Rengifo to był udany transfer z zagranicy. Bo Arboleda to gracz
      sprowadzony z Lubina a Stilić to gracz jednej rundy jak Matusiak.
      • Gość: sopel Re: Ekstraklasa. Golik musi zapomnieć o graniu, b IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.02.10, 11:58
        jeszcze przyjdzie ci to odszczekać kolego zobaczysz po tej rundzie
        jakie trio będzie ze Stilica,Krivetsa i Zapotoki...a
        Buric,Injac,Djurdjevic,Henriqez,Arboleda to na pewno szrot znawco w
        twoim przypadku przez duże f "znafco"
      • Gość: robuś Re: Ekstraklasa. Golik musi zapomnieć o graniu, b IP: 193.169.148.* 04.02.10, 12:24
        jak jeszcze kolego nie wytrzeźwiałeś przez 4 lata to możesz nie
        wiedzieć. amica już nie istieje. wiem, ze sentymenty są ale
        rzeczywistość jest brutalna.
      • Gość: as Re: Ekstraklasa. Golik musi zapomnieć o graniu, b IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.10, 13:43
        belica- Amica to twoja stara
    • Gość: areq Sprawa Rengifo nabiera "nowych" kształtów:) IP: *.171.65.147.static.crowley.pl 04.02.10, 12:11
      I co ćwoki-przydupasy internetowe Pogo i innych "mądrych" z zarządu?
      Nadal twierdzicie że przyczyną odesłania Hernana do rezerw jest jego brak
      zaangażowania:):)?!
      A ja mówię tak-nie będziesz chciał po naszemu to my ci pokażemy...
      Poczekamy na zachowanie trenera w stosunku do następnego niepokornego...:)
    • Gość: qq Ekstraklasa. Golik musi zapomnieć o graniu, bo ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.10, 12:50
      kpiny , ciekawe czy gdyby wielce szanownego Pana Pogo wypozyczyli na
      wies to tez by chetnie poszedl? Golik mial isc do Piasta labo Odry?
      Bez przesady
    • Gość: ivan Ekstraklasa. Golik musi zapomnieć o graniu, bo ... IP: *.lanet.net.pl 04.02.10, 13:05
      Dawać go do Śląska Tarasiewicz bierze wszystkich jak leci .
    • Gość: sąsiad Przecież to jest ten pokraka Janek Zapatoka IP: *.just.com.pl 04.02.10, 13:15
      przecież na zdjęciu jest ten pokraka Jan Zapatoka, a nie Golik ?!
    • Gość: klocek Ekstraklasa. Golik musi zapomnieć o graniu, bo ... IP: *.meteo.uni.wroc.pl 04.02.10, 13:41
      kurcze, takie cos sie w glowie nie miesci - czemu zawodnik ma placic kariera
      czy zarobkami za nieudolnosc jakiegos dyrektora sportowego? zatrudnil go wiec
      niech teraz nie kweka!
    • Gość: r@f Ekstraklasa. Golik musi zapomnieć o graniu, bo ... IP: 213.25.168.* 04.02.10, 15:50
      BRAWO KLUB! Wreszcie koniec dyktatu zawodników nad trenerem i nad klubem jak w
      wielu polskich drużynach ligowych jest! Koniec z szantażem grajków jak było za
      Czecha M (Reiss, Swir, Iwan a nawet wzruszającym bramkarzy - daj mu Panie
      zdrową wątrobę - Piątek). Przypomnijcie sobie kto nakręcał zawodników przeciw
      klubowi jak było cięzko. Nie ma zmiłuj zarówno zawodników wobec klubu i klubu
      wobec zawodników nie powinno być zmiłuj. BRAWO KLUB! WRESZCIE!
    • Gość: robak może Piast się wymieni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.10, 16:59
      Golika za Glika.Kolejna mądra decyzja zarządu.W Lechu trzeba
      zapie...ć.Dać go na budowę,bo są opóżnienia.
      • Gość: Jerry Re: może Piast się wymieni IP: *.dsl.wlfrct.sbcglobal.net 05.02.10, 04:33
        Grac nie musi,ale moze mieszac beton na stadionie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka